Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

All About Dogs

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 11 Mar 2013, 13:02

seila wrote:Es jau arī domāju, ka, ja gadījumā žurkas pazudīs - tas radīs kādas citas problēmas... viss iet ķēdītē. Kāpēc gan kaķi neēd žurkas? Ēd gan, agrāk dzīvojām Pļavniekos, kur pie māju pagrabiem kaķu bija ka raibs gar acīm un viņi ķēra, ēda - bieži bija redzami skati, ka kaķis ar peli, žurku vai balodi skrien. Tātad gan pats paēd, gan grauzēj skaitu paretina. Bet tagad centrā dzīvojot piemēram daudzīvokļa nama pagalmā ir redzētas milzīgas žurkas, kuras nemaz nebaidās no cilvēkiem, dienas laikā staigājās savā nodabā - kas liek domāt, ka ir par daudz savairojušās, jo šeit arī neredzās kā kaķi kādu ķertu, bet atkal citās sētās - cik ir iets un skatīts pastaigājoties ar suņiem - ķer gan.
Tāpēc es tomēr esmu pret indēšanu, jo cietīs ne tikai žurkas...

pilsētā NAV vietas klaiņojošiem kaķiem/suņiem! Briti bija pētījuši, cik ļoti daudz putnus aprij kaķi, bet bez putniem savairojās pretīgie kukaiņi.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 11 Mar 2013, 13:04

peecis wrote:
seila wrote:Es jau arī domāju, ka, ja gadījumā žurkas pazudīs - tas radīs kādas citas problēmas... viss iet ķēdītē. Kāpēc gan kaķi neēd žurkas? Ēd gan, agrāk dzīvojām Pļavniekos, kur pie māju pagrabiem kaķu bija ka raibs gar acīm un viņi ķēra, ēda - bieži bija redzami skati, ka kaķis ar peli, žurku vai balodi skrien. Tātad gan pats paēd, gan grauzēj skaitu paretina. Bet tagad centrā dzīvojot piemēram daudzīvokļa nama pagalmā ir redzētas milzīgas žurkas, kuras nemaz nebaidās no cilvēkiem, dienas laikā staigājās savā nodabā - kas liek domāt, ka ir par daudz savairojušās, jo šeit arī neredzās kā kaķi kādu ķertu, bet atkal citās sētās - cik ir iets un skatīts pastaigājoties ar suņiem - ķer gan.
Tāpēc es tomēr esmu pret indēšanu, jo cietīs ne tikai žurkas...

pilsētā NAV vietas klaiņojošiem kaķiem/suņiem! Briti bija pētījuši, cik ļoti daudz putnus aprij kaķi, bet bez putniem savairojās pretīgie kukaiņi.


http://www.tvnet.lv/zala_zeme/dzivnieki ... _no_valsts

http://nra.lv/pasaule/88280-kaku-del-pa ... w=comments

http://ifakti.lv/news/kaki_nogalina_4_m ... -01-19-681
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby seila » 11 Mar 2013, 13:05

wolf-eyes wrote:Un tā inde patiešām nesīs daudz nelaimju arī kaķiem, suņiem.


Diemžēl tā ir :(
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby hatti » 11 Mar 2013, 13:06

ja grib izgrūst naudu,labāk lai sterilizē klaiņojošos kaķus.
daudzdzīvokļu namu pagrabos kaķu dēļ ir drausmīgi daudz blusu.
vienkārši nevar ieiet. :lamajas:
User avatar
hatti
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 26
Joined: 26 Sep 2012, 21:53

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby maksis » 11 Mar 2013, 13:07

peecis
Grauzējus ēd arī plēsīgie putni. Mēs stallī, piemēram, atteicāmies no domas par peļu indēšanu, lai netiktu indētas arī pūces.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby seila » 11 Mar 2013, 13:09

peecis wrote:
peecis wrote:
seila wrote:Es jau arī domāju, ka, ja gadījumā žurkas pazudīs - tas radīs kādas citas problēmas... viss iet ķēdītē. Kāpēc gan kaķi neēd žurkas? Ēd gan, agrāk dzīvojām Pļavniekos, kur pie māju pagrabiem kaķu bija ka raibs gar acīm un viņi ķēra, ēda - bieži bija redzami skati, ka kaķis ar peli, žurku vai balodi skrien. Tātad gan pats paēd, gan grauzēj skaitu paretina. Bet tagad centrā dzīvojot piemēram daudzīvokļa nama pagalmā ir redzētas milzīgas žurkas, kuras nemaz nebaidās no cilvēkiem, dienas laikā staigājās savā nodabā - kas liek domāt, ka ir par daudz savairojušās, jo šeit arī neredzās kā kaķi kādu ķertu, bet atkal citās sētās - cik ir iets un skatīts pastaigājoties ar suņiem - ķer gan.
Tāpēc es tomēr esmu pret indēšanu, jo cietīs ne tikai žurkas...

pilsētā NAV vietas klaiņojošiem kaķiem/suņiem! Briti bija pētījuši, cik ļoti daudz putnus aprij kaķi, bet bez putniem savairojās pretīgie kukaiņi.


http://www.tvnet.lv/zala_zeme/dzivnieki ... _no_valsts

http://nra.lv/pasaule/88280-kaku-del-pa ... w=comments

http://ifakti.lv/news/kaki_nogalina_4_m ... -01-19-681


Piekrītu, ka kaķiem, suņiem nav jāatrodās uz ielas, bet bet kā to ieskraidot tiem, kuri met laukā dzīvniekus, lai tie slimi klīst, meklē paši sev barību un savairojās??? To neieskaidrot, kamēr būs bezatbildīgi saimnieki - būs uz ielām gan suņi, gan kaķi ,diemžēl.
Ja nebūtu kaķu un žurkas b'tu savairojušaš ļoti daudz - tad tiešām vajadzēt pieņemt kaut kādus mērus, risināt kā no viņām tikt vaļā utt.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby hatti » 11 Mar 2013, 13:20

Ja nebūtu kaķu un žurkas b'tu savairojušaš ļoti daudz - tad tiešām vajadzēt pieņemt kaut kādus mērus, risināt kā no viņām tikt vaļā utt.


ar žurkām būs vieglāk tikt galā,jo tām jau nu neatradīsies aizstāvji.
tās nevienam nepatīk.
nu,gandrīz nevienam. :)

cita lieta,ka tās pašas par sevi ir nesalīdzināmi dzīvotspējīgākas,bet tas jau nu ir tehniskas dabas jautājums.
User avatar
hatti
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 26
Joined: 26 Sep 2012, 21:53

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby wolf-eyes » 12 Mar 2013, 11:34

Laura wrote:Paklau - man tāds glupš jautājums - ja augšas nespēj, vai mēs kā apakšas (resp. suņinieki parastie) varam sadoties rokās un iziet ielās? Un pateikt, ka šāda indēšana ir buļļasūds? (Teorētiski es Rēzijai jau varu kapavietu pasūtīt, ja kaut kas tāds notiek)

Es, starp citu, esmu par- rīcību.
4dien tikšos ar "Dzīvnieku brīvību" un runāsim arī par šo.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby wolf-eyes » 15 Mar 2013, 17:44

wolf-eyes wrote:
Laura wrote:Paklau - man tāds glupš jautājums - ja augšas nespēj, vai mēs kā apakšas (resp. suņinieki parastie) varam sadoties rokās un iziet ielās? Un pateikt, ka šāda indēšana ir buļļasūds? (Teorētiski es Rēzijai jau varu kapavietu pasūtīt, ja kaut kas tāds notiek)

Es, starp citu, esmu par- rīcību.
4dien tikšos ar "Dzīvnieku brīvību" un runāsim arī par šo.

2dien 4os būs tikšanās ar Rīgas namu pārvaldnieku. Kuri grib piedalīties pārrunās, lūdzu, dodiet man ziņu, pateikšu, kur un vispār-vairāk info.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby obrija » 15 Mar 2013, 18:43

Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby BaibaB » 16 Mar 2013, 12:33

vai es pareizi sapratu, ka tā žurku inde ir vienkārši izbērta trauciņā pagrabā? :ninja:
kas tas par infantilismu? tā žurkas neapkaro! katrs, kas kaut mazliet ir lasījis, zina, ka žurkas vispār nepazīstamu barību neēd. viena žurka no bara svešo barību nomēģina un ja noteiktā laika posmā tai notiek kaut kas slikts, pārējās barību neaiztiek. tāda metode ir pilnīgi garām. tie, kas šādi "indē" žurkas, ir profāni un neprofesionāļi, kas izšķērdē finanses, viņi ne tikai jāpadzen no darba (vai ar viņiem jāpārtrauc līgums), bet vispirms viņiem jāliek uzlasīt viss, ko viņi šādā veidā ir izbārstījuši. nevienu žurku viņi šādi nenoindēs, bet ka tik kāds homo sapiens to "konfekti" neapēd...
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 16 Mar 2013, 13:31

BaibaB wrote:vai es pareizi sapratu, ka tā žurku inde ir vienkārši izbērta trauciņā pagrabā? :ninja:
kas tas par infantilismu? tā žurkas neapkaro! katrs, kas kaut mazliet ir lasījis, zina, ka žurkas vispār nepazīstamu barību neēd. viena žurka no bara svešo barību nomēģina un ja noteiktā laika posmā tai notiek kaut kas slikts, pārējās barību neaiztiek. tāda metode ir pilnīgi garām. tie, kas šādi "indē" žurkas, ir profāni un neprofesionāļi, kas izšķērdē finanses, viņi ne tikai jāpadzen no darba (vai ar viņiem jāpārtrauc līgums), bet vispirms viņiem jāliek uzlasīt viss, ko viņi šādā veidā ir izbārstījuši. nevienu žurku viņi šādi nenoindēs, bet ka tik kāds homo sapiens to "konfekti" neapēd...


nezinu, kad braucu projām un suns nedēļu nebija mājās, izliku visur indi, tieši žurkas pazuda, pēcāk tik kāda pele parādījās.

jau otrā tēmā jautāju - kads ir jūsu ieteiktais risinājums? lamatas?
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby BaibaB » 16 Mar 2013, 14:18

tā var indēt žurkas privātmājā - izlikt indi un cerēt, ka žurkas ir apmirušas, pēc tam atbraukt, visu pārslaucīt drošībai un dzīvot tālāk. protams, viss atkarīgs no indes. ja tā ir inde, kura kaut kā sacementē iekšas un žurka pēc pāris dienām nomirst, tad tāda der, jo pēc 24 h izmēģinājuma žurka nav nomirusi un arī pārējās sāk ēst to barību. bet nāvi pēc 48 h vai ilgāk viņas vairs var nesaistīt ar barību. un lamatas tik gdriem dzīvniekiem kā žurkas arī nav risinājums. tas pats variants ar izmēģinājumu žurku - viena ielīdīs un uzķersies, pārējās zinās, ka tur nedrīkst līst.
jebkurā gadījumā žurkas jāindē saprātīgi. mazums bomžu un bērnu pa pagrabiem ložņā.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 16 Mar 2013, 14:27

BaibaB wrote:tā var indēt žurkas privātmājā - izlikt indi un cerēt, ka žurkas ir apmirušas, pēc tam atbraukt, visu pārslaucīt drošībai un dzīvot tālāk. protams, viss atkarīgs no indes. ja tā ir inde, kura kaut kā sacementē iekšas un žurka pēc pāris dienām nomirst, tad tāda der, jo pēc 24 h izmēģinājuma žurka nav nomirusi un arī pārējās sāk ēst to barību. bet nāvi pēc 48 h vai ilgāk viņas vairs var nesaistīt ar barību. un lamatas tik gdriem dzīvniekiem kā žurkas arī nav risinājums. tas pats variants ar izmēģinājumu žurku - viena ielīdīs un uzķersies, pārējās zinās, ka tur nedrīkst līst.
jebkurā gadījumā žurkas jāindē saprātīgi. mazums bomžu un bērnu pa pagrabiem ložņā.


es prasu risinājumu, nevis gaudas :D

NAV bērniem, bomžiem, žurkām un suņiem jādzīvo pagrabos, JŪS par to esat atbildīgi. vienīgais arguments ir saindētie grauzēji, kurus apēd kaķi.

depo nopērkamās indes neiedarbojās nekavējoši, uz paciņas rakstīts, ka grauzēji nesaista ēdinu ar citu grauzēju nāvi, tāpēc darbojas arī uz žurkām, protams, iespēja saindēties kādam plēsējam, apēdot saindētu grauzēju, palielinās. Atšķirība manāma - peles apgrauž tableti, žurkas aizvelk līdzi un atstāj visu pa tīro.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby BaibaB » 16 Mar 2013, 14:49

svarīgi, lai arī žurkas būtu izlasījušas to, kas rakstīts uz paciņas, un zinātu, ka viņām nav jāpievērš uzmanība, ja kolēģe nosprāgst :kanepe:
tas, ka uz paciņas ir rakstīts, vēl nenozīmē, kas tā tiešām darbojas. otrkārt, mēs nezinām, vai Rīgas Dome žurku indi iepirka Depo (ar noteikumu, ka inde tiešām iedarbojas pēc 48h vai 64h).
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 16 Mar 2013, 15:09

Nu lab, bet ja nopietnāk, šeit taču ir veti, dzīvnieku uzvedības speciālisti un citi viedi ļauži, tiešām nav citu risinājumu žurku problēmai?

Ja nav, tad nekas slikts nenotiks, ja indēšanas mēnesī suņus/kaķus/bērnus īpaši uzmanīsiet.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby wolf-eyes » 16 Mar 2013, 15:19

peecis wrote:Nu lab, bet ja nopietnāk, šeit taču ir veti, dzīvnieku uzvedības speciālisti un citi viedi ļauži, tiešām nav citu risinājumu žurku problēmai?


Tu arī vari atnākt otrdien un par to visu padiskutēt.
Kur tad palika tā doma "sadoties rokās un risināt šo problēmu ar rīcību"?
Cik es sapratu, tas namu pārvaldnieks ir atvērts diskusijai un padomiem..Viņš rēķinās, ka tiksies ar dzīvnieku aizstāvjiem, ir gatavs uzklausīt.
Būtu labi, ja ierastos kāds, kuram ir reāla izpratne par situāciju Rīgā, man tiešām diemžēl tādas nav, jo es pati, cik nu gadās būt Rīgā, peles un žurkas tur nebiju manījusi, bet šodien pat uzzināju, ka vienai paziņai peles dzīvo Rīgas centra trešajā stāvā...es tā domāju- ja dzīvo pat tur, tad kā lai nedzīvotu arī pagrabos un citur.. tā noteikti ir problēma.
Vēl varētu ierasties kāds veterinārārts vai kāds cits ar viedokli par to, ka, kā jau BaibaB minēja, žurkas ir pārāk gudras un izmanīgas, lai ēstu šādu indi vai līstu lamatās..vārdu sakot, es nejūtos gana kompetenta, lai ietu viena. Nē, tur gan būs vēl vismaz viens pārstāvis no dzīvnieku tiesību aiztāvjiem, bet nu- jo vairāk cilvēku, kas izsaka viedokli un savu pieredzi, jo labāk. Ko neiedomājas viens, to iedomājas vai zina no pieredzes cits.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 16 Mar 2013, 15:47

Man nav problēmas, savus grauzējus noindēju, un ja tāda problēma būs mammas dzīvoklī/pagrabā, arī izmantošu indi, ja nebūs labāka risinājuma.

Līdz šim vienīgais nopietnais argumets pret indēšanu ir kaitējums plēsīgajiem putniem, bet Rīgā tādu gandrīz nav.

"Sadoties rokās" vajag lai ko pozitīvu darītu, nevis autoru "mēs esam PRET" bez reāliem ierosinājumiem.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby wolf-eyes » 16 Mar 2013, 17:26

peecis wrote:Līdz šim vienīgais nopietnais argumets pret indēšanu ir kaitējums plēsīgajiem putniem, bet Rīgā tādu gandrīz nav.

"Sadoties rokās" vajag lai ko pozitīvu darītu, nevis autoru "mēs esam PRET" bez reāliem ierosinājumiem.

Tādi ir Tavi argumenti, citiem ir citi, arī kaķu tantēm un tt. Jo ja reiz kaķi pilsētā ir, tad arī var viņiem ir jārēķinās. Nevar uzskatīt- ja viņiem tur nav jābūt, tad izturēsimies tā, it kā viņu tur arī nebūtu.
Labi izdomāts ir puse no izdarīta. Tādēļ jau es aicinu izteikt ierosinājumus un idejas.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 16 Mar 2013, 17:46

kur un cikos otrdien ir tā tikšanās? :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests