Bailīgs suns. Ilgstoši.

Dogs Teaching

Bailīgs suns. Ilgstoši.

Postby jekabeda » 24 Mar 2012, 11:31

Sunei jau 8,5 mēneši. Dzīvo pie mums jau 5 mēnešus. BET joprojam baidās no trokšņiem, svešiem cilvēkiem, mašīnām, trolejbusiem utt.!!!!!!! Liekas, ka divi dažādi suņi - viens, kas dzīvoklī un otrs, kad iziet ārā. Mājās visu saprot, klausa, iziet ārā - pārvēršas - neinteresē ne kārumi, ne rotaļlietas, nav iespējams pieradināt iet blakus. Vienīgi nomierinās, ja esam tadā vietā, kas tālu no civilizācijas burzmas - mežs, jūrmala. Sunu skolā arī adekvāta, jo laukums atrodas tālu no ceļa. Trenere sākumā teica, ka jāsocializē. Nu cik ilgi vēl jāsocializē????!!!!! Jau 5 mēnešus katru dienu kaut kur ejam, braucam ar mašīnu, vilcienu utt. Gadās periodi, kad ir sakarīgāka, bet visā visumā nekāda dižā progresa nav! Esmu izmisumā, jo vīrs brauc strādāt uz ārzemēm un man jā paliek par šī suņa vienīgo saimnieku. Nervi vairs netur vilkt aiz sevis pusnožņaugušos suni. Ņemot vērā, ka tas ir amerikāņu buldogs, tad viņa jau sāk vilkt mani!!! Nekādus blakus, brīvi utml. uz ielas nedzird!!! Help!!!
jekabeda
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 07 Dec 2011, 18:34

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bailīgs suns. Ilgstoši.

Postby Demix » 24 Mar 2012, 11:57

jekabeda wrote:Sunei jau 8,5 mēneši. Dzīvo pie mums jau 5 mēnešus. BET joprojam baidās no trokšņiem, svešiem cilvēkiem, mašīnām, trolejbusiem utt.!!!!!!! Liekas, ka divi dažādi suņi - viens, kas dzīvoklī un otrs, kad iziet ārā. Mājās visu saprot, klausa, iziet ārā - pārvēršas - neinteresē ne kārumi, ne rotaļlietas, nav iespējams pieradināt iet blakus. Vienīgi nomierinās, ja esam tadā vietā, kas tālu no civilizācijas burzmas - mežs, jūrmala. Sunu skolā arī adekvāta, jo laukums atrodas tālu no ceļa. Trenere sākumā teica, ka jāsocializē. Nu cik ilgi vēl jāsocializē????!!!!! Jau 5 mēnešus katru dienu kaut kur ejam, braucam ar mašīnu, vilcienu utt. Gadās periodi, kad ir sakarīgāka, bet visā visumā nekāda dižā progresa nav! Esmu izmisumā, jo vīrs brauc strādāt uz ārzemēm un man jā paliek par šī suņa vienīgo saimnieku. Nervi vairs netur vilkt aiz sevis pusnožņaugušos suni. Ņemot vērā, ka tas ir amerikāņu buldogs, tad viņa jau sāk vilkt mani!!! Nekādus blakus, brīvi utml. uz ielas nedzird!!! Help!!!

Kā ar atalgojumu par labu uzvedību? Vai kad puslīdz klausa tiek dots kāds kārums,uzslava?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Bailīgs suns. Ilgstoši.

Postby jekabeda » 24 Mar 2012, 12:13

Jā. Bet kā jau iepriekš minēju, tas darbojas tikai dzīvoklī vai tādā vietā, kur ir kluss un mierīgi. Uz ielas viņa vispār kārumus neredz un manis teikto nedzird. Ar vīru tas pats, tikai viņam ir vairāk fiziskā spēka, lai noturētu.
jekabeda
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 07 Dec 2011, 18:34

Re: Bailīgs suns. Ilgstoši.

Postby Demix » 24 Mar 2012, 13:48

jekabeda wrote:Jā. Bet kā jau iepriekš minēju, tas darbojas tikai dzīvoklī vai tādā vietā, kur ir kluss un mierīgi. Uz ielas viņa vispār kārumus neredz un manis teikto nedzird. Ar vīru tas pats, tikai viņam ir vairāk fiziskā spēka, lai noturētu.

Tad šajās vietās arī jāatalgo,sunim ir jāsaprot,ko Jūs no viņa gribat,tātad tajos momentos,kad suns dara to/tā kā Jums patīk atalgot un vienmēr,tik ilgi cik nepeiciešams,galvanais nekliedziet,kad suns kļūst tramīgs vai nenormāli raujas,tas viņu tikai uzbudinās,milzīgs darbs Jums stāv priekšā.Veiksmi!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Bailīgs suns. Ilgstoši.

Postby murkata » 26 Mar 2012, 09:55

hm, būtu jāiet pie riktīga speciālista! nevis tikai pie trenera. lai paskatās, kā tieši suns uzvedas, kā jūs kopā darbojaties stresa situācijā. varētu būt, ka tā ir apsēstība, vai spītība, vai vēl kaut kas, papildus bailēm. ja suns tiek cvisu laiku socializēts, tad rezultātam jābūt. ja tas nav, tad jāmeklē papildus iemesli.
pakonsultējieties ar dresētāju, te forumā.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Bailīgs suns. Ilgstoši.

Postby Vita » 05 Apr 2012, 10:01

Nupat izlasīju interesantu rakstu, kas lika aizdomāties. Ne vienmēr pie vainas varētu būt socializācija, iedzimtība, reizēm varbūt arī veselības problēma...
http://scotch.5bb.ru/viewtopic.php?id=290
User avatar
Vita
Puppy
Puppy
 
Posts: 211
Joined: 25 Feb 2010, 14:35

Re: Bailīgs suns. Ilgstoši.

Postby Demix » 07 Apr 2012, 13:48

Vita wrote:Nupat izlasīju interesantu rakstu, kas lika aizdomāties. Ne vienmēr pie vainas varētu būt socializācija, iedzimtība, reizēm varbūt arī veselības problēma...
http://scotch.5bb.ru/viewtopic.php?id=290

Nu ārkārtīgi interesanti,šo es papētīšu cītīgāk :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Bailīgs suns. Ilgstoši.

Postby lietaskoks » 04 Aug 2012, 14:55

Arī mans Pipars (jauktenītis, 10 mēn.) ir briesmīgi bailīgs. Turklāt, viņa bailes (gan no atsevišķiem cilvēkiem, gan svešiem suņiem) izpaužas "grebenes" sacelšanā, riešanā un zemes kārpīšanā ar visām četrām.:( Katru dienu ejam staigāt pa mežu, kur satiekam gan cilvēkus , gan suņus, taču tikai retos gadījumos mums izdodas "padraudzēties" ar sugas brāļiem. Ar draudzenes mazajām taksenītēm sarada tikai 14-15 dienās.:( Te daudz norāžu uz socializāciju, ar ko tiek domāta diezgan agresīva suņa vešana cilvēkos un citos suņos, bet es redzu, ka Pipars no šādiem uzspiestiem kontaktiem kļūst vēl nesakarīgāks.Mēģinājām pavasarī iet pie Aleksandras (Biķerniekos) uz suņu skolu, bet pārtraucām uz vasaru, jo netiku skaidrībā, - suns mēģina izpildīt komandas tāpēc, ka viņam pielec, vai arī tāpēc , ka paniski baidās no treneres un viņas skolas "no spēka" pozīcijām. Uz ko es velku? Vai tomēr nav tā, ka arī suņu raksturi (ne tikai temperaments) atšķiras? Proti, varbūt mans audzināmais ir pārāk jūtīgs un viņam nepieciešama cita pieeja? Ja tā, - kur lai šo citu pieeju meklē? Varbūt ir kāds īpašs suņu uzvedības speciālists? Man kkā šķiet, ka vispirms vajadzētu panākt Piparam stabilāku psihi un tad mēģināt veidot "paraugsuni"?
lietaskoks
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 20 Dec 2011, 00:35

Re: Bailīgs suns. Ilgstoši.

Postby s_solv » 06 Aug 2012, 14:57

lietaskoks wrote:Arī mans Pipars (jauktenītis, 10 mēn.) ir briesmīgi bailīgs. Turklāt, viņa bailes (gan no atsevišķiem cilvēkiem, gan svešiem suņiem) izpaužas "grebenes" sacelšanā, riešanā un zemes kārpīšanā ar visām četrām.:( Katru dienu ejam staigāt pa mežu, kur satiekam gan cilvēkus , gan suņus, taču tikai retos gadījumos mums izdodas "padraudzēties" ar sugas brāļiem. Ar draudzenes mazajām taksenītēm sarada tikai 14-15 dienās.:( Te daudz norāžu uz socializāciju, ar ko tiek domāta diezgan agresīva suņa vešana cilvēkos un citos suņos, bet es redzu, ka Pipars no šādiem uzspiestiem kontaktiem kļūst vēl nesakarīgāks.Mēģinājām pavasarī iet pie Aleksandras (Biķerniekos) uz suņu skolu, bet pārtraucām uz vasaru, jo netiku skaidrībā, - suns mēģina izpildīt komandas tāpēc, ka viņam pielec, vai arī tāpēc , ka paniski baidās no treneres un viņas skolas "no spēka" pozīcijām. Uz ko es velku? Vai tomēr nav tā, ka arī suņu raksturi (ne tikai temperaments) atšķiras? Proti, varbūt mans audzināmais ir pārāk jūtīgs un viņam nepieciešama cita pieeja? Ja tā, - kur lai šo citu pieeju meklē? Varbūt ir kāds īpašs suņu uzvedības speciālists? Man kkā šķiet, ka vispirms vajadzētu panākt Piparam stabilāku psihi un tad mēģināt veidot "paraugsuni"?


Es arī gāju ar Tiku uz paklausības nodarbībām pie Aleksandras un varu teikt tikai labākos vārdus. Ļoti profesionāli un pareizi. Pateicoties Aleksandrai, izaudzināju ļoti paklausīgu suni.
Par pašu metodi (korekciju metode jeb mehānika) varu teikt, ka tā ir populārākā un efektīvākā pasaulē. Tā balstās uz stipru suņa slavēšanu - motivēšanu un uz pareizu mehānikas pielietošanu. Šī metode nemēģina panāk, lai suns paniski baidītos, bet gan māca cienīt un klausīt savu saimnieku. Jūs nekad nepanāksiet augstu paklausības līmeni no suņa, kurš no jums baidās. Jāsaka gan, ka lai sasniegtu rezultātus, jāņem vērā instruktora norādījumi un jāstrādā ar suni arī ikdienas dzīvē ārpus nodarbībām, un jāturpina rīkoties tieši tāpat, kā rādīts nodarbības laikā. Dusmoties, rāties, bļaustīties un sist suni ir aizliegts. Cilvēku dusmu izvirdumiem nav nekāds sakars ar mehāniku.
Atbilde uz jūsu jautājumu: Jebkura temperamenta nesavaldīgo demonstrēšanu gan suņu, gan cilvēku pasaulē visefektīvāk var izaudzināt ar disciplīnu. Ko šī metode tieši arī sniedz.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron