Nikns kucēns

Dogs Teaching

Nikns kucēns

Postby ripa » 28 Jan 2012, 19:04

Mans mazais Džeka Rasela kucēns(7 mēn.) ir ļoti nikns uz svešiem cilvēkiem, kad kāds ienāk mājā, rej kādas 15 min no vietas un tad nomierinās, pierod pie cilvēka.Labi, sargā māju, tas vēl pieņemams.Bet, kad pastaigājamies pa privātmāju ielu, tad norej katru, kurš iet garām, manī neklausās vispār.Kā, lai iemāca, ka visa iela nav viņa teritorija? :rej:
ripa
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 28 Jan 2012, 13:51

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Nikns kucēns

Postby brex » 28 Jan 2012, 19:25

7 men - tatad lidz sim tas sunim ir atlauts, suns dara to, ko saimnieki akcepte
ko darit - iet sunu skola un macities stradat ar suni; sunim, kas iemacits normali iet blakus, tada uzvediba nebus
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Nikns kucēns

Postby ripa » 28 Jan 2012, 20:02

Jā, tā jau sanāk.Nedzīvojam Latvijā, suņu skola sanāk par dārgu, bet tas tā...mēģināšu tikt galā saviem spēkiem :paukojas:
ripa
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 28 Jan 2012, 13:51

Re: Nikns kucēns

Postby brex » 28 Jan 2012, 20:08

dargak sanaks, ja suns kadam uzmetisies!! :ninja:
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Nikns kucēns

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Jan 2012, 01:24

ripa wrote:Jā, tā jau sanāk.Nedzīvojam Latvijā, suņu skola sanāk par dārgu, bet tas tā...mēģināšu tikt galā saviem spēkiem :paukojas:
Ārpus Latvijas (kur tomēr valda bardaks) ar rejošu suni var sanākt vēl dārgāk. Kad kaimiņiem apniks, sāks sūdzēties, sauks policiju... Pat privātmāju kaimiņi pret troksni ir jutīgi. Vai tiešām visas skolas ir tik dārgas? Vispirms pamēģiniet noskaidrot, varbūt kādā klubā ņem par gada biedru maksu. Mēs tādā gājām, par gadu no cilvēka mazliet pāri 100 eiro, nāc cik gribi, ar cik suņiem gribi, tikai noteikums, ka 1 nodarbībā 1 cilvēks strādā ar 1 suni.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Nikns kucēns

Postby Laima » 30 Jan 2012, 12:07

Suns sargā, jo jūtas saimnieks un atbildīgs par visu.
Vajadzētu ignorēt viņa rejas ja kāds nāk ciemos, BET, tas ir jādara arī ciemiņam. Respektīvi, kas ciemiņš ienāk mājās, viņš sasveicinās ar saimnieku un sunim nepievērš nekādu uzmanību ne saimnieks, ne viesis. Tādējādi parādot, ka suns var nomierināties un nesaspringt, ka saimnieks pats kontrolē situāciju. Var sarunāt kādus draugus, lai speciāli nāk ciemos biežāk. Bet ar to viss vēl nebeidzas. Ignorēšana jāturpina arī promejot, jo suns juzdams, ka groži slīd no rokām ārā mēģinās pārņemt kontroli ciemiņiem promejot - tieši tas pats ciemiņš atvadās no saimnieka un aiziet.
Ja ciemiņi vai saimnieks pievērš uzmanību, tad suns domā, ka dara pareizi, ja suni soda, suns var iztulkot to kā bailes un sargāt vēl spēcīgāk.

ārā ejot tas būs grūtāk, jo tur visi sveši, te var mēģināt pielietot klikera metodi. Vispirms suns jāpieradina pie situācijas klikeris-kārums. Vienkārši mājās klikšķināt un uzreiz dot kārumu. (Nedrīkst klikšķināt, kad suns ir gabalā no ums, jo viņš var padomāt, ka klikšķis domāts piesaukšanai klāt.)
Tad likt pildīt komandu, tikko komanda izpildīta klikšķis-kārums. Jūsu gadījumā komanda nedrīkst - jebkādā situācijā, kad gribat suni apsaukt, komanda „nedrīkst” un tikko suns pieklust, pārtrauc nevēlamo darbību tā klikšķis-kārums. Komandai jābūt skaidrai, jo sākumā viņš dzirdot skaļi pateiktu vārdu vienkārši ieklausīsies, uzreiz klikšķis-kārums. Līdz beidzot suns sapratīs, ka komanda "nedrīkst" nozīmē pārtraukt šī brīža darbību, jebkuru!
Image
User avatar
Laima
Junior
Junior
 
Posts: 545
Joined: 13 Jan 2010, 23:39
Location: Ādaži - Kadaga

Re: Nikns kucēns

Postby s_solv » 30 Jan 2012, 13:43

pret riešanu ieteiktu mēģināt pielietot Fishera diskus. bet viss jādara stingri pēc manuāļa!!!
Paklausība, savstarpējā cieņa, respekts palīdz vienmēr. Suns neklausīs cilvēku, kuru neuzskata par rīcības spējīgu un neuzticas viņa lēmumiem.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Nikns kucēns

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Jan 2012, 13:50

Laima wrote:Suns sargā, jo jūtas saimnieks un atbildīgs par visu.
Jā, tikai ideja, ka no šis ir tas, no kā būtu jāsargā, viņam rodas tāpēc, ka pašam ir bail. Suņi riedami sauc palīgā savu baru, jo jūt, ka paši netiks ar situāciju galā. Tas izskaidro, starp citu, arī to, ka mazie sunīši ir modri "zvaniņi", kas brīdina par jebkura ciemiņa parādīšanos, bet īsteni nopietnie zvēri klusēdami liek saprast "Viss ok saimniek, es tikšu galā, tev ādu atnest?"
Kucēns intensīvi jāsocializē 2-4 mēnešu vecumā, lai pieaudzis "visu zinātu" un ne no kā nebaidītos. Jāiet pa vietām, kur daudz cilvēku, burzma, velosipēdisti, skrituļotāji, spiedzoši bērneļi, jāpieradina pie dažādiem transporta veidiem, citiem dzīvniekiem (kaķi, govis, zirgi, - viss, ko var atrast), ejiet ciemos, taisiet skaļas ballītes mājās. Varbūt 7 mēnešos vēl nav viss zaudēts.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Nikns kucēns

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Jan 2012, 14:01

s_solv wrote:pret riešanu ieteiktu mēģināt pielietot Fishera diskus. bet viss jādara stingri pēc manuāļa!!!
Paklausība, savstarpējā cieņa, respekts palīdz vienmēr. Suns neklausīs cilvēku, kuru neuzskata par rīcības spējīgu un neuzticas viņa lēmumiem.
Izlasīju par tiem diskiem. Nu ko tik neizdomā, lai kārtējo grabuli nopārdotu. Es pat esmu redzējusi šito metodi darbībā, tikai nosaukumu nezināju. Un neredzu, kā diski var nostiprināt saimnieka cieņu suņa acīs. Paša ķermeņa valoda ir daudz efektīvāks līdzeklis, vienmēr ir līdzi un nav jāpērk.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Nikns kucēns

Postby ripa » 30 Jan 2012, 15:19

Paldies visiem par atbildēm un ieteikumiem.Šis man ir pirmais suns, nav viegli :histerija: Kad esam ar suni tālāk no mājām, riešanas problēma pazūd, varam pa parku staigāties un neviem virsū nerej.Ar klikeri strādājam, bet, kad suns ir aizņemts ar riešanu, klikeri vienkārši nedzird un un arī kārumi neinteresē.
ripa
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 28 Jan 2012, 13:51

Re: Nikns kucēns

Postby s_solv » 30 Jan 2012, 17:08

klikināt brīdi, kad suns rej ir nepareizi, sanāk slavēt par riešanu.
Fišera diskus pati izmēģināju, tiesi pret riešanu, kad ejam āra trepenē, pie lifta utt. kad nāk kāds iekšā. Mums tie palīdzeja momentā!!!!
Piebildīšu, ka ar savu suni es daudz nodarbojos, mums ir iziets VDK kurss, visu laiku skrienam adžiliti, mācamies trikus, utt.
Riešanu mājās, trepenē, pie mājas nekad neesu ļāvusi jau no 2 mēn. vecuma, bet tas instinkts un vēlme ir tik milzīga.... Viņai jau iet 4-tais gads un mēs ar to visu laiku cīnamies. Ejot ārā man VIENMĒR ir līdzi kārumi , fišera diksi un klikeris.
Nopirku Fišera diskus pirms 3 mēnešiem. Esmu laimīga!! es nezinu kā vēl aprakstīt. Jo viņa mani beidzot dzird un klausa trepenē un pie lifta, tagad ir visu laiku pilda komandu "blakus", un par smuku neriešanu uz satiktajiem cilvēkiem, suņiem un iešanu blakus vienmēr ir uzlava (kārums). Jā, man tikai tie diski ļoti palīdzēja šajā problēmā. Nekur citur viņus nepielietoju.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests