Sazināšanās vairākās valodās

Dogs Teaching

Sazināšanās vairākās valodās

Postby ievucis » 26 Aug 2010, 12:02

Sveiki!
Man ir tāda problēma, ka ģimenē runājam vairākās valodās un nezinu, kādā īsti apmācīt suni. Pati runāju latviski,vīrs krieviski - čehiski. Dzīvojam čehijā un ik pa laikam arī Latvijā. Klubā iestāties plānoju Latvijā un Čehijā, arī apmācīt suni plānoju sākumā Latvijā un pēc tam Čehijā. Komadas labāk mācīt tikai vienā valodā, vai mācīt uzreiz abās? Ir kādam pieredze ar suņu audzināšanu ģimenē, kurā runā 2 valodās??? :neparliecinats:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby Kriste » 26 Aug 2010, 12:18

Hmm, katru komandu mācīt divās valodās? Tas varētu būt interesanti. Visvieglākais ceļš jums noteikti būtu apmācība ar žestiem.
Otrs - cik tad to komandu ir? Piecas tādas galvenās. Priekš tām jau izvēlēties vienu valodu. 5 vārdus jau var iemācīties. Ja Tu māci vairāk komandu, tad noteikti izmanto ērtāko valodu sev, vīrs diez vai tik dziļi līdīs iekšā. Arī apmācībā jebkurā valstī Tu vari izmantot savu valodu.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby Korfa » 26 Aug 2010, 13:47

Es ņemtu to valodu, kas labāk skan :) Kā čehiski ir "sēdi"?
Ja nopietni, tad LV, ja suņa skološana, apmācība būtu tavā ziņā.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby Greylove » 26 Aug 2010, 13:59

ievucis wrote:Komadas labāk mācīt tikai vienā valodā, vai mācīt uzreiz abās?

Suņi ir baigie poligloti. Izvēlieties vienu valodu, kurā tiks dotas "akadēmiskās" komandas, t.i., dresūras, sarunvalodā jau iemanīsies, ko no viņa grib.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby ievucis » 26 Aug 2010, 14:09

Nu es jau gan vairak uzrtaucos par to, ka suņu skolā būs jalieto viena valoda, bet ja es savu Fabiju varēšu Čehijā saukt latviski, tad man gan ērtāk laikam būtu latviešu valoda. Bet ja es ņemu hendleri čehijā izstādēm, tad viņš nez vai latviski runās. Interesanti būs, pagaidām runāju ar Fabiju latviski čehiski, jo pie pasaukšanas viņa ir iegaumējusi čehu valodu un smuki atsaucās :)
Korfa wrote:Es ņemtu to valodu, kas labāk skan :) Kā čehiski ir "sēdi"?
Ja nopietni, tad LV, ja suņa skološana, apmācība būtu tavā ziņā.

Nu sēdi būs ''sedņi''. Līdzīgi :apkoku:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby gilroy » 26 Aug 2010, 14:45

Man gan nav tādas dikti akadēmiskas komandas, bet nu visu, ko vajag, suņi lieliki saprot 2 valodās.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby Noise » 27 Aug 2010, 00:50

maneejie arii ''runaa'' divaas valodaas, taadas pamatkomandas zin gan latviski gan angliski, bet sliecos domaat, ka noziime ir arii intonaacijai (un daljeeji vinji jau arii saprot ko kuraa situaacijaa no vinjiem grib). mans draugs gan jau arii ir saacis izmantot latvieshu valodas komandas :hih:
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby ievucis » 27 Aug 2010, 07:57

Tad jau jādomā, ka mūsu mīluļi ir pietiekoši gudri lai mūs saprastu jebkurā valodā! :jiihaa:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby murkata » 27 Aug 2010, 09:27

mēs, kad gājām skoliņā, saņēmān padomu katrai situāciai izstrādāt atšķirīgu komandu komplektu. pastaigām, dresūrai, medībām, izstādēm. domājams, ka šādas dažādības apgūšana ir līdzīga mācībām dažādaš valodās. tā kā nevajadzētu būt problēmām. ja vēlatirs var visu iemācīt arī uz žestu - tas ir universāls! vai arī uz svilpieniem
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby ewita » 27 Aug 2010, 09:40

Tā noteikti nav problēma
Vajag jautāt zem nika Dresētājs, viņai suns ir canis terapijā un saprot vairāk kā 3 valodās visas komandas! :jaa:
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby elīna » 27 Aug 2010, 09:42

vairākas valodas nav nekāda problēma, manējā sēdi, guli, stāvi, vieta, blakus zina trijās valodās un visu ļoti labi saprot
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby aerial » 27 Aug 2010, 11:58

Manējie ''akadēmiski'' ir mācīti krievu valodā, jo uzskatu šo valodu par labskanīgāku komandu došanai. Taču, protams, tiek dotas komandas arī latviski, un saprot! Starp paklausību un hendlingu ir liela starpība. Ja paklausības komandas, tad viens pīpis, kādā valodā dot, jo neviens cits, izņemot saimnieku, šīs komandas tāpat nedod, a instruktoram laukumā ir vienalga, kā tu runā ar suni, kaut vai ķīniešu valodā. Kas attiecas uz hendlingu, ja pārsvarā darīšana domā būt ar čehu hendleriem, tad laikam tomēr jāpielāgojas viņiem, jo nezinu, vai būs labs rezultāts. VBēl variants - hendlinga komandas iemācīt kādfā starptautiskā valodā, piemēram, angļu, lai var lietot gan čehu, gan latviešu hendleri.
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby ievucis » 27 Aug 2010, 14:29

murkata wrote:mēs, kad gājām skoliņā, saņēmān padomu katrai situāciai izstrādāt atšķirīgu komandu komplektu. pastaigām, dresūrai, medībām, izstādēm. domājams, ka šādas dažādības apgūšana ir līdzīga mācībām dažādaš valodās. tā kā nevajadzētu būt problēmām. ja vēlatirs var visu iemācīt arī uz žestu - tas ir universāls! vai arī uz svilpieniem

Šitas variants gan ir baigi labais, nebiju aizdomājusies. Tik jaizdomā kā gan tie žesti varētu izskatīties, lai man pašai nepiemirstas un nav pārāk uzkrītoši. :hih: bet kartai situācijai atšķirīgs komplekts, varētu būs pasarežģiti un apjomīgi :neparliecinats:

ewita wrote:Tā noteikti nav problēma
Vajag jautāt zem nika Dresētājs, viņai suns ir canis terapijā un saprot vairāk kā 3 valodās visas komandas! :jaa:

Oho, super!!! Paldies!
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Aug 2010, 12:30

ievucis wrote:Tik jaizdomā kā gan tie žesti varētu izskatīties, lai man pašai nepiemirstas un nav pārāk uzkrītoši. :hih: bet kartai situācijai atšķirīgs komplekts, varētu būs pasarežģiti un apjomīgi :neparliecinats:
Droši vien ir kaut kādi ieteicamie žesti, ko tev skolā parādīs. Bet viņiem nav jābūt tādiem, kā lidostās lidmašīnas uz perona diriģē - ar abām rokām, pilnā ampiltūdā. Mums ir tikai 1 īsta žesta komanda - virziena maiņa pastaigājoties. Vienkārši paceļu īkšķi tai rokai, uz kuru pusi jāgriežas. Izskatās, ka puikas aizņemti ar savām darīšanām, mani ne redz, ne dzird, bet zin, pagriežas vienmēr momentā un pareizi. Laikam jau tomēr redz un ievēro.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby brex » 30 Aug 2010, 12:36

bet zesti komnadam jau nav jazidoma - tie jau lielaka dala ir izdomati un diezgan klasiski! :) piem., piesist pie augspilba ar labo roku - SURP! Tikai ar zestiem ir viena problema - viss ir labi, ja suns skatas uz saimnieku, bet - ja suns man ir meza, tad varu zestot cik gribu, labak palidz svilpiens vai sauciens
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby westie » 30 Aug 2010, 12:55

Man suņi saprot komandas gan krievu, gan latviešu valodās, neredzu nekādu problēmu, man tomēr liekās ka intonācijai ir lielāka nozīme ne kā vārdam.
Un čehu valodā tiešām komandas ir līdzīgas, man kucēns no Prāgas atbrauca un zināja komandu "čurā" :jautri:
User avatar
westie
Puppy
Puppy
 
Posts: 169
Joined: 20 Jan 2010, 21:25

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby ievucis » 30 Aug 2010, 15:53

brex wrote:bet zesti komnadam jau nav jazidoma - tie jau lielaka dala ir izdomati un diezgan klasiski! :) piem., piesist pie augspilba ar labo roku - SURP! Tikai ar zestiem ir viena problema - viss ir labi, ja suns skatas uz saimnieku, bet - ja suns man ir meza, tad varu zestot cik gribu, labak palidz svilpiens vai sauciens

Mēs vēl skolā neejam, tā ka nezinu nevienu žestu :( nekāda svilpēja ar es neesmu :hih: Ceru , ka ar tiem žestiem izdosies, tā skola jau vairāk gan man būs domāta :jautri:
westie wrote:Man suņi saprot komandas gan krievu, gan latviešu valodās, neredzu nekādu problēmu, man tomēr liekās ka intonācijai ir lielāka nozīme ne kā vārdam.
Un čehu valodā tiešām komandas ir līdzīgas, man kucēns no Prāgas atbrauca un zināja komandu "čurā" :jautri:

Nu jā, čehiski tik pat lā latviski ir čurāt. Nu intonācijai tiešām ir nozīme, var jau nojaust , ko grib, bet gan ne vienmer.
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby murkata » 01 Sep 2010, 08:37

Mēs vēl skolā neejam, tā ka nezinu nevienu žestu :( nekāda svilpēja ar es neesmu :hih: Ceru , ka ar tiem žestiem izdosies, tā skola jau vairāk gan man būs domāta :jautri:


tam ir domāta svilpe. pārdodas depo un dažādos zooveikalos. depiņā, man šķiet, tā maksā ap latu. ļoti mērti. tomēr,e s domāju, ka iesākumā jums ir jāizlem'j, kurš dresēs suni. un jāmaca tikai vienā valodā. pēc tam var pāriet uz svilpieniem un citām valodām. lai gan jādomā pašiem. man tikai šķiet, ka suņiem, tāpat kā bērniem ir grūtāk mācīties, ja viss uzreiz notiek dažādās valodās.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby ievucis » 02 Sep 2010, 09:58

murkata wrote:tam ir domāta svilpe. pārdodas depo un dažādos zooveikalos. depiņā, man šķiet, tā maksā ap latu. ļoti mērti. tomēr,e s domāju, ka iesākumā jums ir jāizlem'j, kurš dresēs suni. un jāmaca tikai vienā valodā. pēc tam var pāriet uz svilpieniem un citām valodām. lai gan jādomā pašiem. man tikai šķiet, ka suņiem, tāpat kā bērniem ir grūtāk mācīties, ja viss uzreiz notiek dažādās valodās.

Aha, nu tad zooveikalā pajautāšu te. Līdz lv vēl neesam tikuši. NU dresēšu un audzināšu es :) Nu mans puika uzeiz sāka 5 valodās (latviski, čehiski, kievu , ukaiņu un angļu). Domāju būs trakāk, bet no visām kaut ko saprata, ko vajadzēja. Ja ņem pēc tā, tad tik Fabiju izglītošu arī visās. :jaa:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Sazināšanās vairākās valodās

Postby Zuzanna » 14 Sep 2010, 10:55

ievucis, dod komandas angļu valodā. Pie vajadzības angliski sapratīsies hendleri i Čehijā i Latvijā i vēl viskautkur. Pie tam angļu valodā komandas ir gana īsas un skaidras-pamēģini pati pie sevis noskaitīt - sit, stay, come utt. Mana izstruktore kādreiz savējos apmācīja tieši pēc komandām angļu val. lai gan pati ikdienā tikai LV lieto.
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests