VDK, VPK, VAK utt.

Dog Sports

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby dresetajs » 05 Feb 2012, 23:09

Atvainojos ka neatbildju- gaidīju informāciju. Ir projekts, cerams ka drīz būs pieņemt un tad jaunie normatīvi būs pieiejami interesentiem.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Pur Pur » 06 Feb 2012, 11:30

:jaa: nu tad beidzot būs kas oficiāls, pieejams un izlasāms..paldies!!
User avatar
Pur Pur
Puppy
Puppy
 
Posts: 377
Images: 25
Joined: 19 Jan 2010, 20:47

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Demiana » 27 Feb 2012, 12:36

dresetajs wrote: Ir projekts, cerams ka drīz būs pieņemt un tad jaunie normatīvi būs pieiejami interesentiem.

vai vēl nav? :neparliecinats:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby dresetajs » 27 Feb 2012, 12:44

Ja nekļūdos ir pieņemt. Bet man pašlaik nav laika vēl ar to interesēties- CACIOb uz deguna, Obd svarīgāk pašlaik :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby dresetajs » 29 Mar 2012, 10:16

Ceru ka visi kam tas interesē jau redzēja:
http://mansdraugs.lv/images/lkf_dokumen ... ums_lv.pdf
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Demiana » 29 Mar 2012, 14:04

Paldies :labipadarits:

Vai tagad oficiāli apmācība saucas VAK? VDK un VPK vairs nav?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby pixy » 29 Mar 2012, 14:36

Ja OBD būtu tāda punktu likšanas sistēma kā šeit, visi dalībnieki paliktu bez rezultāta :soks: . Nenormāli stingra vērtēšana, ja trešajā līmenī iegūstot 88 punktus no 90 tu esi pilnīgi un galīgi izgāzies :sajucis: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby erna » 31 Mar 2012, 18:11

Man tā īsti nav skaidrs par tiem līmeņiem?
Mēs likām eksāmenu oktobrī, tika pieteikts un gatavojāmies kā VDK, diplomu saņēmu ar ierakstu VAK, 1. pakāpe.
Komplekss tika pildīts no 15m, tas nozīmē, ka mēs likām 2.līmeņa VAK?
User avatar
erna
Baby
Baby
 
Posts: 59
Images: 3
Joined: 27 Apr 2010, 13:15

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Sandra » 22 Oct 2012, 20:52

Demiana wrote:Vai tagad oficiāli apmācība saucas VAK? VDK un VPK vairs nav?


Man arī ļoti aktuāls šis jautājums. Rotiem ir jānokārto BH un VDK un pie nokārtotajiem ekšiem tā arī raksta BH un VDK, bet oficiāli VDK tad vairs nav vai kā? Ja ir VDK (un nav tas pats, kas VAK), tad, kur var dabūt nolikumu? Esmu galīgi apjukusi, jo VDK tak visur vēl tagad raksta, ka tādas apmācības ir un pie nokārtotajiem ekšiem raksta, bet nekur nekādas skaidras info, ne nolikuma utml. nav. :jaut:
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby s_solv » 22 Oct 2012, 21:51

rekur ir VAK nolikums šī brīža.. viņu jau arī katru gadu bez maz maina.. http://www.mansdraugs.lv/images/lkf_dok ... ums_lv.pdf
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Sandra » 22 Oct 2012, 22:30

s_solv, to es redzēju, lasīju, bet jautāju, vai iepriekš VDK ir tas pats, kas VAK. UN privāti jautājot man atbildēja, ka ir tas pats. :)
Laikam jau būtu kaut kur pie VAK nolikuma jāpieraksta, ka tas IR tas pats (ja vien jau nav rakstīts un es vienkārši to nepamanīju).
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Demiana » 23 Oct 2012, 17:00

Sandra wrote:
Demiana wrote:Vai tagad oficiāli apmācība saucas VAK? VDK un VPK vairs nav?


Man arī ļoti aktuāls šis jautājums. Rotiem ir jānokārto BH un VDK un pie nokārtotajiem ekšiem tā arī raksta BH un VDK, bet oficiāli VDK tad vairs nav vai kā? Ja ir VDK (un nav tas pats, kas VAK), tad, kur var dabūt nolikumu? Esmu galīgi apjukusi, jo VDK tak visur vēl tagad raksta, ka tādas apmācības ir un pie nokārtotajiem ekšiem raksta, bet nekur nekādas skaidras info, ne nolikuma utml. nav. :jaut:

Rotiem obligāti bija VDK vai IPO, apmācība BH ir brīvprātīga un vaislā ar BH nevar iet.
Pašlaik aktuālā redakcija ir VAK 2 vai 3 līmenis vai IPO.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Korland Rein » 24 Oct 2012, 08:03

Ja ir nokārtots VDK, kad to sauca par VDK un tam bija savs nolikums, tad to arī rakstīs visur informācijā kā VDK. No tā brīža, kad pieņemts VAK un eksāmens tiek kārtots jau kā VAK, rakstīs visur VAK. Kas te nav skaidrs? Ja suns ir licis VDK, nerakstīs tagad pēkšņi VAK.

Par BH - vairākus gadus atpakaļ rotiem cilsdarba reglamentā ieviesa psihes testu (PT), taču suņus turpināja izmantot vaislā bez šī testa, jo nebija skaidrs nevienam, pat tiem, kas to izdomāja , kas izstrādās šī testa programmu un kurš pieņems.
Savstarpēji vienojās, ka suņiem, kam ir BH, tas tests nebūs nepieciešams. Tapēc visi "masveidā" arī liek šo ieskaiti. Šobrīd man nav iespēja apskatīt 2012. gada prasības vaislas suņiem un kucēm, bet, ja joprojām šīs PT ir prasīts, tad jau sen būtu laiks to nomainīt pret BH vai izņemt vsp.
Man BH patīk, jo īpaši pilsētas daļa. Ja visās grupās to strādatu kā jāstrādā, apmacībai nav ne vainas. Tā vismaz ir starptautiska un, ja to rakstītu ciltsrakstos, vismaz tauta saprastu, kas par hjeroglifiem, nevis kā šobrīd Latvijai VAK, PAK, KAK, ČAK, Igaunija KK, KuKu, TuTu, Lietuvai vsp neko nevajag(es par savu šķirni) - tur piedzimst visi visgudrākie.
Taču ļoti daudzu instruktoru attieksme pret BH apmacību kā tādu ir pavirša, līdz ar to arī suņu īpašnieku un klubu vadību secinājumi līdzvērtīgi no sērijas: kā pats strādāju, tā arī domāju.
Polija no 2012. gada konkrēti rotveileriem ievieš BH kā obligāto un izveido spceiālu komisiju ieskaites pieņemšanai. Līdz šim arī tur neko nevajadzēja, bet vismaz ievieš ko starptautiski atzītu.
Nākamais: ja reiz ir IPO, kāpēc nevar reglamentā arī ielikt kā vienu no iespējamajiem variantiem PD, Obedience un taml? Cilvēkiem būtu brīva izvēle, ko mācīt. Kādi ir argumenti daudzveidības nepieļaušanai? Šie apmacību veidi nav līdzvertīgi IPO? OK, bet krutāki kā visi vietējā mēroga KAKI, PAKI, ČAKI.
Mans viedoklis sekojošs: ka visiem šiem vietējiem apmācību izgudrojumiem nav nekādas nozīmes ārpus LV un tas neko neizsaka citiem analizējot kopējo suņa CV.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby dresetajs » 24 Oct 2012, 08:23

Korland Rein wrote:***
Nākamais: ja reiz ir IPO, kāpēc nevar reglamentā arī ielikt kā vienu no iespējamajiem variantiem PD, Obedience un taml? Cilvēkiem būtu brīva izvēle, ko mācīt. Kādi ir argumenti daudzveidības nepieļaušanai? Šie apmacību veidi nav līdzvertīgi IPO? ***


Domajot par iespējamies variantiem neaizmistiet par IPO-R, vai meklēšanas-glābšanas dienestu, kurā pat FCI mērogā = IPO dalībai darba klasē izstādēs dienesta šķirnes suņiem 8-) Starptautiski atzīta, nokārtoto eksāmenu ieraksta ciltsraktos.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Previous

Return to Suņu sports

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests