Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

All About Dogs

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby AliseM » 22 May 2014, 10:32

Neviens nav velosipēdistu nosaucis par nīstamu personu - tas drīzāk ir jāuztver kā vēl viens riska faktors tavam brīvsolī palaistajam sunim vai arī, piemēram, bērnam! ja sunim pēc noteikumiem ir jābūt pavadā, tad bērnu tak neturēsi visu laiku pie rociņas...
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby julika » 22 May 2014, 11:07

Bērnam var iemācīt neskriet krustu šķersu pa ceļu, ja tuvojas velosipēdists. Es savai tā arī saku - uzmanīgi, brauc ar riteni, turies pie ceļa malas. Un arī sunim var iemācīt neskriet pēc riteniem.
Ir jāmak uzvesties arī pašiem, nevis visu laiku vainu novelt uz citiem, jo visiem audzināšanas standarti atšķiras un es personīgi labāk nosargāju sevi un ģimeni maksimāli, nevis paļaujos uz to, ka "cilvēkam takš ir jāsaprot, ka...".
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 22 May 2014, 12:03

Neviens tam velosipēdam pakaļ neskrien,bet kāda mārrutka pēc man ar saviem suņiem grāvī jālec,jo pa GĀJĒJU ietvi nesās viens trakais ar velosipēdu?Lai nesās pa braucamo daļu!Es ar suņiem pa veloceliņiem nestaigãju,lai viņi nebrauc,un vēl tādā ātrumā,pa ietvēm.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby julika » 22 May 2014, 12:10

Debili eksemplāri būs vienmēr. Es atkārtoju - es labāk izvēlos veidu, ka pasargāt sevi no tiem, nevis gaidīt, ka tāds debils pats sapratīs. Ja man gājēju parēja brauks virsu mašīna, es nestāvēšu un nebļaušu "kāda velna pēc". Turklāt pilsētā, ja es nemaldos, sunim jābūt pie pavadas. Un es domāju, ne jau tapat vien tas noteikums ir izdomāts.

Bet nu tā jau ir cita tēma, šeit par mežu runa iet.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby NARDICUM » 22 May 2014, 12:54

maksis ievish
Man ir prieks, ka vismaz ir vēl retais, kas man piekrīt... citādi es jau brīžiem tā stulbi jūtos...
peecis
Kāpēc jānēsājās ar moci vai bezceļu auto pa bezceļiem? Patīk

Es, VARBŪT, labprāt mežā pašaudītos pa pudelēm, nevis brauktu uz 50 km attālo šautuvi. Man nu tas noteikti varētu patikt! Kādam patīk dedzināt kūlu, kādam- sist sievu vai spīdzināt kaķus... mēs tomēr dzīvojam (es ceru) civilizētā valstī, nevis pirmatnējā kopienā vai Mežonīgajos Rietumos, kur tas, kam smagāka dūre (biezāks naudas maks) var darīt visu, kas viņam patīk, nerēķinoties ar neko! Patīk- tas nav arguments!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby fedelta » 22 May 2014, 13:01

NARDICUM

:par:

peeci

Pirms tam minēji, ka meža zvēri postot dārzus utt. Bet varbūt viņiem tas vienkārši patīk gluži kā tev traucēt viņu mierīgo dzīvi nesoties ar savu mašīnu pilnā ātrumā pa mežu. Ja tev patīk postīt viņu mājas, kāpēc viņi nevarētu postīt tavējās?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby ievish » 22 May 2014, 13:26

peeci, Man arī patīk ceļot, braukt ar auto, bezjēdzīgi tam izšķiest naudu, BET es braucu pa ceļiem, kas tam ir paredzēti. Man šķiet ētiski nepieņemami ar tehniku postīt dabu postīšanas pēc, bez jebkāda loģisk iemesla, tikai tāpēc, ka patīk. Tādām patikšanām vajadzētu iekārtot speciālās vietas, poligonus privātās zemēs.

Kā vispār ir pēc likumdošanas, vai šāda bezceļu braukšana ir legāla?

Par velosipēdistiem - tieši tāpat kā par citām ļaužu grupām - kretīnus var atrast visur un kopumā LV velo kultūrai vēl ir stipri, ko augt. Bet nevajag pārspīlēt, neviens apzināti suņiem virsū nebrauc un velobraucējam no sadursmes ar suni arī būs liela skāde, tāpēc viņi uzmanās pietiekami. Kašķis starp gājējiem un velobraucējiem nav nekas jauns, pa taisnības graudam ir abām pusēm.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Dylan » 22 May 2014, 13:53

Ar interesi lasu diskusiju.

Mans viedoklis ir kaut kur pa vidu: mežā suni laižu bez pavadas, jo nespēju iedomāties, kur citur viņš var izskrieties pēc sirds patikas, neviens jau viņu speciāli nerīda virsū meža zvēriem (tiesa, ne reizi vēl neesam satikuši tādus) vai kādam citam. Parasti suns pats skrien pārdesmit metru rādiusā ap mani. Citādāk sanāk, ka pilsētā suns nedrīkst, jo traucē, pludmalē - traucē, visur traucē. Jāmācās visiem sadzīvot. Nav jau tā, ka visiem ir iežogoti lauku īpašumi ar pārdesmit hektāriem. Tāpēc jau tie ir valsts meži, lai visi, kas grib var tur doties.
Ar 4x4 jau arī neviens pa kāpu zonu nedrasē. Pati to nekad neesmu darījusi, vienreiz tikai geocachoju ar Defenderi pa mežu pēc 5* keša. Teikšu godīgi - patika, bet man patīk arī mierīgas pastaigas pa mežu vai orientēšanās, vai sēņošana. Mani vairāk traucē tie, kas mežā izgāž atkritumus vai pēc saviem piknikiem nenokopj.

Protams, mūsu attieksmei un darbībām šodien jābūt tādām, lai neapdraudētu labklājību nākotnē, bet ieslīgšanas jebkādās galējībās ir neveselīga.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 22 May 2014, 14:11

fedelta wrote:NARDICUM

:par:

peeci

Pirms tam minēji, ka meža zvēri postot dārzus utt. Bet varbūt viņiem tas vienkārši patīk gluži kā tev traucēt viņu mierīgo dzīvi nesoties ar savu mašīnu pilnā ātrumā pa mežu. Ja tev patīk postīt viņu mājas, kāpēc viņi nevarētu postīt tavējās?


Jā, un viss ir līdzsvarā :)

NARDICUM, varētu lūdzu precizēt, pret ko tieši Jums ir pretenzijas:
1) cilvēku nepamatota atrašanās mežā;
2) braukšana ar auto/moto pa meža ceļu bez īpašas nepieciešamības;
Image
3) braukšana pa meža ceļu bez seguma;
Image
4) braukšana pa ceļu, kur pat mežtehnika vairs nevar izbraukt
Image
5) braukšana pa meža stigām.

Man ir radies iespaids, ka Jūsuprāt ideālajā gadījumā "nepiederoši cilvēki" vispār mežā nerādītos, līdz ar to būtiski samazinot ceļmalās mītošo tauriņu samīšanas risku :) Ja tā, tad varbūt vispār jāaizliedz apsaimniekot mežus, lai tur viss rit savu gaitu un mēs, izmantojot mežā uzstādītās webkameras, pie datoriem priecāsimies :)
Last edited by peecis on 22 May 2014, 16:06, edited 1 time in total.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby julika » 22 May 2014, 15:56

Ja mēs visi saksim dragāt ar bezceļu apvidus auto pa nr.3 ceļiem, tad tie ātri vien pārtops par nr.2 celiem...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Eskimo » 22 May 2014, 17:52

pixy wrote:Es ne tieši par tēmu. peeci, visu cieņu, Tu esi viens no sakarīgākajiem oponentiem, ar kādu vispār sanācis saskarties. Pilnīgi prieks pastrīdēties :labipadarits: .

Ne pa tēmu es arī, bet piekrītu pixy.

Dylan, kādā valodā tu to pateici? :apstulbis:
?
Dylan wrote:Ar 4x4 jau arī neviens pa kāpu zonu nedrasē. Pati to nekad neesmu darījusi, vienreiz tikai geocachoju ar Defenderi pa mežu pēc 5* keša. Teikšu godīgi - patika .


ievish wrote: Par velosipēdistiem - tieši tāpat kā par citām ļaužu grupām - kretīnus var atrast visur un kopumā LV velo kultūrai vēl ir stipri, ko augt. Bet nevajag pārspīlēt, neviens apzināti suņiem virsū nebrauc un velobraucējam no sadursmes ar suni arī būs liela skāde, tāpēc viņi uzmanās pietiekami. Kašķis starp gājējiem un velobraucējiem nav nekas jauns, pa taisnības graudam ir abām pusēm.
:par: Linda, tu tā nopietni, velosipēdisti katru dienu nesās tev un taviem takšiem virsū?
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby julika » 22 May 2014, 18:25

Par velosipēdistiem runājot - cik pati esmu braukusi ar velo un cik tagad esmu novērojusi, braucot ar auto, tad pārsvarā cilvēki ar riteni brauc adekvāti, ļoti reti gadās kaut kāds izcils Darvina teorijas kandidāts. Toties pedestriane jeb gājeji mums ne visai advancēti - iet pa veloceliņiem, šķersojot tos, neskatās. Un es vēl aidzomājos par to, ja velosipēdists uzbrauks virsu sunim, kurš nebūs pie pavadas pilsētā, tad kurš vēl būs vairāk vainīgs - saimnieks, kurš parkapa likumu vai tas velosipēdists?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 22 May 2014, 18:41

eskimo,man laikam vajadzētu priekā sist plaukstiņas un gavilēt,ka man ar saviem,pie pavadas esošajiem suņiem,ir jālec nost no tā trotuāra kaut kur grāvī,jo viens slimais izdomājis,ka gājēju celiņi ir paredzēti velosipēdistiem?Tur tieši balkus bija iela-lūdzu,brauc.Bļāviens,kaut zvanu būtu patrinkšķinājis,nē,brauc tik virsū.Jebšu es kļūdos un pa ietvēm var braukt kā grib?Pēdējo reizi,kad lasiju par šiem noteikumiem,bija minēts,ka pa ietvi pārvietojas netraucējot gājējus,nevis nesās pilnā ātrumā kādam virsū.
Un,nē,nebrauc katru dienu mums kāds virsū,tā tik vēl trūka,bet arī ar vienu debilo varētu pietikt,lai pārbrauktu pāri kādam sunim vai man mugurā ietestos.Nav man pakausī acis diemžēl,tāpēc tam tur,kas no muguras nesās virsū būtu kaut kā adekvāti jārīkojas,galu galā,arī pats tā var pār stūrei pārlidot.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Dylan » 22 May 2014, 23:12

Eskimo wrote:Dylan, kādā valodā tu to pateici? :apstulbis:
?
Dylan wrote:Ar 4x4 jau arī neviens pa kāpu zonu nedrasē. Pati to nekad neesmu darījusi, vienreiz tikai geocachoju ar Defenderi pa mežu pēc 5* keša. Teikšu godīgi - patika .


Ups. Laikam pieņēmu tās par pašsaprotamām lietām:
1) Geocaching - http://www.geocaching.com/ - slēpņu meklēšanas spēle brīvā dabā pēc koordinātēm.
2) 5* kešš (cache) - grūtākās pakāpes slēpnis
3) Defenderis - mašīna (land rover defender)
Last edited by Dylan on 22 May 2014, 23:30, edited 1 time in total.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby fedelta » 22 May 2014, 23:14

1) Geocaching - http://www.geocaching.com/ - slēpņu meklēšanas spēle brīvā dabā pēc koordinātām.



Tā ir tā pati slēpņošana, ja? šodien eksāmena runāšanas daļā viens no klases biedriem stāstīja, likās diezgan interesanta padarīšana.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Dylan » 22 May 2014, 23:17

Jep, tā ir tā pati slēpņošana. Noteikti jāizmēģina, ja vēl nav darīts.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby fedelta » 22 May 2014, 23:23

Kādu reizi aiz gara laika, laikam tiešām būs jāpamēģina, jo pēc klasesbiedra teiktā likās tiešām aizraujoši.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby perro » 23 May 2014, 08:08

peeci, es jums pat pilnīgi piekrītu vienā lietā - tajā, ka PATĪK. Super!

Kā jums patīk paplosīties ar bezceļnieku, tā NARDICUM patīk pašaudīt pa pudelēm. Mums katram kaut kas patīk, un tas ir forši. Cita lieta - kā tas mūsu patīk ietekmē pārējos.

Kā jau teicu - jo lielāks cilvēku blīvums, jo mazāk dabai izredžu atkopties pēc tiem mūsu "patīk".
NARDICUM paņems bisi un turpat tuvējā mežā pašaudīs pa pudelēm. Kas tur slikts? Patīk? Ba - bāc! Un stikli šķīst! Vai jūs ar savu bezceļnieku pēc tam tur gribēsiet braukt, riepas uz stikliem plēst? Laikam jau ne. Tāpat kā es tur nelīdīšu ar suņiem staigāt - man suņu ķepas žēl. Un tā turpmākos tūkstošus gadus pēc NARDICUM šaudīšanās tas meža nogabals būtu bīstams ikvienam - stikli nesapūst. Tāpēc NARDICUM nopūšas un brauc uz šautuvi. Un jums, savukārt, vajadzētu doties uz kādu speciāli ierīkotu trasi, nevies mesties tuvējā mežā.

peeci, cik ilgi, pēc jūsu domām, jūsu piemājas mežas paliktu mežs, ja ne tikai jūs, bet es, NARDICUM un visi pārējie dotos tur pabraukāt? Pieci gadi, trīs? Viena sezona? Cik mēs katrs tur tā papostītu - ne daudz, tikai kādu hektāriņu vienas sezonas laikā, vai ne?

Un tagad sarēķinam. Ja LVM pārvalda 1.62 miljonus ha mežu, un Latvijā ir mazliet pāri par diviem miljoniem iedzīvotāju, tad pietiktu mums katram tā kārtīgi pabraukāties TIKAI VIENU VASARU, lai VISĀ LATVIJĀ šo mežu vietā paliktu bezcerīga postaža. Un mežu vairs nebūtu - jau pirmajā vidēja stipruma vētrā vējš izgāztu kokus, kas palikuši bez zemsedzes.

Utopija? Es pārāk sabiezinu krāsas? Diemžēl, nē. Paskaties uz Saulkrastu mežiem, Plakanciema apkārtni pie Olaines, kaut vai uz Imantas mežu aizstaigā - visur, kur cilvēku bīvums lielāks, mežs cieš - paliek plikāks, zemsedze nabadzīgāka pat bez baisas izbraukāšanas.

peeci, ja tev kaimiņos apmetīsies cilvēks, kam patīk izvarot, un kurš to piekopj kā regulāru hobiju, tu taču neskaidrosi savas ģimenes sievietēm, ka jāpiecieš, jo cilvēkam tas patīk? Man kaut kā' šķiet, ka tu tomēr sauksi policiju un darīsi visu, lai tavi mīļie būtu drošībā, vai ne?

peeci, tad kur ir starpība? Kāpēc uzbrukt tavai sievai, mātei, meitai ir slikti, bet mežam - pilnīgi pieņemami?

Neaizdomājoties, peeci, tiešām neliekas, ka būtu baigā problēma - mežu mums vēl daudz, cillvēku blīvums neliels, kas tur ko... bet kā jau NARDICUM teica - tikai tad, kad nomirs pēdējais dzīvnieks, kad nocirtīs pēdējo koku...

Pēdējais Raundas salas boa nomira 1975. gadā, Japānas jūras lauva un Javas tīģeris 1979.gadā, pīļknābju varde 1980.gadā, Marianu malarda pīle 1981.gadā, zelta krupis 1989. gadā, Zanzibāras leopards 1996.gadā, Pireneju ibeks 2000, gadā, saldūdens delfīns baiji 2006. gadā, Madeiras baltais taurenis 2007. gadā, Holdridža krupis 2008. gadā....
(neatbildu par latvisko nosaukumu pareizību, neesmu zoologs)

Tas saraksts tikai pēdējiem gadiem vien ir garš, bet pēdējos 400 gados vismaz 875 sugu dzīvnieki ir aizgājuši uz neatgriešanos.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby maksis » 23 May 2014, 08:26

perro wrote:Pēdējais Raundas salas boa nomira 1975. gadā, Japānas jūras lauva un Javas tīģeris 1979.gadā, pīļknābju varde 1980.gadā, Marianu malarda pīle 1981.gadā, zelta krupis 1989. gadā, Zanzibāras leopards 1996.gadā, Pireneju ibeks 2000, gadā, saldūdens delfīns baiji 2006. gadā, Madeiras baltais taurenis 2007. gadā, Holdridža krupis 2008. gadā....
(neatbildu par latvisko nosaukumu pareizību, neesmu zoologs)

Tas saraksts tikai pēdējiem gadiem vien ir garš, bet pēdējos 400 gados vismaz 875 sugu dzīvnieki ir aizgājuši uz neatgriešanos.

Tipiskajam patērētāju sabiedrības pārstāvim šis ir bezgala vienaldzīgi. Jo viņam, tieši viņam personīgi, ne no viena no šiem dzīvniekiem nav bijis nekāda tieša labuma. Ak tu dieviņ - nu nav, tad lai nav! Liela muiža!
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby perro » 23 May 2014, 08:37

Tā jau ir, maksi, bet man šķiet, ka peecis tomēr nav tipiskais patērētājs - viņš tomēr regulāri ieviešas te, šajā forumā, un turklāt vēl spēj civilizēti diskutēt. Tas vieš cerību!
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron