Lamatas LV mežos!

All About Dogs

Lamatas LV mežos!

Postby maksis » 07 Mar 2014, 22:11

Jau sen neko forumā nerakstu, bet šis sižets ir jāredz ikvienam suņiniekam! Tas ir kaut kas pilnīgi plānprātīgs, ja LV ir atļautas medības ar lamatām (piedevām tādām, kas spēj pārlauzt mugurkaulu VASam!)! Kaut kas tāds man nebija pat prātā ienācis!
http://www.ltv.lv/lv/raksts/07.03.2014- ... um=twitter
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lamatas LV mežos!

Postby zukins » 07 Mar 2014, 22:15

Es biju pārliecināta, ka lamatas ir aizliegtas. Vājprāts.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Lamatas LV mežos!

Postby maksis » 07 Mar 2014, 22:21

zukins wrote:Es biju pārliecināta, ka lamatas ir aizliegtas.

Same here!
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Šarlote » 07 Mar 2014, 22:50

Paldies, maksi, ka ieliki to arī šeit. Es joprojām esmu TĀDĀ šokā pēc tā sižeta :pilnmeness: . Nu KAS TAS PAR MURGU??? Tā var tikai LV notikt? Nav jābūt kādai "zonai, kas brīdina" vai kam??? Bērni, sēņotāji, suņi.... Tiešām tā var vienkārši ņemt un izlikt lamatas? :pagalvu: :huh:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Ane » 08 Mar 2014, 14:47

Lamatas IR aizliegtas, tās izliek malu mednieki, viņi arī cilpas liek uz zvēru takām. :soks:
Noķert šos noziedzniekus praktiski neiespējami. :pilnmeness:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Lamatas LV mežos!

Postby čība » 08 Mar 2014, 15:19

Ane wrote:Lamatas IR aizliegtas, tās izliek malu mednieki, viņi arī cilpas liek uz zvēru takām. :soks:
Noķert šos noziedzniekus praktiski neiespējami. :pilnmeness:


Konkrēti šīs ir vienīgās, kura ir atļautas ES. Tā vismaz stāsta sižetā, gan jau izpētījuši likumdošanu tomēr. Un, ja tas būtu malu medienks, tad būtu aiz restēm, jo pie suņa saimnieces viņš aizgāj pats.
Cita lieta, ka šāda likumdošana ir bīstama ne tikai dzīvniekiem...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Lamatas LV mežos!

Postby NARDICUM » 08 Mar 2014, 17:29

Es vispār nesaprotu, ko viņš ar rāmenēm uz zemes ir ķēris? :soks:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Lamatas LV mežos!

Postby maksis » 08 Mar 2014, 19:35

NARDICUM
Ja pareizi sapratu, lamatas bija grāvī - bebru ķeršanai.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Bpa4 » 08 Mar 2014, 21:15

Video patiešām redzamas bebru lamatas, tik nesaprotami, ko viņas darīja caunu ķeramkastē?! Caunas arī ķer ar rāmjveida lamatām, tikai viņu izmēri ir krietni mazāki. tāda izmēra sunim kā Vas, būtu diezgan grūti viņās iebāzt savu galvu. man patreiz liekās, ka šeit novērojuma nevisai profesionāla mednieka rīcība, kas ir absolūti pretrunā ar mednieku ētiku. liekot bebru lamatas caunu ķeramkastēs, ķeramkasti novietojot uz zemes, nevis paaukstinājuma, kur suns vai kāds cits tai tik vienkārši netiktu klāt.

par caunu slazdiem

p.s. konkrētajā piemērā, arī ir nepilnības, kastei būtu jābūt garākai un pašām lamatām jāatrodās dziļāk.
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Henriete » 08 Mar 2014, 21:44

Man reāli vienalga, ko viņi dara un kad un kā, bet ja reiz saka kā sižetā "atļauju var saņemt un izlikt jebkur, kur vēlas" tad es kā pilsonis, vedot savu suni, vai vienkārši staigājot pa mežu, vēlētos saņemt info, kur šādi "mēsli" salikti. Kāpēc nav reģistra, kādās koordinātēs tiek izlikti šādi slazdi? Teiksim, tāpat kā fotoradaru izvietošanu var apskatīties konkrētās kartēs, navigatoros, kur izvietoti, kāpēc tāpat nevar orgnaizēt lamatu likšanas punktus?
Sviests kaut kāds, jo tikai tad, kad kaut kas notiek, tikai tad cilvēki "VAJ" aizdomājas...

Man tiešām nav nekas pret šo mednieku darbu vai slazdiem, bet ja tas apdraud cilvēkus, suņus un citas radības, tad vajadzētu sākt takā domāt.
Turklāt, Babītes mežs mums ļoti iecienīts palicis, bieži tur esam, kā lai es zinu, ka tur nav sabāzts viss ar slazdiem? Sadusmo fakts, ka nu vairs ar suņiem Rīgā vispār nav kur staigāt, nav pat kur izbraukt. Jo Babītes mežā, teiksim, ir daudz tādas kā vaļējas akas, mēs ar Agneti esam piefiksējušas apmēram tās akas, un ejam ar līkumu, bet atceroties Liepājas izstāžu laikā suni, kurš iekrita kaut kādā šahtā pie jūras, vispār paliek bīstami uzturēties ārpus mājas.
Tas tik tā, pardomājot visu.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Lamatas LV mežos!

Postby DanaMary » 08 Mar 2014, 22:02

Henriet, kas par šahtu, kur? Sabaidīji mani, mēs samērā bieži staigājam pa molu, to galu, un pēdējā laikā arī pa jūrmalu, kas pie suņu parka.
Un varbūt vajag to ideju par šo lamatu reģistru kaut kādā veidā īstenot? Man gan tiešām nav ideju kā, bet doma ir laba, vismaz daļa no šīm lamatām kļūtu zināmas.
Bet vispār, novēlējums visiem- sargiet sevi, savus mīļos un savus suņus it īpaši!
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Henriete » 08 Mar 2014, 22:13

Dana, pagāšgad Liepājas izstāžu laikā šāds incidents notika, vismaz par to dzirdēju, ka suns iekritis šahtā/akā, nezinu kas tas bija, bet tieši izstāžu laikā, kkur jūras pusē, tā vismaz teica man. Zinātāji noteikti labāk zinās pateikt. Es tikai domāju, ka šādi bīstamības riski ir visur, no briesmām jau izbēgt nevar, bet man tikai doma tāda: kāpēc gan jau laicīgi nenovērst to, ko var novērst? Reģistrs būtu laba iespēja kontrolēt gan saimniekus ar suņiem, gan cilvēkus, kas pastaigājas pa mežiem tāpat, gan medniekus, kas ar šo nodarbojas, īpaši kontrolējot tos, kam atļaujas nav, bet tāpat lamatas izliek.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Lamatas LV mežos!

Postby NARDICUM » 09 Mar 2014, 08:56

Diemžēl, man nerādās sižets no Panorāmas. Var būt kāds var ielikt kādu citu linku?
Īstenībā, es ar lamatām nekad neesmu medījusi un tāpēc neesmu arī pārāk dziļi iedziļinājusies, bet, cik atceros, pēc noteikumiem lamatām ir jābūt selektīvām, t.i. gluži tā nav, ka var likt kur grib, bet tādās vietās, kur tajās var tikt nomedīts konkrētas sugas pārstāvis, nevis kaut kāds mistisks zvērs vispār, caunu lamatas liek kokā, bebru lamatas zem ūdens, jā, pastāv kaut kāds neliels % , ka bebra lamatās tiek noķerts ūdrs, bet tā iespēja nav liela un vērā ņemama (ir dzirdēts, ka dīķu īpašnieki ir mēģinājuši šādi cīnīties ar ūdriem, jo ūdrs dienā apēd vairākus kg zivis un ūdru ģimene karpu dīķī ir kirdiks biznesam, un nekas no tā nav sanācis). Tā kā, cik saprotu, gluži tā tas nav, ka var rāmenes likt kur tik grib.Es gribētu dzirdēt speciālistu viedokli, ja tajās nevis suns būtu galvu iebāzis, bet, piemēram, grūsna aļņa govs -kāju. Nez kāpēc man liekas, ka tad būtu vai-vai-vai cik slikti tam lamatu licējam!
Un par tām humānajām lamatām, kuras uzreiz nogalina, varam pateikties ES, paši mednieki bija diezgan skeptiski noskaņoti, jo līdz šim ar kājķeramiem slazdiem bija kaut kāda iespēja kaut ko darīt, ja lamatās tika nejauši noķerts ne tas zvērs. Dzirdēju viena mednieka viedokli, kuram kājķeramās lamatās bija iekļuvis suns, jo gadās suņi, kas nirst, suns bija traumēts, bet palika dzīvs, bet tagad būtu beigts uz vietas. :asaras:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Lamatas LV mežos!

Postby ezhuks » 09 Mar 2014, 18:22

No kurienes rāvāt,ka tas ir Babītes mežs?
Mūsu mežā ar reiz bija lamatas, kurās iekrita dalmācietis. Pakaļkājas saites bija pušu. Par laimi viss labi, sune tagad skraida laimīga. Tomēr, kopš tās reizes man ir bailīgi, kad suņi pa krūmiem laiž.
Ak jā, es pēc tā atgadījuma zvanīju mežsargam. Viņš izbrīnīti novilka - lamatas? Priecīgs vai informēts neizklausījās.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Henriete » 09 Mar 2014, 19:00

Neviens neko nerāva, un nav runa par to, ka Babītes mežā notika incidents. Lasīt var mazliet uzmanīgāk.
Es teicu, ka mēs bieži esam Babītes mežā, kur neesmu informēta un zinoša par to, vai ARĪ TUR nav kādas lamatas izliktas, vai jebkur citur pierīgā. Neteicu nevienu brīdi, ka sižeta vieta ir Babīte :D
Saku, ka arī tur jāuzmanās, jo tur ir tādas kā akas dažās vietās, kuras nav aiztaisītas, tur viegli var iekrist, jo nav pamanāmas.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Šarlote » 09 Mar 2014, 19:33

DanaMary wrote:Henriet, kas par šahtu, kur? Sabaidīji mani, mēs samērā bieži staigājam pa molu, to galu, un pēdējā laikā arī pa jūrmalu, kas pie suņu parka.
Un varbūt vajag to ideju par šo lamatu reģistru kaut kādā veidā īstenot? Man gan tiešām nav ideju kā, bet doma ir laba, vismaz daļa no šīm lamatām kļūtu zināmas.
Bet vispār, novēlējums visiem- sargiet sevi, savus mīļos un savus suņus it īpaši!


Henriete pareizi stāsta - 2012.gada decembrī Liepājā vaļējā šahtā iekrita Bea suns. Vienkārši - pastaigas laikā! Paldies Dievam, ar četrkājaino viss ir kārtībā, bet nu tas, kas bija jāpārdzīvo nabaga dzīvniekam un saimniekiem, ir prātam netverami :(. Tieši šis pats stāsts tagad ar tām stulbajām lamatām. Pareizi Henriete saka, ja kas tāds kaut kur tiek izvietots, ir taču jābūt INFORMĀCIJAI, kas mani kā atbildīgu saimnieku brīdina - tur neiet, tur nestaigāt, nav droši... Patiešām MURGS.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Šarlote » 09 Mar 2014, 19:35

Tā kā Sandra ir mana bijusī kolēģe, skatoties to sižetu jau mēģināju atcerēties, kur viņa dzīvo un protams, ka nekļūdījos - Mārupe!

Lūk, šeit ir Sandras lapa (par zirgiem) un karte, tātad, drausmīgais notikums noticis pavisam netālu no šīs vietas :(.

http://www.zirgzandales.lv/ka-atrast/
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Lamatas LV mežos!

Postby ezhuks » 09 Mar 2014, 20:49

Henriete wrote:Man tiešām nav nekas pret šo mednieku darbu vai slazdiem, bet ja tas apdraud cilvēkus, suņus un citas radības, tad vajadzētu sākt takā domāt.
Turklāt, Babītes mežs mums ļoti iecienīts palicis, bieži tur esam, kā lai es zinu, ka tur nav sabāzts viss ar slazdiem? Sadusmo fakts, ka nu vairs ar suņiem Rīgā vispār nav kur staigāt, nav pat kur izbraukt. Jo Babītes mežā, teiksim, ir daudz tādas kā vaļējas akas,

Nu tad konstruē teikumus tā, lai var saprast, ka slazds NAV Babītes mežā. Vārdi "turklāt", "jo" kombinācijā ar "Babītes mežs" rada iespaidu, ka notikums ir Babītes mežā. Un nekur šajā tekstā nav apgalvojuma "bieži esam Babītes mežā", ko tagad centies iestāstīt.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Lamatas LV mežos!

Postby pixy » 09 Mar 2014, 21:09

ezhuks wrote: Un nekur šajā tekstā nav apgalvojuma "bieži esam Babītes mežā", ko tagad centies iestāstīt.
Henriete wrote:Babītes mežs mums ļoti iecienīts palicis, bieži tur esam,
:lasu:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lamatas LV mežos!

Postby Šarlote » 09 Mar 2014, 21:22

Nezinu, ko jūs tur piesējāties Henrietei izlasīju un visu var brīnišķīgi saprast, tad jau tikpat labi varētu te kāds kontekstā nosaukt jebkuru citu vietu un piesietos, kāpēc to vietu pateica?

Lai pārstātu te kašķēties atkārtoju - konkrēti tas, par ko runā sižetā noticis MĀRUPES rajonā, pat karti ieliku! :ninja:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests