"Pareizā" apmācība!!!

Dog Sports

Re: "Pareizā" apmācība!!!

Postby čība » 06 Apr 2012, 11:10

Korland Rein wrote:Kas attiecas konkrēti uz rotu, pie šī instruktora-figuranta viņš iet no 4 mēn vecuma, uzreiz uz roku un diezgan regulāri 2x nedēļā :o , šobrīd sunim ir 20 mēneši, progress visā ir "jūtams" vai ne? :koslene:


KR - ja Tevi ir šāda info, pēc kuras Tu arī vērtē video... kāpēc nepadalījies sākumā?
Video noslēgumā kucēna apmācība nav ar "roku" - kā mums izzīlēt, ka citi suņi mācīti citādāk? Un, ka suņi tik ilgi iet pie viena un tā paša figuranta?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: "Pareizā" apmācība!!!

Postby Korland Rein » 06 Apr 2012, 11:28

Un ko tas maina? Uzreiz figurants vairs nav tik labs vai nedara kaut ko pareizi?
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: "Pareizā" apmācība!!!

Postby čība » 06 Apr 2012, 11:43

Korland Rein wrote:Un ko tas maina? Uzreiz figurants vairs nav tik labs vai nedara kaut ko pareizi?


Tas maina to, ka sunim apakšā nav pareiza darba. Maina to, ka suns pie viņa ir gājis ļoti ilgi un figurnats viņu labi zina.
Jo mans iespaids bija, ka suņi nav sagatavoti darbam ar šo figurantu - kāpēc tas tā ir varēju tikai minēt. Jo tas, ka suņi nav gatavi - bija redzams ļoti labi, tagad ir arī zināms kāpēc.
Ko no viena figuranta video var pateikt? Mums ir veidoti video no treniņiem ar Andreju, vai no tiem var pieņemt, ka mēs pie Andreja strādājam visu laiku, divas reizes nedēļā? Taču nē... Jo mēs zinām, ka Andrejs Latvijā ir reti.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: "Pareizā" apmācība!!!

Postby Korland Rein » 06 Apr 2012, 12:10

Bet par VASu? Par viņu neko nezinam un darbs vnk nav OK - ne suņa, ne figuranta... Skaidrs, ka viņi šo video neuzņēma reklāmas nolūkiem pirmajā vai piektajā nodarbībā. Es palieku pie tā, ka man tur nekas nav OK ;( , kamēr vien mani kāds nav pārliecinājis par pretējo! 8-) Un pateikt no šī te viena video var ļoti daudz ko.
Es pēc svētkiem varētu piesēst video negatīvai analīzei, bet piekritēji pozitīvai! Vai tas nebūtu interesanti?
Tas būtu labāk kā pāriet personālijās vai nevajadzīgās diskusijās par kāda zināšanu vērtēšanu. Nav jau eksāmens! :jaa:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: "Pareizā" apmācība!!!

Postby čība » 06 Apr 2012, 12:35

Korland Rein wrote:Bet par VASu? Par viņu neko nezinam un darbs vnk nav OK - ne suņa, ne figuranta... Skaidrs, ka viņi šo video neuzņēma reklāmas nolūkiem pirmajā vai piektajā nodarbībā. Es palieku pie tā, ka man tur nekas nav OK ;( , kamēr vien mani kāds nav pārliecinājis par pretējo! 8-) Un pateikt no šī te viena video var ļoti daudz ko.
Es pēc svētkiem varētu piesēst video negatīvai analīzei, bet piekritēji pozitīvai! Vai tas nebūtu interesanti?
Tas būtu labāk kā pāriet personālijās vai nevajadzīgās diskusijās par kāda zināšanu vērtēšanu. Nav jau eksāmens! :jaa:


KR, nevajag jau sagrozīt visu... Es vismaz tur neko pozitīvu neredzu. Vismaz neko tādu, ko varētu lielīt. Negatīvu redzu. BET vai tik negatīvu, lai par to būtu jākar pie kauna staba? Nē.

Un jau sākumā minēju, ka reklāmas nolūkiem visnotaļ dīvains klipiņš...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: "Pareizā" apmācība!!!

Postby Korland Rein » 06 Apr 2012, 12:48

Nu re! Tātad pozitīva gandrīz nav, no tā arī secinājumi....
Mans pirmais posts:
Apskatiet lūdzu, lai zinātu, pie kāda instruktora nav jāved savs suns :

Es tikai gribēju pateikt šo! Un varu pamatot - kāpēc!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: "Pareizā" apmācība!!!

Postby Ever » 09 Apr 2012, 18:05

BMC… nevaru sevi noturēt no vēlmes ieteikt cilvēkiem (laikam ar lielo pieredzi un zināšanām etoloģijā un aizsardzības darbā) nelikt linkus uz citu cilvēku darbu/video bez pamatotiem un argumentētiem komentāriem un analīzes. Vēl jo vairāk nevaru sevi noturēt no vēlmes ieteikt cilvēkiem neizteikt nekādus stingrus un kategoriskus apgalvojumus pa tēmu „Pareizs un pozitīvs aizsardzības darbs”, jo tie var izrādīties kļūdaini un cilvēkus maldinošie. Vēl jo vairāk ka „pareizs” ir drīzāk no subjektīvas ne cik objektīvas dzīves un arī apmācības metožu uztveres. Savukārt mūsu uztvere ir tik cieši saistīta ar dzīves pieredzi un zināšanām.

Vienlaiks nu galīgi un pavisam nevaru sevi noturēt no vēlmes (ņemot vērā iepriekš minēto) izteikt sašutumu un pat šoku par to, ka šajā forumā tiek ievietotas šādas neētiskas un nesmukas – citu cilvēku vai to darbu – apspriešanās tēmas.

Korland Rein wrote:Un varu pamatot - kāpēc!


Bet, esmu cerībā, ka tēmas autore tomēr profesionāli argumentēs un pamatos savu sašutumu, pozīciju un izteiktos apgalvojumus. Kā arī pieaicinās sižetā redzēto instruktoru diskusijai un viedokļa izteikšanai, nevis viņam aiz muguras publiski apspriedis viņa darbu un kompetenci.

Nekā personīga,
Vienkārši nevarēju sevi noturēt,
Ar cieņu,
Jeļena
Ever
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 21 Jan 2010, 12:29

Re: "Pareizā" apmācība!!!

Postby jeerime » 10 Apr 2012, 12:15

Ever, hellou! :)
A kaapeec nelikt video un neapspriest??? Neeetiski??? Sunja saimniekiem tas nav jaazin vai kaa??? Mees tachu apspriezham kaut kaadus roljikus kas veerteejami pozitiivi tad neredzu iemeslu kapeec neapspriest manupraat negatiivu piemeeru...
Manupraat jo vairaak infomaacijas ir pieejamas jo cilveeki kljuust izgliitotaaki.... jo galu galaa tas ir tikai figuranta darbs bet katrs saimnieks pac trenee savu suni ..vai ne???.. un tas noziimee ka saimniekam jaaprot noveerteet kas ir labs vai slikts vinja sunim... ;)
un galu galaa es gluzhi labi saprotu Korland Rein saapi... ja tas rotinsh ieksh video ir vinjas kuceens... domaaju ka vinjas sashutums ir logjisks un pamatots...
... ja nu analizeet konkreeto video tad es arii neredzu tur neko pamaacoshu un veertiigu bet redzu vairaakas sliktas lietas pie nosaciijuma ka konkreetais suns tiek gatavots kaut kaadu sporta normatiivu kaartoshanai piemeeram IPO vai Shutzhund (da kaut vai kaukam liidziigam muusu PD)... iespeeju suni gatavot struktuuraam (lasi...zonai) es izsleedzu pilniigi un galiigi par cik suns civilajam cilveekam... izstaazhnieks (KR tas nav uzbrauciens)
ITOGO... 1) konkreetajaa video es nespeeju identificeet dajebkaadu konkreetu vingrinaajumu kas tiktu atstraadaats (piemeeram aatrums.. kodiens.. miers peec kodiena... atlaishana... motivaacija.... sardzes faaze.... kontrattack... nu kas????)
2) man ir pretenzijas pret to kaa figurants uznjem suni (tieshi sev priekshaa... un VASinja gadiijumaa ir redzams ka veel roku mute ieliek)... attieciigi es nevaru identificeet shaadu figuranta darbiibu meerkji kopumaa...
3) man ir pretenzijas pret figuranta histeeriskajaam kustiibaam..... jo aktiivaaks figurants jo reaktiivaaks kljuust suns... rezultaataa domaaju ka ja kaut kad tas suns uz laukuma sastaps „mirushu figurantu” vinsh neiesleegsies darbam... jo no figuranta puses nenaaks nekaada stimulaacija.... savukaart veids tas kaa konkreetais figuransts izpilda man neljauj sho kustiibu buushanu iztulkot kaa piemeeram sunja modinaashanu.. kachigaariishanu....
4) man ir pretenzijas pret figuranta darbiibaam peec kodiena.... es labi saprotu kapeec vinsh taa tirinaas ... bet es nesaprotu kaapeec vinsh taa turpina dariit jo vinja izveeleetais variants notureet suni uz rokas ved strupceljaa....
5) man ir pretenzijas pret short long attack sunja uznjemshanu un darbu uz rokas... suns pat nemeegjina (!!!) izdariiit uzbrukumu...... suns pat nespeej attiistiiit aatrumu kaads buutu nepiecieshams shaa vingrinaajuma izpildei vai izdariit lecienu... vienkaarshi pieskreeja un iekoda ...vinjam jau ir ieguuta pieredze kas sekos peec kodiena...attieciigi ne leciens ne aatrums tam nav nepiecieshami... un ja nu taa runaajam tiem sunjiem ne iipashi taa koshanaas ir vajadziiga... VASs saakumaa liidz peedeejam briidim centaas izvairities no konflikta... rotinsh izraadiija kautkaadu nebuut aktivitaati nenokautaa meediijuma instinkta deelj...
6) par sunja nokabinaashanu un aizvilkshanu no rokas... ko chiiba izskaidroja ar sunja motivaacijas pacelshanu... domaaju ka figurants apzinaas probleemu – liidz ko vinsh paliks mieriigs suns roku atlaidiis... un atteiciigi vinsh censhas sho savu kljuudu labot... lai nebuutu formaala atlaishana bet atkal celsh kaa vinsh censhas pasha pieljautaas kljuudas labot ... manupraat vediis strupcelja.... atteiciigi shii sunja izpildiijumaa mees nekad nerunaasim par skaistu aatru atlaishanu un uzmaniigu sardzes faazi....
7) man ir pretenzijas pret figuranta darbu attieciibaa uz sunju motivaacijas celshanu. (preciizaak shaada darba nav)... labi pienjemsim ka motivaaciju vinsh cels citaa nodarbiibaa (lai gan stipri par to shaubos)
8) pamatojoties uz visu ieprieksh mineeto... man personiigi par sho rotinja video ir shaads viedoklis – uz laukuma ir pilniigs HAOSS un figuranta darbs ir nekaads (pat ne vaajsh) ieprieksh mineeto iemeslu deelj..... es shamaa video nespeeju saskatiit neko prieksh sevis noderiigu vai veertiigu...
p.s. noveertee.. es nevienaa briidii nekomenteeju instinktus uz kuriem shis figurants meegjina uzbuuveet to savu aizsardziibas darbu (un nekomenteeshu arii) :medos:
p.p.s esmu gatava uzklausiit arii citus viedokljus...
jeerime
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 18 May 2010, 07:37

Previous

Return to Suņu sports

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests