Lamatas LV mežos!

All About Dogs

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Henriete » 09 Mar 2014, 21:22

ezhuks, smīdiniet mani :D Meklēt problēmas, kur to nav! Nu ja, aizmirsu, forums :d
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lamatas LV mežos!

Postby peecis » 10 Mar 2014, 10:12

Šarlote wrote:Paldies, maksi, ka ieliki to arī šeit. Es joprojām esmu TĀDĀ šokā pēc tā sižeta :pilnmeness: . Nu KAS TAS PAR MURGU??? Tā var tikai LV notikt? Nav jābūt kādai "zonai, kas brīdina" vai kam??? Bērni, sēņotāji, suņi.... Tiešām tā var vienkārši ņemt un izlikt lamatas? :pagalvu: :huh:


Kā suņa saimnieks, es, protams, gribētu lamatas aizliegt, manā (un tikai manā :D ) rajonā automašīnu ātrumu ierobežot līdz 15 km/h (suņi, bērni, veci cilvēki), labiekārtotus suņu pastaigu laukumus, bezmaksas kakao un bulciņas pie tiem, tomēr ar savu iesācēja viedokli būšu nepopulārs - vai suņi un bērni nav arī mežā jāpieskata? Ja nemana, kā suns pieiet pie kaut kādas kastes, tad suns var pieiet pie cita sēņotāja bērna/suņa, utt. Vai es savu suni mežā spēju tā pieskatīt? Nē :kanepe: , bet lamatas mežos būs papildus motivācija censties.

Kā ar visādiem zaķēniem un citiem meža mošķiem, kurus apdraud pa mežu savā vaļā staigājoši suņi? ir dzirdēts no medniekiem, ka atsevišķos gadalaikos brīvi staigājoši mājas suņi nodarot gana lielu ļaunumu meža iemītniekiem, bet par to varētu kāds zinošāks pastāstīt.

tiem, kas neredz video panorāmas lapā (man arī androīds nerādīja)
http://www.youtube.com/watch?v=S5f7mt1B35M
Last edited by peecis on 10 Mar 2014, 10:42, edited 1 time in total.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Lamatas LV mežos!

Postby peecis » 10 Mar 2014, 10:20

Starp citu - suņinieki, mednieki, sēņotāji, zirdzinieki - visi domā, ka valsts mežs ir paredzēts tikai un vienīgi viņu izklaidēm. Braukājot ar enduro motociklu pa meža CEĻIEM, no visām iepriekšējām grupām esmu saņēmis draudus un lāstus. Suņinieki iedomājās, ka suns mežā var uz ceļa kaut gulēt un meža CEĻŠ nav paredzēts braukšanai, bet pastaigām, zirdziniekiem sākās panika ieraugot motociklu, jo zirgi nav pieraduši pie tādiem trokšņiem (kaut viss atbilst CSDD normām), mednieki un sēņotāji vienkārši ienīst motociklus/džipus mežā :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Robins » 10 Mar 2014, 10:24

peecis wrote:Starp citu - suņinieki, mednieki, sēņotāji, zirdzinieki - visi domā, ka valsts mežs ir paredzēts tikai un vienīgi viņu izklaidēm. Braukājot ar enduro motociklu pa meža CEĻIEM, no visām iepriekšējām grupām esmu saņēmis draudus un lāstus. Suņinieki iedomājās, ka suns mežā var uz ceļa kaut gulēt un meža CEĻŠ nav paredzēts braukšanai, bet pastaigām, zirdziniekiem sākās panika ieraugot motociklu, jo zirgi nav pieraduši pie tādiem trokšņiem (kaut viss atbilst CSDD normām), mednieki un sēņotāji vienkārši ienīst motociklus/džipus mežā :D


pasaki paldies kolēģiem - lohiem, kuri ar enduro/quadra uc brauc bez kādiem ceļiem pa kāpām, mežu, krūmājiem redzamībai neadekvātā ātrumā.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Creme de la Creme » 10 Mar 2014, 10:30

Man vēl ''dzīvā atmiņā'' tas gadījums kad Saulkrastu pilsētas teritorijā šādā slazdā iekrita suns...
Vispār jau normāli mednieki bebrus medī ar medību ieročiem un suņiem...tajos slazdos bebri nemaz tā nelien.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Lamatas LV mežos!

Postby ievish » 10 Mar 2014, 10:31

Robins wrote:pasaki paldies kolēģiem - lohiem, kuri ar enduro/quadra uc brauc bez kādiem ceļiem pa kāpām, mežu, krūmājiem redzamībai neadekvātā ātrumā.


:par:

Kā arī izbraukā normālas takas tā, ka tās kļūst smilšanais, izdangātas un ar velīti neizbraucamas.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Lamatas LV mežos!

Postby DanaMary » 10 Mar 2014, 10:31

Peeci, tas nebūt nav uzbrauciens, bet nu, piemēram, kad es dodos ar suni uz mežu, man visvairāk patīk tas meža klusums, daba utml.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Lamatas LV mežos!

Postby peecis » 10 Mar 2014, 10:39

Robins wrote:
peecis wrote:Starp citu - suņinieki, mednieki, sēņotāji, zirdzinieki - visi domā, ka valsts mežs ir paredzēts tikai un vienīgi viņu izklaidēm. Braukājot ar enduro motociklu pa meža CEĻIEM, no visām iepriekšējām grupām esmu saņēmis draudus un lāstus. Suņinieki iedomājās, ka suns mežā var uz ceļa kaut gulēt un meža CEĻŠ nav paredzēts braukšanai, bet pastaigām, zirdziniekiem sākās panika ieraugot motociklu, jo zirgi nav pieraduši pie tādiem trokšņiem (kaut viss atbilst CSDD normām), mednieki un sēņotāji vienkārši ienīst motociklus/džipus mežā :D


pasaki paldies kolēģiem - lohiem, kuri ar enduro/quadra uc brauc bez kādiem ceļiem pa kāpām, mežu, krūmājiem redzamībai neadekvātā ātrumā.


Idiņi ir visur, gan suņinieku, gan motobraucēju, gan džipistu vidū, jums taču arī nepatīk, ka pēc kārtējā suņu sakostā cilvēka ziņās visi bļauj - suņinieki lohi?

braukšanu pa kāpām neviens saprātīgs braucējs neatbalsta, jo kāpu biotopi tiešām ir ļoti vārīgi, bet Kurzemes jūrmalā rudenī pa tukšu liedagu arī pats esmu ar motociklu ālējies un nejūtos dabai nodarījis pilnīgi nekādu kaitējumu. Pa zvejnieku ceļu izbraucam/nobraucam, liedaga smiltīm nekas slikts nenotiek.



ievish wrote: :par:

Kā arī izbraukā normālas takas tā, ka tās kļūst smilšanais, izdangātas un ar velīti neizbraucamas.


Jā, un gājēju/velosipēdistu dēļ tās takas nemaz nekļūst smilšainas :D Piemērs - Mežparks, kur tā iemesla dēļ velonīdēji uz velotakām izliek dēļus ar naglām uz augšu.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Bpa4 » 10 Mar 2014, 10:42

Creme de la Creme wrote:Man vēl ''dzīvā atmiņā'' tas gadījums kad Saulkrastu pilsētas teritorijā šādā slazdā iekrita suns...
Vispār jau normāli mednieki bebrus medī ar medību ieročiem un suņiem...tajos slazdos bebri nemaz tā nelien.

Ir vietas, kur bebru populācija tik liela, ka ar sēdēšanu ar plinti to vienkārši nevar iegrožot. Mākot to darīt un darot pareizi, bebri lamatās un kā vēl lien iekšā!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Lamatas LV mežos!

Postby peecis » 10 Mar 2014, 10:47

Lūdzu neturpināsim diskusiju par džipistiem/motobraucējiem mežā, tos pieminēju lai parādītu, cik dažādas ļaužu grupas vēlas atpūsties mežā un katra no grupām uzskata sevi par prioritāru. Mežs viens, ļaužu daudz, kaut kā visiem jāsadzīvo :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Lamatas LV mežos!

Postby ievish » 10 Mar 2014, 10:49

peecis, diemžēl man Kurzemes piejūras mežos ir slikta pieredze tieši ar šādiem idiņiem, kuri nevis, kā stāsti, pa ceļu aizvbrauc pa tukšu liedagu panēsāties, bet ar kvadrām un enduro močiem izdangā foršas takas. Bet, kā jau pats teici - idiņi ir visur.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Šarlote » 10 Mar 2014, 11:03

peecis wrote:
Šarlote wrote:Paldies, maksi, ka ieliki to arī šeit. Es joprojām esmu TĀDĀ šokā pēc tā sižeta :pilnmeness: . Nu KAS TAS PAR MURGU??? Tā var tikai LV notikt? Nav jābūt kādai "zonai, kas brīdina" vai kam??? Bērni, sēņotāji, suņi.... Tiešām tā var vienkārši ņemt un izlikt lamatas? :pagalvu: :huh:


Kā suņa saimnieks, es, protams, gribētu lamatas aizliegt, manā (un tikai manā :D ) rajonā automašīnu ātrumu ierobežot līdz 15 km/h (suņi, bērni, veci cilvēki), labiekārtotus suņu pastaigu laukumus, bezmaksas kakao un bulciņas pie tiem, tomēr ar savu iesācēja viedokli būšu nepopulārs - vai suņi un bērni nav arī mežā jāpieskata? Ja nemana, kā suns pieiet pie kaut kādas kastes, tad suns var pieiet pie cita sēņotāja bērna/suņa, utt. Vai es savu suni mežā spēju tā pieskatīt? Nē :kanepe: , bet lamatas mežos būs papildus motivācija censties.

Kā ar visādiem zaķēniem un citiem meža mošķiem, kurus apdraud pa mežu savā vaļā staigājoši suņi? ir dzirdēts no medniekiem, ka atsevišķos gadalaikos brīvi staigājoši mājas suņi nodarot gana lielu ļaunumu meža iemītniekiem, bet par to varētu kāds zinošāks pastāstīt.



Īsti nesaprotu, par to "aizliegšanu". Es runāju par to, ka ja ir teritorijas, kurās tiek izlikti šādi NĀVĒJOŠI slazi dzīvniekam un galu beigās arī bērnam, vai šajās teritorijās nebūtu jābūt kādai informatīvai zīmei, ka tur un tur ir atļauts izvietot slazdus? Viss, paldies, es kā suņa saimnieks/ mamma/ sēņotājs ņemu to vērā un šiem mežiem eju ar lielu līkumu! Viss! Bebru mednieki laimīgi, suņi/ bērni dzīvi un visi dzīvo savu dzīvi. Kas tur ko nesaprast? Par to "pieskatīšanu" nekomentēšu. Ja es eju uz mežu ar bērnu/ suni, es to neturu "pie rokas"/ "pavadā", tieši TĀPĒC, ka eju uz mežu. Un nav runa par to, ka tiem jāskrien 4 km nopakaļ. Kā sižetā tas lieliski redzams, pietiek ar pārdesmit metriem iepakaļ/ uz priekšu, lai notiktu traģiskais.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Bpa4 » 10 Mar 2014, 11:04

Un tie sēņotāji un mīlas prieku meklētāji - mežā :kanepe: Medījot - cik tie ir sastapti. Ar sēņotājiem pavisam traki, stāvi un gaidi - tūliņ nāks zelta briežu bullis vai milzu cūku paps. Ļembasts mežā milzīgs, suņi rej, dzinēji bļauj. Dzirdi, zari brikšķ un krūmi sprakšķ. Plinti pie vaiga, nu tik būs! Un no grāvja izlien tantiņa ar diviem sēņu spaiņiem - baiļu ķērciens, spaiņi zemē - rokas gaisā :kanepe: Skrienam uz mašīnu pakaļ validolam! :kanepe:
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Bpa4 » 10 Mar 2014, 11:06

Šarlote wrote:
peecis wrote:
Šarlote wrote:Paldies, maksi, ka ieliki to arī šeit. Es joprojām esmu TĀDĀ šokā pēc tā sižeta :pilnmeness: . Nu KAS TAS PAR MURGU??? Tā var tikai LV notikt? Nav jābūt kādai "zonai, kas brīdina" vai kam??? Bērni, sēņotāji, suņi.... Tiešām tā var vienkārši ņemt un izlikt lamatas? :pagalvu: :huh:


Kā suņa saimnieks, es, protams, gribētu lamatas aizliegt, manā (un tikai manā :D ) rajonā automašīnu ātrumu ierobežot līdz 15 km/h (suņi, bērni, veci cilvēki), labiekārtotus suņu pastaigu laukumus, bezmaksas kakao un bulciņas pie tiem, tomēr ar savu iesācēja viedokli būšu nepopulārs - vai suņi un bērni nav arī mežā jāpieskata? Ja nemana, kā suns pieiet pie kaut kādas kastes, tad suns var pieiet pie cita sēņotāja bērna/suņa, utt. Vai es savu suni mežā spēju tā pieskatīt? Nē :kanepe: , bet lamatas mežos būs papildus motivācija censties.

Kā ar visādiem zaķēniem un citiem meža mošķiem, kurus apdraud pa mežu savā vaļā staigājoši suņi? ir dzirdēts no medniekiem, ka atsevišķos gadalaikos brīvi staigājoši mājas suņi nodarot gana lielu ļaunumu meža iemītniekiem, bet par to varētu kāds zinošāks pastāstīt.



Īsti nesaprotu, par to "aizliegšanu". Es runāju par to, ka ja ir teritorijas, kurās tiek izlikti šādi NĀVĒJOŠI slazi dzīvniekam un galu beigās arī bērnam, vai šajās teritorijās nebūtu jābūt kādai informatīvai zīmei, ka tur un tur ir atļauts izvietot slazdus? Viss, paldies, es kā suņa saimnieks/ mamma/ sēņotājs ņemu to vērā un šiem mežiem eju ar lielu līkumu! Viss! Bebru mednieki laimīgi, suņi/ bērni dzīvi un visi dzīvo savu dzīvi. Kas tur ko nesaprast? Par to "pieskatīšanu" nekomentēšu. Ja es eju uz mežu ar bērnu/ suni, es to neturu "pie rokas"/ "pavadā", tieši TĀPĒC, ka eju uz mežu. Un nav runa par to, ka tiem jāskrien 4 km nopakaļ. Kā sižetā tas lieliski redzams, pietiek ar pārdesmit metriem iepakaļ/ uz priekšu, lai notiktu traģiskais.


Viss jau pareizi, bet ja Jūs to zīmi nepamanat?
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Šarlote » 10 Mar 2014, 12:04

Bpa4 wrote:


Viss jau pareizi, bet ja Jūs to zīmi nepamanat?


Tad tā ir mana atbildība. Domājams gan, ka šādas vietas/ teritorijas varētu būt kaut kā "noskaidrojamas", kurās tos mēslus drīkst izlikt, arī sociālajā vidē, piemēram, tāpat kā sociālajā vidē var noskaidrot pludmales, kurās aizliegts/ atļauts atrasties suņiem.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Lamatas LV mežos!

Postby maksis » 10 Mar 2014, 12:10

peecis wrote:Ja nemana, kā suns pieiet pie kaut kādas kastes, tad suns var pieiet pie cita sēņotāja bērna/suņa, utt.

Šis nu gan ir muļķības! Tas, ko rādīja sižetā drīzāk atbilst tam, ka suns kādu stirnas spiru čupu nesankcionēti var atrast un uzēst, ne svešam cilvēkam nemanīti pieiet (ja vien šis cilvēks nesēž grāvī noslēpies). Mani suņi mežā vienmēr ir tā pieskatīti, lai nekāda pieskriešana svešiem cilvēkiem nenotiktu. Bet, lūk, garantēt, ka suns 3m attālumā no manis grāvītī vai kādā krūmā neielien, jo jāizturas it kā mežs būtu mīnu lauks - tas man liekas drusku tā kā pārspīlēti.
peecis wrote:Mežs viens, ļaužu daudz, kaut kā visiem jāsadzīvo :)

Tieši tā. No manas kā zirdzinieka puses lūgums motobraucējiem - nu nav taču grūti vnk samazināt ātrumu garāmbraucot, ne speciāli vēl uzgāzēt, lai skaļāka rēkoņa (ir abejāda pieredze).
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Demiana » 10 Mar 2014, 12:37

Nezinu kur un kā tos slazdus liek, bet var ap to vietu acu augstumā kādu lenti apsiet ap koku un/vai kādu zīmi uzlikt, diez vai tas bebrs būs tik saprātīgs un redzot zīmi sapratīs ka tur pie tās vietas ir lamatas, bet cilvēkam gan būtu skaidrs ka īsti labi tur nav.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Creme de la Creme » 10 Mar 2014, 13:33

Bpa4 wrote:
Creme de la Creme wrote:Man vēl ''dzīvā atmiņā'' tas gadījums kad Saulkrastu pilsētas teritorijā šādā slazdā iekrita suns...
Vispār jau normāli mednieki bebrus medī ar medību ieročiem un suņiem...tajos slazdos bebri nemaz tā nelien.

Ir vietas, kur bebru populācija tik liela, ka ar sēdēšanu ar plinti to vienkārši nevar iegrožot. Mākot to darīt un darot pareizi, bebri lamatās un kā vēl lien iekšā!

Nav jau jāšēž ar plinti krūmos. Ir pamatīgi jāpasvīst nojaucos bebru saceltos aizsprostus un tad tos jāizķer. Viena bebra noķeršana slazdā nelīdzēs, ir jāizķer saimes, jānojauc aizsprosti. Nežēlīgi, bet fakts. Smags darbs medniekam. Un retais to grib darīt...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Lamatas LV mežos!

Postby peecis » 10 Mar 2014, 13:41

Creme de la Creme wrote:
Bpa4 wrote:
Creme de la Creme wrote:Man vēl ''dzīvā atmiņā'' tas gadījums kad Saulkrastu pilsētas teritorijā šādā slazdā iekrita suns...
Vispār jau normāli mednieki bebrus medī ar medību ieročiem un suņiem...tajos slazdos bebri nemaz tā nelien.

Ir vietas, kur bebru populācija tik liela, ka ar sēdēšanu ar plinti to vienkārši nevar iegrožot. Mākot to darīt un darot pareizi, bebri lamatās un kā vēl lien iekšā!

Nav jau jāšēž ar plinti krūmos. Ir pamatīgi jāpasvīst nojaucos bebru saceltos aizsprostus un tad tos jāizķer. Viena bebra noķeršana slazdā nelīdzēs, ir jāizķer saimes, jānojauc aizsprosti. Nežēlīgi, bet fakts. Smags darbs medniekam. Un retais to grib darīt...

tie bebri tiešām nāk dienā labot aizsprostu?

esmu jaucis bebru aizsprostus vienkārši lai paskatītos uz bebru, ūdens līmenis nokritās par 2 sprīžiem, pēcāk ~2 stundas malā gaidot bebru spēlējos ar telefonu, bet bebru tā arī nesagaidīju :D
pareizi sagatavota bebra gaļa ir viena no garšīgākajām kādu esmu ēdis.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Bpa4 » 10 Mar 2014, 14:12

Creme de la Creme wrote:
Bpa4 wrote:
Creme de la Creme wrote:Man vēl ''dzīvā atmiņā'' tas gadījums kad Saulkrastu pilsētas teritorijā šādā slazdā iekrita suns...
Vispār jau normāli mednieki bebrus medī ar medību ieročiem un suņiem...tajos slazdos bebri nemaz tā nelien.

Ir vietas, kur bebru populācija tik liela, ka ar sēdēšanu ar plinti to vienkārši nevar iegrožot. Mākot to darīt un darot pareizi, bebri lamatās un kā vēl lien iekšā!

Nav jau jāšēž ar plinti krūmos. Ir pamatīgi jāpasvīst nojaucos bebru saceltos aizsprostus un tad tos jāizķer. Viena bebra noķeršana slazdā nelīdzēs, ir jāizķer saimes, jānojauc aizsprosti. Nežēlīgi, bet fakts. Smags darbs medniekam. Un retais to grib darīt...

Un reizēm arī ne visai efektīvs, pajaucot dambjus, saliekot slazdus bebru pārvietošanās ceļos, 100% izmedījam visu nometni!
Last edited by Bpa4 on 10 Mar 2014, 14:17, edited 1 time in total.
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron