Darba klase

Dog Sports

Darba klase

Postby Taina » 06 Apr 2014, 08:05

Nekur neatradu precizējošu info par izstāžu darba klasi (varbūt slikti meklēju :sarkstosa: ), lūdzu palīdziet ! Redzu Izstāžu reglamentā šādu punktu : "11.4. Starptautiskajās, nacionālajās, specializētajās, klubu un FCI grupu izstādēs darba klasē var pieteikt suņus, kuri saņēmuši FCI apstiprinātu starptautisko darba pārbaudes sertifikātu. Darba klasē var reģistrēt tikai tās šķirnes suņus, kuru šķirnes standartā ir noteikta darbu spēju pārbaude. Izņēmums ir vācu aitu suņu šķirnes, specializētās izstādes."
Ko nozīmē : FCI apstiprināts starptautiskais darba pārbaudes sertifikāts ? Kādu disciplīnu apmācības eksāmenus šis sertifikāts apstiprina ? Un, kur Latvijā būtu jātrenējās, lai saņemtu šādu sertifikātu ? Tauta saka, ka tikai par IPO dod šādu sertifikātu ? Vai tas tā ir ? Bez tam, IPO ir vairāki līmeņi, cik tad būtu jānokārto, lai sunim būtu atbilstošs dokuments, kas atļauj izstādēs startēt darba klasē ? Vai ir kaut kur Nolikums par šo tēmu, t.i. precizējums Izstāžu reglamentam ?
Taina
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 05 Sep 2013, 11:22

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Darba klase

Postby freda » 06 Apr 2014, 08:46

Domājams, šāda informācija jāmeklē FCI reglamentos, reglamenti attiecīgi ir skatāmi FCI mājaslapā. Nu, vismaz, attiecībā uz kursingu un kurtu šķirnēm kritēriji darba klases sertifikāta saņemšanai ir noteikir FCI reglamentā, to nenosaka nacionālā līmen,bet piešķir sertifikātu nacionālā organizācija(mūsu gadījumā LKF) ja suns ir kritērijus izpildijis. Nevarētu būt, ka citos sporta veidos sistēma atšķirās.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Darba klase

Postby čība » 06 Apr 2014, 08:59

Cik zinu tas ir IPO, meklēšanas glābšanas darbs un glābšana uz ūdens (ar saīsinājumiem varu kļūdīties - IPO-R, IRO ). Neesmu pārliecināta vai IPO-FH (pēdas) skaitās.
Medību suņiem - medību pārbaudes.

Par darba sertifikātiem runājot, jānokārto 1. līmenis, vismaz par IPO runājot. Un domāju, ka medību pārbaudēs ir tas pats.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Darba klase

Postby freda » 06 Apr 2014, 09:06

Un kā tad adžiliti, kamanu suņi, arī kanikross u.c. Vai tad tur darba klasi nepiešķir?
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Darba klase

Postby čība » 06 Apr 2014, 09:26

freda wrote:Un kā tad adžiliti, kamanu suņi, arī kanikross u.c. Vai tad tur darba klasi nepiešķir?

Par adžiliti man šķiet, ka nē, tas neskaitās "darba". Bet iespējams atkarīgs arī no šķirnes. Par kamaniņu sportiem - droši vien piešķir, vismaz haskijiem un līdzīgām šķirnēm, kas tad viņimem par citu darbu avrētu būt? :D Bet ļoti iespējams, ka haskijam tas skaitās darba sertifikāts, bet citām šķirnēm - neskaitās (nu, piemēram, VASam). Par šo tik tiešām nezinu. Tas sīkāk jāmeklē FCI reglamentos.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Darba klase

Postby Taina » 06 Apr 2014, 10:34

Gribēju piebilst, ka runa ir par II.grupas darba pārbaudēm ! Man saka, ka darba klasei jābūt IPO sertifikātam, bet, kur tas ir rakstīts (Latvijas dokumentos nevaru atrast darba klases nolikumu? Vai tāds vispār ir ?) Varbūt kāds zina FCI reglamenta šo punktu ? Jo kā jau es teicu: IPO ir plašs jēdziens, pie kam ārzemēs notiek specpārbaudes (Korung- advanced breed suitability test), kur nosaka suņa atbilstību šķirnes standartam un darba kvalitātēm, t.sk. veselības pārbaudes ! Tur suņiem prasība ir VPG 3 vai IPO 3, kucēm VPG 1 vai IPO 1 ! Latvijā nav neviena manas šķirnes suņa, kurš būtu ieguvis šādu Korung sertifikātu ! Un tieši tāpēc, ja Latvijā nekas tāds nenotiek, jautājums: nokārtojot kādu apmācības disciplīnu Latvijā II.grupas suns ir tiesīgs startēt izstādē darba klasē? Ja IPO, tad -kur tas ir rakstīts un, kas konkrēti no IPO ir jānokārto un vai Latvijā dod FCI atzītu sertifikātu? 8-)
Taina
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 05 Sep 2013, 11:22

Re: Darba klase

Postby čība » 06 Apr 2014, 10:53

Taina wrote:Gribēju piebilst, ka runa ir par II.grupas darba pārbaudēm ! Man saka, ka darba klasei jābūt IPO sertifikātam, bet, kur tas ir rakstīts (Latvijas dokumentos nevaru atrast darba klases nolikumu? Vai tāds vispār ir ?) Varbūt kāds zina FCI reglamenta šo punktu ? Jo kā jau es teicu: IPO ir plašs jēdziens, pie kam ārzemēs notiek specpārbaudes (Korung- advanced breed suitability test), kur nosaka suņa atbilstību šķirnes standartam un darba kvalitātēm, t.sk. veselības pārbaudes ! Tur suņiem prasība ir VPG 3 vai IPO 3, kucēm VPG 1 vai IPO 1 ! Latvijā nav neviena manas šķirnes suņa, kurš būtu ieguvis šādu Korung sertifikātu ! Un tieši tāpēc, ja Latvijā nekas tāds nenotiek, jautājums: nokārtojot kādu apmācības disciplīnu Latvijā II.grupas suns ir tiesīgs startēt izstādē darba klasē? Ja IPO, tad -kur tas ir rakstīts un, kas konkrēti no IPO ir jānokārto un vai Latvijā dod FCI atzītu sertifikātu? 8-)


Korung ir kaut kas cits.

Tā pārskrienot pāri tiem FCI dokumentiem tiešām nevar tik viegli atrast, kas īsti ir nepieciešams priekš darba klases. Bet nu pieņemu, ka tie varētu būt tie paši eksāmeni, kas der, lai noformētu CIB
2.grupai tie ir:
IPO 1
IPO-FH
IPO-NS
IPO-R
HWT
International Sheepdog Trial Traditional Style or Collecting Style

Jāsaka, ka dažus nemaz nezinu.

Drīkst jautāt, kas par šķirni? :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Darba klase

Postby čība » 06 Apr 2014, 10:56

Te ir visi noteikumi. To iepriekš rakstīto izlobīju no "International champion" Annex 2

edited: hi hi linku nenokopēju http://www.fci.be/reglements.aspx?lang=en
Last edited by čība on 06 Apr 2014, 11:07, edited 1 time in total.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Darba klase

Postby Taina » 06 Apr 2014, 11:04

Šķirnei laikam šoreiz īsti nav nozīmes, jo runa ir par Nolikumu II.grupas darba pārbaudēm Latvijā ! Vai tāds maz eksistē ? 8-) Laikam, lai neminētu, nāksies uzdod šo jautājumu pašā federācijā !? :)
Taina
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 05 Sep 2013, 11:22

Re: Darba klase

Postby čība » 06 Apr 2014, 11:10

Taina wrote:Šķirnei laikam šoreiz īsti nav nozīmes, jo runa ir par Nolikumu II.grupas darba pārbaudēm Latvijā ! Vai tāds maz eksistē ? 8-) Laikam, lai neminētu, nāksies uzdod šo jautājumu pašā federācijā !? :)


Tas tik tā, interesanti, jo no 2.grupas maz ir "trako" :D
Drošāk, protams, federācijai jautāt. Ja to dari, padalies pēc tam šeit :) Nedomāju gan, ka Latvijā ir kādi īpaši noteikumi darba klasei, jo sistēma ir vienota - FCI un visi suņi ir vienlīdzīgi neatkarīgi no valsts.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Darba klase

Postby eldberg » 06 Apr 2014, 11:39

freda wrote:kamanu suņi, arī kanikross u.c. Vai tad tur darba klasi nepiešķir?

LKSSF taisīja nolikumu šādām darba pārbaudēm speciāli LKF, LKF pēc tam lauza līgumu ar LKSSF...
Latvijas čempiontitulu var izcīnīt tikai Latvijas Sporta Federāciju Padomes (Izglītības ministrija) noteiktajā kārtībā, t.i. startējot LKSSF sacensībās.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Darba klase

Postby freda » 06 Apr 2014, 12:34

Lv čempiona tituls un FCI sertifikāts darba klasei nav viens un tas pats.
Taina Jūs varat interesēties LKF mācību komisijā, bet es tomēr ieteiktu nepaslinkot un pašam palasīt tos FCI reglamentus un pameklēt tajos nepieciešmo informāciju.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Darba klase

Postby Dali » 06 Apr 2014, 20:05

Taina, ja Jums ir tāda II grupas šķirne, kurai Latvijā ir švaki ar darba pārbaudēm, tad no savas pieredzes varu ieteikt skatīties plašāk un tālāk, tā teikt- kas notiek ārpus Latvijas robežām Jūsu šķirnes suņiem. Tā vismaz mēs savulaik sākām un varu padalīties kā mums ir gājis.
Mūsu zeltainais retrīvers darba diplomu saņēma 2011.gadā, kad kārtot eksāmenu braucām uz Igauniju, jo Latvijā tādas pārbaudes tolaik vēl vienkārši nenotika. Lieki teikt, ka apmācīt savu suni pārsvarā sanāca pašiem. Jā, pieredzi no citu šķirņu medību apmācībām arī guvām, bet retrīveriem tomēr ir savas specifiskās darba pārbaudes un tādas apmācības toreiz vēl Latvijā nebija. Mācījāmies pie instruktoriem ar lauku putnu suņu pieredzi. Tagad retrīveriem ir gan apmācības, gan pārbaudes. Tā nu tolaik ar darba pārbaudes rezultātu lapu (igauņu + somu valodās) devāmies uz LKF, kurš savukārt izdeva starptautisko darba klases sertifikātu. Retrīveriem pietiek ar kvalifikācijas testu, citi līmeņi jau ir sportam, azartam, profesionalitātei vai vienkārši „trakajiem”, kas grib darīt un dara vēl un vēl. Tādēļ par darba diploma noformēšanas prasībām konkrēti Jūsu šķirnei ir vērts griezties LKF.
Tepat minēja arī par darba pārbaudēm glābšanā uz ūdens. Diemžēl LKF vismaz līdz šim brīdim vēl neizdod ne nacionālos, ne starptautiskos darba sertifikātus šajā kategorijā kaut šādu glābējsuņu Latvijā netrūkst. Tādēļ mums piemēram ir FCI organizācijas Ukrainā UKU izdots nacionālais darba diploms. Starptautiskās pieredzes krāšanai dalību ņemam IRO pasākumos. Tādēļ mums ir IRO starptautiskā glābējsuņa grāmatiņa, kurā ierakstus izdara par jebkuru no IPO-R kategorijām u.c. pasākumiem. Mums gan pašlaik RH-W.
Līdz ar to, ja ir tiešām vēlme un uzņēmība darboties ar savu suni, tad to pavisam lieliski var darīt. Katrā ziņā vēlu Jums veiksmi!
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: Darba klase

Postby dresetajs » 06 Apr 2014, 20:16

Suņiem-glābējiem diplomus, kas deres čempiona titula noformēšanai var izsniegt IRO, t.i. jābrauc kaut kur kārtot atestāciju 8-) To arī daram :jaa:

čība, jautājums - kur Tu atradi kas tieši der 2. grupai? Un varbūt arī 1. grupai vari atrast? Iepriekš paldies! (man tas neizdevas :sarkstosa: )
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Darba klase

Postby čība » 06 Apr 2014, 20:30

dresetajs wrote:Suņiem-glābējiem diplomus, kas deres čempiona titula noformēšanai var izsniegt IRO, t.i. jābrauc kaut kur kārtot atestāciju 8-) To arī daram :jaa:

čība, jautājums - kur Tu atradi kas tieši der 2. grupai? Un varbūt arī 1. grupai vari atrast? Iepriekš paldies! (man tas neizdevas :sarkstosa: )


Es nezinu vai tas ir pareizi :D Bet pieņemu, ka darba klasei ir tādi paši noteikumi kā lai noformētu tos titulus. 1; 2; 5. grupai viss vienādi. To es izlobīju no http://www.fci.be/reglements.aspx tur kur ir International Championship un Annex2.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Darba klase

Postby dresetajs » 06 Apr 2014, 20:33

Paldies! :roze:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Darba klase

Postby Taina » 06 Apr 2014, 22:14

Paldies visiem par komentāriem un pieredzi ! Centīšos rast konkrētas atbildes LKF un padalīšos ar info arī šeit ! :)
Taina
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 05 Sep 2013, 11:22

Re: Darba klase

Postby pixy » 07 Apr 2014, 08:10

Darba klase piemērojama tikai tām šķirnēm, kurām aprakstā atzīmēts "ar darba pārbaudēm"? Es ar savu suni varu būt vienalga cik "traka" un kārtot, ko gribu, ja viņai standartā rakstīts "bez darba pārbaudēm", darba klase vienkārši nav iespējama? Nu labi, es ar ūdens glābšanu laikam nenodarbošos, bet, ja vispār kaut kur šī apmācība ir derīga darba klasei, tad īsti nesaprotu, kāpēc lendzīram šāda iespēja netiek piedāvāta. Tas gan laikam retorisks jautājums, diez vai kāds man uz to atbildēs...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Darba klase

Postby čība » 07 Apr 2014, 08:21

pixy wrote:Darba klase piemērojama tikai tām šķirnēm, kurām aprakstā atzīmēts "ar darba pārbaudēm"? Es ar savu suni varu būt vienalga cik "traka" un kārtot, ko gribu, ja viņai standartā rakstīts "bez darba pārbaudēm", darba klase vienkārši nav iespējama? Nu labi, es ar ūdens glābšanu laikam nenodarbošos, bet, ja vispār kaut kur šī apmācība ir derīga darba klasei, tad īsti nesaprotu, kāpēc lendzīram šāda iespēja netiek piedāvāta. Tas gan laikam retorisks jautājums, diez vai kāds man uz to atbildēs...


Nē, domāju, ka tas ir CIB noformēšanai, ir šķirnes, kur lai noformētu šo titulu obligāti vajag darba pārbaudes. Jo vismaz tas, ko lasīju es ir tieši par CIB, nevis par darba klasēm. Ir šķirnes, kur tas nav obligāti.
Es pieņemu, k tava audzētāja šeit varētu zināt vairāk, ne? 8-)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Darba klase

Postby pixy » 07 Apr 2014, 08:27

Ā, darba klase ir iespējama visām šķirnēm, bet dažām tas ir obligāti CIbam? Nu tas jau būtu godīgāk un saprotamāk. Droši vien, ka audzētāja zin, viņi gan tur Vācijā paši savā sulā stipri vien vārās, bet pajautāšu. Lai gan patiesībā tas tā sevišķi aktuāli nav, drīzāk ziņkārība :tikainesaki: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Next

Return to Suņu sports

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests