VDK, VPK, VAK utt.

Dog Sports

VDK, VPK, VAK utt.

Postby Demiana » 11 Nov 2011, 09:46

Vai kāds zinošs var uzrakstīt kāda ir starpība starp VDK, VPK, VAK . un kā laika gaitā nosaukumi ir mainīti un ar ko viens no otra atšķiras?
Ja ir zināmi normatīvi, tad lūgums izlikt

dresētāj :flirts:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Korland Rein » 11 Nov 2011, 10:07

Es tikai zinu atšķirību no rotveileru kluba prasībām vaislai, ka VPK nav pielaides, bet ar VDK ir.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby dresetajs » 11 Nov 2011, 10:35

VDK bija domāts lieliem suņiem un darba (+-) šķirnēm. VPK- dekoratīviem, gigantiem (kuriem nedrīkst lēkt tik augstu narjeru, piem. dogiem). Tas tā, globāli.

VAK- mūsdienīgs nosaukums, jo redz dažiem vecais padomju nosaukums beidzot apnika :kanepe: Bet ja nopietni, nesen bija izstrādāti jaunije normatīvi, jo veciem VDK izstrādāja... mūsu klubs kāda 1996. gadā balstoties un Krievijas normatīviem, un tie bija spēkā spriežot pēc tiem dokumentiem, kurus izdevas dabūt no Mācību komisijas :ninja: Nesen tika atsūtīti jaunije, pārstrādātie normatīvi, kurus bija jāpieņem LKF- galējo rezultātu nezinu. (neinteresējos un atsūtīts nekas nebija. Vai nu palaidīju garam :sarkstosa: )
Goda vārds nepateikšu kādas ir atšķirības- jāpalasa un jāsalidzina to, kas bija ar to, kas tiks(tika, tiek?) pieņemts...
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Demiana » 11 Nov 2011, 10:43

Skaidrs ka nekas nav skaidrs. :kanepe:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby dresetajs » 11 Nov 2011, 10:55

Demiana wrote:Skaidrs ka nekas nav skaidrs. :kanepe:


Varēšu atbildēt kad man būs zināmi jaunie normatīvi :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Korland Rein » 11 Nov 2011, 11:39

dresetājs, sanāk ļoti nelogiski.... :sajucis: vai ne!
Ja reiz VDK normatīvi ir mainīti, tad kapēc suņiem, kas lika eksamenu VDK, diplomos jau stāv ieraksts VAP ? Tādu ierakstu varēja veikt, ja VDK normatīvi atbilst pilnībā VAP normatīviem.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Demiana » 11 Nov 2011, 12:02

es mācīju un liku VDK, bet tas bija 2008 gadā
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Demiana » 11 Nov 2011, 12:04

Korland Rein wrote:Es tikai zinu atšķirību no rotveileru kluba prasībām vaislai, ka VPK nav pielaides, bet ar VDK ir.

Un kā būs ar tiem rotiem, kuriem ir ieraksts VPK, vai VAK, a pēc nolikuma var tikai ar VDK vai IPO?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Korland Rein » 11 Nov 2011, 12:18

VPK nekad nav varējis tikt ielaists vaislā (pēc nolikuma), bet VAP ir japielīdzina nolikuma VDK, ja reiz izmaiņas veiktas VDK normatīvos un nosaukumā.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby dresetajs » 11 Nov 2011, 16:23

Nezinu kas nav loģiski: tagad VDK saucas VAP, bija mainīts nosaukums (2011. gada maijā sacensības saucas VAP, pēc normatīviem VDK). Tagad (pagajušmēnes laikam) tika mainīti VAP normatīvi- nesen vēl nebija apstiprināti.

Ar VPK vienmēr bija pielasti vaislā- dekorācija un giganti. Tas bija padomjos laikos un šī disciplīna tiekai tām šķirnēm bija domāta.

Vispār par VDK ka to nesauktu labak jautāt tiem, kuriem patīk ar to nodarboties- mani šī disciplīna ka sporta veids īpaši neinteresē, jo nav perspektīvas attistīšanai.

Par VPK- es gribētu redzēt LKF oficiāli apstiprinātie normātīvi... :ninja:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Korland Rein » 11 Nov 2011, 17:44

dresetajs wrote:Nezinu kas nav loģiski: tagad VDK saucas VAP, bija mainīts nosaukums (2011. gada maijā sacensības saucas VAP, pēc normatīviem VDK). Tagad (pagajušmēnes laikam) tika mainīti VAP normatīvi- nesen vēl nebija apstiprināti.

Es par to nelog'iskumu, ka liekot eksāmenu tika pieteikts un arī pieņemts VDK, nevis kā tur tagad viņi grib to saukt. Vismaz man, tagad saņemot pēdejos diplomus, acis lielas!

Ar VPK vienmēr bija pielasti vaislā- dekorācija un giganti. Tas bija padomjos laikos un šī disciplīna tiekai tām šķirnēm bija domāta.

Es par rotu nepielaišanu domāju. Par citiem neko nezinu.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Suņamamma » 11 Nov 2011, 20:22

Vai kāds, lūdzu, nevarētu ielikt saiti kaut vai uz tiem vecajiem VDK normatīviem?

Savu pirmo suni mācīju vēl padomju laikos (apm 1979-1981) un labi atceros tā laika VDK normatīvus, būtu interesanti salīdzināt. Diez attieksme pret ēdienu (svešu un uz zemes izmētātu ir arī tagad?
Un vai tagadējam VDK ir arī otrā, aizsardzības, daļa? Tajos laikos tā saucās Zaščitno karauļnaja služba (tulkojumā apmēram Aizsardzības apsardzes dienests). Tajā bija figurants, vietas apsardze, priekšmetu izvēle, priekšmetu atrašana laukā.
Image
User avatar
Suņamamma
Baby
Baby
 
Posts: 78
Joined: 26 Sep 2011, 17:04
Location: Rīga

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Korland Rein » 11 Nov 2011, 21:25

Suņamamma wrote:Savu pirmo suni mācīju vēl padomju laikos (apm 1979-1981) un labi atceros tā laika VDK normatīvus, būtu interesanti salīdzināt. Diez attieksme pret ēdienu (svešu un uz zemes izmētātu ir arī tagad?

Ir.
Un vai tagadējam VDK ir arī otrā, aizsardzības, daļa? Tajos laikos tā saucās Zaščitno karauļnaja služba (tulkojumā apmēram Aizsardzības apsardzes dienests). Tajā bija figurants, vietas apsardze, priekšmetu izvēle, priekšmetu atrašana laukā.

Kad macīju savus pirmos suņus jau 90-tajos, ZKS jau nebija VDK otrā daļa. Tas bija pats par sevi. To vareja tālāk macīties, ja VDK bija ne zemak pa 2.pakāpi nokārtots.
Priekšmetu izvēle suņiem ļoooooti patika! :dejosuns:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Suņamamma » 11 Nov 2011, 21:36

Un vai tagadējam VDK ir arī otrā, aizsardzības, daļa? Tajos laikos tā saucās Zaščitno karauļnaja služba (tulkojumā apmēram Aizsardzības apsardzes dienests). Tajā bija figurants, vietas apsardze, priekšmetu izvēle, priekšmetu atrašana laukā.
[/quote]
Kad macīju savus pirmos suņus jau 90-tajos, ZKS jau nebija VDK otrā daļa. Tas bija pats par sevi. To vareja tālāk macīties, ja VDK bija ne zemak pa 2.pakāpi nokārtots.
Priekšmetu izvēle suņiem ļoooooti patika! :dejosuns:[/quote]


Laikam neprecīzi izteicos, domāts bija, ka tā bija otrā daļa aiz VDK, ti nākošā. Mēs pirmajā piegājienā nolikām VDK uz 3.pakāpi, nākošajā eksāmenā pārlikām uz 1. :rej:
Manējam ļoti patika priekšmetu meklēšana laukā, vienreiz tas pat reālā dzīvē noderēja - sēņojot pasēju nazīti, griezāmies apkārt, palaidu suni "meklēšanas režīmā" un taču atrada to nazi! Kādu puskilometru iepriekš bija no kabatas izslīdējis.
Image
User avatar
Suņamamma
Baby
Baby
 
Posts: 78
Joined: 26 Sep 2011, 17:04
Location: Rīga

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby dresetajs » 11 Nov 2011, 23:16

Korland Rein wrote:
Suņamamma wrote:Savu pirmo suni mācīju vēl padomju laikos (apm 1979-1981) un labi atceros tā laika VDK normatīvus, būtu interesanti salīdzināt. Diez attieksme pret ēdienu (svešu un uz zemes izmētātu ir arī tagad?

Ir.


Kaada? Noprecizeejiet ludzu! (garumzimju shajaa datoraa nav- atvainojos!) Es gan neredzu nekaadu iipashu at$kiriibu- tas pirmais iemesls kapeec nelik$u ar savu suni $o eksaamenu (otrais uzpurnis- nezinu ka juus, a es dziivoju Eiropaa, iznjemot sab. transportu man $i manta nav vajadziiga)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Suņamamma » 12 Nov 2011, 09:04

dresetajs, neesmu pārliecināta, ka pareizi sapratu to jautājumu - kāda?, bet pad.laikos bija divi vingrinājumi ar ēdienu - vienā figurants piedāvāja ēdienu un suns to nedrīkstēja ņemt, otrā ēdiens bija izmētāts pa zemi. Tātad atbilde uz jautājumu - kāda? ir noraidoša attieksme.

Nezinu, manuprāt tas bija pareizi, ka suns tika iemācīts nelasīt no zemes visādus mēslus.
Image
User avatar
Suņamamma
Baby
Baby
 
Posts: 78
Joined: 26 Sep 2011, 17:04
Location: Rīga

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby dresetajs » 12 Nov 2011, 10:10

Suņamamma, laikam es nepareizi saprotu rakstīto :sarkstosa: Es par atškirību paņēmienos domāju, par attiecību pret cilvēkiem ar barību. Atvainojos! :roze:
Neņemt no zemes- tas gan taisnība, kurš nu būs pret šī paņēmiena? 8-)

Vingrinājumi ar ēdienu arī tagad ir, tie paši. Tehniskais izpildījums varetu būt dažāds, bet būtība meizmainījas (es par veciem, šogada sakumā esošiem spēkā normatīviem)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby RK12 » 15 Nov 2011, 10:01

Noteikumi, kurus man pirms sacensībām 05.11.11. atsūtīja no "Mansdraugs" ir ierakstīts nosaukums "VAP". Tai ir 3 līmeņi. Trešais - 25 m, ar šāvienu (5 m un 15 m - bez šāviena). Par 25 m varu pateikt, ka "uzdevumi" bija viens vienā, izņemot vingrinājumu "vietā" un šāvienu (šoreiz bija atsevišķs pārbaudījums: kustība "blakus" tiesneša virzienā, tad šāviens "mugurā"), bet "vietas" un "šāviena" izpildē tāpat ir iespējamas variācijas.
Reāla atšķirība bija viena (es par 25 m): suņiem atstātas kaklasīksnas (pavasarī - nebija), tomēr tas NE katram sunim ir svarīgi.
Pavasarī tīri teorētiski vēl bija iespējamas "barjeras", šobrīd tās sadaļas vispār nav (max vērtējums cilvēkam - 90, sunim - 90).
User avatar
RK12
Baby
Baby
 
Posts: 69
Joined: 05 Feb 2010, 14:06

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby RK12 » 15 Nov 2011, 10:10

Dresetajs, ja perspektīvu nav, tomēr šīs sporta veids reāli derētu jebkurai šķirnei. Tas tā - īpaši neraudāšu :)
Par uzpurni - mums ļoti noder "pozitīva attieksme" pret uzpurni, jo darbs tajā ir "aizsardzības vingrinājumu" sastāvdaļa.
Par barību - neņemt no cilvēkiem man, piemēram, ir tikai vingrinājums: suns zina, kas nedrīkst šajā vietā ņemt, bet neko sliktu no cilvēka, kas dod, negaida. Bet skaidrs, ka dažādās disciplīnās vajadzības "krustojas" - tad jādomā, ar ko gribi (vai vari) nodarboties...
User avatar
RK12
Baby
Baby
 
Posts: 69
Joined: 05 Feb 2010, 14:06

Re: VDK, VPK, VAK utt.

Postby Demiana » 25 Jan 2012, 09:35

dresetajs
vai tev nav vēl pieejami šie normatīvi aktuālā redakcijā.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Next

Return to Suņu sports

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests