Pastaiga ar ratiem un suni

Dogs Teaching

Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Drago » 04 Jan 2012, 17:50

Laba diena! :)

Vēlos uzzināt Jūsu viedokli un saņemt ieteikumu, kā labāk rīkoties!

Man ir 7 mēn. jauns VAS puika. Dzīvo visu laiku ārā (Rīga), reizēm ieskatās istabā. Paņēmu, kad viņš bija 3,5 mēn. vecs. Lēnām uzsāku apmācību, bet sakarā ar mazās piedzimšanu, viss palika pusratā :(

Tagad vēl joprojām neizdodas atrast laiku, lai nu jau lielo draugu varētu trenēt. Laika nepietiek.
Sēdēt māk, gulēt māk, izskrējies ir labi. Pavadā iet smuki tikai ar mani divatā un raitā solī. Ja skrienu- ideāli!

Ar ratiem pastaiga pārvēršas murgā. :lamajas: Puikam visu laiku uzmanība ir citur. Reaģē uz katru suni- raujās pie tiem, es nelaižu, jo saimnieki tādi, ka ar līkumu sāk iet (labi, ka kaķi vienaldzīgi), lielāko ties mani velk. Tās ir šausmas, es vairāk stāvu, kā eju, jo mazu māciju ar iešanu pretējā virzienā un stāvēšanu uz vietas /kā apstājos, tā viņš apsēžas/. Izdevās labi, bet ar ratiem vai mazo slingā tas ir traki. Viņš jau ir ļoti spēcīgs savos 7. mēn. Ar vienu roku pie ratiem man nesanāk. Saprotu, ka viņam garlaicīgi. Bet vakaros viena īsti vairs negribu iet, jo vienreiz jau piedraudēja (k-kādi apdzērušies tipi), ka suni nošaus, ja nebūs uzpurņa. Pa dienu nevaru mazo vienu atstāt... :( Beigās ir tā, ka suns visu laiku pa dārzu vien dzīvojas.

Gribu ar viņu pastaigās iet, bet nezinu kā lai savienoju pastaigu (rati, vai mazā slingā + mans vilciņš) :jaut:

Ienāca prātā doma (bet nesaprotu vai laba, jo bail, ka par sadistisku), varbūt iegādāties to ķēdi ar asumiem?! Varbūt dažas reizes un saprastu, ka ar ratiem nav iespēja man tā fiksi iet un neraustīs?!

Lūdzu padalieties ar savu viedokli.
P.S. Zinu, ka jāiet skola, bet šobrīd nav kad. Ceru pavasarī atsākt apmācību.

Paldies jau iepriekš! :)
Drago
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 4
Joined: 04 Jan 2012, 14:14

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Linda B. » 04 Jan 2012, 19:17

Iemaci sunim iet blakus!Nu kamer mazais gul vari tacu atrast 20min laika,lai pastaigatu ar suni pa pagalmu surpu turpu un iemacitu komandu blakus,vai ne?Panem lidzi kaut ko,kas sunim vislabak garso,pieliec pie pavadas un uz prieksu!Pastaigas ejot nem lidzi karumus sunim un uzslave,un iedod karumu,kad vins iet ta,ka tev patik,ja velk-specigs raviens un komanda neskrien,kad iet smuki-atkal karumu.VASi ir grudi suni,gan atri sapratis,ko no vina gribi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Drago » 04 Jan 2012, 20:01

Linda B. , paldies!
Pa dārzu paklausība ir gana laba arī bez siksnas, ja kārumi rokās.
Bet aiz sētas jau ir cita dzīve.
Drago
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 4
Joined: 04 Jan 2012, 14:14

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Greylove » 04 Jan 2012, 20:16

Drago, viss dzīvē relatīvs! Man ir divi lieli, enerģiski un velkoši suņi. Un rati arī. Ar abiem trakajiem pie pavadas, un vēl ratiem pastaigāties šķiet teju nereāli, un lidz ar to, pastaigāties tikai ar vienu suni sāk sķist ļoti viegli. :tikainesaki:
Ja nopietni, tad varbūt pamēģini fleksi? Cik saprotu, jūs pie parastās / īsās pavadas staigājat. Jebšu sākumā īsā pavada un "blakus", zaļākā zonā, savukārt kārtīgi izkustēties fleksī. Zinu, ka tauta it kā par labākiem atzīst lentes tipa fleksi, mums gan labāks šķiet 8m virves.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby brex » 04 Jan 2012, 23:05

Lidzes tikai un vienigi apmaciba!! nekas cits - brinumu nujinas nav!! sakuma maci sev blakus seta, tad seta ar ratiem, tad uz ielas mazus gabalinus

staigaju ar ratiem un suni blakus ari bez pavadas - bet nu labi, nav Riga. suns gan ir daudzmaz macits. vieglak iet ar fleksi - ja ejam pa "bistamam" vietam

asa siksne neko nemainis - nemacits suns tapat raustisies

Greylove - ar diviem labjiem, visu cienu! :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Drago » 04 Jan 2012, 23:44

brex, paldies, es jau arī tā domāju, ka pa draugam visu vajadzētu varēt sarunāt :)
Greylove, paldies, iepatikās tā doma par virvi. brīvdienās noteikti notestēšu :)
Drago
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 4
Joined: 04 Jan 2012, 14:14

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby silverequs » 05 Jan 2012, 09:33

Raujās pie citiem tāpēc, ka ar saimnieku ir pa maz kontakta un suņa acīs ar saimnieku nav interesanti, asās siksnas ir domātas tikai un vienīgi profesionāļiem un tikai un vienīgi apmācībai, nekādā citādā gadījumā tās lietot nedrīkst. Ja gribās, lai sunim ir nepatīkamas izjūtas pie vilkšanas varbūt iegādāties to uzpurņa veida siksnu, tas it kā mācot vicējus neraut. Vai arī to ierīci, kas izdod nepatīkamu skaņas signālu, kad suns sāk vilkt. Kaut kur iepriekšējos postos par to tika runāts. Apmācībai ar pozitīvo metodi diez vai būs rezultāts, jo saprotu tā, ka rezultāts ir vajadzīgs ātri un jums ir tikai viens uzstādījums, lai suns nerauj, jautājums, vai vēlāk ir plānots suni apmācīt sportā, jo var mēģināt ar tupo metodi rausti, kamēr vairs Tevi nerausta, pie tā ir vajadzīgs ļoti liels spēks, bet rezultāts ir samērā ātri, tomēr to nedrīkst izmantot, ja ar suni vēlāk ir doma nopietni sportot.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Greylove » 05 Jan 2012, 11:58

Pag, pag, es biju domājusi nevis virvi parasto, bet virves tipa flexi (otrs veids ir ar lenti). Ar virvi parasto, manuprāt, nekas jēdzīgs nevar sanākt, jo vidrīzākais, suns sapīsies ratos. Lai gan, pamēģināt, jau protams, var. Domājams, arī ar fleksi sunim sākumā būs tendence putroties un pīties, bet gan fiziku sapratīs.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Drago » 05 Jan 2012, 12:15

silverequs, suni paņēmu, jo gribēju draugu un sargu.
Tagad tiešām galvenais ir, lai varu ņemt pastaigās, jo tajās eju tāpat gandrīz katru dienu, bet viņš dēļ tās raušanas paliek sētā.
Tā kā puika ar tīrām asinīm, doma ir vēlāk uz kādu izstādi aiziet /klubā teica, ka labi kotēšoties/, bet nu man vēl visss jāmācās, jo šis ir mans pirmais VAS, kuru plānoju mācīt tā, lai ir paklausība ne tikai primitīva. :)
Greylove , tā arī sapratu :) paldies, vakar jau i-netā palūrēju kas tiek piedāvāts uz viņa svaru. Nekad protams tādu neesmu pirkusi. Līdz šim izmantoju auduma plato kakla siksnu un plato 2m pavadu.
Drago
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 4
Joined: 04 Jan 2012, 14:14

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Demiana » 05 Jan 2012, 12:29

nekādas dižas pastaigas ar garo pavadu un ratiem manuprāt nevar sanākt, esmu izstaigājusi suņa-ratu periodu ar dvīņu ratiem :lieldienas: :lieldienas: galvenais šajā pasākumā bija:
1. sunim aizliegts vilkt, ja velk, apstājamies un gaidam kamēr suns nomierināsies,
2. pastaigas laikā atļaut izdarīt savas darīšanas
3. neļaut sunim degunu pie zemes laist un pie stabiem stāvēt.
4. ja ir vieta kur var suni palaist bez pavadas paskraidīt, rati stāv pati ar kociņu vai bumbu paspēlējies ar suni.

:rej:

ar garo pavadu vien tāda raustīšanās sanāks, labāk jau uzreiz iemācīt mierīgu pastaigu ar ratiem.
iesaku pirms iet pastaigā, suni mazliet (3-5 min.) "nokausēt" sētā ar bumbu vai kociņu, lai iziet liekā enerģija, un tad iet pastaigā.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Greylove » 05 Jan 2012, 13:13

Mēs par vislabāko atzīstam Flexi Comfort Long 3, ja uz LKFu sanāk braukt, tad domāju, ka viena no visdraudzīgākajām cenām varētu būt viņu veikalā.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Drago » 05 Jan 2012, 13:16

Demiana, liels paldies par labiem ieteikumiem!!! ^^
Drago
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 4
Joined: 04 Jan 2012, 14:14

Re: Pastaiga ar ratiem un suni

Postby Drago » 05 Jan 2012, 13:18

Greylove , paldies! fleksis man noteikti noderēs un tāds pagarāks, kad dosimies uz mežu vai ezeru :D jo vaļā laist vēl baidos :)
Drago
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 4
Joined: 04 Jan 2012, 14:14


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests