Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

All About Dogs

Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby fedelta » 30 Nov 2013, 00:22

http://www.jelgavasvestnesis.lv/page/9?news_id=22694°


P.S. Kāds man var paskaidrot kas tas ir par žetonu kuram jābūt - to dod, ja suns ir reģistrēts (jautāju, jo man pie vet, kad vedu čipēt un reģistrēt neko nedeva) vai arī, ja ir samaksāts nodoklis?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby ievish » 30 Nov 2013, 09:23

Rīgā žetonus dod pie veta, bet Ventspilī Komunālajā pārvaldē. Tā kā kārtības ir dažādas. Ieteiktu vienkārši painteresēties pašvaldībā.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby Danute » 30 Nov 2013, 19:28

fedelta
Es sapratu,ka šie noteikumi ir paredzēti tiem suņiem,kuri nav reģistrēti LDB un nav čipoti.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby ievish » 30 Nov 2013, 19:43

Izlasīju arī rakstu. Tā padumji uzrakstīts, bet, šķiet, ka kārtība tādā, ka tie, kas nav LDC datu bāzē iet uz "Pilsētsaimniecību" un piereģistrē suni tur, par 1,5 Ls. Pēc tan VISI jelgavnieki, gan LDC, gan "Pilsētsaimniecībā" reģistrētie maksā ikgadējo nodevu "Pilsētsaimniecībā" un tur arī dabū ikgadējo žetonu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby fedelta » 30 Nov 2013, 19:52

Danute wrote:fedelta
Es sapratu,ka šie noteikumi ir paredzēti tiem suņiem,kuri nav reģistrēti LDB un nav čipoti.


Es no sākuma arī tā domāju un tagad, cik saprotu, tad žetons ir par nodokļa samaksāšanu, vienkārši gribēju pārliecināties. Priecājos, ka jau vasarā aizvedu čipēt un reģistrēt savu sunci, tagad nav jāuztraucas kas un kā, ja tas tiešām attiecas tikai uz nečipētajiem un nereģistrētajiem suņiem.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby ash » 02 Dec 2013, 16:29

es suni reģistrēju 2011. gadā. samaksāju nodevu 1.5 ls un dabūju žetonu (tas gan jau pirms gada pazuda).
šogad apjautājos, vai varu dabūt jaunu žetonu - vetārsts teica ka nevajag, jo ir čips.
ikgadējā nodeva nav jāmaksā, ja suns dzīvo privātmājā (tā es to sapratu). mēs nemaksājam.
tikai kāda jēga pašvaldības policijai no tā ka sunim ir čips - nezinu. ar ko nolasīt numuru jau vienalga nav. :D
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby Begons » 05 Dec 2013, 09:09

Aha, raksts nav sevišķi saprotams un es pēc tā izlasīšanas centīgi meklēju jaunos noteikumus. Vēl nebija publicēti. Arī es dzīvoju privātmājā, ikgadējā nodeva nav jāmaksā. Un suns žetonu pazaudēja vasarā, mežā, kopā ar visu smuko ezy dog kaklasiksnu. Atjaunojusi žetonu neesmu. Otrs suns, mans jaunietis, vēl nav reģistrēts pašavldībā, bet kārtības labad to izdarīšu. Abi čipoti, reģistrēti LDC. Esmu tāda likumpaklausīga.
Mūsu gadījumā suņiem nav tikai viena kaklasiksna un ja pašvaldība vēlas redzēt savus žetonus komplektā ar maniem suņiem, tad man tie būtu pa laikam jānoāķē no vienas un jāpiestiprina citai. Mazais, kas nav no LV, saņēma pūrā arī žetonu, kurā iestrādāta čipa informācija ar jauku aicinājumu "Scan me".
Begons
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 18 Jul 2012, 13:34
Location: Jelgava

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby fedelta » 05 Dec 2013, 14:46

Begons wrote:Aha, raksts nav sevišķi saprotams un es pēc tā izlasīšanas centīgi meklēju jaunos noteikumus. Vēl nebija publicēti. Arī es dzīvoju privātmājā, ikgadējā nodeva nav jāmaksā. Un suns žetonu pazaudēja vasarā, mežā, kopā ar visu smuko ezy dog kaklasiksnu. Atjaunojusi žetonu neesmu. Otrs suns, mans jaunietis, vēl nav reģistrēts pašavldībā, bet kārtības labad to izdarīšu. Abi čipoti, reģistrēti LDC. Esmu tāda likumpaklausīga.
Mūsu gadījumā suņiem nav tikai viena kaklasiksna un ja pašvaldība vēlas redzēt savus žetonus komplektā ar maniem suņiem, tad man tie būtu pa laikam jānoāķē no vienas un jāpiestiprina citai. Mazais, kas nav no LV, saņēma pūrā arī žetonu, kurā iestrādāta čipa informācija ar jauku aicinājumu "Scan me".


Es arī dzīvoju privātmājā, bet brīvdienās ejam arī uz pilsētu, tad jau laikam sanāk, ka man ir tā nodeva jāmaksā, ja? Suncis LLU datubāzē reģistrēts. Šodienas avīzē viss manuprāt, daudz labāk paskaidrots, vismaz es izlasot tagad uzreiz sapratu. Tikai par tiem žetoniem vēl jo projām nesaprotu :akes: - ja suncim ir mikroshēma ievadīta, veterinārārstam vienalga man kaut kāds žetons bija jādod vai arī tas ir par to, ja samaksā nodokli?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby pixy » 05 Dec 2013, 14:57

fedelta wrote:Es arī dzīvoju privātmājā, bet brīvdienās ejam arī uz pilsētu, tad jau laikam sanāk, ka man ir tā nodeva jāmaksā, ja?
Es gan nedomāju - Tu tak arī uz Rīgu vari aizbraukt vai kur citur, tas nenozīmē, ka uzreiz nodokli tai pilsētā maksāsi. Ja suns "pierakstīts" privātmājā - uz to attiecas privātmāju suņu noteikumi.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby Begons » 05 Dec 2013, 19:43

Turpinot tēmu - "pierakstīts / dzīvo privātmājā un nemaksā nodevu" varētu būt saistīts ar teorētisku suņa - sarga funkciju. Jo staigājam tāpat pa pašvaldības teritoriju, kakas arī vācam kā dzīvoklī "pierakstītie".
Begons
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 18 Jul 2012, 13:34
Location: Jelgava

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby fedelta » 05 Dec 2013, 20:34

Begons wrote:Turpinot tēmu - "pierakstīts / dzīvo privātmājā un nemaksā nodevu" varētu būt saistīts ar teorētisku suņa - sarga funkciju. Jo staigājam tāpat pa pašvaldības teritoriju, kakas arī vācam kā dzīvoklī "pierakstītie".


Tāpēc arī prasu, jo tas "privātmājā pierakstīts" arī manuprāt, ir tad, ja suni neved staigāt utt. Jo šaubos, ka ,ja policija paprasīs pēc Jaunā gada to nodevas žetonu (ja tādu dod), pasakot, ka dzīvoju privātmājā, domāju, ka uz mani paskatīsies ka uz pēdējo muļķi, tikpat labi tā var teikt visi, kas ved savus suņus staigāt un nodokli nemaksāt.

Jautājums jelgavniekiem, kur to nodokli ir iespējams samaksāt ? (atzīšos, esmu no tiem, kas nesamaksāja pērn :sarkstosa: , bet nevis tāpēc, ka nevaru vai negribu, bet tāpēc, ka nezinu konkrēti kur to var izdarīt :akes: )
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby ash » 05 Dec 2013, 22:56

nodokli var samaksāt Pilsētsaimniecībā (nīp) , ja nekļūdos.
mēs arī staigājam pa pilsētu, bet nedomāju, ka mums jāmaksā nodokli. suns tomēr ir deklarēts privātmājā.
lai gan nav jau žēl tos 2-3 latus nomaksāt.

fedelta - jūs no Lietuvas šosejas puses? Man tur mamma dzīvo, tas arī mans bērnības rajons. ;)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby fedelta » 06 Dec 2013, 11:38

ash wrote:nodokli var samaksāt Pilsētsaimniecībā (nīp) , ja nekļūdos.
mēs arī staigājam pa pilsētu, bet nedomāju, ka mums jāmaksā nodokli. suns tomēr ir deklarēts privātmājā.
lai gan nav jau žēl tos 2-3 latus nomaksāt.

fedelta - jūs no Lietuvas šosejas puses? Man tur mamma dzīvo, tas arī mans bērnības rajons. ;)


^^ , Vidus un Sargu ielas krustojumā dzīvoju.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby ash » 06 Dec 2013, 13:40

tur es bieži braucu garām - pa ceļam no darba Viskaļu ielā uz Platones ielu! ;)
dzīvojam gan otrā pilsētas pusē.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu reģistrācija Jelgavā līdz 2014. gadam

Postby fedelta » 06 Dec 2013, 14:47

ash wrote:tur es bieži braucu garām - pa ceļam no darba Viskaļu ielā uz Platones ielu! ;)
dzīvojam gan otrā pilsētas pusē.



:) zinu abas šīs ielas, tas ir diezgan iecienīts mūsu pastaigu maršruts, izejam cauri mazo ieliņu labirintam :D un tad pa Viskaļu vai Platones ielu mājās (pa ceļam citreiz vēl aizejam līdz mežam un brīvdienās ejam iekarot :D pilsētas parkus un ielas)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron