siksna visu laiku

Dogs Teaching

siksna visu laiku

Postby murkata » 18 Feb 2011, 12:26

esmu ievērojusi, ka daudzi suņi ikdienā, cauru dienu staigā ar vienu, dažreiz pat divām "kaklarotām". nerakstu siksnām, jo pēdejā laikā ideja par apkārtējo "ļaunajām acīm" ir ļoti populāra un gandrīz visi suņi staigā ar sarkanajiem šņorīšiem ap kaklu.
man tad rodas jautājums, vai tas, ka suns visu laiku jūt uz kakla kaut kādus apsēju, dod pienesumu paklausībā, vai kā?
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: siksna visu laiku

Postby brex » 18 Feb 2011, 12:46

esmu lasijusi - avotu gan neatceros, ka kaklasiksna veicinot pakausibu. musu sunim nav nekadas atskiribas - ja uznak putnini, tad uznak. a ta biezi staiga ar kediti ari pa maju
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: siksna visu laiku

Postby dresetajs » 18 Feb 2011, 13:00

Pameģiniet uzlikt kaklasiksnu un neko nedarīt suņa audzināšanas-apmācības jomā- redzēsiet cik tā siksna "palīdz". :kanepe:
Manuprāt un pēc manas pieredzes, ja siksnu neizmanto- neko tā nedod (nekāda, āsa arī). Sarkana šņorīte noteikti nomierina saimnieka nervus, bet vai palīdz sunim- pieredzes nav... (šukstot- ja kas šņorītes suņiem uzvilkam, pat ne parastas :tikainesaki: :sarkstosa: )
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: siksna visu laiku

Postby maksis » 18 Feb 2011, 16:18

Mani suņi staigā vienmēr apģērbti (lasi, ar kaklasiksnām), jo pie tām ir žetoni ar telefona numuriem. Avosjka, tā teikt...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: siksna visu laiku

Postby adzenda » 18 Feb 2011, 19:39

mums siksna ar žetoniem ārā ir pārsvarā vienmēr virsū. Mājās vai ciemos telpās gan ļoti reti tiek atstāta. Par cik lietojam tikai auduma savelkošās, tad ir gadījies, ka ārā nomaucās pār galvu, bet tad Fidžī pati saprot, ka kaut kas nav riktīgi un paliek tāda kaunīga nākot klāt ^^
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: siksna visu laiku

Postby pixy » 18 Feb 2011, 21:26

Man patīk iekšā sunim ņemt nost kaklasiksnu, garspalvainiem tomēr nospiežas kakla spalva. Ārā jā, man telefons uz siksnas rakstīts un vispār vieglāk viņu pievākt, ja nu kas. Bet tas, kā suns pieradis - pie manis atnāca Maskavas sargsune jau ar kakla siksnu un man šķita, ka brīžos, kad to noņemu, viņa tā kā izģērbta sajūtas, mīņājās kamēr es atjaunoju uzrakstu vai notīrīju siksnu un izskatījās atvieglota, kad siksna atkal tika uzlikta kaklā. Tad nu viņai arī neņēmu bez vajadzības to nost.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: siksna visu laiku

Postby bluebelton » 19 Feb 2011, 15:16

Es savam sunim kakla siksnu nenoņemu arī iekšā. Tas lielākoties ir viena apsvēruma dēļ - katru reizi, kad kāds (savs vai svešš) ierodas mājās vai pie manis ciemos, suns atnācēju sagaida ar lielām "ovācijām" un tad arī pie kakla siksnas es suni pieturu. :rej:
User avatar
bluebelton
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 17:57
Location: Riga, Latvia

Re: siksna visu laiku

Postby Ligita555 » 19 Feb 2011, 21:12

Mēs kaklasiksnas liekam tikai tad ,kad braucam staigāt .Viņas jau zin ,kad paņemu siksnas ,tad būs LIELĀ pastaiga :pastaiga: Kad esam mājās ņemu nost (to viņas arī zin )rindiņā stāv un gaida.Neredzu vajadzību visu laiku turēt siksnas ap kaklu ,arī dauzoties :paukojas: baidos ,ka neizlauž zobus ,jo dauzās ne pa jokam :jaa:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: siksna visu laiku

Postby Bak-tax » 23 Feb 2011, 23:01

Mums arī ir šīs sarkanās vilnas pīnītes pret "ļaunajām acīm". Nedomāju, ka sunim tas izraisa kautkādu diskomfortu. Siksnas ar žetoniem- vienmēr izejot no mājas, pa māju dzīvojoties gan siksnas tiek noņemtas.
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: siksna visu laiku

Postby Ligita555 » 24 Feb 2011, 14:54

Bet vai nav vienalga ,pīnītes vai sarkanas cilpiņas :neparliecinats: savējām ap kakla siksnu ir aptīts sarkans vilnas dzijas diegs ,arī tā var palīdzēt pret (nelaimēm un ļauno aci ) un es tam ļoti ticu ... :jaa:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: siksna visu laiku

Postby Bak-tax » 25 Feb 2011, 13:44

Ligita555

Es jau neminēju, ka obligāti vajag pīnīti, protams- var būt arī vienkārši sarkanas vilnas diedziņš! ;)
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: siksna visu laiku

Postby OrlandoSeaHorse » 28 Feb 2011, 12:14

dresetajs wrote:Sarkana šņorīte noteikti nomierina saimnieka nervus, bet vai palīdz sunim- pieredzes nav... (šukstot- ja kas šņorītes suņiem uzvilkam, pat ne parastas :tikainesaki: :sarkstosa: )
Sunim vismaz patīk. Uztaisīju tādu pīnīti ar pušķīti Raducim. Uzlieku šim kaklā, suns lepns, laimīgs, var redzēt, ka jūtas lutināts un eleganti sapucējies. Pienāk Aidans: ai, cik smuki! un man? Nu, protams, būs tev arī, es tūlīt uztaisīšu! Raducīt, aizdod savu pīnīti, es garumu noņemšu! (Tā, jau kaut ko ņems nost, nu, labi, ja jau tev vajag, ņem arī). 2 minūtēs garums gatavs, atdodu Raducim viņa pīnīti. Drošs paliek nedrošs, labāk izies uz terases, ej nu sazin, ka atkal kaut ko neņem nost. Parasti Rado viens pats uz terases nemīl uzturēties, bet šoreiz aizgāja ap stūri, tālāk no acīm un varbūt arī pagrozīties, lai no ielas var viņu redzēt. Vēl 5 minūtes un Aidana pīnīte ar visu pušķi arī ir gatava. Uzlieku viņam un šis arī izskrien uz terases grozīties. Rado ierauga - kā, mana pīnīte tagad tev uz kakla???? Nē, nu tā gan nevar, klusiņām jāņem nost. Rado paņem Aidana pušķa pašu galiņu tā vieglītēm zobu galos un lēnām velk uz savu pusi. Aidans apjucis - kā tad tā, vai tad šitais nebija man????? Iejaucos un rādu Raducim, ka viņa pušķis tak pašam kaklā karājas. Jā, ja tā paskatās - tiešām, ir gan. Pag, nu tad tas tomēr ir Aidana pušķis? Tikmēr Aidans attapies no apjukuma un sāk aizstāvēt savu mantu: JĀ!!! TAS IR GAN MANS!!! NEMAZ NEMĒĢINI!!!! Es jau domāju, ka labu gribēdama tikai uz suņu kautiņu būšu uzprasījusies, bet nekas, abi stīvām kājām pastaigāja viens otram apkārt, aizdomīgi skatīdamies, un viss. Priekškars. Ejam nosnaust dienvidu. Pēc pāris stundām visi žāvādamies taisamies iet staigāt. Abi puikas atkal ierauga viens otra pušķīšus. O, smuki! Drīkst, es paskatīšos tavu pušķiti? Drīkst, paskaties. Es tavu arī drīkstu? Jā, jā, skaties vien. Vai pa jokam pavilkt drīkst? Jā, ja pa jokam, tad drīkst. Es tavu arī drīkstu pa jokam? Jā, protams, mīļais! Un ejam staigāt, visi lepni un laimīgi. Tikai mums tās pīnītes tomēr ar laiku izstiepās un Aidans pirmais sāka ar priekškāju kāpt viņās iekšā un iznāca, ka pīne nevis karājas ap kaklu, bet kaut kā zem elkoņa izvērta un traucē iet. Jāsataisa jaunas, ņemot vērā stiepšanos. Fuksim arī ir sava maza pīnīte ar mazu pušķīti.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: siksna visu laiku

Postby murkata » 28 Feb 2011, 19:01

šitas riktīgi labs! vismaz stilīguma ziņā siksniņām/šņorītēm ir nozīme! ;)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: siksna visu laiku

Postby OrlandoSeaHorse » 01 Mar 2011, 13:39

Es jau tikai mēģinu atstāstīt, to mīmiku redzēt bija miljons!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: siksna visu laiku

Postby madzhy » 04 Mar 2011, 13:36

Es siksnu mājās vienmēr ņemu nost, jo neredzu nevienu iemeslu, priekš kam to paturēt uz kakla. Ja nu vienīgi, kad ciemiņi atbrauc, lai pieturēt.
Līdz sarkanajai pīnītei, acīmredzot, vēl neesmu izaugusi! :D
Kaut gan kāpēc ne, bet arī tad jau jēga tikai ārpus mājas tādu likt.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: siksna visu laiku

Postby Kate » 04 Mar 2011, 23:18

atvainojos varbūt par muļķīgu jautājumu, bet kas ir stāsts par sarkano pīnīti, bantīti, kam tā?
Kate
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2011, 20:42

Re: siksna visu laiku

Postby Demiana » 05 Mar 2011, 14:04

sunim pie kakla siksnas ir divi žetoni, viens ar tel.nr. otrs pašvaldības izdotais ar Nr.
Abi sakabināti viens otram blakus un rada diezgan lielu troksni mājās, tāpēc pēc pastaigas ņemu tomēr siksnu nost.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: siksna visu laiku

Postby OrlandoSeaHorse » 07 Mar 2011, 02:36

Kate wrote:atvainojos varbūt par muļķīgu jautājumu, bet kas ir stāsts par sarkano pīnīti, bantīti, kam tā?
Tas ir talismans, aizsardzibai. Dazadu tautu arsenala sarkana pinite ar puskiti/iem ir labi zinams sargs.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: siksna visu laiku

Postby murkata » 07 Mar 2011, 09:40

man tādas aizdomas, ka te ir domātas austrumu tautas. vai man ir taisnība? jo tie "oberegi', jeb aizsargi izskatās diezgan auystrumnieciski. nereti esmu mredzējusi tādus kamieļiem, vai austrumu zirgiem (arābu rikšotājiem un ahal-tekiniešiem) pie iemauktiem un uz kakla
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: siksna visu laiku

Postby OrlandoSeaHorse » 07 Mar 2011, 20:29

murkata wrote:man tādas aizdomas, ka te ir domātas austrumu tautas. vai man ir taisnība? jo tie "oberegi', jeb aizsargi izskatās diezgan auystrumnieciski. nereti esmu redzējusi tādus kamieļiem, vai austrumu zirgiem (arābu rikšotājiem un ahal-tekiniešiem) pie iemauktiem un uz kakla
Lielako tiesu ja, bet ir ari Latinamerika, Kina (it ka tomer citi austrumi - tur sarkana zida puski karina pie laimes zvaniniem pie ieejas maja un liek skepa gala, lai pretinieks skatas uz puskiti un neuztver skepa pasa kustibu), Bulgarija (draudzibas zime, kombinacija ar baltu, faktiski jau velk uz Lielvardes jostas pusi). Sarkano dziparu pret dzirksti Latvija ari lieto. Ta ka katrs vinus savadak sauc un lietojums ari mazliet atskiras, tad konkreti meklet info ir diezgan pinkerigi. Vienkarsi gadas nejausi "satikt" un skatos - ja, tas pats.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests