Diskusijas par selekciju

All About Dogs

Re: Diskusijas par selekciju

Postby fedelta » 18 Mar 2014, 14:38

Tiešām traki, ka šitā notiek. Bet no kā ir tā alerģija - ēdiena vai kā cita? Vai tas ir individuāli katram sunim?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ievish » 18 Mar 2014, 14:49

fedelta wrote:Tiešām traki, ka šitā notiek. Bet no kā ir tā alerģija - ēdiena vai kā cita? Vai tas ir individuāli katram sunim?


Man šķiet, ka tas ir kā cilvēkiem, kaut kāda iemesla dēļ ir viena vai vairāku produktu/ķīmisku vielu utt. nepanesamība. Ir alerģiskākas šķirnes, ir mazāk alerģiskas.
Diemžēl ir audzētāji, kas alerģiju neuzskata ppar pietiekamu iemeslu, lai suni neizmantotu vaislā. Otrs - kā šim bulterjeram, kad veselības problēmas parādās vēlākā vecumā. Ja viņš 5 gadus ir bijis veiksmīgs izstāžu suns, ļoti iespējams, ka izmantots arī vaislā un nodevis tālāk arī savus gēnus, tai skaitā, tos, kas saistīti ar alerģiju.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Boulevard » 18 Mar 2014, 14:50

http://www.dermatologs.com/pacientu-izg ... rgija.html

Alerģija ir imūnās sistēmas pastiprināta reakcija pret konkrētām vielām jeb alergēniem, piemēram, putekļiem, pārtiku, medikamentiem, dzīvnieku spalvām un dažādām ķīmiskām vielām.
Iekšējās alerģiskās formas gadījumā pamatā ir iedzimta patoloģija organisma imunoloģiskajos procesos. Visizplatītākā no iekšējās alerģijas formām ir pārtikas alerģija.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Boulevard » 19 Mar 2014, 16:33

Amerikāņu pitbulterjeru audzētava LV. Savā mājas lapā paskaidro, ka lai uzlabotu un saglabātu mūsu suņu labākās īpašības mēs izmantojam inbrīdingu kā galveno krustošanas veidu, laiku pa laikam pielietojot outcross.
http://pitbullyard.com/index.php/par-mums
Inbrīdings - tuvradniecīgu īpatņu krustošana. Audzētavas suņi -
http://www.apbt.online-pedigrees.com/mo ... _id=258366
http://www.apbt.online-pedigrees.com/mo ... _id=228180
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Diskusijas par selekciju

Postby pixy » 19 Mar 2014, 17:19

Tas ir interesants jautājums, pat ne konkrēti par šo audzētavu runājot, bet vispār. Kāda var būt argumentācija pārot māsas un brāļus no paaudzes paaudzē? Jo šai argumentācijai jābūt gana spēcīgai, lai pārliecinātu atbildīgās personas izsniegt pārošanas atļauju. Un jautājums uz kuru diez vai kāds godīgi atbildēs - kāds ir atbirums no šādiem metieniem...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ievish » 19 Mar 2014, 17:24

Palasījos, ka inbrīdings nes līdzi vājāku imūnsistēmu un nestabilu psihi, tai skaitā, agresiju (!)... Es, protams, no ģenētikas neko nesajēdzu, bet izlasot šo, es negribētu ņemt suni no tik pamatīga inbrīdētiem vecākiem.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Boulevard » 19 Mar 2014, 17:35

Droši vien ir klubi, kas caur pirkstiem skatās uz pārošanas atļaujām. Un vispār - tur, kur ir savējo būšana, tur jau tās lietas diezgan brīvi notiek.
Zinu konkrētu franču buldogu pārojumu, kur audzētājs riskēja un sapāroja pusbrāli un pusmāsu - rezultātā piedzima divi peti ar diskvalificējošiem trūkumiem. Risks neattaisnojās.
No otras puses - Vācijā agrākos laikos bija ļoti spēcīgas franču buldogu audzētavas. Un tad tika pieņemts likums, kas aizliedza izmantot inbrīdingu vispār, t.i., tas koeficients drīkst būt kaut kāds niecīgs. Rezultāts - Vācijā izcili franču buldogi izzuda. Tagad visi labākie eksemplāri ir ievesti no citām valstīm.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ibika » 19 Mar 2014, 17:43

ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Diskusijas par selekciju

Postby pixy » 19 Mar 2014, 17:56

Within a breed, it is not uncommon to see a breeder use half brother to half sister breedings with great success for about four generations, and then run into a brick wall where they find that a bad trait that was occasionally seen is now being expressed 100% of the time in the offspring. This is because of the fixing of the trait within the family because of the resulting homozygosity of the genes.
Bet pat šeit ir runa par PUSbrāļiem un PUSmāsām, nevis miesīgu brāli un māsu. Tai pat laikā es negribu vienkārši brēkt, ka tas ir slikti, es nezinu. Varbūt tiešām ir kaut kas tāds, kas tādu "incestu" pilnīgi attaisno...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Robins » 19 Mar 2014, 18:03

ibika wrote:http://www.adbadog.com/p_pdetails.asp?fspid=107


Tas bija domāts kā paskaidrojums, kāpēc APBT ir savādāki suņi kā citi, un viņus vajag inbridēt cik tik lien? Cik es pa diagonāli izlasīju, izskatījās pēc pilnīgi normāla apraksta, derīga jebkurai šķirnei.
Knowledgeable dog breeders can use inbreeding as an effective tool to achieve specific goals and to enhance desired traits, if they are carefully alert for developing problems. Many novice breeders feel that inbreeding is the only way to develop their own strain or bloodline. In the wrong hands inbreeding can be dangerous.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ibika » 19 Mar 2014, 18:04

pixy
tur ir arī teksts
Inbreeding: Inbreeding is usually defined as the mating of closely related individuals. Some references include half brother to half sister mating as well as brother to sister, father to daughter, mother to son, grandsire to granddaughter and granddam to grandson breedings as examples of inbreeding.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Boulevard » 19 Mar 2014, 18:06

Jautājums, ko es uzdevu pitbulu tēmā, un uz ko tā arī nekāda konkrēta atbilde neiezīmējās, bija - kādas īpašības ir tās, ko konkrētā pitbulu audzētava savos suņos izkopj. Ir acīmredzams no bildēm, ka ar eksterjeru tam nav nekāda sakara. Piemēram, sapāro n-tās paaudzes brāli un māsu, piedzimst kucēni. Kā izvēlas, kuri no šiem kucēniem atkal tiks savā starpā pāroti? Uz ko orientējas? Jo, paskatoties no malas, es tikai varu izdarīt secinājumu, ka audzētava vairo suņus ar sliktu eksterjeru. Mani īsti neapmierina atbilde: pitbulus tā pāro tāpēc, ka tie ir pitbuli.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ibika » 19 Mar 2014, 18:09

Robins wrote:
ibika wrote:http://www.adbadog.com/p_pdetails.asp?fspid=107


Tas bija domāts kā paskaidrojums, kāpēc APBT ir savādāki suņi kā citi, un viņus vajag inbridēt cik tik lien? Cik es pa diagonāli izlasīju, izskatījās pēc pilnīgi normāla apraksta, derīga jebkurai šķirnei.
Knowledgeable dog breeders can use inbreeding as an effective tool to achieve specific goals and to enhance desired traits, if they are carefully alert for developing problems. Many novice breeders feel that inbreeding is the only way to develop their own strain or bloodline. In the wrong hands inbreeding can be dangerous.


Robins
es nesaprotu, kas Jūs tā aizskāra, bet paskaidrošu, ka šis ir piemērs tam, ka inbreedings šķirnē tiek plaši izmantots. Es netaisos taisnoties, ja ir vēlme par konkrēto audzētavu, varat rakstīt viņiem un vaicāt, bet ja vienkārši gribas pakašķēties, tad meklējiet citu vainīgo.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ibika » 19 Mar 2014, 18:12

Boulevard
Un ko Jūs no manis gribat dzirdēt, ja interesē kāpēc viņi ir izvēlējušies šādu veidu, jautājiet viņiem, es varu tikai apstiprināt to, ka jā šajā šķirnē tas nav retums.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Diskusijas par selekciju

Postby pixy » 19 Mar 2014, 18:15

ibika, jā, pamanīju, bet es secinu, ka, ja manā citātā pieminētās problēmas attiecinātas uz pusbrāļu un māsu pārošanu, tad, ja runa ir par pavisam māsu un brāļu pārošanu, šīs problēmas var izlīst pat agrāk. Man vienkārši nav skaidrs, kas ir tas, kas liek šādi riskēt - jā, tur rakstīts par īpašībām, eksterjeru, bet vai risks tomēr nav pārlieku liels? Es nerunāju par imbrīdingu uz kādu konkrētu suni, es runāju par šo ekstremālo variantu, kad paaudzēs tiek pāroti tik ļoti tuvas radniecības suņi. Un tiešām, tas pats jautājums, kas otrā topikā - kāpēc tieši pitbuliem tas ir tradicionāli un normāli? Ko viņi zaudē, ja šāds ekstrēms imbrīdings netiek pielietots? Bez slēpta uzbrauciena, zemteksta vai kā cita, tīra ziņkāre :) . ibika, būtu riktīgi labi, ka Tu neapvainotos, bet mēģinātu izskaidrot, jo Tu tak laikam zini, vai tomēr ne? :lasu: .

Nu jā, kamēr es te taktiski mēģināju noformulēt domu, tikmēr laikam par vēlu...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Robins » 19 Mar 2014, 18:16

pixy wrote:Varbūt tiešām ir kaut kas tāds, kas tādu "incestu" pilnīgi attaisno...


nav. Pat ja tas būtu pārdomāts inbrīdings, tad tas izskatītos savādāk. Piemēram, viens izcils suns, kura īpašības (darbaspējas, eksterjeru un pats galvenais - veselību) audzētājs vēlas redzēt turpmāk visā savā asinslīnijā, parādītos vairākās paaudzēs. Nu tur - pārojums, pēc tam tēvs vēlreiz tiek pārots ar meitu (kura pašam ir vislīdzīgākā pēc vēlamajām pazīmēm), tad atkal tēvs-vectēvs tiek vēlreiz pārots ar mazmeitu. Tas būtu mērķtiecīgs inbrīdings.
Māsa-brālis īsti nedod neko, jo tikpat labi pēcnācējiem vairs var nebūt neviena no vēlamajām pazīmēm - sakrist recesīvās. Tie ir pliki ponti, "tā bija ērtāk" vai stulbums no sērijas "citās šķirnēs jau tā nevar, bet MĒS - PITBULI, jau neesam parasti, esam īpaši, tāpēc tā vajag".
Vienīgais variants, kuru es varu šādam inbrīdingam iedomāties, ir vēlme no nedaudz līdzīgu, bet pilnīgu kranču bariņa, izveidot jaunu šķirni.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Boulevard » 19 Mar 2014, 18:20

Šis sāk kļūt mazliet interesanti. Jūs, ibika, izteicāties par labu atbildīgai pitbulu audzēšanai, kas orientējas uz labu īpašību izkopšanu. Tad izrādās, ka šīs labās īpašības tiek nostiprinātas ar visai drastiskām selekcijas metodēm. Cilvēkiem no malas rodas jautājums - bet kas ir šīs mistiskās labās īpašības, kas tikai un vienīgi šādā veidā tiek selekcionētas un tieši šķirnē pitbuls? Ja tas nav eksterjers? Jūs norādāt uz selekcijas teorijām. Bet jautājums ir pavisam praktisks - minēt kādu šādu labo īpašību piemēru :jaut:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Robins » 19 Mar 2014, 18:21

ibika wrote:Robins
es nesaprotu, kas Jūs tā aizskāra, bet paskaidrošu, ka šis ir piemērs tam, ka inbreedings šķirnē tiek plaši izmantots. Es netaisos taisnoties, ja ir vēlme par konkrēto audzētavu, varat rakstīt viņiem un vaicāt, bet ja vienkārši gribas pakašķēties, tad meklējiet citu vainīgo.


Mani neaizskāra pilnīgi nekas, bet es rakstu, ka šis nav šķirnei specifisks piemērs. Tur ir kopumā paskaidrots, kas ir inbrīdings (arī - kas ir lainbrīdings utt.), kas ir absolūti normāls un derīgs teksts jebkurai šķirnei. Neredzēju vietu, kur būtu rakstīts: if you want a real pitbul, inbread heavily. Tieši otrādi - manā iekopētajā citātā ir rakstīts, ka "iesācēji bieži domā, ka inbrīdings ir vienīgais veids, kā kaut ko brīdēt..... ... pieredzējuši audzētāji var laiku pa laikam uzmanīgi izmantot inbrīdingu, lai nostiprinātu kādas pazīmes".
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Diskusijas par selekciju

Postby Eskimo » 19 Mar 2014, 18:23

Arī mani patiesi nošokēja boulevard ieliktais pitbulu audzētavas links,tie raduraksti ar vieniem un tiem pašiem suniem! Varbūt venkārši jāaizraksta viniem un jāpajautā. :jaut:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Diskusijas par selekciju

Postby ibika » 19 Mar 2014, 18:41

Mani vairs nevar pārsteigt, es jau esmu pieradusi ka ja ir runa par pitbuliet, tad sākas raganu medības.
Ar ko sākts
Boulevard
Ziniet, ne jau inbrīdinga esamība nosaka audzētāja "sliktumu" vai "labumu". Šie audzētāji ir daudz darījuši, lai "atsvaidzinātu" savu līniju, viņi ir veikuši gan pārojumu ārzemēs gan atveduši suņus, un nedomāju ka viņi ir atpelnījuši kaut pusi no ieguldītā. Ieejot mājas lapā var redzēt, ka viņi izmanto inbrīdingu, nekas nav slēpts vai falsificēts. Manā uztverē viņi ir labi audzētāji JO viņi nemelo skaidro saviem pircējiem arī to melno pusi, jo viņi palīdz tiem risināt radušos jautājumus, un uzņemas atbildību par viņu audzētavas suņiem kuri ir kļuvuši nevajadzīgi vai zaudējuši saimnieku. Tas, ka Jums nepatīk šis inbridings, nepadara viņus par sliktiem. Man arī nepatīk tik cieša inbrīdinga izmantošana, bet viniem ir savs skatījums, kāpēc viņi to izmanto.
Robins
Nē mēs neesam īpašāki par bīgliem, takšiem vai kādu citu šķirni, bet nevajag aizmirst, ka katrā šķirnē ir kādas specifiskas lietas.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests