JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

All About Dogs

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby Creme de la Creme » 15 Nov 2013, 08:35

Un lieki teikt ka jums tur arī likumdošana ir sakārtota :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby OrlandoSeaHorse » 17 Nov 2013, 00:35

Creme de la Creme wrote:Un lieki teikt ka jums tur arī likumdošana ir sakārtota :kanepe:
Spēkā esot Napoleona kodekss.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby madja » 20 Nov 2017, 19:01

forumā sen vairs nav kašķu, rekur vetārste ierakstījusi grupā pret potēšanu:
https://www.facebook.com/groups/3229675 ... 962409596/

nupat potēju sīko krupi un nedaudz piepūlējos, "spiežot" uz revakcinācijas maksimālā datuma ierakstīšanu, bet panācu tikai trakumsērgai. Dakteres arguments,ka pie mums neiepērkot atsevišķi vakcīnas,kam imunitādi nosaka uz gadu, tāpēc jāpotē visu.
Lai gan, nav taču obligāti,un tādai leptospirozei esmu lasījusi,ka patiesībā imunitāte pēc potes esot pusgadu tikai.

vārdu sakot, palika garlaicīgi vienai lasīt, palasiet vēl kāds
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby Spigana » 20 Nov 2017, 20:30

Komentēt tur neko nevaru, bet dikti sapriecājos par sakarīgu un argumentētu veta viedokli. Manuprāt, vislabākais, ko viņa uzrakstīja ir par informācijas bias: soctīklos šķiet, ka sastopam daudz gadījumus, kad ir komplikācijas, bet reāli tas ir niecīgs procents no visiem gadījumiem.

Par termiņiem gan brīžam gribētos sadot pa galvu ražotājiem. Mio poti iedeva tikai uz gadu kāreiz ar argumentu, ka saimnieki nesekojot termiņiem, ja potes sadala. Padevos un apsolījos nākamreiz potēt citur.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby fedelta » 21 Nov 2017, 00:01

Spigana wrote:Komentēt tur neko nevaru, bet dikti sapriecājos par sakarīgu un argumentētu veta viedokli. Manuprāt, vislabākais, ko viņa uzrakstīja ir par informācijas bias: soctīklos šķiet, ka sastopam daudz gadījumus, kad ir komplikācijas, bet reāli tas ir niecīgs procents no visiem gadījumiem.

Par termiņiem gan brīžam gribētos sadot pa galvu ražotājiem. Mio poti iedeva tikai uz gadu kāreiz ar argumentu, ka saimnieki nesekojot termiņiem, ja potes sadala. Padevos un apsolījos nākamreiz potēt citur.




Aaam man suni bez prasīšanas komplekso uz 2 gadi sapotēja. Kaut kas ne tā, jeb viss, kā vajag? :pukudupsis:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby Spigana » 21 Nov 2017, 00:37

fedelta wrote:
Spigana wrote:Komentēt tur neko nevaru, bet dikti sapriecājos par sakarīgu un argumentētu veta viedokli. Manuprāt, vislabākais, ko viņa uzrakstīja ir par informācijas bias: soctīklos šķiet, ka sastopam daudz gadījumus, kad ir komplikācijas, bet reāli tas ir niecīgs procents no visiem gadījumiem.

Par termiņiem gan brīžam gribētos sadot pa galvu ražotājiem. Mio poti iedeva tikai uz gadu kāreiz ar argumentu, ka saimnieki nesekojot termiņiem, ja potes sadala. Padevos un apsolījos nākamreiz potēt citur.




Aaam man suni bez prasīšanas komplekso uz 2 gadi sapotēja. Kaut kas ne tā, jeb viss, kā vajag? :pukudupsis:


Tev kāreiz viss, kā vajag. Ir šobrīd mode vakcinēt suņus pārāk bieži, īpaši par labu tas nevienam nenāk, prieks dzirdēt, ka ne visi potē tikai uz gadu.
Man vispār gribētos taisīt nevis komplekso poti, bet katru pēc vajadzības, jānoskaidro, vai kāds to vispār piedāvā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby fedelta » 21 Nov 2017, 09:57

Spigana wrote:
fedelta wrote:
Spigana wrote:Komentēt tur neko nevaru, bet dikti sapriecājos par sakarīgu un argumentētu veta viedokli. Manuprāt, vislabākais, ko viņa uzrakstīja ir par informācijas bias: soctīklos šķiet, ka sastopam daudz gadījumus, kad ir komplikācijas, bet reāli tas ir niecīgs procents no visiem gadījumiem.

Par termiņiem gan brīžam gribētos sadot pa galvu ražotājiem. Mio poti iedeva tikai uz gadu kāreiz ar argumentu, ka saimnieki nesekojot termiņiem, ja potes sadala. Padevos un apsolījos nākamreiz potēt citur.




Aaam man suni bez prasīšanas komplekso uz 2 gadi sapotēja. Kaut kas ne tā, jeb viss, kā vajag? :pukudupsis:


Tev kāreiz viss, kā vajag. Ir šobrīd mode vakcinēt suņus pārāk bieži, īpaši par labu tas nevienam nenāk, prieks dzirdēt, ka ne visi potē tikai uz gadu.
Man vispār gribētos taisīt nevis komplekso poti, bet katru pēc vajadzības, jānoskaidro, vai kāds to vispār piedāvā.


Huh, jau domaju, ka jáved potét. Pagájušo gadu vél Limbažos dzívojàm, tur sapotéja, péc tam tik pasé pamaníju, ka uz 2 gadi.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby Elbe » 21 Nov 2017, 11:31

Man vispār gribētos taisīt nevis komplekso poti, bet katru pēc vajadzības,

A kā tu noteiksi, kad tā vajadzība būs, teiksim, kādam no vēdervīrusiem? Tad, kad suns jau laidīs pa abi gali, skriesi vakcinēt?.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby Spigana » 21 Nov 2017, 11:41

Elbe wrote:
Man vispār gribētos taisīt nevis komplekso poti, bet katru pēc vajadzības,

A kā tu noteiksi, kad tā vajadzība būs, teiksim, kādam no vēdervīrusiem? Tad, kad suns jau laidīs pa abi gali, skriesi vakcinēt?.


Katrai potei ir atšķirīgs efektivitātes laiks, es gribētu, lai potē attiecīgi tam, nevis visas katru gadu, jo kādam ir slinkums pasekot termiņiem.
Es tak neko neteicu par suņa nepotēšanu vispār.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby ash » 21 Nov 2017, 14:09

no pieredzes ar cilvēku vakcīnām - reiz vajadzēja bērnam komplekso poti bez vienas slimības, tā teikt nevis uz 4 slimībām, bet uz 3. dabūju potēt pēc pilnās programmas, jo nevarēja dabūt atsevišķi, lai gan tikai gadu iepriekš vēl bija pieejams.
suņiem esmu redzējusi 2 veidu vakcīnas - kompleksā un kompleksā ar trakumsērgu.
es pilnīgi bezatbildīgā veidā biju palaidusi garām vienu poti - nokavējām par pusgadu trakumsērgas vakcīnas termiņu. klīnikā izteicās, šausmas, šausmas - pret infekcijas slimībām jums jau pirms pusotra gada bija jāvakcinējas, lai gan potēšanas pasē skaidri un gaiši termiņš norādīts - 2 gadi, citi vetārsti uzskata, ka tas tikai uz trakumsērgu attiecas.
man pašai skaidrs nav, kā liek, tā vakcinēju un sarksu un bālēju, ja palaist kāds termiņš garām. :sarkstosa:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby madja » 21 Nov 2017, 14:30

Spigana wrote:Man vispār gribētos taisīt nevis komplekso poti, bet katru pēc vajadzības, jānoskaidro, vai kāds to vispār piedāvā.


Leptospirozei ir atsevišķa vakcīna, nav paragripai, kurai arī uz gadu. Man gan,jāatzīst, dēļ tās FB grupas,no kuras iešēroju, ir panika par lepto vakcīnu; jo,lai cik niecīgs tas procents, tad,kad tas ir tavs suns, kas aiziet...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby fedelta » 22 Nov 2017, 12:59

ash wrote:no pieredzes ar cilvēku vakcīnām - reiz vajadzēja bērnam komplekso poti bez vienas slimības, tā teikt nevis uz 4 slimībām, bet uz 3. dabūju potēt pēc pilnās programmas, jo nevarēja dabūt atsevišķi, lai gan tikai gadu iepriekš vēl bija pieejams.
suņiem esmu redzējusi 2 veidu vakcīnas - kompleksā un kompleksā ar trakumsērgu.
es pilnīgi bezatbildīgā veidā biju palaidusi garām vienu poti - nokavējām par pusgadu trakumsērgas vakcīnas termiņu. klīnikā izteicās, šausmas, šausmas - pret infekcijas slimībām jums jau pirms pusotra gada bija jāvakcinējas, lai gan potēšanas pasē skaidri un gaiši termiņš norādīts - 2 gadi, citi vetārsti uzskata, ka tas tikai uz trakumsērgu attiecas.
man pašai skaidrs nav, kā liek, tā vakcinēju un sarksu un bālēju, ja palaist kāds termiņš garām. :sarkstosa:



Man ir sunim kompleksá un trakumserga un pasé abás vietás termińš ir uz 2 gadi. Tik man Jelgavá teica, ja nebutu nokavéjusi 2 dienas, jau iepriekś bútu uz 2 gadi sapotéts, jo, ja ir kavéts, tad nedrìkstot.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby Linda B. » 22 Nov 2017, 19:53

Es nu jau kādu laiku vakcinēju tikai obligāto trakumsērgu x 3 gados. Komplekso kucēna vecumā un revakcināciju pēc gada, tad viss. Nav ko suni indēt. Imunitāte nebeidzas precīzā datumā. Tā viena pote var derēt arī visam mūžam. Ja varētu, nevakcinētu arī trakumsērgu
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby pixy » 22 Nov 2017, 20:48

LindaB, Tu vari darīt to tad, ja neizved suņus no Latvijas. Igaunijā ir obligāta kompleksā pote, trakumsērgai pote derīga tikai 24 mēnešus, Lietuvā arī jābūt potēm, par laimi vismaz termiņi ir tādi, kādus nosaka ražotāji. Par Krieviju vispār nerunāsim un arī citās valstīs ir stingri noteikumi. Ja gribu piedalīties sacensībās (vai kāds grib piedalīties izstādēs), to ignorēt nevar.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby Sisija » 01 Dec 2017, 14:27

pixy wrote:LindaB, Tu vari darīt to tad, ja neizved suņus no Latvijas. Igaunijā ir obligāta kompleksā pote, trakumsērgai pote derīga tikai 24 mēnešus, Lietuvā arī jābūt potēm, par laimi vismaz termiņi ir tādi, kādus nosaka ražotāji. Par Krieviju vispār nerunāsim un arī citās valstīs ir stingri noteikumi. Ja gribu piedalīties sacensībās (vai kāds grib piedalīties izstādēs), to ignorēt nevar.

Es savējās vakcinēju tāpat kā Linda un braukāju pa Eiropas valstu sacensībām bez problēmām, pat visos pēdējo gadu Pasaules Čempionātos neviens nekādu citu vakcīnu, izņemot pret trakumsērgu, nav prasījis. Par Skandināvijas valstīm gan nepateikšu, kad brauksim, tad papētīšu. Krievija tas vispār ir cits stāsts, bet uz turieni braukt neplānojam.
Manuprāt tik bieža vakcinācija pret infekcijas slimībām ir vienīgi vakcīnu ražotāju bizness ( šim viedoklim piekrīt arī man pazīstamie veterināri, kuriem liela darba un dzīves pieredze), kaut vai tāpēc, ka to cik ilgi saglabājas imunitāte tā īsti neviens, izņemot, ražotājus nepēta, bet informācija par to nav tā vienkārši pieejama. Pēc tā ko zinu, pret daļu slimīgu imunitāte saglabājas visu mūžu, bet daļu, tā ir ļoti nenoturīga vai vispār mazefektīva, un, ja tas viss tiek "sabāzts" vienā ikgadējā vakcīnā, vispār neredzu jēgu bendēt suņu dabīgo imunitātes sistēmu.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: JAUNUMI SUŅU VAKCINĀCIJĀ

Postby pixy » 01 Dec 2017, 14:38

Igaunijas noteikumi ir tādi, kādus uzrakstīju. Ja nepārbauda - forši, bet, ja pārbaudīs - ej, nu sazini, kādas sekas. Jā, nepaskatījos, ko daktere šķirstīja pēdējās sacensībās, kad bijām Igaunijā, čipu rūpīgi pārbaudīja un grāmatiņu arī, bet vai aizšķīrās līdz kompleksajai, nepamanīju.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Previous

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron