DISKUSIJA: Obedience

Dog Sports

Re: Obedience

Postby vetiņa » 19 Jun 2013, 20:57

Palūkot fotogrāfijas no sacensībām var arī te
https://plus.google.com/u/0/photos/1130 ... 0814308625
User avatar
vetiņa
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 22 Feb 2010, 20:01

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Obedience

Postby dresetajs » 03 Jul 2013, 12:36

2013.gada 19.-25. augustā
Dienesta un sporta suņkopības mācību centrs
organizē paklausības apmācības vasaras nometni.


Norises vieta: Košrags.
Nometnes vadītājs: Jeļena Ļimonova, Krievija.

Nometnes programma: treniņi, treniņi, treniņi… :) Un atputa pie jūras.

Dzīvošanas kempingā “Pitagi”: http://www.pitagi.lv


Pieteikumus
sūtīt uz e-pastu: intersportcanis@inbox.lv.
Pieteikumā norādīt:
* dalībnieka vārdu, uzvārdu;
* suņa šķirni, vecumu, pieredzi Obedience. (Tiks izsūtīta anketa aizpildīšanai).

Dalības maksa:
- Ar suņiem 110 Ls (160 eiro) + ēdināšana un dzīvošana.
Ar suņiem maksimālais dalībnieku skaits – 15.

- Bez suņiem 40 Ls (60 eiro) + ēdināšana un dzīvošana.
Dalībnieku skaits neierobežots.

Visi dalībnieki var ņemt līdzi arī savus ģimenes locekļus un suņus.

Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Informatīvais telefons 29883662.

*** Nometnes dalībnieki- lūdzu steidzīgi rakstiet, jo ar dzīvošanu jāizlemj. Mums šoreiz piedāva izīret mājas daļu ar kaminzāli un verandu :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby dresetajs » 10 Jul 2013, 21:13

2013.gada 17. vai 18. augustā (datums tiks precizēts)
Dienesta un sporta suņkopības mācību centrs
organizē sacensības
OBEDIENCE (PAKLAUSĪBA)


Norises vieta: Limbažu rajons, Noriņas.
Sacensību tiesnesis: Vladislava Akimova, Latvija.
Sacensības tiks organizētas klasēs: Nacionālā, Obedience-1, Obedience-2, Obedience-3.

Pieteikumus sūtīt uz e-pastu: intersportcanis@inbox.lv. Pieteikumā norādīt:
* dalībnieka vārdu, uzvārdu, LKF maksājuma kartes Nr.;
* suņa vārdu, šķirni, dzimumu, dzimšanas datus un identifikācijas numuru;
* kādā klasē sacentīsies.

Reģistrācija: līdz 11.08.2013. ieskaitot.

Dalības maksa.
Līdz 31.07.2013.:
* 14 Ls (20 eiro);
* Mācību centra biedriem 12 ls;

no 1.08. līdz 11.08.2013.:
* 20 ls (30 eiro);
* Mācību centra biedriem 17 ls.

Reģistrācija skaitās pabeigta pēc dalības maksas samaksas.

Rekvizīti apmaksai:
Swedbank, LV05HABA0551015588312
biedrība “Dienesta un Sporta Suņkopības Mācību Centrs”
reģ. Nr. 40008026101
kā iemaksas mērķi norādīt - “Obedience sacensības 08.2013.”

Maksimālais dalībnieku skaits - 30 cilvēki.

Informatīvais telefons 29883662

NB! Sunim līdzi jābūt vakcinācijas apliecībai ar ierakstiem par savlaicīgi veiktajām potēm
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby dresetajs » 22 Jul 2013, 13:09

dresetajs wrote:2013.gada 17. vai 18. augustā (datums tiks precizēts)
Dienesta un sporta suņkopības mācību centrs
organizē sacensības
OBEDIENCE (PAKLAUSĪBA)




Visdrīzāk sacensības notiks 18.08., bet vēl precizēšu!
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby dresetajs » 25 Jul 2013, 21:55

Obedience sacensības notiks 18.08.!
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby dresetajs » 27 Jul 2013, 14:16

User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby dresetajs » 30 Jul 2013, 13:03

18.08. sacensību dalībnieki

Reģistrācija gan turpinas! :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby ingucel » 22 Aug 2013, 12:51

Īsti nezinu vai mans jautājums būs pareizajā tēmā....Interesē kā var tik skaisti un precīzi iemācīt sunim iet blakus kā tas redzams obedience sacensībās? Skatos video un domaju....noteikti ir kāds knifiņš. Esmu ar diviem saviem suņiem nokartojusi VDK eksamenu, kur blakus komandai nebija jābūt tik precīzai... suns brīvi gaja blakus. Bet kā panākt, ka suns ir piespiedies pie kājas un visu laiku skatās uz saimnieku? Varbūt ir kāds video, kur redzams pats trenniņš nevis tikai rezultāts?
Pie viena pajautāšu- vai Cēsu pusē notiek obedience nodarbības?
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Obedience

Postby madja » 22 Aug 2013, 14:04

īstie OBDšņiki šobrīd dzīvojas pa nometni, visdrīzāk atbildi variet gaidīt nākamnedēļ.

bet arī es varu pateikt - ka tas "knifiņš" - tas ir darbs,darbs un vēlreiz darbs. un precizitāte jau no paša sākuma.
lai suns skatītos uz saimnieku - ir jātrenē kontakts, lai kontakts ar saimnieku būtu svarīgāks par zāles paošņāšanu vai jebko citu.

pieaugušam sunim iemācīt ideālu blakusiešanu būs krietni grūtāk kā sākot no kucēna vecuma, bet kontaktu trenēt var vienmēr - paņemiet suni "blakus" un apbalvojiet tad,kad viņš uzmanīgi skatās acīs (kārums vai klikeris).
Kad manai sunei pusaudža vecumā sākās koncentrēšanās problēmas, suns dabūja visu savu ēdienu tikai par "kontaktu" - skatās acīs, sauja barības, ļoti noderīgs vingrinājums.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Obedience

Postby Sisija » 23 Aug 2013, 08:02

madja wrote:ka tas "knifiņš" - tas ir darbs,darbs un vēlreiz darbs. un precizitāte jau no paša sākuma.

Ļoti precīzi :par:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Obedience

Postby ingucel » 23 Aug 2013, 15:47

madja wrote:īstie OBDšņiki šobrīd dzīvojas pa nometni, visdrīzāk atbildi variet gaidīt nākamnedēļ.

bet arī es varu pateikt - ka tas "knifiņš" - tas ir darbs,darbs un vēlreiz darbs. un precizitāte jau no paša sākuma.
lai suns skatītos uz saimnieku - ir jātrenē kontakts, lai kontakts ar saimnieku būtu svarīgāks par zāles paošņāšanu vai jebko citu.

pieaugušam sunim iemācīt ideālu blakusiešanu būs krietni grūtāk kā sākot no kucēna vecuma, bet kontaktu trenēt var vienmēr - paņemiet suni "blakus" un apbalvojiet tad,kad viņš uzmanīgi skatās acīs (kārums vai klikeris).
Kad manai sunei pusaudža vecumā sākās koncentrēšanās problēmas, suns dabūja visu savu ēdienu tikai par "kontaktu" - skatās acīs, sauja barības, ļoti noderīgs vingrinājums.

Jā, to es saprotu, ka tas ir milzīgs darbs...bet ļoti interesē kā tas darbs notiek. Pagaidām vienīgā atšķirība ko esmu pamanījusi starp VDK un OB ,,blakus,, apmācību ir acu kontakts. Vismaz man instruktors(mācoties VDK) ne reizi neieminējās par acu kontaktu. Varbūt tur arī slēpjās ,,visa sāls,,.
Lēnām briest doma par vēl vienu suni, un līdz ar to briest doma par obedience.
Vēl viens jautajums sakarā ar ,,blakus,,- kā jums suns iet blakus ikdienā pastaigu laikā, vai tam ir kāda cita komanda?
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Obedience

Postby pixy » 26 Aug 2013, 09:57

Obediešņiki ir atgriezušies, nezinu, kā citi, bet es pilna ar teoriju, par to, kā tas pašai praksē izdodas, šobrīd paklusēšu :ninja: , bet tas jau netraucē citiem padomus dot :D .
ingucel wrote:Vēl viens jautajums sakarā ar ,,blakus,,- kā jums suns iet blakus ikdienā pastaigu laikā, vai tam ir kāda cita komanda?
Ir cita komanda - man tā ir "ar mani", esmu dzirdējusi "šeit", patiesībā vienalga kā to nosauc, bet tas nozīmē, ka ir jāatrodas kreisajā pusē, bet ne pareizajā pozīcijā "blakus". Tā arī suni pārved sacensību laikā no viena elementa pie cita, jo OBD starp elementiem nav atļauts bizot riņķī vai nekontrolēti vazāties pa laukumu. Līdz ar to šāda komanda ir ļoti noderīga. Par pārējo madja ir ļoti precīzi pateikusi, kas attiecas uz metodiku, ir daudz un dažādi varianti, kucēnam visvienkāršākais ir barība rokā un roka tur, kur jāatrodas kucēna purnam. Un tā mēnešiem ilgi... Acu kontaktu mācāmies paralēli, man vislabāk patīk apmācība ar klikeri, bet ne visi var sakoordinēties, lai nenokavētu ar klikšķi. Un, ja kārojas tieši OBD - precizitāte no paša sākuma. Labot jebko ir daudz grūtāk, nekā izvairīties no kļūdām sākumā. Vienīgi bez skata un palīdzības no malas gan laikam to ir diezgan neiespējami izdarīt. Cēsīs, cik zinu, treniņu nav, šis tas notiek Valmierā, bet arī ne sporta apmācība. Patiesībā jau tieši ar OBD sporta apmācību Latvijā nodarbojas tikai viens klubs un tas ir "InterSportCanis" ar apmācību Rīgā, Ķengaragā.
ingucel wrote:suns ir piespiedies pie kājas
Tā tikai izskatās, sunim nav atļauts pat pieskārties saimniekam, kur nu vēl piespiesties. Un tas patiesībā ir vēl grūtāk... Bet vispār es baigi negribētu sabaidīt, ja paņemsi kucēnu, aizbrauc uz konsultāciju pie dresetajs un tad jau var arī pats daudz ko darīt. Reizi nedēļā var atbraukt arī no Cēsīm, es braucu uz laukumu apmēram 3x nedēļā un man tie ir 60km vienā virzienā, ir cilvēki, kas no Valmieras brauc, tāpat no Jelgavas un citurienes. Ja Tevi tas patiešām interesē, piezvani Vladai un aizbrauc jau tagad, kamēr suņa vēl nav. Laukumā trenējas dažāda vecuma kucēni, katrs mazliet citā apmācības stadijā. Jo, kad pašai suns būs līdzi, nebūs laika skatīties, ko tie citi tur dara. Lai izdodas!
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Obedience

Postby dresetajs » 26 Aug 2013, 15:42

Nu jau visu uzrakstīja, neatkārtošu :) Un lūdzu Obedience treniņu nometnes dalībnieki no Jūlija Kuzņecovas, diemžēl nepilnā sastāvā, dazi jau aizabrauca (mēs vēlu atcerējamies par bildēm):
Image

Image
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby ingucel » 27 Aug 2013, 17:07

pixy Liels paldies par atbildi!
Ļoti žēl, ka Cēsīs nav nodarbības(pati neesmu no Cēsīm, bet Cēsis tuvākā pilsēta) . Viss interesantais tikai Rīgā :( Bet nekas...gan jau izdomāšu kaut ko, ja jau ir cilvēki kas brauc no Valmieras, tad es arī varēšu. Tie jau gan vēl tikai sapņi....kucēns plānojas uz ziemu-pavasari, tā ka laika vēl gana.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Obedience

Postby dresetajs » 28 Aug 2013, 10:53

Arī šeit jautāšu, īpaši tos, kuri pie manis nodarbojas:
1) būtu labi satikties visiem kopā padomāt kā labāk organizēt nodarbības;
2) ir jautājums par semināru pa normatīviem (tādu, ka bija Košragā ar Ļenu, un līdzīgo plānoju Limbažos organizēt, bet laika nepietieka visam) - kurš grib?
Par normatīviem (un ne tikai) gan būs seminārs 15.09. Viļņā, bet diezvai jūs gribētu uz turieni braukt pie manis :kanepe:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby laiga » 28 Aug 2013, 13:55

Satikties vajadzētu gan. Ņemot vērā, ka mums tagad ir individuālie uzdevumi iedoti, būtu noderīgi saskaņot treniņu plānus.
Vai ir kāds priekšlikums par tikšanās laiku? Piemēram, rīt es pavisam noteikti nevaru.
User avatar
laiga
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 1
Joined: 27 Dec 2011, 12:04

Re: Obedience

Postby dresetajs » 29 Aug 2013, 16:39

Globāli man brīva šī sestdiena... Bet domāju, ka nākošnedēļ ar visiem satiksimies un aprunāsim. Sākot no 21.09. man ir +- brīvas sestdienas 8-)

Sākot no 11.09. grupas, kuras bija otrdienās, strādās trešdienās.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby dresetajs » 29 Aug 2013, 16:41

Un vēl - ņemot vērā dažu sportistu lūgumus un retrīveru pārbaudes 28.09., nākošas Obedience sacensības notiks 29.09.2013. Tiesnese S.Zolotņikova, Igaunija.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Obedience

Postby ceturtdiena6 » 29 Aug 2013, 17:13

madja wrote:suns dabūja visu savu ēdienu tikai par "kontaktu" - skatās acīs, sauja barības

Vot mani šis arī interesē, it kā jau klausa un nesūdzos, bet skatos kā citiem suns acīs skatās un nopūšos :sarkstosa: tik kolosāls kontakts... Kā to dabūt gatavu netieku gudra.

Darīju tāpat - no rīta suns neko nepaēd, tad darbā sunim neredzot turēju kārumus uz galda un gaidīju, kad paskatīsies acīs - tikko paskatījās, kaut uz sekundi - tā iedevu kārumu. Un tā atkārtojām katru dienu pa vairākām reizēm, katru reizi centos paildzināt to laiku, kas jāskatās man acīs.

Bet viņa tik ļoti gaidīja to kārumu un it kā zināja, ka jāskatās acīs. Tad visu laiku vaktēja galdu, kur stāvēja našķi un tikko pasaucu vārdā, lai koncentrējās uz mani - tā skatiens uz galdu, bet zina taču, ka jāskatās uz mani un lēnām, lēnām skatiens vēršās uz mani, nedod Dievs pakustēšos vai kaut kas noskanēs - viss, uzreiz skatās uz galda un staro, kamēr atkal acis vēršās uz mani paiet oi, oi, oi cik daudz laika.

Un netieku ar šo galā. Kā lai iemācu, ka jāskatās uz mani, nevis skatās, skatās un kā roka stiepjās pēc kāruma, uzreiz acis novēršās no manis :asaras:
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Re: Obedience

Postby dresetajs » 29 Aug 2013, 17:19

Vispar nekur nav pateikts, ka sunim jāskatas saimnam acīs. Jābūs uzmanīgam, jāstrādā ar prieku - bet tieši acīs skatīties nav obligāti 8-)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

PreviousNext

Return to Suņu sports

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests