iepazīšanās ar citiem suņiem

Dogs Teaching

iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby Kate » 30 Apr 2011, 22:39

Man ir pusotru gadu vecs puika, nekastrēts. Ejot pa ielu un redzot citus suņus, vienmēr saušas, ja ir iespēja brīvi pieeit un saostīties, tad problēmu nav, sadraudzējas un dzīvo tālāk, bet ir ļoti bieži, kad pretimnācējs savāc savu suni un nelaiž pat apostīties, tad nezinu kāpēc, bet manējasi, paliek, varētu teikt agresīvs- paceļ balsi, neklausa mani un lec pa gaisu, mēģinot tikt pie otra suņa.
kādi ieteikumi? es mēģinu apsaukt, bet nekalausās, lēkā pa gaisu, agresīvi rej un mēģina ar varu tik pie otra suņa.

paldies!
Kate
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2011, 20:42

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby murkata » 03 May 2011, 10:19

esmu ievērojusi, ka suņi pie siksnas uzvedas agresīvāk. vai nu viņi jūt saimnieka attalstu, vai plēšas lai tiktu brīvībā un tad izpausties... esmu domājusi par to, bet īsti nezinu. ir tādi varianti, ka labāk ir suni palaist un konflikts vienkārši izpaliek.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby čība » 03 May 2011, 11:28

Ne velti suņus aizsardzībai trenē siksnā. Jūtams saimnieka atbalsts.
Tā pat suns jūt atbalstu arī piesiets ķēdē.

Bet tas, ka tavs suns lec pa gaisu... Nav normāli, suni jāmāk savākt. Tu galu galā nezini, kas ir tas otrs suns un kāpēc saimnieks viņu savāc. Un tās ir otra suņa saimnieka tiesības, nevienam nav jāļauj savam sunim draudzēties ar tavu. apsvērumi var būt dažādi.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby Kate » 03 May 2011, 11:36

Njā, laikam visa lieta ir tajā, ka mans puika ir nekastrēts un uzskata citus puikas par apraudējumu vai kaut kā tā, jo arī bez siksnas ar puikām nedraudzējamies. Savākt varu, un nu jau pierodam uz kārtīgu ''nē'' iet tālāk un būt pieklājīgiem, bet laikam panāk, ignorēšanu neizdosies, ja nu vienīgi pēc kastrācijas.
Kate
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2011, 20:42

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby dresetajs » 03 May 2011, 11:38

Visdrīzāk pēc riktīgas apmācības un audzināšanas... Nav obligāti jākastrē :koslene:
Last edited by dresetajs on 03 May 2011, 13:10, edited 1 time in total.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby murkata » 03 May 2011, 13:02

gluži piekrītu!!! kā man savulaik teica dresētājs - precīza pamata paklausība un suns kļūs disciplinēts ne tikai attiecībās ar citiem puišiem, bet arī attiecībā uz meitenēm.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby Buffs » 27 May 2011, 09:01

Man liels pluss savaldīšanā uz ielas bijis tas, ka jau no sākta gala es komunicēju ar suni. Ja grib ostīties, bet kādu iemeslu dēļ nevar to izdarit, sāk takā rauties un parādīt, ka nu tāāā gribās. Parasti man līdz "Miers. Šurp. Ejam saulīt". Vārdi "miers" un "šurp" uz ielas ir galvenais ar ko strādāju nepieciešamības gadījumā.Viņš tos ar laiku iegaumējis un respektē. Būtībā, ja viņš kko ddara ne tā, es visu laiku komunicēju, atgādinu "Buffiņ, nu nelien tur. Buffiņ ejam. Buffiņ, ko tu tur atradi, parādi saulīt" Nu tā. Lai suns saprott, ka nekas traks nav noticis, nenotiks un var paļauties uz mani. Galvenais laipniem vārdiem. Jau laka gaitā arī praxē izcietu to, ka tiko sāku nervozēt pati, tā arī suņa paklausības latiņa noslīd aizvien zemāk. Ja vari ieskaidrot sev, ka jābūt mierīgam, tad suns nejutīs stresu. Ja lēkā, mēģini uzrunāt viņu, saki "nu palēkāji? paākstījies, nu mīļumiņ, tagad ejam. Nu nevar ar šo sunīti ostīties, gan satiksim citu". Man parasti tas nostrādā ļoti labi. :)
...Neskrien ātrāk par savu sargeņģeli...

http://buffs-everestevor.blogspot.com/
Buffs
Puppy
Puppy
 
Posts: 180
Joined: 14 Apr 2011, 12:15

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby s_solv » 27 May 2011, 09:28

es parasti tādos smalkos dialogos tādos brīžos neieslīgtu. :) komandas! vot uz tām suns reaģē nepārprotami. varu pateikt vēl, ka manam sunim citi suņi ar katru dienu interesē ar vien mazāk un mazāk... viņa vienmēr izvelas rotaļu ar mani, nevis ar kādu suni. Piemērs, pagalmā spēlējos ar bumbiņu, 30 m attālumā savācas 5 tantuki attiecīgi ar 5 suņiem. Manējā pat galvu nepagrieza uz to pusi. Viņai vienkārši ar viņiem NAV INTERESANTI! :) es par to priecājos. Tātad manam darbam ir rezultāts. Esmu saskārusies ar cilvēkiem, kuriem tas neliekas normāli, ka suns negrib iet spēlēties ar otru suni, bet izvēlas spēlēties ar saimnieku. Man atkal tas sagāda milzīgu prieku! Katram savs.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby Buffs » 27 May 2011, 13:02

s_solv wrote:es parasti tādos smalkos dialogos tādos brīžos neieslīgtu. :) komandas! vot uz tām suns reaģē nepārprotami. varu pateikt vēl, ka manam sunim citi suņi ar katru dienu interesē ar vien mazāk un mazāk... viņa vienmēr izvelas rotaļu ar mani, nevis ar kādu suni. Piemērs, pagalmā spēlējos ar bumbiņu, 30 m attālumā savācas 5 tantuki attiecīgi ar 5 suņiem. Manējā pat galvu nepagrieza uz to pusi. Viņai vienkārši ar viņiem NAV INTERESANTI! :) es par to priecājos. Tātad manam darbam ir rezultāts. Esmu saskārusies ar cilvēkiem, kuriem tas neliekas normāli, ka suns negrib iet spēlēties ar otru suni, bet izvēlas spēlēties ar saimnieku. Man atkal tas sagāda milzīgu prieku! Katram savs.


Nu komandas, es jau pieminēju "miers", "Šurp" tādos gadījumos. A pārējie lai suns saprot saimnieku. Katram savs raksturiņš, jāatrod pareizā pieeja :)

Baigais malacis tev suns :) klausīgs. Mans gan nekad neatsakās aizskriet pāri laukumam iepazīties, bet ja saucu atpakaļ, tad gan zobus sakodis atgriežās. :)
...Neskrien ātrāk par savu sargeņģeli...

http://buffs-everestevor.blogspot.com/
Buffs
Puppy
Puppy
 
Posts: 180
Joined: 14 Apr 2011, 12:15

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby Rotija » 27 May 2011, 13:17

s_solv wrote: Manējā pat galvu nepagrieza uz to pusi. Viņai vienkārši ar viņiem NAV INTERESANTI! :) es par to priecājos. Tātad manam darbam ir rezultāts. Esmu saskārusies ar cilvēkiem, kuriem tas neliekas normāli, ka suns negrib iet spēlēties ar otru suni, bet izvēlas spēlēties ar saimnieku. Man atkal tas sagāda milzīgu prieku! Katram savs.


Pievienojos. Tas ir pats labums,ja suns ir orientēts tikai uz saimnieku. :esmilu:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby elinat » 27 Apr 2014, 22:43

man šī problēma ir ļoti aktuāla šobrīd.
Es nezinu kā un ko darīt tajos brīžos, ka mans labradors lec pa gaisu un rej uz citiem suņiem, labi es saku nedrīkst, iesim tālāk, citreiz izdodas novērst uzmanību, bet ja ir tieša saskare, tad lec no "biksēm" ārā, tad nevar saprast vai tā jau ir agresija vai gribēšana spēlēties tikai. Ja otrs suns ir mierīgs, tad mans lec virsū un rej, ar varu velku prom, bet visu mūžu šitā te ar būs grūti. Ko iesakat darīt?!
elinat
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 25 Nov 2011, 15:25

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby Linda B. » 27 Apr 2014, 23:57

Suņu skola?Neko citu ieteikt nevaru,man tādu prob;ēmu nekad nav bijis,sveši suņi lec pa gaisu ieraugot mūs, kamēr manējās vienaldzīgi paskatās un iet tālāk.Ja nu tomēr uzvelkas un grib tam lēkātājam sadot bietē,parauju pavadu un komandas "nedrīkst!Ejam!" strādā vienmēr.Ja netiekat galā paši,jādodas uz skolu,kur parādīs kā to izdarīt
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby ievish » 28 Apr 2014, 09:50

elinat, ja pusotru gadu vecs temperamentīgs kobelis lielāko daļu mūža ir pavadījis sētā un nav dabūjis pietiekami komunicēt ar citiem suņiem, tā ir logiska suņa rīcība. Suņu skola, lai varat suni savākt ne tikai ar spēku, bet arī komandām, + socializācija, t.i., kontrolēta komunicēšana ar neagresīviem/nedominantiem citiem suņiem, lai suns saprot, ka citi suņi - tas ir normāli, nevis katram nākamajam āmēģina pierādīt, kurš ir krutākais džeks ciemā. Ļoti vajag uzmanīties ar ar domnantiem un pret savu dzimumu agresīviem kobeļiem, jo tur ātri vien līdz klopei var sanākt un tad sunim iemācīt, ka visi nav potenciāli uzbrukuma mērķi būs ļoti, ļoti grūti.
No sporta suņiem zinu vairākus - gan kobeļus, gan kuces, kuri necieš sava dzimuma suņus vai suņus kā tādus, bet ir tik labi apmācīti, ka, ja cits suns nepieiet pavisam tuvu, neuzprasās paši uz kašķi. Ja kāds suns pieskries par tuvu klāt, tad gan var arī kost. Bet atklāti konflikti ir samērā reti, jo saimnieki savus suņus spēj kontrolēt ar komandām. Tā kā viss ir iespējams.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby elinat » 28 Apr 2014, 15:11

1. suņu skolā tik tikko uzsākām iet!
2. vakar gadījās pretī ļoooti mierīgs zeltra retrīverītis, bet šis mans rūc un rej kā nelabais un lec virsū.
3. ceru, ka spēsim to iepriekšējo pieredzi vērst par labu.
elinat
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 25 Nov 2011, 15:25

Re: iepazīšanās ar citiem suņiem

Postby Eskimo » 09 May 2014, 16:15

Diemzeel ne vienmeer ievish tas atkariigs no sunu skolas un socializacijas. Ari manejais apmeklee sunu skolu regulari kops 5 menesu vecuma,nu jau nepilni divi gadi Harlim, ar suniem ir socializejies atliku likaam kops bernu dienam, bet kad ierauga citu suni neinteresee ne karums,ne bumba, ne es pati,tikai tas suns. un neviens man nav sniedzis atbildi kura palidzetu sajaa gadijumaa. Ir mums arii privattreneris kurs brauc uz majam,un strada ar mums individuali, bet joprojam nekaa. :ieraujpoda: VIenigais kaa mes tiekam garam citiem suniem ir neesajot halti,saura siksnina paari degunam,tas nav uzpurnis,eest,dzert,( ariii kost)var, bet kontrolet suni vieglak, mans sapnis butu ar suni parvietoties bez halti publiskaas vietaas,bet diemzel nekas mums no taa nesanak. :jaut:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests