Kā likt sunim sevi dievināt?

Dogs Teaching

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby Paikea » 29 Mar 2012, 22:25

Demix wrote: Nu re bildē viss kā pasakā,bet ja es nokristu,kā OSH raksta,tad tas pa kreisi(Sirsniņš) man ilgi neļautu piecelties,jo domātu,ka es ampelējos :kanepe:


Man arī bija līdzīgi..
Kad jau viss trakais ledus uz ceļiem bija nokusis, es jau paspēju zaudēt modrību un brīvā solī staigājos ar Seniku..
Bet ar manu "veiksmīgo" kāju man tomēr izdevās uzkāpt uz pēdējās slidenās virsmas un jauki nokrist.. :)
Un ko manējā? Uzreiz klāt, jo domā, ka nu tik būs lielā dauzīšanās.. :dejosuns:
User avatar
Paikea
Baby
Baby
 
Posts: 78
Images: 0
Joined: 28 May 2011, 15:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Mar 2012, 01:46

ash wrote: un jā - ja viņš ierauga citu suni - aizmirst par visu citu uz pasauli. savā ziņā man žēl, ka nevaram iegādāties vēl vienu sunci - lai būtu viņam tik ļoti ilgotā kompānija. nu varbūt kādreiz... :pukudupsis:
Hihihihi - tad tev 2 suņi raus pie svešā suņa! Sava kompānija nebūt netraucē komunicēt ar citiem arī. Drīzāk jau palīdz, gan labā, gan sliktā veidā: labā - ir komunikācijas iemaņas, sliktā - savs bars paliek savs bars.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby kaija » 30 Mar 2012, 12:56

Es domāju, ka suns piedzimst ar to pazemīgo skatienu un uzvedību. Kā jau es te esmu minējusi, tad am.,buldogs mums ir nenormāls egoists, kurš mīl tikai sevi, un tur vispār nevar būt runa par pazemīgu skatienu. Mums ar viņu ir sacensības, kurš ilgāk noskatīsies acīs. Tad ir tā, ka man pēc 15 min., ir apnicis un kāds cits novērš viņa uzmanību.
Tad mums ir briārs, kura ir gatava izdarīt visu manā labā. Skatās acīs klausās un vispār mani dievina. Tas nav mācīts, viņa tāda ir. Un skotu terjers, kura arī skatās acīs ir gatava darboties un mācīties acis nenovērsdama. Mīl viņa visus bez gala un malas. Tādi ir mani secinājumi un doma par šo tēmu.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby ruu » 30 Mar 2012, 13:06

Man tomēr patīk, ka man ir neatkarīgais suns. Es vēl vairāk novērtēju tos brīžus, kad viņš mani pagodina un ieraušas klēpī vai pastaigas laikā uz mani atskatās, vai atskrien pēc glāsta vai kāruma, nekā tas būtu gadījumā ar suni, kurš ik brīdi ar dievināšanu skatītos man acīs un asti luncinot mēģinātu nolasīt domas un vēlmes :)
Lasu un domāju... vai vispār vajag, lai suns mūs dievinātu? Man suns ir draugs, un arī es nepretendēju uz Dieva lomu viņa dzīvē.

seneka wrote:Man visvairāk nedod miera izteiciens, kuru es esmu jau dzirdējusi vairākkārt: "Es neesmu mācējusi piesaistīt suni sev!"
Nesaprotu, kur un ko esmu izdarījusi nepareizi, vai par daudz mīļojusi un čubinājusies ap viņu, ka viņam tā sniegtā mīlestībā ir bijusi daudz par daudz. Vai par daudz tā socializācija ir bijusi, rezultātā viņam nav nekas labāks, kā dauzīšanās ar citiem suņiem un saimnieks paliek otrā plānā.
Nezinu pat ko darīt savādāk, ja būs lemts kādreiz tikt pie otra suņa? Kā nepieļaut tās pašas kļūdas? Ja īsti pat nezinu, kur bija tā kļūda. :neparliecinats:

Vai tik Tu neesi greizsirdīga uz citiem suņiem? ;) Arī manam sunim svarīgāki par mani ir viņa pastaigu draugi, bet kas par to? Arī man ir savi draugi... un galu galā - ar ko kopā viņš aiziet mājās? :sirsninas:
Neesmu kinologs, bet man šķiet, ka tās nav Tavas audzināšanas kļūdas vai par daudz mīlestības... vienkārši neesi atradusi īsto šķirni :neparliecinats:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby kaija » 30 Mar 2012, 13:12

ruu Vaine? Nav nemaz tik viegli sadzīvot ar tādu "biksītēs čurātāju"(atvainojos), bet tieši tā tas ir. Tas par briāru, jo ar skotu tā nav. Viņa samulst, ka nav kko sapratusi un jūtās nenormāli slikti. Man brīžiem viņu ir žēl. Labāk tomēr paklausīgs suns, bet personība.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby čība » 30 Mar 2012, 13:31

kaija wrote:ruu Vaine? Nav nemaz tik viegli sadzīvot ar tādu "biksītēs čurātāju"(atvainojos), bet tieši tā tas ir. Tas par briāru, jo ar skotu tā nav. Viņa samulst, ka nav kko sapratusi un jūtās nenormāli slikti. Man brīžiem viņu ir žēl. Labāk tomēr paklausīgs suns, bet personība.


Hmm, man suns acīs bērnība neskatījās un ar to man gāja ļoti grūti. Sāka normāli skatīties ap gada vecumu - jo tas tika iemācīts (atbrauca audzētāja un parādīja pareizo metodi tieši man). Vai tiešām sunim mainījās personība no neatkarīgā paklausīgā uz pazemīgo paklausīgo? :huh: Neesmu novērojusi, ka kaut kas cits mainījies... Viņai vienkārši ir iegajies tas, ka skatīties acīs ir labi, jo tad var visu ko dabūt :pukudupsis: Un manam sunim gribās daudz - sākot no kārumiem un beidzot ar bumbiņu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby seneka » 30 Mar 2012, 13:36

ruu wrote: Vai tik Tu neesi greizsirdīga uz citiem suņiem? ;) Arī manam sunim svarīgāki par mani ir viņa pastaigu draugi, bet kas par to? Arī man ir savi draugi... un galu galā - ar ko kopā viņš aiziet mājās? :sirsninas:
Neesmu kinologs, bet man šķiet, ka tās nav Tavas audzināšanas kļūdas vai par daudz mīlestības... vienkārši neesi atradusi īsto šķirni :neparliecinats:


Mazliet jau esmu greizsirdīga gan :sarkstosa: bet uz to, ka viņam ar citiem suņiem ir daudz labāk/interesantāk nekā esot ar mani!!!
Un šī pārlieku lielā milestība pret citiem ķepaiņiem kļūst ļooti apgrūtinoša, kad ierodamies izstādē, tad ir tiiiiik daudz jaunu suņuuuuu!!!! Tad jāraujas iepazīties ar visiem, un saimnieci vairs nedzird un neredz, un jāskrien ārā no ringa, jo tur redz, pienāca kāda apburoša dāma, ar kuru varētu iepazīties :D
Un šķirnei nav ne vainas, mans puika vnk ir tāds neatkarīgs brīvdomātājs. Ja nav nekādu uzmanības novērsēju apkārt, tad jau viņš mani vaktē un neizlaiž no redzesloka, bet tiklīdz parādās... :aknee:
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby kaija » 30 Mar 2012, 13:47

čība es tikai aprakstīju, kādi ir mani suņi. Tas, ka veins ir egoists, otrs nenormāli pazemīgs un paklausīgs, skatās actīs utt. un izteicu savu viedokli.

Ziniet, ko es dzirdēju Skonto halles izstādē, mikrafonā. Ir nepieklājīgi skatīties sunim acīs :huh:
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby ruu » 30 Mar 2012, 14:18

Lasot tēmu man radās priekšstats, ka senekai gribētos, lai viņas korso būtu tikpat uz saimnieku orientēts kā, piemēram, korgijs. Es par to, ka ir šķirnes un īpatņi kam patīk izpatikt un ir šķirnes un īpatņi - neatkarīgie (reku, kaijas piemērs) . Gan vienus, gan otrus laikam gan būtu grūti un lieki mēģināt "pārtaisīt" uz pretējo :)

čība wrote:Hmm, man suns acīs bērnība neskatījās un ar to man gāja ļoti grūti. Sāka normāli skatīties ap gada vecumu - jo tas tika iemācīts (atbrauca audzētāja un parādīja pareizo metodi tieši man). Vai tiešām sunim mainījās personība no neatkarīgā paklausīgā uz pazemīgo paklausīgo? :huh: Neesmu novērojusi, ka kaut kas cits mainījies... Viņai vienkārši ir iegajies tas, ka skatīties acīs ir labi, jo tad var visu ko dabūt :pukudupsis: Un manam sunim gribās daudz - sākot no kārumiem un beidzot ar bumbiņu.

Manuprāt šeit vairāk ir runa par acīs skatīšanos kā uzmanības un koncentrēšanās palīglīdzekli. Es, starp citu ietekmējoties no šīs pašas tēmas, nolēmu šovakar savam bandītam pamācīt acīs skatīšanos :smarzas:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby vipdu » 30 Mar 2012, 14:20

kaija wrote:čība es tikai aprakstīju, kādi ir mani suņi. Tas, ka veins ir egoists, otrs nenormāli pazemīgs un paklausīgs, skatās actīs utt. un izteicu savu viedokli.

Ziniet, ko es dzirdēju Skonto halles izstādē, mikrafonā. Ir nepieklājīgi skatīties sunim acīs :huh:


Tas jau bija domāts svešam sunim (tas par to kanisterapijas stendu, ja?) Bija arī teikts, ka nevar glaudīt galvu un skaustu, jo suns jūtas neomulīgi. Savam sunim tak glaudam un (vismaz maniem) tas patīk. Svešam sunim gan neglaudu (un arī acīs neskatos ilgstoši)
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby kaija » 30 Mar 2012, 15:17

Jā, tas bija tur, es vienīgi nenodzirdēju to, ka runa bija par svešu suni. Es svešiem suņiem ar īpaši acīs neskatos. Nu tad skaidrs.
Es :jautri: ir kurla.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby ash » 30 Mar 2012, 15:30

tas ka manam sunim svarīgāk par visu ir padauzīties ar citiem suņiem jau ir viens, bet ja tuvumā nav neviena suņa, tad viņam pastaigas laikā ir jāapčurā katrs zāles stiebrs (iesākumā man likās, ka būs apsaldējis urīnpūsli ;) ), jāizošņā un jāizpēta viss iespējamais, un ja man ienāk prātā pasvaidīt bumbu vai kociņu, tad es to varu svaidīt un arī pati ķert, jo kungam nav laika. vienīgais veids, kā atgādināt sunim, ka pastaigā viņš nav devies viens - sākt bēgt prom vai slēpties, tad gan attopas. un būtībā man tas liekas arī diezgan pieņemami, lai gan man labāk patiktos, ka viņš tomēr būtu ar mieru ar mani spēlēties kaut vai nedaudz.
bet citādi - jā, man patīk, ka man ir neatkarīgais suns, tas vairāk atbilst manam raksturam un dzīvesstilam. viss ir kārtībā līdz brīdim, kad kāds sāk runāt, ka es neesmu savam sunim interesanti, ka viņam ar mani garlaicīgi. :D
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby kaija » 30 Mar 2012, 15:46

Es vispār nekad nēsu domājusi ir vai nav maniem suņiem interesanti ar mani. Viņi ir mūsu suņi un dzīve viņiem ir tāda, kādu mēs dzīvojam kopā ar viņiem.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kā likt sunim sevi dievināt?

Postby OrlandoSeaHorse » 02 Apr 2012, 01:08

ash wrote:viss ir kārtībā līdz brīdim, kad kāds sāk runāt, ka es neesmu savam sunim interesanti, ka viņam ar mani garlaicīgi. :D
Pasaki tam Kādam, ka tu neesi ceļojošais cirks, lai sunim būtu ar tevi interesanti. Nopietni, neviens suņu/vilku bara barvedis gan netēlo klaunu, lai izklaidētu savu baru. Visiem kopīgs mērķis (ja nav, jāizdomā), tas gan, bet ne jau vecākais uzjautrina jaunāko.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests