gaudošana (izklaidei)

All About Dogs

gaudošana (izklaidei)

Postby koen » 16 May 2010, 00:11

šoreiz gan ne pret, bet par. tā kā neko saprātīgu savam dzīvniekam šobrīd vairs mācīt negrasos, tikvien kā nepiespiesti pieslīpēt paklausību visa mūža garumā, tad izdomāju, ka varētu iemācīt viņam ko absolūti nelietderīgu un nesarežģītu, proti, gaudot :hih: jo viņam tik neiedomājami smuka, tīra skaņa nāk ārā, kad izdodas viņu uz šo muļķīgo pasākumu pielauzt. tā nu mēs ar dzīvesbiedru tagad pa vakariem abi gaudojam kaimiņiem par prieku, kamēr suns pievienojas, bet suns to dara ne visai labprāt. nu, no sākuma mēģina mūs nomierināt, tad mazliet parej, līdz beigās parasti arī iegaudojas. bet tad mēs apsmejamies un ar to arī viss beidzas. kā ir, suņiem tā gaudošana kaut ko īpašu nozīmē? varbūt vēl kāds te ar līdzīgām muļķībām nodarbojas vai ir nodarbojies? utt. nu, ja ir, ko teikt.
properly trained, a man can be dog's best friend.
User avatar
koen
Baby
Baby
 
Posts: 44
Joined: 11 May 2010, 16:17
Location: berlin

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Unkas » 16 May 2010, 07:57

Es parasti nodarbojos ar pretējo -mēģinu bremzēt gaudošanu. Varu aizdot kādu savējo uz pāris dienām, ātri un labi iemācīs gaudot visās toņkārtās. Manējiem tā ir kā sasaukšanās.
Unkas
 

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Unkas » 16 May 2010, 08:03

Izskatās mīļi, bet daudzskaitlīgi tas var nepatikt kaimiņiem.Image
Unkas
 

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby maksis » 16 May 2010, 08:31

Es neieteiktu. Kā pamatojumu savai skepsei varu izstāstīt senu atgadījumu.
Jaukai ģimenei piederēja franču buldogs. Sunītis jauks, apķērīgs. Nu un saimnieki sunītim, kā jau daudzi to dara, mācīja "prasīt" - riet, lai dabūtu kārumiņu. Viss beidzās ar to, ka suns to ātri apguva, tad tikpat ātri piefiksēja, ka viņa iemīļotais kārums, šokolādes konfektes (fui, slikti, bet tā nu tas bija), glabājas dzīvojamā istabā, tajā padomju gadu kulta mēbelē, kas saucās "sekcija". Un jaukais, apķērīgais buldodziņš stundām sēdēja un rēja uz sekciju cerībā, ka kāds viņam iedos končas. Pēc neilga laiciņa kaimiņi bija gatavi noslaktēt gan suni, gan viņa saimniekus...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Unkas » 16 May 2010, 08:34

Image
Unkas
 

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby FANE » 16 May 2010, 08:55

koen

Mūsu VAS gaudo līdzi, kad dzird policijas sirēnas, daudzi suņi gaudo pie mūzikas, Jums tikai jaatrod tāda, kas suni "uzrunā".
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby emy » 16 May 2010, 15:25

atradu inetā šādu info no delfi foruma:
"Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera 4, Rīga, tālr. 7500494):
Suņi ir ģimenes dzīvnieki un tie mēdz gaudot, sazinoties viens ar otru vai arī ar cilvēkiem. Ir izpētīts, ka vilki gaudo, lai varētu sazināties ar savu saimi vai arī atzīmējot un norādot savu teritoriju.
Ir vairākas situācijas, kāpēc suņi gaudo:
* medībās, kad tiek ielenkts kāds medījums, kuram netiek klāt;
* grib pievērst sev uzmanību (grib spēlēties, pastaigāties);
* kontaktējoties ar citu suni, ja dzird citu suņu gaudošanu;
* dzirdot gaudojošas policijas vai ātrās palīdzības mašīnu sirēnas;
* dzirdot atsevišķu instrumentu skaņas;
* bieži gaudo ķēdes suņi, šādā veidā kontaktējoties ar apkārtējiem.Tātad suns var gaudot, ja tas ir vientuļš vai nelaimīgs."

Mans iepriekšējais suns "dziedāja", ja izdzirdēja operdziedātāju ārijas, bet tikai uz sporāniem vai tenoriem (zemākās balsis neaizrāva). Tagadējais suns gaudoja tikai 1x dzīvē - 1.naktī mūsmājās. Vispār... :tomati: varbūt blefs un es arī nezinu, kur to ņēmu, kas to teica, bet man bija kāds iestāstījis, ka suņi uz skaņām gaudo, ja nepatīk skaņa, tāpēc varbūt nav īsti laba doma mācīt gaudot :neparliecinats:
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Unkas » 16 May 2010, 16:23

Sibīrijas Haskiji gaudo lai sasauktos viens ar otru ( piem. viens ir ārā, citas mājā iekšā) , kā arī iegaudo savu teritoriju :rej: .
Unkas
 

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby koen » 16 May 2010, 17:38

nu skaidrs, skaidrs apmēram :D tad jau principā vien tiešām jāaizņemas kāds no Unkas smukiņajiem gaudotājiem uz kādu nedēļu (te tartu, starp citu, viņam noteikti patiktu - mega giga parks pie pašām namdurvīm) un mazā melnā pārhaskijošanas operācija var sākties! :jaa: bet ja nopietni, nav jau man nekāda nopietnā plāna šajā jautājumā, proti, tikvien kā gribu paskatīties, vai suns gadienā nepavelkas uz šādu pasākumu. nu, vai nevar to par tādu prikoliņu pataisīt, ka mēs ar draugu sagaudojamies un suns pievienojas. nekādas dižās pūles gan neesmu nolēmusi tam veltīt - ja nav, ta nav.

bet vispār, par mācīšanu runājot, varbūt varat mani nokonsultēt - šis ir jau otrais suns, kam vienkārši aizmirstu iemācīt "blakus", jo tā komanda reāli ir vajadzīga labi ja 10reiz gadā, kad ejam k-kur pa rīgas ielām. pārējā laikā visa iešana ir pastaiga, līdz ar to pietiek ar "paliec" un "ejam", jo īsā pavadā nekur nesanāk staigāt. lūk, bet tad, kad vajag to "blakus", tad ir reāls oooops... ko lai dara? :neparliecinats: domāju, ka varbūt mājupceļā turpmāk vest viņu blakus un teikt "blakus", ja saņemšos. bet kā vispār māca to "blakus"? tā arī māca? mēs jau tādi pašdarbnieki, aprobežojamies ar intuitīvu pieeju un normālai vadāmībai nepieciešamajām komandām.
properly trained, a man can be dog's best friend.
User avatar
koen
Baby
Baby
 
Posts: 44
Joined: 11 May 2010, 16:17
Location: berlin

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Unkas » 16 May 2010, 18:10

Protams vieglāk būtu to iemācīties dresūras laukumā profesionāla kinologa pavadībā. Bet nav nekas sarežģīts - to var iemācīt pats savam sunim arī pastaigas laikā.Galvenais pacietību un neatlaidību. Pastaigas sākumā sunim vismaz15 min jāļauj brīvi izskraidīties un nokārtot savas dabiskās vajadzības. Tad seko komanda -šurp- un uzsitat sev pa kreisās kājas augšējo cisku no kreisās puses.Kad suns pienāk - uzslavējam un samīļojam vai dodam mazu siera gabaliņu. Pieāķējam pie pavadas un dodamies uz priekšu sakot komandu- blakus! Dodamies raitā solī uz priekšu un suni turam pie pavadas sev cieši blakus pie kreisās kājas.10 soļi uz priekšu, tad griežamies apkārt pa kreisi- sakam komandu - blakus!- un dodamies atpakaļ, tieši 10 soļus tā nonākot sākotnējā vietā.Apstājamies, sakam komandu- blakus!-un ar kreiso roku palīdzam sunim apsēsties (piespiežot suņa dibenu uz leju)sev cieši blakus pie kreisās kājas.Uzlavējam suni un nopaijājam.Un sākam visu no sākuma, dodamies raitā solī uz priekšu 10 soļus dodot sunim komandu- blakus!Utt. Neatlaidīgi reizes 10- 15. Kad beidzam paslavējam suni, samīļojam, atāķējam un dodam komandu- brīvi!Izdauzamies ar savu suni minūtes 10, tad atkal var sākt visu no gala.
Un tā katru dienu 10 dienas no vietas. Pēc nedēļas pārtraukuma var atkārtot lai nostiprinātu jau iegūtās iemaņas.
Unkas
 

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Unkas » 16 May 2010, 18:22

Bet par gaudošanu runājot- daži suņi tā dzied. Tāpat kā cilvēki arī suņi ir vienkāršāki un ar smalkāku dvēseli apveltītie, piem. muzikālie vai mākslinieciskie, vai īpaši smalkjūtīgie aristokrātiskie( ne pēc izcelšanās, bet pēc dvēseles stāvokļa). Man viena toi kuce ir īsta dāma,vienmēr eleganta,gracioza, kad ēd var atstiept vienu pakaļkāju kā aristokrāti mēdz atstiept mazo pikstiņu, viss ko viņa dara ir īpašs un pārdomāti smalks. Savukārt kavalierīši cik vien pazīstu ir aristokrātiski ar manierēm un iznesību. Bet viena Haskenīte nevar atturēties uzdziedāt,dzirdot labu melodisku mūziku, klavierspēli, vai gaudaināku dziesmu.
Unkas
 

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby obrija » 16 May 2010, 20:32

Ārprāc, cik es esmu laimīga ka man neviens negaudo, mani vienkārši tracina ja kāds pa nakti sāk vilkt to saušalīgo gaudu un diez vai arī kaimiņiem patiktu ka suns gaudotu, drīz vien piesolītu ko nejauku un labi ja tikai piesolītu ;)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Laura » 16 May 2010, 20:41

Vairāki no maniem suņiem ir gaudojuši pie mobilo telefonu nepolifoniskajām melodijām. Īpaši līdzi dziedams viņiem šķita vecais Erikson, arī nokijas nav smādējamas.
Pašlaik vairs neviena dziedamā telefona mājās nav, bet pie 6330 Gariks kauca kā nelabais. (Un Broča piedziedāja, bet viņam bass, viņam grūti)
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Unkas » 16 May 2010, 20:49

:hih:
Unkas
 

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby OrlandoSeaHorse » 16 May 2010, 21:15

Par to gaudosanu - piekritu Maksim, tas liekas tads saubigs pasakums. Vispirms butu jauzzin, kur ir OFF poga un ka ta darbojas. Kad maca riet (balsi!), tad tacu ari zin, ka izbeigt riesanu. Ja vins iemacisies skali gaudot un pasam iepatiksies, ej nu sazin kadas dzives situacijas tas var smagi atspeleties. Nekontrolejami gaudojosu suni nevar nekur vienu atstat, ne viesnica, ne daudzdzivoklu maja, ne auto (pat ja citi prieksnoteikumi ir OK)
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby koen » 16 May 2010, 21:36

super, paldies par aprakstu! sāksim mācīties :pastaiga:

bet tā jau ir, man vnk nekad nav bijis gaudojoša suņa, līdz ar to tāda ašā ideja.
properly trained, a man can be dog's best friend.
User avatar
koen
Baby
Baby
 
Posts: 44
Joined: 11 May 2010, 16:17
Location: berlin

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Unkas » 16 May 2010, 21:40

Daudzi grib iemācīt savam sunim dziedāt, bet ja suns ir muzikāls- tas uzreiz ir redzams- velk visur līdz, visādām interesantām skaņām. Savukārt ja tas viņu neinteresē, tad nemaz nav vērts sākt :tomati: .
Unkas
 

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby silverequs » 17 May 2010, 08:18

Mums ar mazsuni, tas ir kā teritorijas iezīmēšanas pasākums, iemācījām viņām gaudot uz svilpienu, ja es svilpju suns līdzi velk gaudojot. Nav nekad bijušas problēmas ar to, ka paliekot viens gaudo, jo to dara tikai un vienīgi, kad es vai mans opis sākam svilpot. Tā kā man ir tikai pozitīva pieredze. :rej:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Sisija » 17 May 2010, 13:32

Mana dobermaņu meitene dziedāja vienīgi tad, kad es akardeonu spēlēju. Laikam jau ļoti labi spēlēju :hih: . Bet mūsu duets visiem ciemiņiem ļoti patika :dejosuns:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: gaudošana (izklaidei)

Postby Bafija » 17 May 2010, 14:33

Mūsu haskiju bariņš bija mierīgs līdz brīdim, kad aizvedām pārot kuci uz EST, kur suņu bars viņai iemācija gaudot. Atbaruca mājās, iemācija pārējos ... Par laimi mūsējie gaudo tikai 1-3 minūtes, kad kāds no divkājaino bara "alfām" ir "aizklīdis " pārāk tālu no bara, piemēram līdz veikalam "Elvi", kurš atrodas praktiski pretī mājai :jautri: Trakāk mums iet ar kaimiņu malamutu, kurš gaudo uz visām sirēnām, un vienkārši izklaidējas...
Es neieteiktu suni mācīt gaudot :noliedz:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron