Sazināšanās vairākās valodās

Dogs Teaching

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby madzhy » 14 Sep 2010, 12:11

Nav īsti par diskus. tēmu, bet manuprāt sunim labākās apmācības valodas ir vācu un krievu, tādas konkrētas, robustas, mazliet paskarbas, suņa ausij viegli uztveramas.
Piemēram, "blakus" pret "rrrrjadom" ..:) kaut arī LV komandas +/- skan skaidri un atsķirīgi, ko nevarētu teikt par dažām valodām "ar karstu kartupeli" mutē, tā pati angļu.
Kaut arī, ja suns vispār ir mācīts, diez vai liela nozīme ir apm. valodai kā tādai, mans arī atsaucas uz vairākiem vārdiem, pat ja es tos atvasinu vairākos prievārdos vai nomurminu. :D
Šajā gadījumā tīri dēļ hendleriem var ņemt universālo angļu.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby adze » 14 Sep 2010, 21:44

es ar par netēmu...kaut kad skatījos ASV suņu dresūras dok. filmu. Tur visus suņus mācīja vācu val. (lai gan tie bija VAS, domāju ne tāpēc :D ) , tā arī skaidroja, ka šī valoda pašiem šķiet labskanīgāka, ja runā par komandām.
Laikam jau tas individuāli. bet nu 2vās valodās tiešām problēmām nevajadzētu būt. kā jau te teica, tas suns tak, vismaz ringā, saprot, ku no viņa vēlas...galvenais pareizais brīdis un intonācija
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby agy » 14 Sep 2010, 22:13

Ja ir grutibas sunim iemacit komandas vairak neka viena valoda, es ari japiedomatu, kada valoda sarunasies apkartejie cilveki ar Tavu suni! piem, esi Chehija, atnak chehu draugi un megina pateikt chehiski sedet, bet Tavs suns tikai saprot latvieshu sedet. tieshi tapat ja aizejat pie veta, vets megina sarunaties ar Tavu sunci chehiski, bet suns neko nejedz, jo saprot latviskas komandas. tadel es savam suncim macetu komandas taja valoda, kura sanaks runat 90% gadijumu!! piem, aizejot pie veta, ja vets manejiem teiktu - oh, your such a good boy! bet vini neko nesaprastu angliski, tad viniem neaizietu, ka vini uzvedas loti labi!
agy
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 15 Jan 2010, 18:05

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby OrlandoSeaHorse » 16 Sep 2010, 08:55

Kādreiz amerikāņu muitnieki stāstīja: Čehiem ļoti labi dienesta suņi, uzvar visādās sacensībās, utt. Amerikāņiem ar tādus vajag. Nopērk no čehiem krietnu bariņu. Grib strādāt - nekā, suņi luncina astes, skatās acīs, gaida komandu, bet amerikānis tik pa angliskam, nekas šiem kopā nesanāk. Beidzot sūtījuši amerikāņu muitniekus uz Čehiju komandējumā apgūt valodas pamatus.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby dresetajs » 16 Sep 2010, 11:58

agy wrote: piem, aizejot pie veta, ja vets manejiem teiktu - oh, your such a good boy! bet vini neko nesaprastu angliski, tad viniem neaizietu, ka vini uzvedas loti labi!


100% aizietu, jo intonāciju saprot visi suņi, bet nekādu komandu vets nedeva :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby čība » 16 Sep 2010, 12:06

agy wrote: piem, aizejot pie veta, ja vets manejiem teiktu - oh, your such a good boy! bet vini neko nesaprastu angliski, tad viniem neaizietu, ka vini uzvedas loti labi!


Pamēģini savam sunim nikni uzbrēkt "labs suns!", diez vai viņš tevi sapratīs... Tik pat labi savējo var maigi saukt par stulbeni un viņam tas liksies kā pats labākais apzīmējums uz pasaules.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby Ivettta » 17 Sep 2010, 16:19

Tiesi bijam pie veta paris dienas atpakal, Grata komandas zin tikai krievu valoda, vets runa angliski - saka "Gorgeous girl, good girl!", Grata luncinas apkart. Saprot visu. :) Pec intonacijas.
Par "majas dzivi" , mans puisis (francuzis) sarunajas ar Gratu krievu valoda, iemacijies visvairak lietotaas fraazes un no manis iemacijies ari intonaciju. Ar Grateli saprotas loti labi. :roze:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby ievucis » 17 Sep 2010, 20:04

OrlandoSeaHorse wrote:Kādreiz amerikāņu muitnieki stāstīja: Čehiem ļoti labi dienesta suņi, uzvar visādās sacensībās, utt. Amerikāņiem ar tādus vajag. Nopērk no čehiem krietnu bariņu. Grib strādāt - nekā, suņi luncina astes, skatās acīs, gaida komandu, bet amerikānis tik pa angliskam, nekas šiem kopā nesanāk. Beidzot sūtījuši amerikāņu muitniekus uz Čehiju komandējumā apgūt valodas pamatus.

Labais! Gandrīz kā anegdotē :hih:
Čehu valoda ir diezgan līdzīga krievu, tā ka uztvert var, ja saka vienā vai otrā. Man gan pašai ir tā, ka kamēr esmu Čehijā, ar suni runaju čehiski, kaut kā automātiski sanāk vai kieviski, jo mājās tā runājam. Arī lv runāju, bet līdz komandām lv neesam tikuši. Vēl neko nemācu viņai, bet stāvēt stājā un iet uz apli māacu bez komandām.
Līdz šim liekas Fabija vairāk uztver žestus un intonāciju. Redzēs kā būs kad tiksim līdz nopietnākām mācībām.
čība wrote: Pamēģini savam sunim nikni uzbrēkt "labs suns!", diez vai viņš tevi sapratīs... Tik pat labi savējo var maigi saukt par stulbeni un viņam tas liksies kā pats labākais apzīmējums uz pasaules.

:hih: :hih: :hih:

Nu čehiski būs ''sedņi'' sēdēt, ''lehņi'' gulties, ''k noze'' pie kājas, ''ke mņe'' pie manis. Nu sedi un gulties vel ir erti teikt, bet pārējās gan man nevisai iet pie sirds.
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby ievucis » 17 Sep 2010, 20:06

agy wrote: tadel es savam suncim macetu komandas taja valoda, kura sanaks runat 90% gadijumu!! !

Nu man nav valodas, kurā es runātu 90% :hih: Kad esmu lv tad runāju 98% latviski, bet šeit visādi, lv, ru,cz.
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby Kate » 02 Feb 2011, 20:47

Varbūt ne pa tēmu, bet jautājums arī saistīts ar valodām.
ir doma iegādāties suni no Francijas, nebūs kucēns jau kādus gadus padzīvojis, līdz ar to pieradi pie savas franču valodas. nav problema sazināties franciski, bet liekas amizanti, ja ikdienā sev lietoju latviešu un liekas neloģiski, ja esmu latviete ar suni runāt franciski.
bet kā būs ar pārejas posmu, cik ilgā laikā suns adaptēsies, kādā valodā un ko es prasu? iegādājoties domāju arī piestrādāt pie apmācības un komandām, ai sunim uzreiz tas nebūs par daudz? kā labāk, no sākuma vienkārši pārslēgties uz latviešu valodu vai uzreiz jau visu audzināšanu sākt latviski?
Kate
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2011, 20:42

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby eldberg » 02 Feb 2011, 22:31

Kate wrote:Varbūt ne pa tēmu, bet jautājums arī saistīts ar valodām.
ir doma iegādāties suni no Francijas, nebūs kucēns jau kādus gadus padzīvojis, līdz ar to pieradi pie savas franču valodas. nav problema sazināties franciski, bet liekas amizanti, ja ikdienā sev lietoju latviešu un liekas neloģiski, ja esmu latviete ar suni runāt franciski.
bet kā būs ar pārejas posmu, cik ilgā laikā suns adaptēsies, kādā valodā un ko es prasu? iegādājoties domāju arī piestrādāt pie apmācības un komandām, ai sunim uzreiz tas nebūs par daudz? kā labāk, no sākuma vienkārši pārslēgties uz latviešu valodu vai uzreiz jau visu audzināšanu sākt latviski?

Neesu eksperts, pieredze nav.
Man gan liekas ka ja vien tas tev nav pirmais suns (un pat ja ir), pēc sajūtām zināsi kā mācīt.
Tā kā notiek arī saimnieka maiņa, suns tā pat no tevis no jauna iemācīsies zīmju un tavu ķermeņa valodu.
Līdz ar to mierīgi vari pāriet uz LV.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Feb 2011, 00:51

Man kaiminiene luksemburdziete, runa luksemburdziski, bet ka jau visi vietejie, prot ari vacu, francu, anglu, varbut vel kadu, nezinu. Kad vinai nomira sunitis, vina panema no patversmes Francija tadu pasu bedu brali, kam savukart bija saimniece nomirusi. Tagad vina ar suniti runa franciski - pirmkart suns labi saprot, otrkart, vinam mazak stresa, kas jau tapat pietika - no majas milulisa un luteklisa par patversmes bomziti, tad pie svesa cilveka.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby pixy » 03 Feb 2011, 07:18

Kate wrote:ir doma iegādāties suni no Francijas, nebūs kucēns jau kādus gadus padzīvojis, līdz ar to pieradi pie savas franču valodas.
Pieņemu, ka tas ir jautājums. Bet nevar īsti saprast - doma ir iegādāties jau pieaugušu suni, kas kādus gadus padzīvojis Francijā vai kucēnu? Kucēns jau toč nebūs gadus padzīvojis un pēc dažām dienām jau būs aizmirsis, ka kādreiz ar viņu runāja citā valodā. Es no patversmes paņēmu jau vecu toipūdelīti, kas noteikti bija bijis "krievs", bet arī viņš ļoti ātri saprata, ko nozīmē "ēst", "ārā" un citus ikdienā bieži lietojamus izteicienus.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby Kate » 03 Feb 2011, 14:18

Nē, tas nebija jautājums, tas biaj domāts, ak suns nebūs kucēns, bet jau trīs, četrus, piecus, desmit gadus vecs suns! Līdz ar to, viņam būs sava bagāža, tai skaitā ierastā valoda!

jā, domāju sākumā franciski, lai pierod un lēnām uz abām valodām vai tikai uz latviešu, to aju redzēs, kā musm būs saprašanās! :)
Kate
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2011, 20:42

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby ievucis » 03 Feb 2011, 15:39

Kate wrote:Varbūt ne pa tēmu, bet jautājums arī saistīts ar valodām.
ir doma iegādāties suni no Francijas, nebūs kucēns jau kādus gadus padzīvojis, līdz ar to pieradi pie savas franču valodas. nav problema sazināties franciski, bet liekas amizanti, ja ikdienā sev lietoju latviešu un liekas neloģiski, ja esmu latviete ar suni runāt franciski.
bet kā būs ar pārejas posmu, cik ilgā laikā suns adaptēsies, kādā valodā un ko es prasu? iegādājoties domāju arī piestrādāt pie apmācības un komandām, ai sunim uzreiz tas nebūs par daudz? kā labāk, no sākuma vienkārši pārslēgties uz latviešu valodu vai uzreiz jau visu audzināšanu sākt latviski?

Es ar domāju ka var runāt latviski, iespējams komandas neizpildīs, jo nesapratīs, bet kopumā gan jau varēs sakomunicēt, suns jau gudrs, nojautīs :)
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby kaija » 22 Feb 2011, 17:09

Kā ir ar to valodas iemācīšanos sunim nezinu, bet to ka viņi saprot savā valodā tas toč. Mana mamma latviski regulāri apsauc kaimiņu kuci, bet šī ne ar ausi neklapē. Pietiek nobļauties krievu valodā, sunītis visu dzird un visu saprot. :hih:
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests