Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

All About Dogs

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 20 Oct 2016, 16:18

Mēs nupat vienam āpsim likām ņemt kājas pār pleciem. Baiss nezvērs un visu cieņu viņam, zinu, kā viņš spējīgs apstrādāt nepieredzējušu sunīti, bet 4 takšu purniem viņš nebija gatavs stāties pretī :kanepe: Nelietis vispār lapsu izdzinis no mājām, mēs vispār gājām tur pa lapsu alām paložņāt, a tur šis resnais tips sēž. Kur lapsu licis?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby madja » 21 Oct 2016, 12:16

Linda B. wrote:a tur šis resnais tips sēž

kopš bērnības manas simpātijas ir absolūti āpša pusē :D
Image
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby pixy » 21 Oct 2016, 12:21

Starp citu, esmu lasījusi, ka ir tieši otrādi - ka lapsa izdzen āpsi, sarīkojot cūkkūti pie āpša alas. Āpsis esot ļoti tīrīgs un nespējot izturēt, ka lapsa regulāri atnāk un pied***š. Man liekas, ka vai tik arī madjas pieminētajā grāmatā par to kaut kas nebija teikts.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby madja » 21 Oct 2016, 12:22

ja, tur tieši to ar varēja izlasīt, ka tik mums abām zināšanas nav tik Nopietnā ZInātniskā Literatūrā balstītas :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 21 Oct 2016, 13:23

Fakts tāds ir, ka āpsis ir tīrīgs, bet lapsa cūka. Bet nu dzīvo viņš lapsas alā kaut kādu iemeslu pēc. Varbūt, ka tagad jau vairs tikai dzīvoja. Nez vai ies atpakaļ, kad viņam tur krāgā 4 takši ielikušies.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 21 Oct 2016, 16:22

perro wrote:mēs dzīvojam 21. gadsimta Eiropā, kur, diemžēl, savvaļas dzīvnieki bez speciālas aizsardzības vairs izdzīvot/izkonkurēt nevar, varbūt vienīgi kaijas un žurkas.


...un baloži. Neaizmirsīsim par pieaugošo baložu populāciju! :D

perro wrote:Mūsu suņi, protams, ir tikai maza daļa no vispārējā posta - nenormālās mežu izciršanas, ķīmijas un visa pārējā, ko nodaram dabai. Bet būtu labi, ja vismaz to mazo daļu, kas ir tieši no mums atkarīga, mēs pacenstos nosargāt. Tā, katrs personīgi.


NARDICUM wrote:Mani šokē, ka daudzi, kuri medniekus sauc par slepkavām, paši mežā uzvedas kā iekarotāji svešā zemē! :aknee: :(

:par:
Ienācu palasīties, kā labāk rīkoties. It kā jau pie mums, lai tiktu dziļā mežā, ir jābrauc tālu kalnos, bet tādos pamežos, kur redzamība laba un neko vairāk par zaķi nesastapsi (domāju), apsvēru laišanu/nelaišanu bez pavadas. T.i., protams, ne patvaļīgi izskrieties bez manas klātbūtnes, bet gan kopā ar mani pastaigā. Lasot visus par un pret, un zinot, ka manam kucēnam, kurš teorētiski ir atsaucams, bet ar ausu aizkrišanas iespējamību, sastopot otru zvēru - vai tas zaķis, balodis vai otrs suns.. Nedomāju, ka to darīšu. No otras puses, ogojot, sēņojot Latvijā... Ar suni pie pavadas nepasēņosi. Atstāt mājās arī žēl..
Viņa gan uzaugusi ar dažādiem zvēriem un nav arī medību suns, bet ko darītu, ja tomēr izdotos to pīli, nutriju vai balodi noķert, nezinu.

PS.
Ilze wrote:Biķernieku mežā kādai paziņai zelta retrīvers uzbruka un sakoda haskiju (pēdējais pie saites).

Nu re. Tad ne man vienīgajai nācies tādus retrīverus un labradorus satikt. Tas tā, oftopikam.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 21 Oct 2016, 20:01

Naiva doma, ka tas suns kaut ko arī noķers, ja nu vienīgi kaut ko slimu un tā pat mirstošu, bet vesela pīle, bebrs, zaķis un cits zvērs, nesēž un negaida, kad šo ķers. Mēs noķēruši nevienu neesam, redzējuši - jā, lapsa un āpsis no alas arī ir iztrenkti, bet visi sveiki un veseli aizlaidušies
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 22 Oct 2016, 11:36

Nu jā, Darvina teorija. Bet mani vairāk uztrauktu tāda slima baloža noķeršana. Vispār jeb kāds kontakts ar baložiem. Bet, ja uzietu mazu stirnēnu, zaķēnu? Mazi pīlēni jau vēl arī nav tik ātri.
Tad vēl - vai neizmaldītos līdzi objektam dziļāk mežā. Ja paskrietu no pakaļas kādus desmit metrus un uz sauciena tomēr atgrieztos, tad mani tik ļoti neiztrauktu. Jo nu, ligzdošanas, mazuļu sezonā es pa mežiem nevazājos, pa sērsnu arī nē. Nezinu, to desošanu pakaļ jebkam, kas kust, var atmācīt (ja nav medību šķirne)?
Turklāt, kā nesuņcilvēks cilvēks reaģētu, ieraugot "baltu vilku", kā viņu jau sāk dēvēt, bez pavadas mežā? :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Lafanyette » 22 Oct 2016, 13:04

Nezinu, to desošanu pakaļ jebkam, kas kust, var atmācīt (ja nav medību šķirne)?


Domāju, ka noteikti var! Iepriekšējais suns man bija "es gribu būt VAS", dzīvojām laukos un pārsvarā pa mežiem vien staigājām. Stirnas, mežacūkas un zaķi tur bija pa pilno, katrā pastaigā kādu meža zvēru satikām, bet suns pakaļ neskrēja. Vēroja, skatījās, bija ieinteresēties, bet pakaļ neskrēja. Sākums gan nebija tik rožains, bet pirms suns bija pilnībā kontrolējams no pavadas gan vaļā nelaidu.
Diemžēl, šad tad uzgājām mežā kādu saplosītu stirnu, nezinu vai tie bija sveši suņi vai kas...
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby lauva » 22 Oct 2016, 13:07

Aslans no paša sākuma dzīvoja izlūzijās,ka kādreiz noķers, arī tagad pieliek soli,ja redz meža zvēru,bet ir sapratis,ka tur nekas nebūs un nu vairs nepiepūlas. Ir gan pa sērsnu dzinies zaķim pakaļ,gan bebriem ņurkojis pakaļ,stirnas dzinis, bet man ir paveicies ar atsaucamu suni, es tomēr esmu svarīgākapar tiem pārējiem (alelejua haha). Un, protams,ka ir iespējams iemācīt! tas ir tikai laika un pacietības jautājums.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Demix » 22 Oct 2016, 19:59

Lafanyette wrote:
Nezinu, to desošanu pakaļ jebkam, kas kust, var atmācīt (ja nav medību šķirne)?


Domāju, ka noteikti var! Iepriekšējais suns man bija "es gribu būt VAS", dzīvojām laukos un pārsvarā pa mežiem vien staigājām. Stirnas, mežacūkas un zaķi tur bija pa pilno, katrā pastaigā kādu meža zvēru satikām, bet suns pakaļ neskrēja. Vēroja, skatījās, bija ieinteresēties, bet pakaļ neskrēja. Sākums gan nebija tik rožains, bet pirms suns bija pilnībā kontrolējams no pavadas gan vaļā nelaidu.
Diemžēl, šad tad uzgājām mežā kādu saplosītu stirnu, nezinu vai tie bija sveši suņi vai kas...

Ko tik nevar atmācīt/iemācīt!!!Mana mīļā haskijmeitene,kas dzīvo Latgalē, atsūtīja man atskaiti-kā iet! :jaa:

"Katru sestdienu braucam ar mašīnu uz mežu, tad ļaujam pašai paskraidīt. Braucot mājās uztaurējam, un viņa pati atskrien un ielec savā vietiņā."

Vēlreiz uzsveru-Haskijs!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 23 Oct 2016, 10:12

Demix wrote:
"Katru sestdienu braucam ar mašīnu uz mežu, tad ļaujam pašai paskraidīt. Braucot mājās uztaurējam, un viņa pati atskrien un ielec savā vietiņā."

Vēlreiz uzsveru-Haskijs!

Tas sanāk, ka suns bez saimnieka pats pa mežu klaiņo? T.i., saimnieks pa vienu galu tusē, suns pats savās darīšanās? Vai iztrenkājis savvaļus zvērus, to nezin. Piedodiet, nav uzbrauciens, tiešām nesapratu.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby lauva » 23 Oct 2016, 10:22

es ar nesapratu - tas tā,kā ok? Ka suns viens pats, bez uzraudzības deso pa mežu? Un saimnieki neatbild par to,kas notiek? Vienīgā iespaidīgā lieta,ko redzu ir tas,ka haskijs atsaucās,kad sauc.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Demix » 23 Oct 2016, 15:25

lauva wrote:es ar nesapratu - tas tā,kā ok? Ka suns viens pats, bez uzraudzības deso pa mežu? Un saimnieki neatbild par to,kas notiek? Vienīgā iespaidīgā lieta,ko redzu ir tas,ka haskijs atsaucās,kad sauc.
Man atsaucas visi,bet savus nervus saudzējot,vaļā nelaižu!lauva,tu saprati, par ko es!
Nē,absolūti nav o.k.!!!Esmu pilnībā PRET!
Es jau saimniekiem "stružku" nodevu!!! :pagalvu:
Es te vairāk par to ,ka var iemācīt visu!
Tas tikai atkarīgs no uzņēmības,metodēm,pieejas un laika,ko tam velta! :jaa: Protams ir izņēmumi,kā ikvienā lietā!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby lauva » 23 Oct 2016, 15:48

ahh, ok. Jā,es piekrītu,ka iemācīt gan jau var visu - vienam tik vairāk laika vajag, otram mazāk, ir jau arī galīgi bezcerīgie varianti, bet gribētos domāt un cerēt,ka to ir mazāk.
Man arī liekas,ka ziemeļniekiem atrasties mežā neuzraudzītiem ir daudz bīstamāk, ir ļoti viegli, cilvēkam parastajam, noturēt suni par vilku un uzsākt visādus brīnumus. Plus,ja kādam liekas,ka pa mežu dzīvojas daudz par daudz nepieskatītu suņu,var sanākt,ka sauc talkā medniekus.
Labākais zelta vidusceļš gan jau būtu - ja tev tas suns nav atsaucams un nokontrolējams - tad pavadā,kaut lai būtu 10-20 metrus gara, un ja ir- nodrošināties,ka suns ir redzams un atrodams,ja nu kas un nepieļaut tos ekstrēmos gadījumus.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Lafanyette » 23 Oct 2016, 16:06

Diemžēl, ir ne mazums cilvēku, kas suņa neatsaucamību noveļ uz šķirnes īpatnībām un tā pat laiž vaļā no pavadas mežā, jo sunītim vajag izskrieties...

ir jau arī galīgi bezcerīgie varianti, bet gribētos domāt un cerēt,ka to ir mazāk.


Ceru, ka mans tagadējais suns nav pieskaitāms pie šīs kategorijas, :D kaut gan šobrīd liekas, ka nu nekad, nekad nevarēšu atlaist no pavadas.
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 23 Oct 2016, 17:14

Lafanyette wrote:Diemžēl, ir ne mazums cilvēku, kas suņa neatsaucamību noveļ uz šķirnes īpatnībām un tā pat laiž vaļā no pavadas mežā, jo sunītim vajag izskrieties...


Jā. Es.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Lafanyette » 23 Oct 2016, 17:33

Māra wrote:
Lafanyette wrote:Diemžēl, ir ne mazums cilvēku, kas suņa neatsaucamību noveļ uz šķirnes īpatnībām un tā pat laiž vaļā no pavadas mežā, jo sunītim vajag izskrieties...


Jā. Es.


Un tā ir lielākā bezatbildība, kāda ir iespējama. Ejiet laist savus suņus izskrieties tur, kur tie nevar apdraudēt citus zvērus, šajā gadījumā, meža zvērus. Kāda starpība kurts vai nē, nevari kontrolēt- ir arī garākas pavadas par 5 m.
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 23 Oct 2016, 17:43

Lafanyette wrote:
Māra wrote:
Lafanyette wrote:Diemžēl, ir ne mazums cilvēku, kas suņa neatsaucamību noveļ uz šķirnes īpatnībām un tā pat laiž vaļā no pavadas mežā, jo sunītim vajag izskrieties...


Jā. Es.


Un tā ir lielākā bezatbildība, kāda ir iespējama. Ejiet laist savus suņus izskrieties tur, kur tie nevar apdraudēt citus zvērus, šajā gadījumā, meža zvērus. Kāda starpība kurts vai nē, nevari kontrolēt- ir arī garākas pavadas par 5 m.


Mani kurti pie pavadas neskries. Ne 5m, ne 20m.
Es pati mežā gandrīz iekāpu reiz ligzdā. Es ne mazāk apdraudu tos zvērus mežā kā mani suņi.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Lafanyette » 23 Oct 2016, 17:54

Mani kurti pie pavadas neskries. Ne 5m, ne 20m.
Es pati mežā gandrīz iekāpu reiz ligzdā. Es ne mazāk apdraudu tos zvērus mežā kā mani suņi.


Ir visādas iespējas, kā suni nogurdināt (piemēram, riteņbraukšana, iet skriet ar suni), bet vieglāk taču ir pašam nenopūlēties un palaist suņus savā vaļā.
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests