Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

All About Dogs

Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby corgeous » 28 Aug 2015, 08:13

Ir ideja - plāns attīstīt suņu pastaigu un aktīvās atpūtas parkus Rīgā.
Šis būs stāsts par zaļajām platībām Rīgā, kuras var apsaimniekot un dot iespēju suņiem izskrieties bez pavadas arī dienas laikā. Lūdzu jūsu viedokli - vai šādas norobežotās platības ir vispār nepieciešamas? Aizpildiet īsu anketu un/vai rakstiet šeit komentārus.
Kā arī mani interesē - kāds ir jūsu viedoklis par Rīgas pašvaldības izveidotajiem suņu pastaigu laukumiem (Eksporta, Ziedoņdārza, Grīziņkalna)? Atbildiet pavisam īsi - mans kucēns vēl tikai aug, tāpēc es vēl varu atļauties pasēdēt pie datora. :dejo:

P.S. Я знаю, что есть многие, кто говорят на русском, так уже извините о том, что анкеты является латышский. Grūti man ar Google Translate iet. :pedinja:

Anketa atrodas šeit: http://ej.uz/sunu_parku
Soft Corgi, Wet Corgi, Little ball of fur!
Happy Corgi, Sandy Corgi, Derp, Derp, Derp!
User avatar
corgeous
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 09 Jul 2015, 11:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby Creme de la Creme » 28 Aug 2015, 10:25

Būdama nerīdziniece, esmu tikai ''par'' šādiem parkiem! Gan Rīgā, gan pierīgā tie ir nepieciešami ''kā ēst''! Un ne tādi mazi laukumiņi kā piem. Eksporta ielā, bet gan kārtīgi laukumi kur suns patiešām var izskrieties.
Bet par to ka anketa latviešu valodā...es labāk nekomentēšu. Tikai atgādināšu par to, ka mēs dzīvojam Latvijā. :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby corgeous » 28 Aug 2015, 10:41

Bet par to ka anketa latviešu valodā...es labāk nekomentēšu. Tikai atgādināšu par to, ka mēs dzīvojam Latvijā. :kanepe:

Es nevēlos lai kāds tiktu apbižots un man ir vajadzīgi visi viedokļi.
Paldies!

Par projekta relizācijas iespējām - vēlos minēt, ka ideja nav apsaimniekot pašvaldības teritorijas, bet īpašnieku zemes, kuras stāv neizmantotas un nes tiem zaudējumus.
Soft Corgi, Wet Corgi, Little ball of fur!
Happy Corgi, Sandy Corgi, Derp, Derp, Derp!
User avatar
corgeous
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 09 Jul 2015, 11:00

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby eldberg » 28 Aug 2015, 12:39

Novēlu veiksmi projektam(-iem)!
Bet zinot mūsu cilvēku ieinteresētību ko darīt ar suņiem par naudu, vai pat par velti... vienkārši Good luck!
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby Creme de la Creme » 28 Aug 2015, 13:38

Man nekas nebūtu pret atvēlēt 1 ha zemes šādam projektam. Bet...kam tad vajadzīgs suņu pastaigu laukums laukos :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby fedelta » 28 Aug 2015, 15:27

Un ne tādi mazi laukumiņi kā piem. Eksporta ielā, bet gan kārtīgi laukumi kur suns patiešām var izskrieties.


Tas vēl ir pat ļoti liels :kanepe: Grīziņkalnā parks ir reizes 5 mazāks, kā mums, Jelgavā :jautri:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby Creme de la Creme » 01 Sep 2015, 09:39

Nu tas normāli ja pilsētas paŗkā ir atvēlēta neliela, norobežota, teritorija tieši suņiem. Bet ja reiz tiek taisīts speciāls suņu pastaigu laukums, tad tam jābūt normāla lieluma.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby corgeous » 02 Sep 2015, 10:43

Paldies visiem, kas jau ir atbildējuši!
Uz doto brīdi anketā visi kā viens atbild "Jā" par nepieciešamību šādus laukumus veidot vairāk.
Taču man ir radies nākošais jautājums: kāda veida žogs ir nepieciešams šādai platībai?
Piedāvājumā ir dažādi varianti:
pītie žogu sieti:
Image
metinātie žogu sieti:
Image
paneļu žogi:
Image
vēl ir arī lauksaimniecības žogi, taču tos uzskatu par nepiemērotiem - lielas acis un ļoti mīksti (mans subjektīvais vērtējums).

Žogu izvēli noteiks vairāki parametri:
- protams, vai vispār ir piemērots (lai suņi nevarētu izlīst pa apakšu vai vienkārši uz masu paņemt)
- tam jābūt mobilam (jo nekad nevaram paredzēt vai īpašumu pēkšņi nepārdod citiem vai vienkārši lauž līgumu ar iniciatīvu)
- cenu attiecība pret visām augstāk minētajiem punktiem (paneļu žogi ir visdārgākie)

Kāds ir jūsu viedoklis?
Soft Corgi, Wet Corgi, Little ball of fur!
Happy Corgi, Sandy Corgi, Derp, Derp, Derp!
User avatar
corgeous
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 09 Jul 2015, 11:00

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby peecis » 02 Sep 2015, 11:34

es arī aizpildīju, lai jau tiek, bet reāli man tādi suņu pastaigu laukumi īsti nav vajadzīgi :D

ar suni cenšos staigāt tur, kur arī pašam interesanti - gar jūru, pa mežu - vai arī ar velo izbraucu pa rajonu, lai suns izskraidās. kaut vai aizbraucu līdz zaķusalai, kur bezpajumtnieku peldvietās varu netraucēti nopeldēties pats un izpeldināt suni :D

apmācībai izmantoju puslīdz publisku vietu (piemēram, parku vai autostāvvietu, kamēr biedri iepērkas), lai apkārt būtu visādi traucēkļi.

aiziet kaut kur un ielaist suni nožogotā teritorijā? tas varbūt vairāk aktuāli dzīvokļos dzīvojošiem ar, piemēram, kucēniem, kuri nav sasaucami.

dzerot kafiju padomāju, ka savā rajonā varbūt nemaz negribu redzēt speciālo suņu laukumu, jo tad man norādīs "jums taču speciālu laukumu uzbūvēja, ejiet turp, kāpēc jūs šeit vazājaties?" :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby fedelta » 02 Sep 2015, 15:48

Arī ne visi pieauguši suņi ir sasaucami un ir tādi, kas mīl ātri un tālu skriet un nenorobežotā teritorijā var pakļūt zem auto vai kā citādāk sevi un citus traumēt. Un ne visur var tā suni vienkārši palaist vaļā. Tā tomēr ir arī laba deva socializācijas, vieta, kur saimniekiem uzsist klaču un vienkārši sirdsmiers saimniekam.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby edelvise » 03 Sep 2015, 08:39

Manā gadījumā tā būtu ideāla vieta, kur neuzrauties uz burkšķošiem tantukiem par suni bez pavadas u.t.t, kā arī satikt suņus un saimniekus, kam nav problēmu laist savu suni kopā ar cietiem suņiem dauzīties.
Mums der jebkāds žogs, nav tendence rakties ārā, galvenais, ka ir norobežots.
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby eldberg » 03 Sep 2015, 09:40

Rīgas dome tev tā pat uzliks nosacījumus, kādu žogu drīkst vispār konkrētā vietā likt.
Sieta žogs un pareizi uzlikts ir pilnīgi piemērots, nevajag blokus. Ieteiktu gan 2m augstu.
un vēl kādu 1m nost no ietves, lai garāmgājēji pirkstus nebāztu iekšā...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby Māra » 03 Sep 2015, 15:48

edelvise wrote:Manā gadījumā tā būtu ideāla vieta, kur neuzrauties uz burkšķošiem tantukiem par suni bez pavadas u.t.t, kā arī satikt suņus un saimniekus, kam nav problēmu laist savu suni kopā ar cietiem suņiem dauzīties.
Mums der jebkāds žogs, nav tendence rakties ārā, galvenais, ka ir norobežots.

:par:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby Eskimo » 14 Sep 2015, 12:48

peecis :par: Pilnigi piekritu!
fedelta wrote:Arī ne visi pieauguši suņi ir sasaucami un ir tādi, kas mīl ātri un tālu skriet un nenorobežotā teritorijā var pakļūt zem auto vai kā citādāk sevi un citus traumēt. Un ne visur var tā suni vienkārši palaist vaļā. Tā tomēr ir arī laba deva socializācijas, vieta, kur saimniekiem uzsist klaču un vienkārši sirdsmiers saimniekam.


pieauguši nesasaucami suņi NAV jaatlaiz no pavadas, tapat ari suni,kuri var traumēt citus! :grr:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby fedelta » 14 Sep 2015, 14:17

Eskimo wrote:pieauguši nesasaucami suņi NAV jaatlaiz no pavadas, tapat ari suni,kuri var traumēt citus! :grr:


Nu tieši tā, tāpēc ir labi, ka ir kāda vieta, kur ir atļauts to darīt, netraucējot un neapdraudot apkārtējos un pašu suni.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby ingo » 14 Sep 2015, 14:22

Eskimo wrote:
pieauguši nesasaucami suņi NAV jaatlaiz no pavadas, tapat ari suni,kuri var traumēt citus! :grr:


Kāpēc? Norobežotā laukumā, adekvāts suns? Piemēram mūsu kompānijā ir super foršs malamuts, par kuru saimniece nav pārliecināta, ka 100% gadījumu varēs sasaukt, tāpēc ļoti uzmanās. Kāpēc tāds suns lai nevarētu brīvā vaļā dauzīties ar citiem suņiem, norobežotā laukumā? :jaut:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby Eskimo » 15 Sep 2015, 18:42

ingo wrote:
Eskimo wrote:
pieauguši nesasaucami suņi NAV jaatlaiz no pavadas, tapat ari suni,kuri var traumēt citus! :grr:


Kāpēc? Norobežotā laukumā, adekvāts suns? Piemēram mūsu kompānijā ir super foršs malamuts, par kuru saimniece nav pārliecināta, ka 100% gadījumu varēs sasaukt, tāpēc ļoti uzmanās. Kāpēc tāds suns lai nevarētu brīvā vaļā dauzīties ar citiem suņiem, norobežotā laukumā? :jaut:


Un ka lai es to zinu,ir tas suns adekvats vai ne,ja reiz nav sasaucams? Ir gadijies tadus satikt vairakas reizes, lien svesham sunim klaat un pie pakaljas,ka saimnieks kautkur taaluma auro! vai tas jums skjiet pienemami? Ja nav sasaucams,znacit vins savu dziivi dziivo un par saimnieku vinam dzilji vienalga. Sunju skolaaa ta ir viena no pirmajam lietam ko piekodina, suns iet pie pavadas un netiek laists valjaa tikmer kamer vins 100% atsaucas saimniekam, un man pilnigi vienalga vai tas ir mazs jorks vai liels vass,bet sunim ir jabut atsaucamam. ingo jusu gadijuma-norobezotais laukums bus paredzets visiem, nevis tikai konkretai lauzu grupai,tapec ne visi varetu but iepriecinati par suni kurs drasee apkart un neliekas ne zinis par savu saimnieku.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby Anna » 15 Sep 2015, 20:35

Очень интересный варивант площадки видели в Таллине и такой же в Хельсенках.

Площадка поделена на 2-3 части.

Если на 2, то одна часть для больших собак, вторая для маленьких.
Если на 3 части, то тоже самое + для тех кто хочет индивидуальности (нам так перевели дословно). Как я понимаю это для тех, кто не может в компании по ряду причин.
Очень понравилась идея.
http://www.handler.tk un GREAT DANES and ENGLISH BULLDOGS http://www.olvig.tk
User avatar
Anna
Puppy
Puppy
 
Posts: 349
Joined: 14 Jan 2010, 10:16

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby corgeous » 15 Sep 2015, 21:23

Viss ir procesā, bet kā vienmēr - viss prasa laiku.
Piekrītu par laukuma sadalīšanu vairākās daļās - ja iegūsim iespēju apsaimniekot jau noskatītu teritoriju, tad pietiks vietas arī sadalīšanai. Taču cik cilvēku, tik suņu, tik dažādas attieksmes. Man šķiet tikai loģiski, ka pastaigu laukumā suns uzturas kopā ar saimnieku, kurš kontrolē situāciju.
Patreiz aktīvi strādāju pie juridiska pamatojuma, lai varu funkcionēt ne tikai kā foruma biedrs, bet jau kā zīmols un idejas nesējs. Vai gadījumā šeit negrozās kāds pieredzējis jurists? Man nepieciešama konsultācija tieši nevalstiskas organizācijas izveidē (nodibinājums vai biedrība). Ar sausu likumu man diemžēl nepietiek.
Soft Corgi, Wet Corgi, Little ball of fur!
Happy Corgi, Sandy Corgi, Derp, Derp, Derp!
User avatar
corgeous
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 09 Jul 2015, 11:00

Re: Lūdzu VISIEM izteikt savu viedokli! Suņu pastaigu parki Rīgā

Postby eldberg » 16 Sep 2015, 08:39

Biedrību izveidot maksā ~10 EUR.
Nepieciešami: statūti, dibināšanas protokols, valdes locekļi piekrišana būt par valdes locekļiem, kaut kāda veidlapa no UR mājas lapas (par ierakstīšanu reģistrā).
Te ir standarta paraugi, ko var "piemodificēt" pēc vajadzības (mērķus un uzdevumus... pārējo reāli nav jēgas aiztikt):
http://www.ur.gov.lv/paraugi.html

Pēc tam kaut kad vēl vajag noreģistrēties VID EDS lai gada pārskatus var iesniegt un par kvītīm atskaitīties.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests

cron