Latvijas suņu agresija

Dogs Teaching

Latvijas suņu agresija

Postby Bobo » 09 Sep 2010, 07:38

Nezinu vai parezi nosacu tēmu, bet man jautājums visiem suņu īpašniekiem. Kāpēc suņi Latvijā ir tik agresīvi. Esmu kādu laiku dzīvojusi Anglijā, kur suņi skraida pa parkiem bez pavadas un nereaģē ne uz svešiem cilvēkiem, arī tiem, kuri skrien, ne uz svešiem suņiem. Arī citur ārzemēs, suņi ir '\loti labi audzināti. Šodien atnācu no pastaigas un aizdomājos par to, jo rīta pastaigā satiktie cilvēkie ar saviem suņiem, kuri gāja pie pavadas rāvās un raustījās gribēdami ar mums (man ir bīgls) komunicēt, pie tam izskatījās agresīvā veidā, tā, ka saimnieki knapi varēja viņus noturēt. Kas tas ir? Kā suņi tiek audzināti ārzemēs? Vai arī tiek īpaši atlasīti tikai neagresīvi eksemplāri? Varbūt ir kāds kinologs, kurš var atbildēt uz šo?
Bobo
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 09 Sep 2010, 07:29

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Latvijas suņu agresija

Postby maksis » 09 Sep 2010, 08:22

Manuprāt, atbilde ir izcili vienkārša - valstīs ar normālu likumdošanu cilvēks vnk nevar atļauties iet sabiedrībā ar agresīvu dzīvnieku. Darbojas ķēdīte "noziegums --> sods". Pie mums pat termins "noziegums" šajā izpratnē nav kā nākas noformulēts, nerunājot par soda neizbēgamību un nopietnību. Tas arī viss.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Latvijas suņu agresija

Postby dresetajs » 09 Sep 2010, 08:33

maksis wrote:Manuprāt, atbilde ir izcili vienkārša - valstīs ar normālu likumdošanu cilvēks vnk nevar atļauties iet sabiedrībā ar agresīvu dzīvnieku. Darbojas ķēdīte "noziegums --> sods". Pie mums pat termins "noziegums" šajā izpratnē nav kā nākas noformulēts, nerunājot par soda neizbēgamību un nopietnību. Tas arī viss.


+1. Un papildu kopumā zems suņu apmācības līmenis LV. Un laikam tas apmācības pieiejamība...
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Latvijas suņu agresija

Postby silverequs » 09 Sep 2010, 08:37

Kāds suns tāds saimnieks - aizbrauc ārpus LV vii smaida, te, kādam uzsmaidīsi - pazobiem ātri vien dabūsi.. :kanepe:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Latvijas suņu agresija

Postby čība » 09 Sep 2010, 08:55

Nu nevarētu teikt, ka Latvijā apmācība nebūtu pieejama.

Kāpēc suņi ir agresīvi - es sliecos uz iedzimtību. Paskatīsimies kaut vai ss.lv sludinājumus - visi priecājās, ka kucēns jau bezmaz mēneša vecumā rūc, rej, sargā barību. Vēl piemin ka māte ir labs sargs, kas visbiežāk nozīmē nevis to, ka suns ir apmācīts sargāt, bet gan ka savu dzīvi pavada raustoties ķēdē.
Otrs faktors ir cilvēku iebiedēšana ar "pēcpošu" periodu, t.i. ka sabiedrībā drīkst izvest tikai labu laiku pēc pēdējās potes. Tikai neviens neiedomājas, ka kucēnam jau ir radies priekštats par dzīvi - pasaulē ir saimnieki un tie, kas grozās apkārt (radi, tuvākie draugi). Citi ir ienaidnieki.
Vēl ir tas, ka saimnieki savs suņus nelaiž draudzēties. Es, piemēram, nesaprotu saimniekus, kas ieraugot jelkādu citu kustību (cilvēku vai dzīvnieku) pievelk suni stingrākā pavadā, un vēl paši satraucas - šādi suns tiek burtiski izaicināts sargāt. Protams, katram pretimnācējam nepatīk, ka viņu aplēkā kucēns, bet tāpēc ir saimnieks, kas vienmēr ir visvisinteresantākais pasaulē!

Bet par konkrēto gadījumu - kā autore noteica, ka suņi ir agresīvi noskaņoti? Es teiktu, ka saimnieki vienkārši nemāk savus suņus savākt, lielākoties suņi grib iet draudzēties.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Latvijas suņu agresija

Postby adzenda » 09 Sep 2010, 08:58

Piekrītu dresētājs, ka apmācības pieejamība arī ietekmē...
Piemēram, mēs gribētu pastaigāt uz apmācībām, bet ņemot vērā to, ka kā normālu darba laiku strādājošs cilvēks esmu mājās tikai ap 6, reāli bez mašīnas izbraukāt kaut kur ar sabiedrisko uz citu Rīgas rajonu laicīgi ir praktiski neiespējami (ja nu vienīgi nenormāli pārskrējies, uzvilkts un nekāda dižā sajūsma vairs mācīties) pie mums interesējošiem instruktoriem.
Pie mūsu rajonā esošā - pēc redzētā un 1 x izbaudītā iet vairs negribam :grr:
p.s. tādēļ arī tagad apvienojumā ar to, ka meklējam jaunu dzīvokli, skatos, kur tuvāk būtu arī apmācību vietām :)
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Latvijas suņu agresija

Postby FANE » 09 Sep 2010, 09:09

Pie mums par apmācību aizdomājas pārsvarā tikai potenciālo izstāžu suņu īpašnieki, turklāt ne katrs var atlauties samaksāt par apmācību + ceļa izdevumus. Ārzemēs(vismaz Beļģijā) suni ved uz suņu skolu instruktoram un gala rezultātā dabū apmācītu suni, reti kurš pats ar to nodarbojas.
P.S. Ja vien Latvijā suņi drīkstētu skraidīt pa parkiem bez pavadas... tas lielāko ties nav iespējams agresīvu cilvēku dēļ, kuriem liekas, kas suns ir izgājis pastaigā tiekai tādēļ, lai kādam uzbruktu.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Latvijas suņu agresija

Postby dresetajs » 09 Sep 2010, 09:18

čība

Un tomēr pieiejamība klibo 8-) Īpaši LV kopumā- vai piemēram Balvos viegli atrast instruktora un apmeklēt nodarbības? Vai var apgūt ko izņemot vecu VDK? Pilsetu var mainīt pēc vēlēšanās... :( Rīgā situacija nedaudz labāk...
Kaut, ka vienmēr, koks ar davām galām- mācīties nevienam nav aizliegts, instruktoriem tai skaitā, pat Balvos vai citur :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Latvijas suņu agresija

Postby Kriste » 09 Sep 2010, 09:24

Es atvainojos - bet vai tad šito nevar attiecināt arī uz cilvēkiem?????? Kāpēc cilvēki Latvijā ir agresīvi? Es šito jautājumu sev uzdodu ikreiz, kad atbraucu no citām valstīm, kur sveši cilvēki Tev uzsmaida, paprasa, kā jūties, no kurienes esi, vai viss kārtībā. A iebrauc LV - Tev te brūk virsū i veikala pārdevēja, par to, ka neesi paskatījies - vai šitie tomāti maksāja Ls 1,00 vai 1,20, šoferis, par to, ka pērc biļeti pie viņa, BMW vadītājs, kurš pārkāpjot visus noteikumus, uzskata, ka pielīst priekšā blondīnei, pie tam kura brauc tikai Škodā, gandrīz izraisot sadursmi, ir goda lieta!
Tādā valstī mēs dzīvojam! 1-kārt, tās jau ir padomju sekas, kad vienīgā vērtē bija suns, kurš jebkuram svešam cilvēkam pakaļa zobus gribēja iecirst, ja tas iegāja viņa teritorijā, otrs - mums ir dīvaina mentalitāte. Un mēs esam sliņķi...
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Latvijas suņu agresija

Postby čība » 09 Sep 2010, 09:31

Nu, ja gribās pie mājām un vēl noteiktiem kritērijiem atbilstošu... tad varētu arī teikt, ka nav pieejams veikals. Man līdz SKY veikalam patāls gabals :(

Man ir apmācība burtiski pie mājām un cik dzirdēts laba. Bet tas nemaina manu lēmumu doties uz Ķengaragu, kas ir patālu.

Par Balviem nezinu, bet Alūksnē apmācība ir un uz skolu cilvēki nāk. Nu metodes... labāk kā nekādas. Es nevaru sūdzēties par lielo suni, ka kaut kas būtu slikti iemācīts. Metodes - man vienmēr pašai sava galva ir bijusi uz pleciem un korekciju bez vajadzības neesmu pielietojusi.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Latvijas suņu agresija

Postby Sisija » 09 Sep 2010, 09:45

Kā saka "zivs pūst no galvas". Manuprāt Latvijā ar visa veida atbildību ir ļoti problemātiski, mums bieži vien ir tikai "politiskskā atbildība" :kanepe:
Vispār jau liela daļa cilvēku (sevišķi tie kam nav suņa) vispār nesaprot kāpēc suns kaut kur ir jāmāca. 99% manu kolēģu uzskata mani par maigi izsakoties dīvainu, kad uzzina, ka ar suni uz nodarbībām braukāju 4 reizes nedēļā, tērēju savu laiku un naudu :akes:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Latvijas suņu agresija

Postby čība » 09 Sep 2010, 10:03

Sisija wrote:Kā saka "zivs pūst no galvas". Manuprāt Latvijā ar visa veida atbildību ir ļoti problemātiski, mums bieži vien ir tikai "politiskskā atbildība" :kanepe:
Vispār jau liela daļa cilvēku (sevišķi tie kam nav suņa) vispār nesaprot kāpēc suns kaut kur ir jāmāca. 99% manu kolēģu uzskata mani par maigi izsakoties dīvainu, kad uzzina, ka ar suni uz nodarbībām braukāju 4 reizes nedēļā, tērēju savu laiku un naudu :akes:


Tāpēc mani kolēģi zina tikai to, ka man ir suns :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Latvijas suņu agresija

Postby dresetajs » 09 Sep 2010, 10:12

Kolēģus arī jāaudzina! :kanepe: Manējie pat zin, ka ar suņiem var darīt daudz ko- un skriet, sacensties braucot pa pasauli, un cilvēkus meklēt, un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām palidzēt... 8-) Un pēc 20 kopā pavadītiem gadiem uz mani skatas normāli :kanepe:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Latvijas suņu agresija

Postby silverequs » 09 Sep 2010, 10:47

mani draugi sarunu "par suņiem" pat neuzsāk, kā saka, nekustiniet to, kas labi guļ... :kanepe: Tāpēc suns ir attaisnojums, ka es kaut kur netieku, jo visi zin kā tas notiek, jo es taču visu sīkumos un pa detaļām izstāstu... :velnins:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Latvijas suņu agresija

Postby madja » 09 Sep 2010, 11:02

es turos pie domas,ka ir cilvēkiem jāstāsta, jo , kā ar visām svešām un nezināmām lietām - jo vairāk par kautko dzird, jo normālāk tas sāk likties (nu,es domāju, savā dziļākajā būtībā normālas lietas).
jo no pēc iespējas vairāk cilvēkiem kāds dzirdēs,ka suņus ne tikai var,bet vajag vest uz skolu, jo labāk
piemērs kautvai mana mamma - viņa gan itkā saprot,kāpēc es eju ar suni skolā, tomēr tad,kad viņa uzzināja,ka viņas bijušais kolēģis ar savu suni braukā uz skolu uz Jēkabpili (~ 30km. un,re,tur arī ir skola), viņa viennozīmīgi sev guva apstiprinājumu,ka tas,ko es daru, ir pareizi, ja reiz visādi citādi normāls, pieaudzis vīrietis to arī uzskata par nepieciešamu.
nedomāju,ka mēs esam pilnieni jūrā, pareizāk sakot, es domāju,ka arī katrs sīkais piliens/indivīds sastāda jūru/sabiedrību un kautkādā mērā spēj to ietekmēt.
protams,katram ir savs tolerances slieksnis, cik daudz neizpratnes/nievu uz savas ādas var izturēt. man, piemēram, ir mazohistiska bauda no tā,ka citi mani uzskata par dīvainu... :kanepe:
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Latvijas suņu agresija

Postby Sisija » 09 Sep 2010, 11:34

Mani draugu mani atbalsta, jo mani draugi gandrīz visi ir suņinieki :kanepe: . Kas attiecas uz attaisnojumu darba kolēģu vidū par to, ka kaut kur netieku, tad tas, ka netieku tāpēc, ka man, piemēram, ir nodarbība ar suni vai kāda izstāde, darbojas gluži pretēli, jo tas nav nekāds attaisnojums, nodarbības ar suni nav nekas nopietns un vēl jo vairāk vērtīgs. Prātīgāk kā attaisnojumu samelot kaut ko citu :(
Taisnību sakot, mana iepriekšējā priekšniece arī to saprast nevarēja, ka es tik par un ap suņiem un kaķiem, kamēr pati nenopirka haskiju. Tagad man jābrīnās par viņu :kanepe:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Latvijas suņu agresija

Postby sunupuika » 09 Sep 2010, 12:30

Šeit jau tēma negāja par cilvēkiem, tai atsevišķi varētu atlicināt ļoooti lielu tēmu. Objektīvi par cilvēkiem LV var spriest cilvēks, kurš ir bijis ārpus mūsu valsts robežām un saskāries ar citu mentalitāti. Es nodzīvoju gadu Zviedrijā, kur iemācijos daudz pozitīvas lietas, gan no cilvēkiem , gan no to kultūras.
Man suns ir divus gadus. Neesmu spečuks suņu audzināšanā, bet esmu sapratusi dažas lietas. Uzskatu, ka no kucēna vecumu sunim ir jāļauj komunicēt ar citiem suņiem, kuri ir normāli :huh: , parasti visi nenormālie suņi un to saimnieki ieraugot otru suni iet pāri ceļam, vai pievelk pavadu un tas suns sāk ārdīties.
Nu pasakiet vienu, kā šis suns zinās, ka tas otrs ir pilnīdi tāds pats kā viņš?!!! Varbūt nekad-jo saimniekam nav normālā cilvēciskā saprašana, ka suns ir dzīvnieks, kam jākomunicē ar citiem suņiem, jāaposta tam dibens lai saprastu, ka tas ir savējais.
Tā pat kā jaunās māmiņas tusē kopā ar citām māmiņām un to bērniem, kā teikt komunicē ar sev līdzīgajiem.
Protams visu pamatā ir elementāra suņu audzināšana.
Image
User avatar
sunupuika
Puppy
Puppy
 
Posts: 193
Joined: 13 Jan 2010, 14:49

Re: Latvijas suņu agresija

Postby s_solv » 09 Sep 2010, 13:47

Vispār es jau arī tagad piesaucu suni sev blakus un noeju garām citiem suņiem (Tiku vienreiz sakoda un negribu atkārtojumus), piedevām, ja mēs ejam garām suņinieku baram , kur ir 3-4 suņi, es vienmēr!!!! piesaucu svu suni blakus un cenšos ātrāk noiet garām, jo mana sune, kad saskrien apkārt 3 suņi ostīt dibenu, paliek manāmi nervoza, un kā krieviski saka "ogrizajetsa", un tas var izraisīt citā sunī nevēlamu agresiju.
nu lūk, bet tas viss ir no situācijas!!!, jo viņa labprāt spēlējas un ir draudzīga pret kucēniem, un citiem draudzīgiem suņiem un kucēm. ar to visu es gribēju pateikt ka es vienmēr izvērtēju situāciju, vai man savākt suni vai laist iepazīties un spēlēties.
Un labāk es lieku reizi paiešu garām nespēlējoties, nekā vedīšu uz vetklīniku šūt kopā.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Latvijas suņu agresija

Postby OrlandoSeaHorse » 09 Sep 2010, 16:38

Jā, jā, ārzemēs gan visi ir balti un pūkaini! Tie, kas mūs te koda - tie bija speciāli no Latvijas atvesti, pēc tam atpakaļ aizveda.
Tak nevajag, te kož un ēd viens otru tieši tāpat. Tikai saimnieki vairāk raustās, jo var gadīties daudz maksāt. Un visi (kas vispār ved suni staigāt) paiet sāņus un izmainās ar lielāku līkumu. Kad pēc vairākām garām paiešanas reizēm jau ir skaidrs, ka tas konkretais suns ir draudzīgi noskaņots un arī manējiem patīk, tad var pamazām iet uz sarunām. Un sīksuņi tāpat ir nemācīti vankšķi.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Latvijas suņu agresija

Postby murkata » 10 Sep 2010, 08:43

dresetajs wrote:
maksis wrote:Manuprāt, atbilde ir izcili vienkārša - valstīs ar normālu likumdošanu cilvēks vnk nevar atļauties iet sabiedrībā ar agresīvu dzīvnieku. Darbojas ķēdīte "noziegums --> sods". Pie mums pat termins "noziegums" šajā izpratnē nav kā nākas noformulēts, nerunājot par soda neizbēgamību un nopietnību. Tas arī viss.


+1. Un papildu kopumā zems suņu apmācības līmenis LV. Un laikam tas apmācības pieiejamība...


man šķiet, ka instruktoru tagad ka biezs. protams, cits jautājums, cik labi viņi ir, taču apmācība ir pieejama un nebūt nav katastrofāli dārga. jautājums, ir vai cilvēki to vēlas un cik no viņiem apzinās nepieciešamību apmācīt suni. īpaši tas attiecas uz mazajiem suņiem.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests