Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Dogs Teaching

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Korland Rein » 05 Oct 2012, 13:26

Ronika wrote:Varbūt kāds var ieteikt, kā sākt audzināt 3 mēnešus vecu dzīvespriecīgu, lēkājošu un visās apģērba stērbelēs ķerošos kucēnu, (būdams Vidusāzietis, nākotnē varētu kļūt par visai smagu prieka devu :) ). Nepārtraukti "nedrīkst" uzsaucieni viņu īpaši nesatrauc. Bail, ka nesāk domāt, ka tas ir viņa vārds! :)

Es esmu no tiem, kas teiks šādi: vajadzeja lasīt pirms ņēmat kucenu un šobrīd pielietot jau teorētiskās zināšanas un pats galvenais - bija jabūt fiziski un morāli gatavam suņa ienākšanai mājā.
Ja pēdējais nebija, tad viss dosies smagi..... :apstulbis:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Ronika » 05 Oct 2012, 14:21

Nav jau tik traki, esam gatavi uz visu! :jaa: Nav arī pirmais kucēns, tikai iepriekšējā (pirms 12 gadiem) sunīte bija īsts "paraugsuns". Tagad toties saņemam pēc pilnas programmas :) Un gribas jau tā pareizāk visam šoreiz pieiet (ja nu kādas jaunas vaļīnijas ir izstrādātas, ko nezinu :jautri: ). Paldies par padomiem, visu uzmanīgi pārlasīju, apmēram tā jau arī rīkojamies. Istaba pustukša, tikai lielās mēbeles palikušas (suncis tagad iemanījies lekt uz dīvāna gulēt), zemē pagales, mantiņas, lupatas, graboša plastmasas pudele, ievīstīa lupatā... Droši vien pacietība vairāk vajadzīga :)
Ronika
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 05 Oct 2012, 10:10

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Demiana » 05 Oct 2012, 14:37

Pagales gan nevajag, var slikti beigties, labāk kādu kong rotaļlietu nopērkat.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby chiba » 05 Oct 2012, 14:47

Nekādus labos padomus nevarēšu dot, jo pašai 3mēnešnieks mājās un iepriekšējais suns (pirms 15 gadiem) bija pavisam savādāks, mierīgāks, bet nu apmēram tā arī ir, kā iepriekš runāts. Arī baidos, lai nebūtu par daudz nedrīkst, tāpēc cenšos izvairīties no situācijām, kurās tas būtu jālieto. Dot mantiņas, spēlēties utt. Ja kož rokās (drēbēs), saku nedrīkst un izņemu roku (drēbes) no mutes, cenšos novērst uzmanību. Ja galīgi uzvelkas un trako (reizēm uznāk, kad teju vai sepciāli par spīti pluinās), tad nolieku pie zemes un paturu, lai nomierinās. Nelamāju un nesodu, bet vnk paturu, kamēr mierīgs. Parasti palīdz. Bet nu jā, tas atkarīgs no suņa rakstura. Manējais šobrīd ir ļoti drošs, gandrīz vai nekaunīgs, tāpēc reizēm pie zemes pielikšana viņam neko sliktu nedara. Tur jājūt suns, citam varbūt nevar tā.

Ar lekšanu ar cīnamies. Tā kā nedrīkst nepalīdz, jo suns ir vienkārši histērijā no prieka mani ieraugot, smilkst, lec, kož, luncinās utt, tad ir neiespējami viņu ignorēt, kas būtu vispareizākais. Ignorēt un sasveicināties, kad suns mierīgs. Tā nu pāris reizes esmu pielietojusi paņēmienu, ka paceļu kāju (saliektu celī), kad suns lec, kā rezultātā viņš atduras pret kāju. Pirmajā reizē bija grūti, jo negribas sunim pāri nodarīt, tāpēc nedrīkst stipri, lai nesasitas. Pāris reizes šitā izdarīju, tagad nelec vairs, zina, ka pie zemes kājām jābūt, lai es sveicinātos.'Bet nu ar šo uzmanīgi, tam nav jābūt fiziski sāpīgi sunim nekādā gadījumā! Un noteikti neatbalstu citur lasītu ieteikumu par kāpšanu uz kājām sunim, kad lec. Kā jau teicu- esmu pret fizisku vardarbību.

Katrā ziņā veiksmi! Un atceries, ka suns tak tomēr vēl pilnīgs bēbis, viņam ir normāli draiskoties. Protams, izlaist nevar, jo pēc dažiem mēnešiem būs grūtāk citādi.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Rotija » 05 Oct 2012, 14:54

Demiana wrote:Pagales gan nevajag, var slikti beigties, labāk kādu kong rotaļlietu nopērkat.


Jap,ar gribēju ierakstīt. Pirms dažām dienām manam vienam tas gandrīz slikti beidzās. :(
Katrā ziņā bez pieskatīšanas tādas lietas labāk neatstāt spēlēm.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Ronika » 05 Oct 2012, 15:14

chiba, paldies, nomierinājāt mani, - manējais ir tieši tāds pats. Tikai vēl ēdelīgs ļoti, - un pa kluso mēģina zagt kritušos ābolus un vīnogas no vīnogulājiem. Kaķa bļoda tagad stāv ārā uz palodzes, - citādi tiek izlaizīta. Laikam jau ar audzināšanu man viss tomēr daudzmaz normāli, negribas jau arī bļaustīties visu laiku uz "cilvēku" :), tā periodiskā trakulība laikam jau visiem mazuļiem uznāk, izplosās un tad tāds labulis paliek, - guļ un skatās ar tāādām acīm...
Par pagalēm ņemšu vērā :jaa: , laikam jau labāk pa laikam kādas jaunas mantas nomainīt.
Ronika
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 05 Oct 2012, 10:10

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby chiba » 05 Oct 2012, 15:24

Ronika, ne velti ir radies teiciens- labs suns ir noguris suns :) Ja dienu sanāk pavadīt aktīvi, tad suns "nav mājās", kā es saku- mierīgi guļ un atpūšas. Ja diena ir bijusi mazāk aktīva, tad vakarā ir trakojamais. Tad dodamies garā pastaigā, paspēlējamies, paplosamies. Ja viņš ir aizņemts, tad nav prātā muļķības. Ā, vēl viena lieta, kas mums ideāli strādā. Ja suņam nesas prāts uz muļķībām, ķeros pie komandu apmācības- manējais momentā pārslēdzas uz mācību režīmu un ir tik klausīgs un uzmanīgs. Protams, jāņem vērā, ka 3 mēnešos tās mācības ir vairāk kā rotaļa un īsu brīdi, lai suņam neapnīk.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Ronika » 05 Oct 2012, 16:01

chiba, tad nu gan malacis suns un saimniece! Man komandu apgūšana pašai "jāapgūst" no jauna. :sarkstosa: Paldies par iedvesmojošo stāstu! :)
Ronika
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 05 Oct 2012, 10:10

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby OrlandoSeaHorse » 05 Oct 2012, 18:51

Ronika wrote: Tikai vēl ēdelīgs ļoti, - un pa kluso mēģina zagt kritušos ābolus un vīnogas no vīnogulājiem. Kaķa bļoda tagad stāv ārā uz palodzes, - citādi tiek izlaizīta.
To visi suņi ēd - āboli, bumbieri no zemes, vīnogas no kāta, tad vēl jāņogas, upenes, zemenes, tomāti, gurķi, utt, viss, kas dārzā tāds garšīgs ir. Vienīgi vīnogas nevajadzētu ļaut, tās sunim bojā aknas (vai nieres, neatceros, tad jāskatās "avoti"), kaķa barību arī ne. Citu lai ēd uz veselībām. Nebūs taču tik maz saaudzis, ka viena kucēna mute ģimeni badā atstās?
Pie tā paša atcerējos kā mans vecākais suns mācīja par sevi gadu jaunāko: mazais pavasarī atradis sapuvušu pērno ābolu. Es nemaz neredzēju, kas tur ir, mazajam zem ūsām neko saprast nevar - ir, kas mutē vai nav. Un pat ja saprastu un gribētu atņemt, dārza plašumos nenoķertu. Bet vecākais suns uzreiz pamanīja, saprata un noreaģēja. Apvēla sīko uz muguras, izņēma ābolu no mutes, aizmeta labi tālu un vēl piekodināja draņķi mutē neņemt. Tas bija tik izeiksmīgi un nepārprotami, ka es ar vaļēju muti skatījos.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kā pieradināt suni palikt vienam mājās

Postby Ronika » 05 Oct 2012, 19:11

Nav jau žēl, lai ēd! Tikai esmu saklausījusies norādījumus, ka tādam sīkaļam (nepilni 3 mēneši) jāievēro stingri norādītais ēdiena daudzums, tad nu klāt pie dienas devas kādreiz iedodu tikai pa drusciņam biezpiena. Bet, kā iziet ārā, mudīgi laižas ap mājas stūri un še tev -āboli, vīnogas, koku lapas, kāds kailgliemezis... Un ēdienreizēs tāds skats, it kā mēnesi nebūtu ēdis. Aprij visu dažās sekundēs un tad sēž un žegojas. ^^
Ronika
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 05 Oct 2012, 10:10

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron