Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

All About Dogs

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby Creme de la Creme » 20 Aug 2015, 14:59

Nu re. Atnāca, pajautāja, apvainojās...
Nav ko apvainoties.
Ja paņem kucēnu tādā vecumā, turklāt no bezatbildīgiem audzētājiem, tad pirmais kas ir jādara -jādodās pie vetārsta. Vetārsts visu paskaidros, iedos prettārpu/pretblusu līdzekļus un noteiks vakcināciju datumus. Pie reizes iedos arī savu tālrunīti uz kuru varēsiet zvanīt lai saņemtu konsultācijas. Nu vismaz labs vetārsts to visu izdarīs...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby Livaa » 20 Aug 2015, 15:44

Paldies par šo! Bet viss ir kārtīabā, gan pret blusu/tārpu zāles ir nopirktas, gan arī viss pārējais iepriekšējai problēmai un vakcinācijas datums ir jau izlemts! ;)
Livaa
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2015, 18:17

Postby wolf-eyes » 20 Aug 2015, 17:38

Livaa wrote:Cik es zinu, tad nebija gan jābūt vakcinētai jau, jo sazinājos ar diviem vetārstiem un viņi teica, ka tas ir pa ātru.

Man arī vets teica, ka optimāli ir vakcinēt 6 mēn (pret trakumsērgu)
Un šitie likuma kalpi- moralizētāji.... brr.... :aizsvilstas:
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby Felix_PS » 20 Aug 2015, 18:40

Jā, jo labāk ir vazāt rinķī nevakcinētus suņus - ļausim, lai trakumsērga zeļ un plaukst, būtu tak daudz foršāk, ja Latvija būtu to valstu sarakstā, no kuras ir problemātiski pārvest suni trakumsērgas riska dēļ, ne? Turklāt ņemot vērā Latvijas katastrofālo situāciju ar slimiem un klaiņojošiem dzīvniekiem...
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby fedelta » 20 Aug 2015, 21:37

Felix_PS wrote:Jā, jo labāk ir vazāt rinķī nevakcinētus suņus - ļausim, lai trakumsērga zeļ un plaukst, būtu tak daudz foršāk, ja Latvija būtu to valstu sarakstā, no kuras ir problemātiski pārvest suni trakumsērgas riska dēļ, ne? Turklāt ņemot vērā Latvijas katastrofālo situāciju ar slimiem un klaiņojošiem dzīvniekiem...



Kaut kur lasīju (uz doto brīdi nevaru atrast to rakstu), ka Latvija esot atzīta par vienu no valstīm, kas brīva no trakumsērgas. Cik tur tā taisnība - nav ne jausmas.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby Felix_PS » 20 Aug 2015, 21:56

fedelta wrote:
Felix_PS wrote:Jā, jo labāk ir vazāt rinķī nevakcinētus suņus - ļausim, lai trakumsērga zeļ un plaukst, būtu tak daudz foršāk, ja Latvija būtu to valstu sarakstā, no kuras ir problemātiski pārvest suni trakumsērgas riska dēļ, ne? Turklāt ņemot vērā Latvijas katastrofālo situāciju ar slimiem un klaiņojošiem dzīvniekiem...



Kaut kur lasīju (uz doto brīdi nevaru atrast to rakstu), ka Latvija esot atzīta par vienu no valstīm, kas brīva no trakumsērgas. Cik tur tā taisnība - nav ne jausmas.


Un tieši tāpēc būtu labi, ja tas tā arī paliktu.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby fedelta » 20 Aug 2015, 21:57

Felix_PS wrote:Un tieši tāpēc būtu labi, ja tas tā arī paliktu.


Tam es pilnīgi piekrītu, jaa :jaa:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re:

Postby Creme de la Creme » 21 Aug 2015, 09:33

wolf-eyes wrote:
Livaa wrote:Cik es zinu, tad nebija gan jābūt vakcinētai jau, jo sazinājos ar diviem vetārstiem un viņi teica, ka tas ir pa ātru.

Man arī vets teica, ka optimāli ir vakcinēt 6 mēn (pret trakumsērgu)
Un šitie likuma kalpi- moralizētāji.... brr.... :aizsvilstas:

Neiet runa par likumu, bet gan par suņa veselību! Ir veti kas saka ka vakcinēt vispār nav labi. Un ko tad? Nevakcinēsim?
Tas ir strīdīgs jautājums - kurš no mums lielāks moralizētājs...
Tas ka pēdējā laikā nav konstatēti slimi dzīvnieki, nebūt nenozīmē ka tādu nav. Vēl nesen Saulkrastu pusē pa mājām klīda ''dīvaina'' lapsa. Noemāls dzīvnieks nelīdīs sētā (kur priekšā suns) skaidrā dienas laikā. 99% ka lapsa bija slima (par to liecināja arī lapsas izskats).
Pieļauju ka kucēnu nevarēja ātrāk vakcinēt jo jāpaiet kādam laikam pēc tam, kad iedotas prettārpu zāles.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby Māra » 21 Aug 2015, 10:37

Suni ir jāsakož, lai tas inficētos ar trakumsērgu, vai tā? Vai pietiek, ka viņš mežā uzlaiza trakas lapsas siekalu, teiksim?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby ash » 21 Aug 2015, 12:16

Ceru, ka mani nenosodīs par paviršu attieksmi pret saviem mājdzīvniekiem, bet man ir bijusi saskarsme ar trakumsērgu ļoti tieša.
Pirms gadiem 13-14 pie vecākiem mums bija kaķis un suns (abi nevakcinēti) un takšelis, kas kaut kad bija bijis vakcinēts, bet nu vai atbilstoši grafikam – nemāku teikt, visticamāk ka ne.
Vienu rītu kaķis pārnāca mājās sakosts, kas viņu sakoda/saplēsa – suns, kaķis, lapsa, to nezinām. Kad apkopām brūces, viņš bija ļoti nešpetns un ļoti vairījās no cilvēkiem. Pagāja 2 dienas un no rīta kaķis pārnāca mājās jau neriktīgs – atteicās ēst, slēpās zem mēbelēm, visiem kas tuvojās – krita virsū un koda. Man tas likās aizdomīgi un es paudu, ka viņš ir kļuvis traks. Izsaucām vetārstu, kas pauda viedokli, ka mūsu kaķis visticamāk ir slims ar trakumsērgu, kaķis tika izolēts un nākamās dienas rītā jau bija nobeidzies. Vēlāk analīzes apstiprināja trakumsērgu. Diemžēl viņš bija pamanījies sakost abus suņus un vairākus ģimenes locekļus. Viens no suņiem nebija vispār vakcinēts, bet abus savakcinēja jau pēc kontakta ar slimo dzīvnieku un abiem suņiem nekas nenotika. Arī visiem cilvēkiem bija jāvakcinējas, pat tiem, kam nebija bijis kontakts ar kaķi pēdējo pāris dienu laikā. Neviens nesaslima.
Būtībā – ja suns ir vakcinēts, tam nevajadzētu saslimt ar trakumsērgu (par to var pārliecināties veicot titru). Vai noteikti saslims nevakcinēts dzīvnieks – to diez vai var iepriekš uzminēt, bet jāņem vērā ka trakumsērga nav ārstējama un vienmēr beidzas letāli.
Būtu interesanti uzzināt arī kāda vetārsta viedokli, bet nav gadījies dzirdēt, ka būtu saslimis vakcinēts dzīvnieks.

p.s. pirms pāris nedēļām naktī pie jūras pie mūsu telts pielavījās lapsa – kūmiņš. Es kā reizi sēdēju liedagā un vēroju, kā lapsa zogas pie telts, un nepavisam viņa neuzvedās kā slima ar trakumsērgu un teltī bija suns. Labi ka piesiets. :pastaiga:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby Creme de la Creme » 21 Aug 2015, 12:36

Māra wrote:Suni ir jāsakož, lai tas inficētos ar trakumsērgu, vai tā? Vai pietiek, ka viņš mežā uzlaiza trakas lapsas siekalu, teiksim?

Inficēšanās


Trakumsērgas vīruss inficē centrālo nervu sistēmu, izraisot tās smagus bojājumus un saslimušā nāvi. Visbiežāk inficēšanās notiek ar trakumsērgu inficētā dzīvnieka koduma rezultātā, brūcē iekļūstot siekalām, kas satur vīrusu. Bīstama ir arī inficēta dzīvnieka siekalu nokļūšana uz bojātas ādas (dzīvnieka skrāpējumi vai jau esošās brūces vai ādas nobrāzumi). Zināmi arī citi inficēšanās ceļi – inficētā dzīvnieka siekalām nokļūstot uz acu, deguna vai mutes gļotādām, ieelpojot vīrusu kopā ar putekļiem telpās, kurās uzturas slimi dzīvnieki (nereti šādi gadījumi aprakstīti saistībā ar sikspārņu apdzīvotu alu apmeklēšanu). Inficēties var arī saskaroties ar slimā dzīvnieka smadzeņu audiem. Tomēr tiek uzskatīts, ka kontakts ar slima dzīvnieka urīnu, asinīm vai fekālijām nerada risku. Pēc inficēšanās vīruss dažās dienas vai mēnešus atrodas tā sauktajā "apslēptajā" stadijā un tā konstatēšana inficētā dzīvnieka vai cilvēka audos ir apgrūtināta.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby Creme de la Creme » 21 Aug 2015, 12:40

Par to lapsu kuru rakstīju - viņai klāt gāja cilvēks ar dakšām, skaļi bļāva, trieca prom. Lapsa tikai truli skatījās un turpināja plēst sētu. Acu skatiens bija ''neadekvāts'', pati applukusi. Suns skaļi rēja turpat pie lapsas deguna.
Man arī pagalmā ir nākušas lapsas. Bet pēc lielāka trokšņa sataisīšanas, laižas prom. Tas ir normāli. Lapsa meklē ko ēdamu.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby Felix_PS » 21 Aug 2015, 14:23

Es arī zinu vienu jenotu, kas turpināja pagalmā zem ābeles rīt ābolus, kamēr viņam vairākkārt neveiksmīgi tika šauts ar bisi. Beigās gan ābolu (un visi citi) prieki beidzās, bet satikt slimu jenotu pagalmā, kurā regulāri uzturas daudz mazi bērni nebūt nav patīkami. Tā kā diez vai var apgalvot, ka trakumsērgas LV nav un, ka vakcinācija vajadzīga tikai likuma kalpiem.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby Eskimo » 21 Aug 2015, 23:13

Creme de la Creme wrote:Par to lapsu kuru rakstīju - viņai klāt gāja cilvēks ar dakšām, skaļi bļāva, trieca prom. Lapsa tikai truli skatījās un turpināja plēst sētu. Acu skatiens bija ''neadekvāts'', pati applukusi. Suns skaļi rēja turpat pie lapsas deguna.
Man arī pagalmā ir nākušas lapsas. Bet pēc lielāka trokšņa sataisīšanas, laižas prom. Tas ir normāli. Lapsa meklē ko ēdamu.


Kuldīgā arī ir traka lapsa, nupat mana radiniece ziņoja. Lapsa vakarā iegāja sētā, uzbruka suņiem, lapsai paskats arī švaks.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Postby wolf-eyes » 22 Aug 2015, 06:49

Creme de la Creme wrote:
wolf-eyes wrote:
Livaa wrote:Cik es zinu, tad nebija gan jābūt vakcinētai jau, jo sazinājos ar diviem vetārstiem un viņi teica, ka tas ir pa ātru.

Man arī vets teica, ka optimāli ir vakcinēt 6 mēn (pret trakumsērgu)
Un šitie likuma kalpi- moralizētāji.... brr.... :aizsvilstas:

Neiet runa par likumu, bet gan par suņa veselību! Ir veti kas saka ka vakcinēt vispār nav labi. Un ko tad? Nevakcinēsim?
Tas ir strīdīgs jautājums - kurš no mums lielāks moralizētājs...
Tas ka pēdējā laikā nav konstatēti slimi dzīvnieki, nebūt nenozīmē ka tādu nav. Vēl nesen Saulkrastu pusē pa mājām klīda ''dīvaina'' lapsa. Noemāls dzīvnieks nelīdīs sētā (kur priekšā suns) skaidrā dienas laikā. 99% ka lapsa bija slima (par to liecināja arī lapsas izskats).
Pieļauju ka kucēnu nevarēja ātrāk vakcinēt jo jāpaiet kādam laikam pēc tam, kad iedotas prettārpu zāles.

Labi, vai ir kāds viedoklis, kādēļ veti iesaka šādu vecumu? Jo nudien esmu to dzirdējusi vairākas reizes, ka vakcinēt tik agri nozīmē nodarīt ļoti lielu postu augošam, nenobriedušam organismam. Un jā, vakcīnas ir ĻOTI kaitīgas. Par to kkur te bija tēma pat.
Es nevienu mirkli neesmu teikusi, ka vispār nevajag vakcinēt pret trakumsērgu. Pret šo kaiti es dzīvniekus vienmēr vakcinēšu, kamēr pret visu citu jau sen vairs nevakcinēju.
Tikai... atkal jau dēļ bezatbildīgajiem cieš atbildīgie... es par bezatbildīiem saucu tos, kas nevakcinē vispār un tā potenciāli palīdz izplatīt šo sērgu.
Man vnk ir sāpīgi tas, ka tik jaunu organismu piegrūž ar tām indēm tikai profilakses dēļ. Saprotiet absurdu! Protams, ka tas IR vajadzīgs un tieši šīs profilakses dēļ, jo šī slimības ir neārstējama, bet tad vismaz ne tik agrā vecumā! Vaitad cilvēks to mazo kucēnu bieži ņem līdzi uz tādām vietām, kur REĀLI var būt tā trakumsērga?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby NARDICUM » 22 Aug 2015, 08:28

wolf-eyes
Viedoklis, ka kucēns būtu jāvakcinē pēc 6 mēnešu vecuma ir palicis no tiem ne tik seniem (es tos vēl atceros!) laikiem, kad vakcīnas patiešām bija paredzētas tādam vecumam. Vakcīnas toreiz bija ļoti "smagas", daudziem suņiem pēc vakcinācijas bija smagas blaknes, un, ja vakcinēja līdz zobu nomaiņai, tad melni, sadrupuši zoni bija garantēti.
Nu nezinu, es savus kucēnus vakcinēju no 3 mēnešu vecuma pret trakumsērgu kopš parādījās Nobivaks un nevienam ar zobiem nekas ļauns nav noticis.Bet bija tādi laiki un daudzi tos vēl atceras, un, ja šādu uzskatu pauž cilvēks, kam suns bija 80-os gados, es to saprotu, ja pauž kinologs, tad vairs nesaprotu, bet pie vetārsta, kurš neko savā specialitātē nav lasījis kopš Brežņeva laikiem un nevienus kursus nav apmeklējis, es savus dzīvniekus diez vai vestu! Tikai nevajag man tagad stāstīt par tupajiem lauku vetārstiem! Es dzīvoju kudī dziļākos laukos, nekā Tu, bet mūsu vetārstiem šādas idejas pat prātā nenāk.
Par to, vai vispār jāvakcinē suns. Protams, ir zinātniski aprēķināts, ka, ja kāds tur % populācijas ir imūni, tad saslimšanas risks ir minimāls un epidēmija nevar izcelties. T.i., kamēr Tev apkārt visi ir vakcinēti, maz iespēju, ka Tavs nevakcinētais dzīvnieks saslims. Bet tas nenozīmē, ka viņš nesaslims tad, ja saskarsies ar vīrusu!!!! NOTEIKTI SASLIMS!!! Parvovīrusa enterīts PSRS tika ievests 1980-jā gadā Maskavas Olimpisko spēļu laikā. Šaubos, ka kāds sportists brauca uz Olimpiādi, vedot līdzi slimu suni, visticamāk, vīruss tika ievests ar drēbēm, apaviem. Tūkstošiem suņu visā PSRS teritorijā no Baltijas līdz Kamčatkai nomira 48 stundu laikā. Vēl viens gadījums, neatceros kurā gadā, Maskavā bija truškopju kongress, uz kuru sabrauca truškopji no malu-malām. Skaidrs, ka trušus līdzi neviens neveda, un uz Maskavu kūts drēbēs arī neviens nebrauca, bet īsu laiku pēc kongresa saimniecībās, no kurām delegāti šai kongresā piedalījās, izcēlās hemoroloģiskā drudža epidēmija ar praktiski 100% mirstību. Šie piemēri parāda, ka infekcijas slimības ir ārkārtīgi lipīgas!!!! Un mēs nekad nezinam, kur saskarsimies ar vīdusu, jo vīrusu taču nevar redzēt, pataustīt utt.Un jo vairāk apkārt būs saimnieku, kuri nevakcinē savus suņus, jo lielāks ir saslimšanas risks.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby NARDICUM » 22 Aug 2015, 08:38

Par trakumsērgu.
Bija pētījums, ka no labaratoriski inficētiem dzīvniekiem saslimst 30%. Tātad, 70% dzīvnieku slimība nav attīstījusies. Problēma ir tā, ka no saslimušajiem nomirst 99.999% (pasaulē ir reģistrēti , ja nemaldos, 5 izveseļošanās gadījumi)
Tas, ka Latvija ir no trakumsērgas brīva valsts, nenozīmē, ka trakumsērga ir pilnībā izskausta, turklāt, mums ir arī robežas un inkubācijas periods šai slimībai ir ļoti ilgstošs.
Kucēns līdz 7 mēnešiem (ja vakcinē 6 mēnešos + 21 diena, kamēr veidojas imunitāte) ja viņš nedzīvo būrī un nečurā uz paladziņa) var saskarties ar trakumsērgas nēsātāju da jebkur. Bija aprakstīts gadījums, kad kucēns saslima pēc tam, kad pilsētas parkā paspēlējās ar ezi, un kad sievieti mājās sakoda traka pele! Tepat LV bija gadījums, kad saslima istabas kaķis, kas laukā vispār nav bijis, iespējams, arī kontakts ar slimu peli.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re:

Postby Felix_PS » 22 Aug 2015, 09:35

wolf-eyes wrote: Vaitad cilvēks to mazo kucēnu bieži ņem līdzi uz tādām vietām, kur REĀLI var būt tā trakumsērga?

Līdz septiņiem mēnešiem? Un kā vēl! Es savu suni ņēmu līdzi visur - pie jūras, mežos, pastaigu takās, ejot sēņot utt. Iespēja saskarties ar trakumsērgas pārnēsātājiem ir visur. Pat vienkārši dzīvojoties laukos pa neiežogotu pagalmu ir risks, ka var atklīst kāds slims dzīvnieks. Šajā vecumā socializācija ir vitāli svarīga un kucēnam IR jāredz pasaule, ja arī nākotnē gribas, lai kopīgi izbraucieni un ceļojumi sagādātu prieku arī 4 kājainajam draugam.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby pixy » 22 Aug 2015, 11:31

NARDICUM, paldies, ļoti labi uzrakstīji. Kamēr vīrusu slimības klusē, tikmēr jau nekas, bet brīdī, kad nepotēto suņu būs daudz, pietiks vienam saslimt, lai epidēmija aizlidotu vēja spārniem.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lūdzu dalieties ar savu pieredzi!!!

Postby undd » 22 Aug 2015, 14:29

pixy wrote:brīdī, kad nepotēto suņu būs daudz, pietiks vienam saslimt, lai epidēmija aizlidotu vēja spārniem.


:par: par šo laikam neviens nav padomājis, bet soli uz priekšu padomāt vispār nav stilīgi :)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron