VAS kucēns

All About Dogs

VAS kucēns

Postby rebeka » 21 Aug 2014, 16:52

Māja ir, žogs būs pavisam drīz. Tagad vēlos piepildīt sapni par VAS. Esmu izstudējusi suni.lv un vācu aitu suņu mājaslapu, bet tomēr ir vēl neskaidrības. Lūdzu padomus.
Tātad skaidrs ir tas, ka gibam suņu puiku kā kompanjonu un mājas sargu (pie ķēdes, protams, netiks turēts). Sargs tādā nozīmē, lai ziņotu par nevēlamiem visiem un iebiedētu ar klātbūtni, bet nebūtu agresīvs. Vajadzēs saprasties ar kaķi(-iem) un bērniem. Nav plānots iet uz izstādēm. Suņu skola pats par sevi saprotams. Patīk lieli, spēcīgi VAS, nepatīk nolaidenās muguras. Ir skaidrs arī, ka vajag ar ciltsrakstiem (cik saprotu, no LKF klubiem), jo bail par slimībām, tostarp displāziju. Un vispār domāju, ka, ja bez ciltsrakstiem, tad tikai no patversmes, bet pirmo lielo suni raustos ņemt no patversmes.
Varbūt pie šādiem piekšnoteikumiem ir ieteikumi, ar kādiem konkretiem audzētājiem sazināties? Būšu pateicīga arī par jebkādiem citiem padomiem tēmas sakarā.
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: VAS kucēns

Postby ruu » 21 Aug 2014, 17:58

rebeka wrote:nepatīk nolaidenās muguras

Varbūt ienāks kāds VAS īpašnieks, kas ieteiks audzētavu, kuru suņiem ir izteiktāk nolaidena mugura, bet... varbūt apsvērt domu par Austrumeiropas aitu suni? Personīgi man viņi vizuāli šķiet pat izskatīgāki un iespaidīgāki par VASiem :)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: VAS kucēns

Postby rebeka » 21 Aug 2014, 19:24

ruu wrote:
rebeka wrote:nepatīk nolaidenās muguras

Varbūt ienāks kāds VAS īpašnieks, kas ieteiks audzētavu, kuru suņiem ir izteiktāk nolaidena mugura, bet... varbūt apsvērt domu par Austrumeiropas aitu suni? Personīgi man viņi vizuāli šķiet pat izskatīgāki un iespaidīgāki par VASiem :)

Paldies, bet tieši nolaidenās muguras man ļoti nepatīk. Gribu saprast, vai man vajag tā saucamo darba suni. Un kura audzētava tad derētu. AAS arī ļoti patīk, tā ka zinātāji laipni lūgti komentēt, vai tā ir reāla alternatīva. Sapnis tomēr ir VAS.
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Re: VAS kucēns

Postby čība » 21 Aug 2014, 19:37

Ja sapnis ir VAS, tad pie tā jāpaliek :) Nolaidenās muguras gan būs lielākai daļai, bet es domāju, ka ar šo jautājumu vislabāk ir vērsties LVASK. Kas zina vai un kad, te kāds ienāks, labāk zvanīt :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: VAS kucēns

Postby Vips » 22 Aug 2014, 08:22

Man liekas, ka visi VASisti apgrozās šeit http://www.schaeferhund.lv/ (viņiem pat kādreiz bija forums, bet tagad slinkums rakāties un meklēt)
ARIVI PAISUMI Rhodesian Ridgebacks http://www.paisumi.lv
Vips
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 10 Jul 2010, 20:13

Re: VAS kucēns

Postby Dogfarm » 22 Aug 2014, 10:17

rebeka wrote:Paldies, bet tieši nolaidenās muguras man ļoti nepatīk. Gribu saprast, vai man vajag tā saucamo darba suni. Un kura audzētava tad derētu. AAS arī ļoti patīk, tā ka zinātāji laipni lūgti komentēt, vai tā ir reāla alternatīva. Sapnis tomēr ir VAS.


Ja ir sapnis par VAS, tad tiesam labak to ari piepildit. :)
VASiem gan tiesam ir taas nolaidenas muguras. Mazak vinas pamanamas darba linijas VASiem (personiigais viedoklis).
AAS- jaa, tiem atkal nav pamanaamas taas nolaidenaas muguras. Tomeer VASiem ir jau gadiem izkoptas dazadas veselibas parbaudes, vaislas atlases parbaudes, kas ir veiktas Eiropas valstis.
Es ari ieteiktu paskatities kluba majas lapaa, sazinaties ar viniem, varbut aiziet uz klubu vai vel labak aiziet uz specializeto izstadi iepazities dziive ar audzetajiem un paskatities kaadi suni patiik.
Sajas brivdienas (23.08.) viniem bus kuceenu skate un TBS konkurss: http://www.schaeferhund.lv/bez-kategori ... -2014.html Var tur aiziet paskatities.
Septembra beigas bus specializeta izstade: http://www.schaeferhund.lv/bez-kategori ... acija.html
User avatar
Dogfarm
Puppy
Puppy
 
Posts: 131
Joined: 19 Jan 2010, 18:30

Re: VAS kucēns

Postby Bafija » 22 Aug 2014, 10:39

Tad jāmeklē darba līnijas vai jāraugās uz AAS :)
Rēzeknes robežsardzes skolā var ar kinologiem aprunāties. Jauki suņi, adekvāti, ar gandrīz normālā mugurām :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: VAS kucēns

Postby I am Sise » 22 Aug 2014, 11:27

Darba VAS kā pirmo suni, tikai tāpēc, lai vizuālais patiktu...Noteikti nevajag- darba VAS galīgi nav 'Komisārs Reksis', tas ir ļoti aktīvs suns, kuram vitāli nepieciešama nopietna nodarbināšana, ar 'skolu' vien būs bezcerīgi par maz, un VASu radošā domāšana, lai sevi nodarbinātu ir...khm...krieviski ir labs teiciens 'na ljubitelja'.
Iesaku paskatīties izstādēs, parunāt ar vizuāli iepatukušos suņu īpašniekiem, un tad domāt, kas būs īstais.
P.S.es esmu 'līkmuguraino' VASu īpašnieks ar gandrīz 25 gadu stāžu
I am Sise
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2011, 23:07

Re: VAS kucēns

Postby Dogfarm » 22 Aug 2014, 14:18

Nu tam gan iisti nepiekritisu! Vienaa metienaa visi kuceni jebkurai no linijam nevar but super show suni vai darba suni. Ne velti tajaa pasa robesardzee biezi pardod kucenus, kuri neder darbam.
User avatar
Dogfarm
Puppy
Puppy
 
Posts: 131
Joined: 19 Jan 2010, 18:30

Re: VAS kucēns

Postby vuks55 » 22 Aug 2014, 15:23

Tā.. beidzot pamanīju diskusiju.
Darba līniju suni nevajag, ja negrib nopietni nodarboties. Suns būs pārāk aktīvs. Iesaku meklēt no metieniem, kur vecāki nav pārmodernie.
Man tieši tagad tāds metiens ar bija, tikai man bija tik 2 meitenes. Man jau ar nepatīk ne garās pakaļkājas, ne lauztās muguras, bet nav jau tā, ka tikai tādi kucēni ir.
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: VAS kucēns

Postby NARDICUM » 22 Aug 2014, 16:17

Patīk lieli, spēcīgi VAS, nepatīk nolaidenās muguras.

Var būt ir vērts padomāt par Austrumeiropas aitu suni? :sarkstosa:
Image
Image
Image
Image
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: VAS kucēns

Postby rebeka » 22 Aug 2014, 18:01

Ok, sapratu, ka darba līnijas VAS nevajag. Bet uz kuriem audzētājiem skatīties? Kuriem ir tie "vecā" tipa suņi? Vuks55 suņi man varētu patikt, bet šoreiz tikai meitenes :( Par AAS domāju. Kā viņiem ar displāziju?
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Re: VAS kucēns

Postby NARDICUM » 22 Aug 2014, 23:33

Normāli viņiem ar displāziju.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: VAS kucēns

Postby Girts » 23 Aug 2014, 22:37

Visas tavas prasības VAS var izpildīt tāpat kā praktiski jebkurš cits suns. Tikai tās īpašības netiks iesaiņotas maisiņā, kad pirksi kucēnu. Tās tev pašam/ai būs jāatīsta jau no pirmās kopā būšanas dienas. Ja pievērsīsi neadekvāti maz laika sunim un ļausi pašam sētā mācīties to kā pasaule darbojas, tad drīz vien viņš pats iemācīsies no kaimiņu aurojošajiem suņiem, ka noriet visus ir pareizi un kaķus jāiznīcina. VAS it īpaši mācīsies no sava saimnieka par to kā darbojas pasaule. Ja viņam netiks dots pienācīgs laiks kopā ar saimnieku, tad sanāks tāds pats dumjais tēls kā lielākajā daļā privātmāju sētu.
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: VAS kucēns

Postby chiba » 03 Sep 2014, 19:38

Ja ir sapnis par VAS, tad jāņem VAS. Man arī bija sapnis par VAS un tagad, kad jau trešo gadu ir VAS, ir skaidrs, ka tas ir mans ideālais suns un neviens cits nespētu mani darīt TIK laimīgu. Protams, jāskatās, kādi ir iemesli, kāpēc tieši VAS, vai ir pietiekami info un sapratne par šķirni. Tas ir suns, kas prasīs DAUDZ uzmanības. VAS ir izteikti uz saimnieku orientēts un gūst prieku kopīgās nodarbēs. Ļoti patīk spēlēties, mācīties, kaut ko darīt. Ja neesat gatavi veltīt sunim gana laiku, tad varbūt labāk ne...

No pieredzes... es salasoties forumu ar baidījos par trakajām mugurām, da fufelis tas viss ir. Normāli VASi ir ar normālām mugurām, ja vien neņem tiešām kaut kādus pilnīgi sačakarētos. Labi, ka Vuks mani nomierināja toreiz un izskaidroja, kas un kā. Par VASiem tomēr labāk runāt ar VASistiem nevis citu šķirņu īpašniekiem, kas nez kāpēc ir arī "speci" par VASiem :)

Par audzētājiem- principā schaeferhund lapā esošie- visi ir normāli. Man ir arī konkrētāka pieredze ar daudziem personīgi (jo VASistu saime cits citu pazīst), bet es nevēlos to publiski paust, negribu nevienu reklamēt utt.

Veiksmi un lai izdodas atrast ĪSTO suni :)
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron