Mugursoma sunim

Dog Sports

Mugursoma sunim

Postby andora » 21 Mar 2012, 11:09

Sveiki!

Pameklēju vai tēma nav runāta iepriekš, bet tā arī neieraudzīju.

Tad nu mans jautājums - varbūt kāds var padalīties ar pieredzi "suns ar mugursomu"? Mani interesē tieši kā sākumā suni pieradinājāt pie šī dīvainā priekšmeta, ko viņš vēlāk pats par to domāja. Vai tiesa, ka "darba suņiem" tas palīdz atrast "darbu", justies noderīgiem. :pastaiga:

Skatos, ka LV arī ir pārdošanā dažas
http://manmat.lv/index.php?route=produc ... uct_id=105
http://www.veikalssuniem.com/store/inde ... uct_id=136

Es gan gribētu sākt ar kko vienkāršāku, piemēram šādu Trixie ražojumu:
http://www.fressnapf.de/shop/hunderucks ... telspender

Mans mērķis - iedot "darbu" sunim, pastiprināt enerģijas patēriņu pastaigās darba dienās, kad nav laika stundu garām pastaigām. :pedinja:
Image
Image
Image
andora
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 3
Joined: 10 Jun 2010, 13:15
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mugursoma sunim

Postby Vips » 23 Mar 2012, 07:11

Kāda šķirne? Varbūt varu mēģināt aizdot uz testu savu Ezydog somu (L izmērs)

No "lētā gala" noteikti neiesaku, jo tās ir pavirši pakaļdarinājumi normālajām lietām. Rezultātā, tā būs neērta, šļūks un grozīsies.
ARIVI PAISUMI Rhodesian Ridgebacks http://www.paisumi.lv
Vips
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 10 Jul 2010, 20:13

Re: Mugursoma sunim

Postby andora » 23 Mar 2012, 09:53

Vips wrote:No "lētā gala" noteikti neiesaku, jo tās ir pavirši pakaļdarinājumi normālajām lietām. Rezultātā, tā būs neērta, šļūks un grozīsies.


Jā, šo jau es arī sapratu te savā sulā vāroties. :pilnmeness:

Suns ir labradora metiss - ļoooooti aktīva 1 gadu jauna dāma. :rej:

Kādam mērķim jūs iegādājāties somu un kā veicas ar tās pielietojumu ikdienā? :pedinja:
Image
Image
Image
andora
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 3
Joined: 10 Jun 2010, 13:15
Location: Rīga

Re: Mugursoma sunim

Postby Vips » 23 Mar 2012, 20:02

Mērķis visparastākais - lai suns nestu savas un dažreiz arī manas lietas (dzeramais ūdens, jēzenes pludmalē, jaciņa, gardumi utt.) tur īsten\ibā var daudz un kompakti salikt.

Daudz nav izmantota, jo garākas pastaigas vai braucieni sanāca maz, jo pag. gadā auklējos ar bēbi, bet tagad ceram uz mazo brūno ridžbekbēbju birumu :) Tāpēc saku, ka varu somu aizlienēt. Kā reiz ir uz labīša izmēru. Tā kā, ja gribi testu, dod ziņu :)
ARIVI PAISUMI Rhodesian Ridgebacks http://www.paisumi.lv
Vips
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 10 Jul 2010, 20:13

Re: Mugursoma sunim

Postby Sisija » 23 Mar 2012, 21:14

Tā arī nesapratu, kāpēc sunim nepieciešama mugursoma :neparliecinats: ? Vai tiešām nevar atrast veidu kā suni lietderīgāk un, galvenais, interesantāk nodarbināt, lai radītu pozitīvas emocijas, nevis vienkārši liktu slāt blakus saimniekam pastaigas laikā ar mugursomu uz muguras.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Mugursoma sunim

Postby Zeva2 » 25 Mar 2012, 10:45

Sunim mugursomu izmanto lai var salikt kaut viņa paša lietas - kaku maisiņus ,ūdeni , našķus . Ja tālākos un garākos pārgājienos lai palīdz nest savas mantas un nedaudz saimnieka arī
Tak ka zirgam uz muguras sakrāme visu ko neviens nebrīnās ,ka sunim ,tā :soks:
Zeva2
Baby
Baby
 
Posts: 99
Images: 1
Joined: 25 Feb 2011, 10:59

Re: Mugursoma sunim

Postby Sisija » 26 Mar 2012, 07:17

Zeva2 wrote:Sunim mugursomu izmanto lai var salikt kaut viņa paša lietas - kaku maisiņus ,ūdeni , našķus . Ja tālākos un garākos pārgājienos lai palīdz nest savas mantas un nedaudz saimnieka arī
Tak ka zirgam uz muguras sakrāme visu ko neviens nebrīnās ,ka sunim ,tā :soks:

Nu kaut kādos pārgājienos ir ok, bet, lai šo darītu ikdienā... Vai tiešām nav nekas jēdzīgāks un lietderīgāks kā suni nodarbināt, izņemot mugursonas stiepšana :jaut: Nedomāju, ka tā suņu mugursoma ir radīta , lai suns ikdienā kaku maisiņus tajā nēsātu ...
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Mugursoma sunim

Postby Demiana » 26 Mar 2012, 09:33

Sisija wrote:Tā arī nesapratu, kāpēc sunim nepieciešama mugursoma :neparliecinats: ? Vai tiešām nevar atrast veidu kā suni lietderīgāk un, galvenais, interesantāk nodarbināt, lai radītu pozitīvas emocijas, nevis vienkārši liktu slāt blakus saimniekam pastaigas laikā ar mugursomu uz muguras.

Cezars Milans izmanto mugursomu lai sunim "pārslēgtu" domāšanu. Suns nesot somu domās par somu, nevis par kā lai tiktu paošņāt stabu, salekties ar kādu utt.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Mugursoma sunim

Postby Zeva2 » 26 Mar 2012, 12:42

Nu jaskatās kāda izmēra suns . Teiksim ja suņa svars ir no 40 kg un uz augsu -lai nēsā nelielu somiņu -domaju viņam ta netraucē :) .BET sunim kura svars ir 3kg šāda somiņa nav vajadzīga .Tā ka nevajag bāzt visus viena maisā.
Zeva2
Baby
Baby
 
Posts: 99
Images: 1
Joined: 25 Feb 2011, 10:59

Re: Mugursoma sunim

Postby andora » 27 Mar 2012, 08:05

Zeva2 wrote:Nu jaskatās kāda izmēra suns . Teiksim ja suņa svars ir no 40 kg un uz augsu -lai nēsā nelielu somiņu -domaju viņam ta netraucē :) .BET sunim kura svars ir 3kg šāda somiņa nav vajadzīga .Tā ka nevajag bāzt visus viena maisā.

Nu jā, protams, ka jāņem vērā suņa svars. Saprotams, ka arī lielākam sunim nedrīkst somu piebāzt ar nez ko un pie nelielā svara suns jāpieradina pamazām. :rej:
Šo 6dien sāksim mēģināt, redzēs kā mums ies.
:pedinja:
Image
Image
Image
andora
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 3
Joined: 10 Jun 2010, 13:15
Location: Rīga

Re: Mugursoma sunim

Postby Natusik » 27 Mar 2012, 08:12

Demiana wrote:Cezars Milans izmanto mugursomu lai sunim "pārslēgtu" domāšanu. Suns nesot somu domās par somu, nevis par kā lai tiktu paošņāt stabu, salekties ar kādu utt.

Цезарь Милан - "раскрученный" шоумен, который нашёл лёгкий способ зарабатывать деньги на неопытных владельцах собак...
User avatar
Natusik
Baby
Baby
 
Posts: 68
Joined: 16 Jun 2011, 11:42

Re: Mugursoma sunim

Postby Sisija » 27 Mar 2012, 08:43

Natusik wrote:
Demiana wrote:Cezars Milans izmanto mugursomu lai sunim "pārslēgtu" domāšanu. Suns nesot somu domās par somu, nevis par kā lai tiktu paošņāt stabu, salekties ar kādu utt.

Цезарь Милан - "раскрученный" шоумен, который нашёл лёгкий способ зарабатывать деньги на неопытных владельцах собак...

:par:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Mugursoma sunim

Postby dresetajs » 27 Mar 2012, 09:37

Demiana wrote:
Sisija wrote:Tā arī nesapratu, kāpēc sunim nepieciešama mugursoma :neparliecinats: ? Vai tiešām nevar atrast veidu kā suni lietderīgāk un, galvenais, interesantāk nodarbināt, lai radītu pozitīvas emocijas, nevis vienkārši liktu slāt blakus saimniekam pastaigas laikā ar mugursomu uz muguras.

Cezars Milans izmanto mugursomu lai sunim "pārslēgtu" domāšanu. Suns nesot somu domās par somu, nevis par kā lai tiktu paošņāt stabu, salekties ar kādu utt.


Pēc šī komentāra es teiktu ka Cezar Milan suņu sadists. Tas ir normāli, kad suns osta, viņam jāiepazina teritorija, "jāizlasa" jaunumus- tas ir dabiski un nepieciešams sunim. Jā, nav normāli ja saimnieks neko citu nedara pastaigas laikā, ka tikai seko sunim pie pavadas un ļauj ostīties utt., normāls saimnieks dos gan iespēju apostīt teritoriju, brīvi paskraidīt, sazīmēt stabus (jā, mani kobeļi sazīmē un es neuzskatu, ka tas nav normāli un viņiem tikai uz mani jāskatas :jautri: ), gan dos interesantus uzdevumus - fiziskus un smadzenēm, lai nodarbināt suni pilnveidīgi... IMHO. Vēl IMHO- suns nav tik stulbs, lai tik ilgi domāt par kaut kādu somu :kanepe: Manuprat absolūti bezsmadzeņu un bezjedzīga nodarbība- es par nesašanu ka slodzi, protams forši izmantot somu ka palīdzību saimniekam 8-)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Mugursoma sunim

Postby Sisija » 27 Mar 2012, 09:41

:par: dresetajs , precīzi pateica to, ko man bija slinkums rakstīt :jaa:. Tāda "darba" došana sunim neko labu par saimnieku neliecina, tas tā ļoti maigi sakot 8-)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Mugursoma sunim

Postby andora » 27 Mar 2012, 10:44

Atbildes mani šajos pastos nepārsteidz, kā jau agrāk vai vēlāk visos suņiem.lv postos.

Jau pašā topika sākumā jautāju tiem, kas tiešām lieto somu, ko viņi par to domā, kā viņiem veicas. Visas tēmas garumā ir uzradies tikai viens cilvēks, kas to ir reāli darījis ar savu suni.

Protams var vienmēr :rej: un :paukojas: vai :ieraujpoda: bet tas jau neko nemainīs.
Visi jau paši kko izdomājuši un par to sāk :pagalvu: vai tad es saku, ka suns nedrīkst ostīt, skriet un darīt suņu lietas?

Vai tad piedalīties "Zelta ķepa" arī ir suniski? Daudz svešu cilvēku, stress, iespēja saķert blusas. Bet cilvēki piedalās...

Kā jau teicu, tad 6dien iesim izmēģinājuma gājienā, ja kādam ir interese kā mums veicās varu iepostot PM, šeit vairs nerakstīšu. Manis pēc tēmu var slēgt.
Image
Image
Image
andora
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 3
Joined: 10 Jun 2010, 13:15
Location: Rīga

Re: Mugursoma sunim

Postby dresetajs » 27 Mar 2012, 11:27

Es izmantoju suņu somu- mantas pārnešānai, piemēram šķersojot Igaunijas-Krievijas robežu. Bija ērti- man. Suns nesa, viņam bija vienalga. Slodze 0, palīdzība man bija superīga :) Slodzei es to gan neizmantoju un neizmantošu, ja vajadzes vēl suņa palīdzību mantu pārnešanā - viennozīmīgi jā.
Vēl izmantoju paraugdemonstrējumos, un protams ka izmantošu gan somu, gan citu nepieciešamo rekvizītu 8-)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Mugursoma sunim

Postby zeida » 27 Mar 2012, 15:24

dresetajs wrote:Es izmantoju suņu somu- mantas pārnešānai, piemēram šķersojot Igaunijas-Krievijas robežu.

Izklausās, ka esat baigie kontrabandisti :jautri:
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Mugursoma sunim

Postby Demiana » 28 Mar 2012, 13:51

zeida wrote:
dresetajs wrote:Es izmantoju suņu somu- mantas pārnešānai, piemēram šķersojot Igaunijas-Krievijas robežu.

Izklausās, ka esat baigie kontrabandisti :jautri:

tas protams joks, bet suni jau cietumā neieliksi par kontrobasa pārnešanu pāri robežai, dresētājs gudrs :jautri:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Mugursoma sunim

Postby dresetajs » 28 Mar 2012, 14:43

:kanepe: Nakošreiz noteikti izmantošu!!!
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Mugursoma sunim

Postby lauva » 13 May 2012, 00:28

man kaut kad sen atpakalj bija doma shaadu somu iegaadaat,lai suns (rotveilers) pats savas pekeliites paargaajienos nes,savaadaak es kaa mazais eezeliitis. taa to somu arii veel neesmu nopirkusi. kpc? ta nu ir sanacis,ka taadi paargaajieni mums vienmeer ir gar kaut kaadiem uudenjiem un suns,pats par sevi saprotams,90% no laika pavada uudenii. it kaa jau shtrunts par to somu un lietaam,bet man kaut kaa bail,ka taa soma var trauceet vinjam peldeet,piemeeram. plus,siltaakaa laikaa - zem taas somas aada sasviist (vai arii nee?). shaubas man ir daudz. no vienas puses - baigi eerti,chalis nes savu uudeni un bljodu/siksnu/paicinieku, no otras puses - cik taa soma traucee? vai tas ir tikai manaa galvaa? :D

kaads var padaliities ar shaadu pieredzi?
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX


Return to Suņu sports

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests