DISKUSIJA: Klikerapmācība

Dog Sports

DISKUSIJA: Klikerapmācība

Postby elīna » 14 Jan 2010, 11:47

Kas ir klikers?

Tas ir veids, kā likt sunim saprast, ka viņš ir izdarījis konkrēto lietu konkrētajā mirklī. Tas ir ātrs un tiešs komunikācijas veids starp divām sugām – cilvēku un suni. Tas ir stimuls – īss, straujš, nepārprotams.

Kāpēc izmantot klikeru nevis balsi?

Pavisam vienkārši – klikeram ir momentāla rakstura iedarbība. Iedomāsimies, ka Jūs strādājat ar „sēdi” no attāluma. Pēc Jūsu verbālās norādes suns apsēžas. Ko Jūs darāt? Sākat virzīties uz suņa pusi un slavējat „labs suns!”, apstājaties sunim pretī, izvelkat no kabatas cepumiņu, nolaužat gabaliņu, iedodat sunim un atkārtojat „labs, labs suns!”. Jūs sapratāt – suns apsēdās un saņēma par to gardumu. Suns saprata – es apsēdos, saimnieks nāca man pretī un teica, ka es esot labs suns, pienāca, apstājās, iedeva cepumiņu un vēlreiz apstiprināja, ka es tik tiešām esmu labs. Par ko suns saņēma cepumiņu un uzslavu? Par to, ka sēdēja, kamēr Jūs gājāt viņam pretī un stāstījāt cik viņš ir labs, par to, ka neaizskrēja spēlēties pie blakus esošā suņa? Vai varbūt pēdējā uzslava bija par to, ka viņš apēda cepumiņu? Jūs zināt, suns nē.
Tā kā Jūsu balss ir nemainīga suņa dzīves sastāvdaļa, tā nepiedāvā atšķirīgu skaņu reakcijas apstiprināšanai.

Klikšķis ietekmē dzīvnieka smadzenes ne tikai tādā veidā, kā neprot mūsu balss, bet arī tādā, kā neprot pat primārie kairinājumi; klikšķa skaņa iziet cauri dzīvnieka galvas smadzeņu garozai un sasniedz zonas, ka regulē emocijas un atmiņu.

Šeit informācija par klikerapmācības efektu uz dzīvnieka smadzenēm no anatomijas viedokļa -> http://www.reachingtheanimalmind.com/pd ... pdf_01.pdf

Interesanti video -> http://www.reachingtheanimalmind.com
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Klikerapmācība

Postby Bircha » 19 Jan 2010, 13:52

Iepriekš nezināju, ka klikeris ir tik nozīmīgs. Gribu tādu iegādāties, bet Madonā naw! :|
Image
Image
User avatar
Bircha
Baby
Baby
 
Posts: 95
Joined: 13 Jan 2010, 17:01
Location: Rīga

Re: Klikerapmācība

Postby cmoncmon » 19 Jan 2010, 13:57

Te ir latviski viss izskaidrots http://www.petnet.lv/clicker/ - vesela mājas lapa par šo tēmu.
cmoncmon
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 13 Jan 2010, 21:08

Re: Klikerapmācība

Postby Bucins » 19 Jan 2010, 16:38

Bircha wrote:Iepriekš nezināju, ka klikeris ir tik nozīmīgs. Gribu tādu iegādāties, bet Madonā naw! :|

Klikeri var te http://www.ezydog.lv/?nod=105 iegādāties. Atsūtīs pa pastu :)
User avatar
Bucins
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 13 Jan 2010, 20:55
Location: Āgenskalns

Re: Klikerapmācība

Postby Nora » 19 Jan 2010, 21:15

Esmu par tēmu salasījusies visādus, galv.kārt vācu materiālus, rīt mājās ierodas klikers => varētu sākt veidot pozitīvo saistību starp klikšķi un barību, bet radās jautājums - suņi man ir divi, pirmās dienas, kamēr veido tikai to pozitīvo saikni, būtu skaidrs, bet tālāk? Kad viens suns ir vēlamajā vietā / pozā / darbībā, otrs var būt gluži pretēji - nevēlamā :shock:. Dodot skaņas signālu vienam, to saņems arī otrs. Nevar tak šos pilnībā izolēt. Ir kādam pieredze ar DIVU suņu vienlaikus klikerošanu? Kaut kā tak tas notiek tajās kopīgajās apmācībās, ne?
Lai nu kā, mēs mēģināsim rīt sākt :)
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Klikerapmācība

Postby Gabe » 19 Jan 2010, 21:20

mans klikeries ieradās jau nedaudz pirms Ziemassvētkiem. ik pa laikam padarbojāmies. šodien sākām aktīvāk strādāt. ar kontakta veidošanu. mājās jau esmu apmierināta ar koncentrēšanos. ārā, brīžiem vējš, sniedziņš, koki ir interesantāki par saimnieci. :oops: bet pagaidām, esmu tikai apmierināta. suns saprot, kurš ir precīzi tas brīdis, kad viņš dara pareizi. ;)

Nora

nav man pieredzes ar diviem suņiem. bet vai no sākuma nebūtu prātīgāk strādāt atsevišķi? :roll: tas tikai mans viedoklis.
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Klikerapmācība

Postby Nora » 19 Jan 2010, 21:32

Gabe, mēģināsim pirmkārt dabūt to pozitīvo, un to jau var ar abiem kopā. Tās tak būs vismaz vairākas dienas (izrādās, manai sačakarētajai ceļa locītavai ir savas gaišās puses - varu katru dienu būt ar suņiem no rīta līdz vakaram, ja arī ne pilnīgi kustīga :lol:), pa to laiku turpināšu rakties literatūrā.

Vācu valodā lasošajiem ļoti rekomendēju http://www.clicker.de/. Ja mums baigi labi ies šajā pašdarbībā, gan jau ar laiku kko patulkošu ;)

hahaha, klauvē, un tev tiks atvērts...
tieši tajā vācu lapā biju palaidusi garām tādu lietu kā FAQ, kur kā reiz viens no jautājumiem ir par vairāku suņu vienlaicīgu klikerapmācību. Lūk -
Vai ar klikeri var trenēt divus suņus vienlaikus?
Tas prasa nedaudz rutīnas, bet – JĀ – ir iespējams trenēt arī vairākus suņus, un - NĒ – priekš tam nav nepieciešami divi klikeri ar atšķirīgu skaņu. Vairāku suņu gadījumā jārīkojas sekojoši:
Mācoties jaunu izturēšanos, treniņš notiek tikai ar vienu suni. Otram tajā laikā tiek dots „brīvais laiks”, viņš tiek noguldīts, piesiets vai aizvests uz citu telpu. Kad vingrinājums ar pirmo suni ir pabeigts, suņus samaina.
Ikdienas situācijās, piemēram, labi zināmu komandu gadījumā, var klikšķināt, ja pēc skaņas signāla cilvēks nepārprotami pievēršas tam sunim, kas tiek atalgots. Tā viņam būs skaidrs, ka domāts tiek tieši viņš, nevis otrs. Var, piemēram, uzrunāt konkrēto suni vārdā. Otru suni, kurš šoreiz nav domāts, jāignorē, tomēr iespējams, ka arī viņš jutīsies „uzrunāts”. Tas nav nekas slikts, nākamreiz atalgots tiks viņš, līdz ar to abi suņi kļūs uzmanīgāki un pievērsīs saimniekam vairāk uzmanības, lai nekādā gadījumā nepalaistu garām klikšķi.
Ar vairākiem suņiem arī var trenēt jaunu uzvedību, taču tas prasa jau zināmu pieredzi un rutīnu gan suņiem, gan trenerim. Vislabāk šādus mēģinājumus sākt ar relatīvi nenozīmīgām darbībām, piemēram, kādu triku.
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Klikerapmācība

Postby elīna » 19 Jan 2010, 22:07

par klikerapmācību ir ļoti interesanta grāmata Karen Pryor "Clicker training and what it tells us about all animals" - vērts izlasīt!

nora, lai pilnvērtīgi mācītos, sākumā tas ir jādara ar katru suni atsevišķi. lai suns koncentrējas tikai uz tevi, nevis skatās, ko dara otrs.
ja apmācības, tad tikai pozitīvas! mocīties ar tradiocionālajām metodēm nav vērts, esmu par to pārliecinājusies. es redzu atšķirības vienā sunī un tās ir milzīgas. suns, kas iepriekš mācīts pēc tradicionālajām metodēm, kam no visas sirds riebās tās nodarbības un kas strādāja tikai tāpēc, lai tas viss ātrāk beigtos un nekoncentrējās absolūti nemaz, jo nebija ne intereses, ne motivācijas, tagad strādā ar prieku, interesi un pats galvenais - grib to darīt. un strādā nevis tāpēc, lai tas ātrāk beigtos, bet gan tāpēc, lai varētu izdarīt kaut ko vēl un nopelnīt klikšķi. pozitīvās apmācības uzlabo arī suņa un saimnieka attiecības ikdienā, savstarpējo kontaktu. no motivācijas, kas bija zem nulles, esam krietni pakāpušās uz augšu. un tas viss tikai pateicoties klikeram
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Klikerapmācība

Postby elīna » 19 Jan 2010, 22:10

Bircha wrote: Gribu tādu iegādāties, bet Madonā naw! :|

es savējo pasūtīju ebay'ā, samaksāju latu ar santīmiem kopā ar visu piegādi. vienīgais, veselu mēnesi viņu gaidīju, citiem, cik zinu, no ebay lietas atnāk divu nedēļu laikā. diemžēl pie mums parastos zoo veikalos neviens par tādu nav dzirdējis, vienīgā vieta, kur latvijā esmu klikeru redzējusi, bija oktobra skonto izstāde
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Klikerapmācība

Postby Nora » 19 Jan 2010, 22:41

rema, paldies, bet - vai ar katru suni atsevišķi" nozīmē, ka otru pa to laiku patiešām pilnībā izolēju otrā istabā? Ārā voljērā? To pirmo "pozitīvā klikšķa" sasaisti tak vajadzētu varēt arī abiem reizē... t.i., pirmās pāris dienas, kad klikšķināts + apbalvots tiek visdažādākajās pozitīvajās situācijās bez konkrētas "mācīšanās".
Nelsonam jau vizuālie "klikšķi" nostrādāja ideāli, tad nu gaidām rītdienu un īsto klikšķi :)
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Klikerapmācība

Postby elīna » 19 Jan 2010, 22:48

domāju, ka ar vienu būs vieglāk saimniekam un saprotamāk sunim. tad, kad abi suņi jau būs iepazinušies ar klikšķi un to sasaistīs ar savām darbībām, varēsi paākstīties ar abiem. manuprāt tas ir arī atkarīgs no tā, ko tu ar klikeru gribi darīt - vnk tāpat pajautroties un iemācīt jokainus trikus vai tiešām mācīties. ja pirmais variants, vari ņemt abus uzreiz, ja otrais, es labāk strādātu ar katru atsevišķi
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Klikerapmācība

Postby Nora » 19 Jan 2010, 22:52

Nu, mēs rīt mēģināsim.
Šī nav reklāma, bet nopirkt klikeri var ~ 3 minūšu laikā www.ezydog.lv par pāris latiem + pasta izdevumi.
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Klikerapmācība

Postby elīna » 19 Jan 2010, 22:57

un piegāde 2ls, kopā 6ls par klikeru... baigi daudz.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Klikerapmācība

Postby Nora » 19 Jan 2010, 22:59

Man šķiet, ka Berģu vai Lubānas ielas DEPO arī redzēju - par 2 vai 3 latiem
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Klikerapmācība

Postby Plincese » 20 Jan 2010, 18:23

es shodien arii iegaadaajos sho riiku!!jau saaku leenaam iepaziistinaat Niko, kas tas taads ir!:D nu pagaidaam saprot, ka kaa ir klikshjis ir gardums!:D
Plincese
Baby
Baby
 
Posts: 22
Joined: 13 Jan 2010, 14:36

Re: Klikerapmācība

Postby Nora » 21 Jan 2010, 12:22

No foruma www.clicker.de
Klikerapmācība ir jauns, zinātniski pamatots ceļš, kā labāk saprasties Tev un Tavam sunim. To apgūt ir vienkāršāk nekā tradicionālo, uz komandām balstīto treniņu veidu. Trenēt ir iespējams jebkuru suni neatkarīgi no vecuma. Kucēni vienkārši to mīl. Vecāki suņi iemācās dažādus trikus – pretstatā parunai! Ar klikeri var apmācīt arī kaķus, putnus un citus mājdzīvniekus.
Sākumā nedomā par to, kā Tu iemācīsi suni neizturēties tā, kā Tu nevēlies. Labāk sāc ar kaut ko, ko Tu vienmēr esi gribējis savam sunim iemācīt. Uzraksti uz lapiņas, ko Tavs suns māk tajā brīdī, kad jūs sākat. Pēc dienas pieraksti, ko esat sasnieguši. Tu būsi pārsteigts, kādu progresu uzrāda Tavs suns. Un tad Tu vari pats sevi apbalvot par suņa panākumiem.
Te pāris padomi, lai sāktu:
1. Klikeri nospied ar īsu kustību, lai radītu klik-klak skaņu. Iedod kārumu. Dod mazus gabaliņus un jo īpaši sākumā – kaut ko īpaši garšīgu; labāk mazus vistas gaļas gabaliņus, nevis apkaltušu maizi.
2. Klikšķini vēlamās izturēšanās laikā, nevis pēc tās. Klikera brīdis ir pats svarīgākais punkts. Nejūties vīlies, ja suns beidz šo izturēšanos, tikko izdzird klikšķi. Klikšķis pabeidz izturēšanos. Pēc tam iedod kārumu, un šis brīdis nav svarīgs.
3. Klikšķini, tiklīdz suns dara kaut ko, kas Tev patīk. Vispirms izvēlies kaut ko vienkāršu, ko suns dara pats no sevis (piemēram, sēdi, šurp, pieskaries manai rokai, ķepu, izej pa durvīm, blakus).
4. Klikšķini vienreiz (piespied – atlaid). Ja vēlies izrādīt īpašu prieku, iedod sunim vairāk kārumu, bet ne vairāk klikšķu.
5. treniņiem ir jābūt īsiem. Trīs reizēs pa piecām minūtēm suns iemācās vairāk nekā stundu ilgā garlaicīgā atkārtošanā. Ievērojamus panākumus vari sasniegt un iemācīt savam sunim daudz jauna, ja ikdienas rutīnā ik pa laikam ieviesīsi pāris klikšķus.
6. Nevēlamu izturēšanos var labot, ja Tu pastiprini vēlamo izturēšanos. Klikšķini kucēnam, kad viņš nokārtojas pareizajā vietā, klikšķini, kad visas četras suņa ķepas ir pie grīdas, nevis ciemiņam uz pleciem. Nevis rājies, kad viņš rej, bet klikšķini, kad viņš ir mierīgs. No pavadas raušanas var atradināties, ja Tu klikšķini tajā brīdī, kad pavada brīvi nokarājas.
7. Klikšķini, kad suns no brīva prāta (netīšām) pakustās Tava mērķa virzienā. Tu vari suni vilināt Tev vēlamajā virzienā, mudināt viņu kustēties uz mērķi, bet nevelc viņu, nestum un neturi ciet. Trenējies bez pavadas. Ja pavada nepieciešama drošībai, piestiprini to pie jostas vai uzkar uz rokas, bet neizmanto to kā palīglīdzekli.
8. Negaidi uz perfektu uzvedību, uz pilnību. Klikšķis un apbalvojums par nelielu kustību pareizajā virzienā. Ja sunim ir jāsēž un viņš sāk tupties, - klikšķini. Tu gribi, lai suns nāk pie Tevis, kad Tu sauc? – daži soļi Tavā virzienā un – klikšķini!
9. Seko savam mērķim. Ja Tu redzi labu reakciju – suns noguļas pats no sevis, nāk Tev klāt vai atkārtoti apsēžas, - prasi no viņa vairāk. Pagaidi pāris mirkļus, kamēr suns paliek guļam drusku ilgāk, pienāk drusku tuvāk vai apsēžas drusku ātrāk. Klikšķini! To sauc par izturēšanās formēšanu (shaping).
10. Kad suns ir iemācījies, ka lai klikšķētu, viņam ir kaut kas jādara, viņš pats sāks spontāni izrādīt to uzvedību jeb izturēšanos, lai saņemtu klikšķi. Šis ir tas brīdis, kad jāpievieno signāls, - vārdiska komanda vai žests. Sāc klikšķināt uz šo izturēšanos, ja tā notiek pēc signāla vai signāla laikā. Sāc to ignorēt, ja signāls nav ticis dots.
11. Izvairies no „komandēšanas”. Klikerapmācība nav balstīta uz komandām. Ja suns nereaģē uz Tavu signālu, viņš ir nevis „nepaklausīgs”, bet gan vēl nav pilnībā apguvis signālu. Atrod vienkāršākus apstākļus, lai dotu signālu un klikšķinātu izturēšanos.
12. Nēsā klikeri vienmēr līdzi un „zvejo” jocīgas izturēšanās / uzvedības, piemēram, galvas purināšanu, astes ķeršanu, ķepas pacelšanu. Klikšķināt vari visdažādākās uzvedības, ko pamani, un vienalga suns neapjuks. Ja suņi ir vairāki, treniņiem jānotiek atsevišķi.
13. Ja sāc dusmoties, liec klikeri nost. Nejauc kopā dusmošanos, pavadas raustīšanu un „korekcijas” treniņu ar klikerapmācību. Tu, iespējams, zaudēsi suņa uzticību klikerim un, iespējams, arī ticību sev.
14. Ja Tu negūsti panākumus ar kādu noteiktu izturēšanos, iespējams, ka Tu klikšķini par vēlu. Īstais brīdis ir svarīgs! Palūdz, lai kāds Tevi pavēro. Varbūt lai šis kāds pāris reizes paklikšķina Tavā vietā.
15. Esi priecīgs un izbaudi! Klikerapmācība ir lieliska metode, lai bagātinātu Tavas un Tava suņa attiecības.
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Klikerapmācība

Postby Plincese » 21 Jan 2010, 12:27

paldies par lielisko pamaaciibu!:)
Plincese
Baby
Baby
 
Posts: 22
Joined: 13 Jan 2010, 14:36

Re: Klikerapmācība

Postby Nora » 21 Jan 2010, 13:13

Plincese, nav par ko, man pašai ir šaaaaaaausmīgi interesanti :) Mani šodien ļoooti uzmanīgi novēro, un klikšķa atskanēšana liek divām rudām bultām traukties pie manis no jebkuras vietas mājā :lol:

Te vēl viens labs ievadgabaliņš -
No www. aktiv-mit-hund.de
Kā notiek klikerapmācība?
Vispirms sunim tiek iemācīts, ka klikera skaņa ir saistīta ar kaut ko pozitīvu. Visvienkāršāk šo soli ir mācīties ar barību: paņemiet pusi suņa dienas barības devas un ar dažādu laika intervālu dažādās situācijās klikšķiniet, uzreiz pēc klikšķa iedodot sunim gabaliņu ēdiena. Katram klikšķim C seko barība / kārums K (klikšķis + apstiprinājums = C+K). Ja šādi strādāsiet divas – trīs dienas, suns sāks klikšķi uztvert nevis kā neitrālu, viņam neinteresantu skaņu, bet gan, sagaidot kaut ko pozitīvu, sāks uz to reaģēt. No šī brīža var sākt izmantot klikeri, lai trenētu suņa izturēšanos.
Pievērsiet uzmanību, lai šajā brīdī suns netiktu mudināts kaut ko darīt vai kaut kā uzvesties, t.i., sunim pagaidām netiek dotas nekādas komandas vai citi signāli. Ne pirms, ne pēc C nerunājiet ar suni. „Komandas” jeb signāli klikerapmācībā tiek izmantoto vēlāk, un tas arī ir loģiski: ko lai suns iesāk ar komandu „ķepu” vai „sēdi”, ja viņam ar šīm skaņām nekāda darbība nesaistās. Viņš nezina, kas viņam jādara, tāpēc komandas sunim sāk dot tikai tad, kad viņš vēlamo izturēšanos ir tīri labi apguvis, - tikai tad viņš var sasaistīt darbību ar signālu. Tātad vispirms nedariet neko citu, kā tikai gaidiet uz to brīdi, kad suns izdara kaut mazu solīti vēlamajā virzienā.
Tas var būt skatiens īstajā virzienā (piemēram, uz priekšmetu, kas viņam jāiemācās) vai nevilšus pacelta ķepa. Tieši tajā brīdī, kad suns rāda vēlamo izturēšanos, jāatskan klikšķim, kas tiek apstiprināts ar kaut ko, kas tieši tajā brīdī sunim būs kārota atlīdzība (kārums, rotaļlieta). Šī situācija tiek atkārtota vairākas reizes, un tad prasiet no suņa vienu pakāpi vairāk. Sunim, piemēram, jāpaiet viens solis apgūstamā priekšmeta virzienā. Tā maziem solīšiem jūs tuvojaties treniņa mērķim. Klikšķis pabeidz izturēšanos, t.i., pēc klikšķa suns drīkst apgriezties, pienākt pie saimnieka, lai paņemtu kārumu, vai arī atstāt apgūstamo pozīciju.
Tiklīdz kāda izturēšanās ir puslīdz „apgūta” un to vajadzētu uzlabot, neapstipriniet katru izpildi, bet variējiet, t.i., ar neregulāru intervālu – kādu brīdi katru 3. izpildi, tad atkal katru, pēc tam katru ceturto utt. Ne vienmēr apstipriniet arī katru progresu, t.i., ilgāku sēdēšanu, ilgāku iešanu cieši blakus; dariet arī to neregulāri, pa brīdim apstiprinot arī pēc īsa vēlamās uzvedības mirkļa. – Kļūstiet neaprēķināms suņa acīs. Ja C + K iespējamība ir augsta, tas palīdzēs sunim saglabāt motivāciju. Ja katrai korektai izpildei seko C+K, tas ātri vien kļūst garlaicīgi, suņa motivācija krītas. Dodiet sunim īpašu atzinību par īpaši labu izpildi (t.i., vairāk kārumu, uzslavu ar balsi).
Signālu (komandu / žestu) pievienojiet tad, kad suns kādu izturēšanos / uzvedību izpildīs ar vislielāko ticamību, pie kam – pilnībā (t.i., nevis tikai tad, ja tuvojas riepai, bet jau izlec tai cauri). Signāls tiek pievienots, tieši pirms suns izdara darbību, t.i., arī pirms klikšķa. Kad signāls ir pievienots, apstiprinātas tiek tikai tās darbības, kuras suns izdara, ja dots signāls. T.i., neapstipriniet ar C+K darbību, ko suns izdara pareizi, bet bez signāla saņemšanas.
Nepieņemiet, ka nu suns ir apguvis iemācīto un izpildīs to vienmēr un visur. Ir nepieciešami daudzi atkārtojumi un uzvedības „ģeneralizēšana”, kas nozīmē – suns to darīs dažādos apstākļos, dažādās vietās, diennakts laikos un pie dažādiem blakus kairinātājiem. Kad suns apguvis arī to, C + K tiek pakāpeniski noņemts un tiek dots tikai īpaši izcilas izpildes gadījumā.
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Klikerapmācība

Postby elīna » 21 Jan 2010, 13:44

nora, kā jums sanāk?
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Klikerapmācība

Postby Nora » 21 Jan 2010, 13:53

rema wrote:nora, kā jums sanāk?

rema - šitā ;) - http://clicker-nealremy.blogspot.com/
Vienu vārdu sakot - esmu mēma. Man patīk. Tik koncentrētus suņus sen neesmu redzējusi :D. Nelsonam jāpiemeklē patiešām KĀRUMI, bet viņš varētu arī būt no tiem, kam ir gana ar balss uzslavu kāruma vietā. Nē, nu labi, siers arī viņam ir kārums.
Remī ir gatavs krist ģībonī no sajūsmas. Šodien nepārprotami un bez mudināšanas lūr man acīs, klikšķi gaidīdams. T.i., tas kas vienā no tiem tekstiem teikts - "kucēni būs sajūsmā", tas uz Remī attiecas par kādiem 800%.
Klikšķis, šķiet, abiem šobrīd nozīmē, ka fiksi var jozt pie manis, kaut kas BŪS!
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Next

Return to Suņu sports

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron