Apmaldījies suns dara tā...

All About Dogs

Apmaldījies suns dara tā...

Postby Boulevard » 13 Mar 2014, 21:19

Tēmu tieši par to, kāda ir bijusi pazudušu un laimīgi atradušos suņu stratēģija, nekur neatradu.
To iniciēja šī vakara pieredze.
Bulterjers, kam 7 gadi un kas ne reizes nav bijis pazudis, ieskrēja meža biezoknī pakaļ stirnai un pazuda. Pavisam. Tas notika pusotru stundu pirms tumsas iestāšanās. Līdz tumsai turpinājās suņa saukšana un gaidīšana apmēram tajā vietā, kur pazuda. Jau tumsā atgriežoties pie mašīnas (un apsverot iespējamos tālākas rīcības plānus), gaidīja pārsteigums. Priecīgs un, kā šķita, jau diezgan nogaidījies suns. Mašīna atradās apmēram 25 min. gājiena attālumā no pazušanas vietas.
Būtu interesanti uzzināt, vai arī citiem ir tāda pieredze, ka suns atgriežas pie mašīnas. Un vispār - ko ir darījuši citi suņi, kas ir laimīgi atradušies - cik nu par to iespējams spriest :pedinja:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby Rona » 13 Mar 2014, 21:23

Mums arī tā vienreiz bija. Mūsu vācu aitu sunīte pazuda, mēs staigājām kādas 3h apkārt viņu meklējot, beigās aizgājām pie mašīnas, viņa tur guļ.
Kāds kādreiz teica, ka ja suni neatrod tajā pašā dienā vajagot nolikt viņa pkalāju/sedziņu (tur kur pazuda), tikai nezinu cik tas ir patiesi.
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby Boulevard » 13 Mar 2014, 21:34

Es atkal, tieši atceros, lasīju, ka suni jāgaida/jāsauc tieši tur, kur pazuda. Arī pieredze citā gadījumā, kad suns mežā pazuda (ne šis suns), bija tāda, ka suns tomēr atradās turpat, kur pazuda - pēc pāris stundām - un tas bija līdzīgā attālumā no mašīnas, kā šoreiz.

Un otra lieta - iespējams, nav gudri vest suni uz mežu staigāt īsi pirms tumsas iestāšanās. Jo tad gan meža zvēri aktīvāk pārvietojas, gan sunim ''medību gars'' iestājas :pilnmeness:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby čība » 13 Mar 2014, 22:15

Mana pieredze - suns aizies uz to vietu, kuru atceras. Un parasti tā ir atbraukšanas vieta t.i. mašīna. Pastaigājoties, ja suns uzodis kaut ko - diez vai atcerēsies! Ja maršruts ir ikdienas - aizies mājās. Taisnība, ka jāatstāj sava jaka, sega. Mednieki tā arī dara, cik nu pajautāju - teica, ka dāžadi atstājot, bet konkrēti vectētiņš esot atstājis vietā, kur visi pulcējušies.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby NARDICUM » 14 Mar 2014, 02:10

Parasti suns atgriežas vai nu tajā vietā, kur ieskrēja mežā, vai arī visbiežāk tajā vietā, kur sākās pastaiga (pie mašīnas).
Atcerēsimies to, ka suns, aizskrējis pakaļ stirnai, nemaz nejūtas pazudis, viņam šī vieta ir viena no maršruta daļām.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby eldberg » 14 Mar 2014, 09:07

Austrāļi cik nu ir aizskrējuši uz mežu no mājām (māja ir mežā), paši atnāk atpakaļ. (max 30min)
Malamuts... ir pieķerts pēc 2h blandamies pa meža ceļiem. un ir arī noķerts jaunībā 2km no mājas, sēžam šosejas vidū tumsā (kur nekad nav iets staigāt).
Vairāk sliecos us auto atstāšanas vietu, kā kādu vietu mežā.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby Boulevard » 14 Mar 2014, 12:30

NARDICUM wrote:Parasti suns atgriežas vai nu tajā vietā, kur ieskrēja mežā, vai arī visbiežāk tajā vietā, kur sākās pastaiga (pie mašīnas).
Atcerēsimies to, ka suns, aizskrējis pakaļ stirnai, nemaz nejūtas pazudis, viņam šī vieta ir viena no maršruta daļām.


Manā gadījumā suns iznāca no meža kaut kur otrā pusē, kur nekad agrāk nebija bijis. Uztraukums bija par to, ka suns varētu nesaprast, kas uz kuru pusi ir. Bet, nu, laimīgā kārtā navigēja pareizi :ninja:

Bet tad, interesanti, kā tas nākas, ka suņi tomēr pazūd uz vairākām dienām, nedēļu? Kā bīgli, piemēram. Vai viņi daudzu dienu garumā skraidīdami vieni apkārt visu laiku jūtas tā, ka kontrolē situāciju?
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby fedelta » 14 Mar 2014, 12:51

Paziņas medībās savu LV dzinējsuni pazaudēja, meklēja ļoti ilgi, pēc 2 dienām atrada vietā, kur bija šķīrušies sēžam pie koka.

Tas, manuprāt, ir atkarīgs no katras šķirnes un suņa individuāli.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby undd » 14 Mar 2014, 13:58

Arī bulterjers, 3 - 4 mēnešus vecs kucēns, pirmo reizi laukos aizskrēja uz mežu ar turienes suni. Atgriezās viens pats itkā nekas nebūtu noticis. Otrs bulterjers aptuveni gada vecumā, būdams mežā pirmo reizi, mani pazaudēja no redzesloka un pazuda. Kamēr es izmisīgi viņu mežā meklēju, tikmēr viņa jau veiksmīgi bija atgriezusies mājās. Arī šobrīd ir tā, ka visu laiku jāvēro, vai suns nav pārāk aizņemts ar citām lietām, lai pazaudētu mani no redzesloka, jo tiklīdz viņa mani vairs neredz, tā skrien uz mājām, nelīdz pat tas, ka viņai blakus ir kāds cits.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby Demix » 14 Mar 2014, 15:36

Reiz mežā sēņojot samaldījos,līdzi bija SH kucīte,skubināju meklēt mašīnu,nu viņa gan bija bez pavadas un vienā brīdī aizskrēja,kā man likās uz otru pusi,bet nu es pakaļ un jā viņa sēdēja pie mašīnas,es tiešām biju pārsteigta,ņemot vērā nostāstus par haskijiem.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby Boulevard » 14 Mar 2014, 18:43

No vienas puses ir mierinoši zināt, ka suns tieksies atgriezties pie mašīnas. Bet labi, ja, to darot, nav jāšķērso kāds ceļš ar intensīvu satiksmi. Piemēram, mani suņi ir pārliecināti, ka mašīnas viņiem nekad nebrauks virsū un arī tramvajs noteikti apbrauks ar līkumu :kanepe:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby DanaMary » 14 Mar 2014, 19:06

Boulevard wrote:Piemēram, mani suņi ir pārliecināti, ka mašīnas viņiem nekad nebrauks virsū un arī tramvajs noteikti apbrauks ar līkumu :kanepe:

Ticu, ka arī mans suns tā domā.. Garām pabrauc lieela,graboša fūre, šis mierīgi sēž, ja noguris, tad pat guļ, tas pats ar visiem citiem transporta līdzekļiem, arī ar tramvaju, kurš ir diezgan skaļš un liels. Viņš noteikti domā, ka visas mašīnas, transporta līdzekļi ir labi. Nozagt viņu būtu ļoti viegli, ja viņš būtu paņēmis brīvsoli- paver mašīnas druvis, pasauc 'sunīt,sunīt', parādi gaļas gabalu, un viņš jau sēdēs mašīnā. :D Ir gadījies līdzīgi, ejam pa ielu, kaut kur atverās mašīnas durvis, kāds kāpj ārā/iekšā , viņš jau skrien un tulīt leks iekšā.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby Maija_Dakota » 20 Mar 2014, 19:24

Man arī bulterjera kuce pazuda, bija vejaina diena, no sauksanas nekādas jēgas. Kamēr es zigzaga kemmeju mežu, sune gaidīja pie parkinga, kur bija arī citi auto.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby Boulevard » 20 Mar 2014, 19:31

Godīgi sakot - ieraugot savu bulci pie mašīnas domīgi sēžot, jutos kā skatot vīziju :kanepe:
Negaidīju no viņa tik intelektuālu rīcību. Acīmredzot, bulterjers tikai maskējas par galma ākstu,
klusībā viņš ir gudrītis :geek:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby gabra » 18 Apr 2014, 17:34

Takši nezūd, bet mežā notinas pa pēdām. Nu tad tajā vietā, kur taksis ieskrējis mežā, var taisīt piknika galdiņu un cept šašlikus. Precīzi , pie tās pašas priedes pēc tam taksis parādās. Kur un kā bijis - nav ne jausmas. Saukt un skraidīt, un meklēt - pilnīgi bezjēdzīgi. :rej:
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby Boulevard » 18 Apr 2014, 22:11

gabra wrote:Nu tad tajā vietā, kur taksis ieskrējis mežā, var taisīt piknika galdiņu un cept šašlikus. Precīzi , pie tās pašas priedes pēc tam taksis parādās.

Principiāls dzīvnieks, tas raisa cieņu 8-)
Lai papildinātu statistiku - apmēram pēc cik ilga laika taksim parasti labpatīk manifestēt savu materiālo klātbūtni?
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests