Sanbernārs kož rokās...

Dogs Teaching

Sanbernārs kož rokās...

Postby Achuks » 18 Nov 2011, 17:35

Sveiki, man radusies problēma ar suni...Sunim jau ir 1,5 gadi un nesen ir parādījies tizls reflekss...Katru reizi kad viņu pabužinu vai paijāju viņš kož rokā...Itkā ne agresīvi, bet izskatās vairāk pēc tāda instinkta...Katru reizi roka paliek ar siekalām un dažreiz arī kodiens nav no vājākajiem...Ir gadījies arī spēlējoties, ka itkā negribot, bet iekož diezgan stipri... Es gribētu uzzināt ar kādiem paņēmieniem varētu šo košanu atradināt... Zinu ka maziem suņiem jāsit ar avīzi, bet šaubos vai mans suns būs tas gadījums kad ar avīzi varēs ko panākt... Varbūt ir citi veidi?
Achuks
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 16 Jun 2010, 14:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby s_solv » 18 Nov 2011, 20:03

Achuks wrote: maziem suņiem jāsit ar avīzi,

?? :soks: vai tiešām?
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby vipdu » 18 Nov 2011, 20:52

Tas ir padomju uzskats, ka suns ir jāsit lai iedzītu paklausību. Šobrīd cilvēki uzskata, ka suns ir jāmīl un jāmāca, lai tas kļūtu labs draugs, nevis nikns dzīvnieks, kurš neuzbrūk tikai tādēļ, ka baidās (neapvainojieties, vienkārši es mājās par šo jautājumu tik ilgi karoju, ka padomju uzskatu pieminēšana vien man jau uzdzen dusmas).
Es nezinu kā būtu pareizi rīkoties, bet domāju, ka darītu tā - kad suns iekož nokauninātu un aizsūtītu uz vietu (ja viņš nekož tīšām), kad neiekož uzslavētu iedotu kaut ko garšīgu. Skatītos pēc situācijas cik to kaunināšanu spēcīgu taisīt, vienkārši ar vārdiem vai vēl stingri aiz čupra paņemtu. Bet tās manas domas, man tā pieredze nav milzīga un izglītība šajā ziņā arī gandrīz nekāda, tā ka varbūt kāds labāk ko ieteiks.
Tikai ko gribēju piebilst - vardarbība tikai vairo vardarbību, ja suni sitīs tad eksemplāri kam vajāka psihe var paši palikt agresīvi (tie mācās vadoties pēc Jūsu piemēra).
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby Achuks » 19 Nov 2011, 15:36

Es jau nebiju domājis ņemt un slānīt suni :D Vienkārši lasīju atbildes uz citiem jautājumiem un redzeeju ka maziem suņiem jāuzdod pa degunu vai pa otru galu ar avīzi lai būtu troksnis... :D
Achuks
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 16 Jun 2010, 14:21

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby ingo » 20 Nov 2011, 09:36

Achuks wrote:Es jau nebiju domājis ņemt un slānīt suni :D Vienkārši lasīju atbildes uz citiem jautājumiem un redzeeju ka maziem suņiem jāuzdod pa degunu vai pa otru galu ar avīzi lai būtu troksnis... :D


jāuzsit, lai būtu troksnis :jaa: bet ne pa degunu, vai otru galu vai citur kur. Troksni var uztaisīt kaut vai pa savu roku ar to avīzi uzsitot vai pa kādu mēbeli, bet ne pa mazsunīti tā lai troksnis rastos :soks:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby čība » 20 Nov 2011, 11:12

Mums ļoti labi darbojās - kož, nav spēles, nav glaudīšanas. Momentā pārtraucu un "apvainojos". Kad bija mazi, neapvainojos, bet steidzu iemainīt rokas pret kādu mantu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby madzhy » 20 Nov 2011, 11:28

vipdu wrote:vardarbība tikai vairo vardarbību

ingo wrote:jāuzsit, lai būtu troksnis :jaa: bet ne pa degunu, vai otru galu vai citur kur.


ak tu dieniņās :aknee: :D man domāt, ka ar avīzi košanas gadījumā, ja tā aiziet jau par traku, mierīgi var uzsist ar avīzi "skaņas pēc" kā maza auguma sunim, tā lielam. Arī lieli suņi parasti respektē to avīzes švīkstēšanu. Galvenais jāmēģina parādīt, ka saimniekam nav interesanti, ja suns kožās, piemēram, ar momentānu spēles pārtraukšanu ;)
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby Demix » 03 Dec 2011, 12:46

madzhy wrote:
vipdu wrote:vardarbība tikai vairo vardarbību

ingo wrote:jāuzsit, lai būtu troksnis :jaa: bet ne pa degunu, vai otru galu vai citur kur.


ak tu dieniņās :aknee: :D man domāt, ka ar avīzi košanas gadījumā, ja tā aiziet jau par traku, mierīgi var uzsist ar avīzi "skaņas pēc" kā maza auguma sunim, tā lielam. Arī lieli suņi parasti respektē to avīzes švīkstēšanu. Galvenais jāmēģina parādīt, ka saimniekam nav interesanti, ja suns kožās, piemēram, ar momentānu spēles pārtraukšanu ;)

Es vēl uzgriežu muguru,tas maniem ļoti nepatīk,tad suns lien no ādas laukā,lai es uz viņu paskatītos!Mums tas strādā labi :jaa: Tagad jau labi zin,ja es uzgriežu muguru,kaut kas nav labi,kā apgriežos,tā suns priecīgs un nevēlamo darbību neatkārto:)
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby murkata » 04 Dec 2011, 14:21

es vēl pirms tam uztaisu BRIESMĪGAS acis un lūru virsū kādas dažas sekundes un tad aizgriešos. ļoti labi strādā :D

P.S. labi, ka suņi lasīt neprot un forumos neiet :D
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby Citroniņš » 04 Dec 2011, 16:37

P.S. labi, ka suņi lasīt neprot un forumos neiet


Nu.. es visus suņus esmu izmācījusi no košanas savādāk. Ja suns sāk kost man rokā, dauzoties vai jebkā, es satveru ar roku viņa žokli viegli, bet tā lai ar īkšķi un rādītājpirkstu var iespiest vaigus uz iekšu, tā ka, ja tajā brīdī suns mēģinās kost man rokā, viņš iekodīs sev. Pāris reizes tā ir izdarīts un pēc tam nekāda dauzīšanās un suns saprot ātri vien. Tagad ja uznāk dullie pietiek pateikt nē, vai nedrīkst, vai Nekod, un viss suns nomierinās.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby Pekse » 03 Feb 2012, 09:33

Citroniņa teksts mani sasmīdināja :) un tagad pamēģini to aprakstīto izpildīt sanbernāram :)

Žēl ka ātrāk neizlasīju jautājumu :(

Sanbernārs, ja gribēs Jums iekost rokā, viņš to roku nokodīs. Tas, ko viņš grib, viņiem patīk saimnieku kaut kur "pavadāt" turot aiz rokas. Ir šitāds niķis sanbernāriem. Sava veida dominances izrādīšana jau tā ir. Kā izmacīt? Savējam kliedzu AU un saku, nedrīkst. Ar laiku pāriet. Sanbernārs ir pacietīgs, pāries pēc vairākiem gadiem ;)
Ko nedrīkst darīt. Nedrīkst slēpt rokas, raut no mutes ārā, celt virs galvas utt. Sanbernārs to uzskatīs par spēli, un spēlēs "kurš vinnēs" - Jūs zaudēsiet :paukojas: . Atstāt roku mutē un kliegt AUUUU kamēr tā tiek palaista vaļā. Vēl saku "atdod" to pašu komandu ko lieku atdot kaut ko, kas ir mutē. Nedrīkst viņam rādīt, ka viņš stiprāks, kas zin ko viņš pēc tam sastrādās ...
Sišana ar avīzi ir tāda putekļu izdzenāšana no sanbernāra spalvas :) nepalīdzēs, bet vēl vairāk sanbernāru uzkurinās uz rotaļām (košanu rokā viņš uzskata par rotaļu, kuru uzspiež saimniekam). Sanbernāri ir savādāki, muguras pagriešanu arī viņi neuzskatīs par apbvainojumu. kuce vēl varbūt bet suns. Nea. Sanbernārs ir suns kas vienkārši neapvainojas uz saimnieku ne par ko.
User avatar
Pekse
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 05 Feb 2010, 16:48
Location: Riga

Re: Sanbernārs kož rokās...

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Feb 2012, 17:28

Pekse wrote: :) un tagad pamēģini to aprakstīto izpildīt sanbernāram :)
...vai iekarsušam terjeram. Jo mazāks, jo sarežģītāk, Fusei laikam vispār galvu norautu. Nē, nenorautu vis - jo klāt nemaz netiktu.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron