teritorijas iezīmēšana... kā problēma

Dogs Teaching

teritorijas iezīmēšana... kā problēma

Postby ash » 26 Mar 2012, 11:06

Sunim 1 gads. kāju cilā jau kopš 7 mēnešu vecuma.
sākumā tikai pastaigājoties iezīmēja katru zāles stiebru. tagad cītīgi ķēries pie pagalma iezīmēšanas. sētmales jau būtu sīkums. bet ir vietas, kur, pēc manām domām, čurāt nedrīkst - uz bērna smilškastes, uz bērna divriteņa, uz slidkalniņa - respektīvi - uz bērna rotaļlietām.

ko darīt?

apsaukšana, kaunināšana tiek pielietota, bet es nevaru izstāvēt klāt visu laiku.
šorīt suns pa āru, es pa logu skatos - ošņā smilšukasti. es jau logu atrauju vaļā un gaidu - jā ceļ kāju, es uzreiz bļauju fū, nedrīkst! bet protams, ka viņš tomēr drusku iezīmēja, un tikai tad likās mierā.

ko darīt? nomazgāt visus apčurātos priekšmetus es varu, bet acīm redzot smarža tik un tā paliek un aicināt aicina iezīmēt vēl. :(
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: teritorijas iezīmēšana... kā problēma

Postby ash » 27 Mar 2012, 10:41

varbūt kādam ir pieredze ar šādiem izsmidzināmajiem? palīdz?
http://www.aes.lv/index.php?lang=lv&men ... =9&prod=38
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: teritorijas iezīmēšana... kā problēma

Postby Kriste » 29 Mar 2012, 09:04

Viens no variantiem - tomēr nepieciešams pāris dienas vaktēt suni un brīdī, kad viņš ceļ nepareizā vietā kāju, negatīvi iedarboties uz šo darbību, piemēram, ar labu ūdens pistoli, protams, ja vien tas spēj izrādīt nepatiku, vai, piemēram, ar metamu atslēgu saišķi, ko mums ieteica vienā seminārā. Bet nu jānodrošina vaktēšana. Galējais līdzeklis ir elektriskā kaklasiksna. Bet nu tiešām galējais un mazatbalstāms līdzeklis uzvedības korekcijai.
Tomēr es nezinu, vai suns nesajauks kājas celšanu nepareizā vietā ar čurāšanas aizliegumu kā tādu.

Vēl varētu ieteikt uzstādīt speciālu koku ar palielu diametru, apmēram metru garu. Ir kucēniem speciāli līdzekļi paredzēti, kas iemāca čurāt vietā, kur tas uzsmidzināms. Nu un to koku ar šo līdzekli apsmidzināt. Iespējams, ka čurāšana citur līdz ar to tiks ierobežota.

Un vispār, kad vecāku suns iečurāja vasarā atvērtā mašīnā, "silti ieteicu" turpmāk domāt tikai par kuču iegādi - jo visi nomīztie un nobeigtie kociņi, skultūras ir noriebušies jau visiem. :aizsvilstas: ...
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: teritorijas iezīmēšana... kā problēma

Postby vipdu » 29 Mar 2012, 10:41

Kriste wrote: Un vispār, kad vecāku suns iečurāja vasarā atvērtā mašīnā, "silti ieteicu" turpmāk domāt tikai par kuču iegādi - jo visi nomīztie un nobeigtie kociņi, skultūras ir noriebušies jau visiem. :aizsvilstas: ...


Nav garantija. Man kuce zīmē vairāk kā suns. Ja suns pastaigas laikā zīmē reizes divas, tad kuce pat izskaitīt nevaru cik. Tikai viņa nevar tik augstu uzčurāt kā suns. Bet garšvielu dobīti spēj apčurāt abi, būs vien jāpārvieto uz suņiem grūti pieejamu vietu.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: teritorijas iezīmēšana... kā problēma

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Mar 2012, 13:20

ash wrote:šorīt suns pa āru, es pa logu skatos - ošņā smilšukasti. es jau logu atrauju vaļā un gaidu - jā ceļ kāju, es uzreiz bļauju fū, nedrīkst! bet protams, ka viņš tomēr drusku iezīmēja, un tikai tad likās mierā.
Es teiktu, ka nevajag gaidīt, kamēr sāks zīmēt - uzreiz atgādināt, ka tā ir bērna smilšu kaste (nosaucot bērnu vārdā, lai suns saprot, ka tiek pieminēts kāds no ģimenes) un lai suns nāk pie tevis (vieglāk pasaukt, nekā aizsūtīt "tālēs zilajās" un "prom" nekad nav strādājis nevienam sunim, jo nav tadas vietas "prom").
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: teritorijas iezīmēšana... kā problēma

Postby ash » 29 Mar 2012, 16:22

oh! paldies par to padomu saukt šurp, nevis dzīt prom! tas man pašai nebija ienācis prātā!
to kontroli baigi pagrūti nodrošināt, lielā problēma ir rīts - ceļamies pus7os, kāmēr es sevi un bērnu savācu līdz statdijai - gatavs braukšanai, suns dzīvo pa āru. pus8 mums jābrauc (vēlākais)
celties agrāk es varētu, bet ja es ietu ārā ar suni, jāņem būt līdzi 2gadīgais bērns...tad es darbā laikā netiktu.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: teritorijas iezīmēšana... kā problēma

Postby kaija » 30 Mar 2012, 13:07

Tā arī mums bija liela problēma. Mūsu draiskulis apčurāja spilvenus un deķi, kuri pēc viesu nakšņošanas, bija salocīti un nolikti uz matrača. Ārā mums šo situāciju glābj rādiosēta. Tūjas un rozes dzīvo...., bet bumbas un vēl šis tas pa laikam tiek iezīmēts :aizsvilstas:, bet reti.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron