kucēna riešana naktī

Dogs Teaching

kucēna riešana naktī

Postby Superstar » 25 Jul 2010, 15:51

Sveiki! jau 2dienas mūsu ģimenei ir pievienojies 2 mēn.vecs franču buldoga kucēns. Naktīs viņš guļ citā istabā, noslēgtā teritorijā. Apm. 2-3reizes naktī sāk smilkstēt.Iesakiet kā lai pret to izturas, lai rezultātā viņš saprastu, ka naktīs ir jāguļ, bet no rīta atkal būsim kopā.
Superstar
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 16 Jun 2010, 13:19

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: kucēna riešana naktī

Postby madja » 25 Jul 2010, 17:54

tad rej jeb smilkst?

varbūt gudrāki cilvēki pateiks ko citu, taču - kad es atvedu savu suņabērnu mājās, pirmās naktis viņa gulēja kastē ar deķi pie gultas ar manu roku blakām, lai kucēns, kas nošķirts no mātes un brāļiem/māsām, nejustos pamests, tam nabagam taču bail! un modos es reizes 10 naktī, jo viņa smilkstēja, protams. lai paglaudītu , parunātos.
tā kā man nav iebildumu pret suni guļamistabā, tad viņa tur var gulēt vēl arvien, taču pati izvēlējusies viesistabas dīvānu, vien atnāk pie mums,kad grib ārā vai slikts sapnis rādījies, bet negulēt blakus gultai pirmoreiz atļāvās pēc kāda mēneša mūsu mājās, suns taču ir bara dzīvnieks.
šajā karstajā laikā mans suns nāk pie manis žēloties,ka ir karsti un es nakts vidū ceļos,lai iedotu saldētu dvielīti vai ko citu aukstumam, un tas ir normāli, pie kā vēl suns lai vēršas,ja ne pie sava saimnieka.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: kucēna riešana naktī

Postby Superstar » 25 Jul 2010, 19:31

nu sāk ar smilkstēšanu un piejauc dažus rējienus :rej:
Superstar
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 16 Jun 2010, 13:19

Re: kucēna riešana naktī

Postby Sisija » 25 Jul 2010, 19:37

Bet kucēnam tak vienkārši ir bail, viņš tak ir maziņš un tiko nošķirts no mātes un citiem kucēniem :( .
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: kucēna riešana naktī

Postby BaibaB » 25 Jul 2010, 20:38

kāpēc jūs viņu (kucēnu) liekat citā istabā aiz slēgtām durvīm? nu... es vnk gribu saprast. kāpēc nevarat ņemt viņu tajā pašā istabā, kur jūs guļat? nav jau gultā jāņem, pietiek, ja viņa guļvieta ir blakus jums.
galu galā suņuks ir divus mēnešus pazinis tikai māti un brāļus-māsas, savu baru, ko viņam tagad atņēma un ko tagad viņam aizstājat jūs. un sunim bars ir viss, ne tikai barība, bet arī drošība un aizsardzība. un jūs to mazulim, pēc cilvēka mērauklas zīdainim, liedzat, pašu galveno liedzat - drošību naktī. nav brīnums, ka mazulis raud un sauc savu baru. tad nu nenododiet viņu, bet nolieciet savā tuvumā, lai viņš jūs saož un dzird.
kad man sen atpakaļ bija kollija mazulis, es pirmo nakti ar viņu gulēju uz grīdas. mazulis, dabiski, sauca savu māti un brāļus, tad nu es viņu mierināju, kā pratu.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: kucēna riešana naktī

Postby OrlandoSeaHorse » 28 Jul 2010, 09:32

Jā, nav smuki bēbi izmest vienu pašu citā istabā. Nav jau jāguļ ar suni vienā gultā, ja to nevēlas (es gan vēlos, bet tā ir mana darīšana), bet nu tik daudz, kā istabā ielaist, kamēr mazs - to nu gan vajag. Izaugs, būs liels un drošs - pats izvēlesies, vai gulēs pie jums, viesistabā, priekšnamā vai tikai ārā (ir tādas šķirnes, bet ne franču buldodziņš). Bet ja tagad viņš jau 2 naktis ir dabūjis nobīties un nav varējis nevienu sasaukt, tad var gadīties, ka ar to drosmi vēlāk būs kā būs, bērnības traumas atsaucas ne tikai cilvēkbērniem. Nāksies viņu tā īpaši mierināt. Bet ja negrib, tad gultā tiešām nav jālaiž.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: kucēna riešana naktī

Postby čība » 28 Jul 2010, 09:43

Lai saprastu suni, neret tikai jāiedomājas sevi viņa vietā - atnāca sveši cilvēki, aizveda, pabužināja un pamīlēja, pabaroja, iepatikās un... iespundēja. Loģika? Pirmās dienas, manuprāt, ir jābūt kopā ar kucēnu 24/7. Vēlāk, kad suns jau ir pieradis pie apstākļiem un jaunās dzīvesvietas var sākt radināt gulēt citur. Bet tas arī stiepjams jēdziens - viens suns iejūtas nākamajā dienā, citiem tas prasa ilgu laiku.

Tā kā ņem vien kucēnu savā istabā, kad iepīkstas - paglaudi (tipa - tu neesi viens, mēs tevi sargājam utt). Vēlāk ar to pašu sedziņu, gultiņu vai kas nu jums tur ir mēģini radināt gulēt citur.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kucēna riešana naktī

Postby Daiga » 28 Jul 2010, 09:51

Mums ar francītis, kad tika pārvests uz jaunājam mājām, gulēja savā mājiņā blakus gultai, lai var ar roku aizsniegt.

Interese - no kurienes francītis, kas vecāki?
French bulldog - Zeus Le Monarque I'F

http://www.boomerball.lv - ļoti izturīgas bumbas un rotaļlietas suņiem!!
User avatar
Daiga
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 13 Jan 2010, 14:37
Location: Riga

Re: kucēna riešana naktī

Postby Ezis » 01 Aug 2010, 15:40

Es laikam būšu sliktā, bet neatbalstu domu par kucēna ņemšanu pie sevis guļamistabā uz pirmām naktīm, ja viņam tur nav paredzēts palikt turpmāk.
Manuprāt, paņemot kucēnu, jārēķinās, ka sākumā var iznākt pagulēt tur, kur gribiet lai kucēns guļ. Jāmēģina radīt viņam jauka vide jaunajā guļvietā un, ja vajadzīgs, pirmās naktis jāsastāda kompānija pašam. BET - nedrīkst ierādīt kucēnam, ka ja viņš smilkstēs un ries, tad saimnieks skries pie viņa. Turp jādodas, kad kucēns ir kluss, mēģinot viņam ierādīt, ka tiek apbalvota laba uzvedība. :neparliecinats:
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: kucēna riešana naktī

Postby čība » 02 Aug 2010, 09:53

Ezis wrote:BET - nedrīkst ierādīt kucēnam, ka ja viņš smilkstēs un ries, tad saimnieks skries pie viņa. Turp jādodas, kad kucēns ir kluss, mēģinot viņam ierādīt, ka tiek apbalvota laba uzvedība. :neparliecinats:


Ezi, bet vai tad tas nav atkarīgs arī no ilguma, cik ilgi kucēns jaunajās mājās? Pirmajās dienās kucēns raud ne jau aiz "es gribu", bet tāpēc, ka jūtas viens. Bet arī taisnība, suņa sedziņa tika likta pie gultas arī tāpēc, ka vēlāk sunim būs tur ļauts gulēt.

Laukos tika nolemts ka VAS guļamistabā negulēs un tā nu arī pie suņa gultas uz sedziņas daži labi pavadīja kādu nakti... Ar laiku gan viss mainījās, mazais kucēns gultā NEKAD netika ņemts, bet izauga liels un tagad gultā tiek laists :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kucēna riešana naktī

Postby Sinty » 02 Aug 2010, 10:31

Nu es savu mazo mūsu istabā nelaidu ne pirmajā, ne otrajā utt... naktī, jo bija nolemts, ka viņa gulēs citā istabā... Jā, es pusnakti sēdēju pie viņas, ucināju, liku atkal vietiņā gulēt - aizmiga, es aizgāju un tā vairākas reizes...( izņemot vienu reizi, kad ar visu viņas būdu atstiepu blakus pie gultas uz grīdas, jo pati biju pārāk pārgurusi, lai tusētos ar viņu pa otru istabu)...
Domāju, ka pie gultas zemē var ņemt, bet tiešām pirmajās naktīs...

Un mums pēc teju 10 mēnešu normālas gulēšanas savā istabā, nu jau trešo nakti ir solo no Doras puses... Vakarā noskrienās, aiziet gulēt, bet ap vieniem ir augšā - laikam karsti, miegs nenāk un tad grib pie mums - čīkst, pīkst, skrāpē durvis... cīnamies visādi, bet nu pagājušo nakti es pat atvēru durvis, ieliku viņu vietā un uzrūcu :kanepe: , jo vnk nav iespējams, sagaidīt tos trīs, kad paliks vēsāks un suns aizmigs...
Šonakt mēģināšu viņai vietā kaut ko atvēsinošu ielikt...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: kucēna riešana naktī

Postby madja » 02 Aug 2010, 10:43

Sinty - pamēģini šeit ieteikto saldētā dvieļa metodi - es Frīdai paklāju tādu dvielīti un vēl iedodu saldēta ūdens pudeli no saldētavas - viņa to ļoti novērtē un es arī, jo tā kā viņa man guļ guļamistabā, tad tā elšana ir nepanesama - es nevaru aizmigt.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: kucēna riešana naktī

Postby Sinty » 02 Aug 2010, 11:05

madja wrote:Sinty - pamēģini šeit ieteikto saldētā dvieļa metodi - es Frīdai paklāju tādu dvielīti un vēl iedodu saldēta ūdens pudeli no saldētavas - viņa to ļoti novērtē un es arī, jo tā kā viņa man guļ guļamistabā, tad tā elšana ir nepanesama - es nevaru aizmigt.

Paldiesiņš, šonakt tā arī darīšu. ;)
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: kucēna riešana naktī

Postby Sisija » 02 Aug 2010, 19:36

Visi mani suņi vienmēr ir gulējuši guļamistabā viena iemesla dēļ, man tā ir bijis visērtāk. Suņi ir bijuši vairāki, tāpēc arī šo daudzo gadu laikā arī situācijas ir bijušas ļoti, ļoti dažādas: suņi ir slimojuši, tikuši operēti, kuces dzemdējušas. Tāpēc, ja suns guļ guļamistabā, es jūtos droša, ka ar viņu viss ir kārtībā, piem., ja ir slims, ja pēc operācijas vai ja drīz ir jādzemdē. Esmu pārāk slinka, lai celtos naktī un pārbaudītu kā jūtas suns, un nedod dievs vēl kaut ko palaistu garām, bet tā, visu dzirdu, visu jūtu, pēc tā kā elpo, zinu kā jūtas. Bet katram jau savs, man tā ir ērtāk.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: kucēna riešana naktī

Postby BaibaB » 03 Aug 2010, 11:00

es vēl saprotu, ja suns guļ ārā, būdā. bet likt sunim gulēt citā istabā tāpēc, ka tas ir suns, tāpēc, ka sunim suņa vieta vai vēl citu apsvērumu dēļ, to es nesaprotu... :jaut: man personīgi ārkārtīgi patīk, ka Tara guļ tikai pie manas gultas. es guļu citā istabā, viņa atkal guļ blakus gultai, kurā guļu es, pastiepju roku un naktī pakasu viņu aiz auss, forša sajūta :esmilu: . man vajag to sajūtu, ka suns guļ pie manis. Enija ir citāda, viņa ir konservatīva un guļ uz dīvāna manā istabā vienalga, vai es guļu savā istabā vai otrā. bet izlikt suni otrā istabā... vot nesaprotu :neparliecinats:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: kucēna riešana naktī

Postby paula » 03 Aug 2010, 12:34

Mans taksis arī laikam jūk prātā no karstuma. Ceļās 5:30/6:00 un pilnā balsī rej, līdz izlaižu. (Ierastais celšanās laiks gan mums jau pusgadu ir 7:45/8:00.)Tad abi metās rotaļās, kas atkal nozīmē riešanu, rūkšanu, mantu mētāšanu...Šnaucers pasācis man, guļošai gultā, mest sejā aportus-sak celies tak, rīts jau klāt! :dejosuns: Guļ manā istabā, bet būrī. Pāris naktis gulēju uz grīdas blakus būrim (jo tur vnk ir vēsāks, nekā gultā...), tad nu 5:30 man rēja pa tiešo ausī. :pilnmeness: Gultā mums suņus ņemt aizliegts. Vīrs man neļauj :parvertibas: Pat ja esam līdz 2/3 tusējuši pa dārzu, skrējušies ar citiem suņiem, peldējušies, un pieēdušies gaļu...5:30, vai, vēlākais, 6:00 viņš atkal rej...
Mūsu VETdaktere saka-vajag ignorēt. Diemžēl 1istabas dzīvoklī, kur gan virs, gan blakus mums ir kaimiņi, tas nav iespējams. Es gaidu ziemu, jo tad visiem miegs nākot labāk-ceru, ka arī suņiem... :logs:
Jāpiebilst, ka taksism nu jau ir 1 gads...tātad uz kucēna ilgām pēc mammas pupa šito gluži nevar norakstīt.
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: kucēna riešana naktī

Postby BaibaB » 03 Aug 2010, 12:56

Paula, zēniem vnk iekšējais pulkstenis tā noregulēts. tas nozīmē, saimniec, celies un ved mūs 6 ārā :hih: :parvertibas:
vismaz manējie ap 5:30 sāk palikt nemierīgi, un modinātājs zvana 5:45, bet iekšējais pulkstenis viņiem ir nemaldīgs. zina, sušķi tādi, ka pastaigas laiks tuvojas. varbūt Tavējiem jāmaina pastaigas laiks uz agrāku (nemet :tomati: )?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: kucēna riešana naktī

Postby paula » 03 Aug 2010, 13:05

BaibaB
Ir tā, ka es esmu konkrēta pūce. Mēs 23:30 ejam ārā uz stundu, 1:00 esam gultās/būros un guļam. Sorry, bet es netaisos 6:0 ATKAL iet garajā pastaigā :hih:
No kurienes viņiem tas pulkstenis tā pēkšņi noregulējās, ja mums šitāds ritms (celšanā ne agrāk, kā 7:45)praktiski ir jau no marta? Mana vienīgā ideja-no saules. Jo pirmajā rītā, kad šitais ārprāts notika (tas bija jūnija sākumā) 5:30 istaba bija pilna ar sauli, bet pirms tam pāris dienas bija apmākušies un tumši rīti...
Galvenais, ka nav nekādu iespēju aizlaisties no viņiem :kanepe: Draugiem/radiem šitādus cīruļus paauklēt iesmērēt man sirdsapziņa neļauj, bet pret suņu viesnīcām mans vīrs ir ļoti, ļoti pret. Šorīt, kad atkal man galva plīsa pušu no rējieniem :sajucis: mana pirmā doma bija-VIENU nakti "Laumiņās", tikai VIENU. :ludzu:
Gan jau, ka tur būtu vēl kāds šitāds cīrulis, un tad tam darbiniekam tāpat nāktos ceties augšā, un iet šos mierināt...
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: kucēna riešana naktī

Postby madja » 03 Aug 2010, 13:12

Paula, Vai Tu gribi teikt,ka viņu režims var pēkšņi izdomāt mainīties?? :soks:
es esmu pūču pūce un būtu gatava savu suni apzelīt par to,ka viņa man ļauj no rītiem gulēt - ja ne kā savādāk, tad viņu var uzpirkt paņemot blakus gultā, tad guļ kā incīts. (varbūt vari mēgināt kategoriskajam pret-suņiem-gultā-vīram notirgot šādu ideju? :P)
bet es pat nezinu, ko darītu,ja man Frīda izdomātu,ka ir jāceļas 6...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: kucēna riešana naktī

Postby paula » 03 Aug 2010, 13:29

madja
Es pāris rītus, kamēr vīrs bija komandējumā, ņēmu gultā 8-) nestrādā. Viņi grib dauzīties! :aptracis: Par laimi, komandām vismaz kaut cik klausa...tad vienu (rotaļu iniciatoru) ņemu azotē, pavēlu "gulēt!"un vēl drošībai ar roku pieturu...acīm redzot tiek nogaidīts, kamēr es aizmiegu...un pēc 10 min atkal uztrūkstos, jo jūtu, ka PA MANI LĒKĀ-rīta rotaļas nu ir pārnestas uz gultu, turpinās riešana, ārdīšanās, utt... :dejosuns: Ja lieku abus gulēt, katru savā pusē...viņi viens otru izaicnia ar ņerkstieniem, rūcieniem, utt...jo vajag tak spēlēties, rīts tak ir klāt! :kanepe:
Viens azotē-viens būrī ar nestrādā-tad pat Šnaucers palaiž lielo rējienu par šitādu netaisnību...ja viens būrī, tad otrs, 200%, stāv pie būra un ieslodzīto aprej...voobšem jautrība sit augstu vilni, tikai man galva pušu sprāgst :asaras:
Interesanti, ka manam laulenim šitais netraucē-viņš saka, ka varot mierīgi gulēt, kamēr šie rej....ja tik es pa vidu nebļaustītos un nestaigātu apkārt :parvertibas:
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests

cron