Purna siksna

Dogs Teaching

Purna siksna

Postby Linda B. » 27 Mar 2012, 22:56

Kāds nevar aizdot purna siksnu mazizmēra sunim?Nevaru vairs izturēt to nenormālo vilkšanu un tagad ar diviem suņiem vēl grūtāk.Tagad viens iet normāli,bet otrs kā slims kaut kur velk,raujot vienu sanāk paraut arī otru,ka sneko nepareizi nedara.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Purna siksna

Postby ruby » 05 Apr 2012, 16:42

Vai domaats ir shaadu:

http://www.dog-toy.co.uk/dogproducts/?product=77

man ir - extra small - izmeers, varu atdot ja derees, vieniigais varu tik pa pastu nosuutiit.
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Purna siksna

Postby Linda B. » 05 Apr 2012, 17:25

ruby wrote:Vai domaats ir shaadu:

http://www.dog-toy.co.uk/dogproducts/?product=77

man ir - extra small - izmeers, varu atdot ja derees, vieniigais varu tik pa pastu nosuutiit.

Tev PM!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Purna siksna

Postby lauva » 05 Apr 2012, 17:32

man jau liekas,ka pirms kjeries pie purna siksnas,pastraadaa ar suni individuaali. vedot kopaa divus sunjus tu probleemu neatrisinaasi. tev vajag katru dienu vienu pastaigu,piemeeram,tikai un vieniigi ar vinju,lai korigjeetu kas un kaa,lai veidotu kontaktu ar suni. tu domaa,ka tikai taapeec,ka uzliksi vinjai to gentle leader kaut kas mainiisies? njifigaaa! ar suni vajag straadaat.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Purna siksna

Postby agrita » 05 Apr 2012, 17:38

piekrītu lauvai. Tev suns nav tik ilgi, viņa vēl ir kucēns un viņai ir jāmāca nevilkt. Siksna nav risinājums, bet gan negribēšana risināt problēmu Tas tomēr ir taksis, nevis aziāts, ko nevar noturēt. Māci nevilkt. Katreiz, kad velk- apstājies. Kad nevelk ej, tas ir kaitinoši, bet ļoti efektīvi
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Purna siksna

Postby Linda B. » 05 Apr 2012, 18:42

Runa ir par Nelliju,kurai ir jau 4 gadi ar kuru ir strādāts visus šos 4 gadus un komandu blakus viņa atceras tikai uz minūti un arī tikai tad,ja to komandu "blakus" uzbrēc.Nekādi kārumi tur nelīdz.Ir mēģināta arī stāvēšana vai mešanās pēkšņi pretējā virzienā,galējos variantos raušana atpakaļ ar spēku.Darbojas tas viss uz minūti, maksimums piecām,pēc tam aizmirstās un velk atkal tā,ka pašai elpa sitās ciet,sēc,bet velk tā pat.Reizes,kad viņa komandai "blakus" ir klausījusi līdz dodu komandu "brīvi" sķiet bijušas divas vai 3.Visādi citādi suns kā suns,visu citu saprot un klausa arī pastaigās un svešās vietās,bet to blakus aizmirst jau pēc minūtes(ja vien visu laiku nekladzina kā ieklemmējusies plate un nerausta pavadu).Ja vairāk kā divas stundas ļauj skriet bez pavadas,tad mājās ejot vairs nevelk.Kad viņa bija viena tas tā netraucēja,kad vajadzēja pavilku atpakaļ,bet tagad abas pavadas savijas kopā un tad,kad vairs nevar izturēt nākas vilkt abas.Lamāties ar suni visu pastaigas laiku man nav vēlmes, tāpēc šobrīd šis šķiet labākais variants,ko varētu darīt lietas labā.Varbūt,ja kādu laiku ar šo pastaigā iemācās nevilkt arī bez tās uzpariktes.
Ar Fantu šādu problēmu nav,iet normāli,nekur nevelk un ja nu tomēr,tad pietiek vienreiz pavilkt viegli pavadu un atkal iet normāli.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Purna siksna

Postby Linda B. » 05 Apr 2012, 18:52

Ā savelkošā ķēdīte arī ir mēģināta.To pārrāva 3. dienā pēc iegādes.Ir pārrāvusi arī pavadas karabīni,parrāvusi uz pusēm flekša trosi un sarāvusi ādas pavadu.Kaut kas uznāk,kaut ko ierauga,ieskrienās un vienkārši rauj uz priekšu!Vairāki šādi rāvieni un visas tās pavadas saplīst mēneša vai divu laikā.Rezultātā šobrīd staigājam ar pavadu,kas paredzēta rotveilera izmēra suņiem-platu brezenta ar lielu karabīni.Normālās mazajiem suņiem paredzētās pavadas izmantojam tikai iziešanai.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Purna siksna

Postby westie » 07 Apr 2012, 10:52

Katru reizi brīnos, kad lasu par to, ka plīst pavadas, flekši vai karabīni, man 2.gadu laikā neviena pavada nav plīsusi :neparliecinats: , un sunītis starp citu sver ap 50 kg.
Kaut kādas brīnuma pavadas man laikam ir.
User avatar
westie
Puppy
Puppy
 
Posts: 169
Joined: 20 Jan 2010, 21:25

Re: Purna siksna

Postby seila » 07 Apr 2012, 13:21

westie wrote:Katru reizi brīnos, kad lasu par to, ka plīst pavadas, flekši vai karabīni, man 2.gadu laikā neviena pavada nav plīsusi :neparliecinats: , un sunītis starp citu sver ap 50 kg.
Kaut kādas brīnuma pavadas man laikam ir.


Es arī brīnos par to pavadu plīšanu, kad iegādājāmies lentes fleksi, tad citi takšu saimnieki teica, ka šī neesot laba, jo suns to viegli pārrauj uz pusēm... :soks: Mums fleksis ir paredzēts daudz smagākam sunim par mūsu 8 kg smago takseni, jo lasīju, ka izvēloties fleksi ir jāņem paredzēts lielākam sunim, lai būtu garantija, ka neizraus pavadu no roktura cik atceros un domāju, ka tieši tāda ir cilvēku kļūda, ka neprot sava suņa kg izvēlēties atbilstošu pavadu... :jaut:

Linda B. es arī ieteiktu pastaigāt atsevišķi tieši kopā ar Nelliju un kārtīgi pamācīt, atradināt no vilkšanas paraduma- kad sāk vilkties, stiprāk parauj atpakaļ un tā katru reizi darot, apniks viņai vilkties zinot, ka būs rāviens.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Purna siksna

Postby Linda B. » 07 Apr 2012, 13:49

seila wrote:
westie wrote:Katru reizi brīnos, kad lasu par to, ka plīst pavadas, flekši vai karabīni, man 2.gadu laikā neviena pavada nav plīsusi :neparliecinats: , un sunītis starp citu sver ap 50 kg.
Kaut kādas brīnuma pavadas man laikam ir.


Es arī brīnos par to pavadu plīšanu, kad iegādājāmies lentes fleksi, tad citi takšu saimnieki teica, ka šī neesot laba, jo suns to viegli pārrauj uz pusēm... :soks: Mums fleksis ir paredzēts daudz smagākam sunim par mūsu 8 kg smago takseni, jo lasīju, ka izvēloties fleksi ir jāņem paredzēts lielākam sunim, lai būtu garantija, ka neizraus pavadu no roktura cik atceros un domāju, ka tieši tāda ir cilvēku kļūda, ka neprot sava suņa kg izvēlēties atbilstošu pavadu... :jaut:

Linda B. es arī ieteiktu pastaigāt atsevišķi tieši kopā ar Nelliju un kārtīgi pamācīt, atradināt no vilkšanas paraduma- kad sāk vilkties, stiprāk parauj atpakaļ un tā katru reizi darot, apniks viņai vilkties zinot, ka būs rāviens.

Oj,mīļā Seila,ja tu zinātu kā ar viņu ir karots visus viņas 4 gadus.Viņa taču visus četrus gadus viena staigāja un tika rauta tā stirpāk jau no kādu 7 mēnešu vecuma.Nebija tam rezultātā un nav arī šodien,tāpēc pēc laika pārstāju to darīt,jo viņa vienkārši paskatās uz mani ar tādu pofigista skatienu it kā prasītu-Kas nepatīk?-un velk atkal.Mēģināju dot kārumus,kad iet smuki blakus vai vismaz nevelk,bet viņa nav īpaši ēdelīga un ar kārumiem īpaši pielīst nesanāk(ja nu vienīgi ar jēlu aknu,bet to kabatā līdzi nestaipīsi).Mēģināju stāvēt un gaidīt,kad pavada paliks vaļīgāka,sagaidīju,sākām iet un velk atkalun tā uz riņķi vien,stāvi kā tāds idiots vienā vietā uz trotuārā un gaidi,kad pārstās vilkt,jo viņa to mēdza darīt arī tad,kad nekustējāmies,mēģināju mesties pēkšņi pilnīgi pretējā virzienā,lai skatītos uz kurieni es eju,lai nebūtu tas nepatīkamais rāviens-atkla griezies kā idiots uz vietas un velk tā pat.Savelkošo ķēdīti pārrāva tā,ka tie posmi aizgāj pa gaisu,karabīnes pa gaisu,ādas pavadas pa gaisu un fleksi arī pārrāva kaut tas bija paredzēts 2x smagākiem suņiem.Kādu īslaicīgu rezultātu var panākt tikai nolamājot,tad zin,ka esmu dusmīga un uzvedas daudz maz normāli,bet nu nav arī cilvēcigi ik pa laikam suni pastaigas laikā lamāt.Par tādu variantu humānāk noteikti ir uzlikt purna siksnu,lai nemaz nevar pavilkt.Nu katrā ziņa purna siksna šobrīd ir vienīgais,kas vēl nav mēģināts(nu vēl protams asā kaklasiksna,bet nu nebūsim smieklīgi :D) un nav jau viņa nekas briesmīgs.Nav taču nekāds elektrošoks un sunim nenodara ne ciešanas, ne kādas baigās neērtības(ja neskaitītu reizes,kad velk,bet to neviens neliek darīt).Un zinot Nelliju,domāju,ka pietiktu kādu mēnesi ar to uzparikti pastaigāt,lai no vilkšanas atradinātu.Izskatās tikai,ka būs jāsaņemās viņu vienreiz nopirkt.Katru reizi pie viņām apstājos,paskatos uz cenu un...nožmiedzos,jo Dino zoo viņa maksā pāri 9Ls un vienmēr iešaujas prātā doma,ka es par šiem 9Ls labāk varētu nopirkt abiem suņiem kārumus,gaļu un palutināt :sarkstosa:
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Purna siksna

Postby Demix » 07 Apr 2012, 13:53

Ja vilkšana ir uz bailīguma rēķina,tad purna siksna stāvokli var tikai pasliktināt.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Purna siksna

Postby Linda B. » 07 Apr 2012, 14:04

Demix wrote:Ja vilkšana ir uz bailīguma rēķina,tad purna siksna stāvokli var tikai pasliktināt.

No bailīguma Nellijai ne smakas.Iet kā tanks un pie visa grib tikt ātrāk.Pie sunīša vaaaajaga tikt ātrāk,paaaačurāt pie tā staba vajag tikt ātrāk un tad vēl tur iet kaķītis,kurš noteikti grib,lai viņu padzenā un sabučo, un mamma ar bērnu,kuri noteikti grib,lai viņus sabučo vai vismaz ar netīrām ķepām nosmērē drēbes.Es pat nezinu no kā viņai vispār bail.Iet kā tanks,ja negrib draudzēties,tad labprāt pakašķēsies(kas gan gadās reti un tikai ar ļoti spalvainiem suņiem),vai arī paiet garām trakojošam sunim vai trokšnainam cilvēku pūlim pat galvu uz to pusi nepagriežot,taču velkot.Un palaižot no pavadas vaļā viņa vienkārši jož pilnā ātrumā uz priekšu.Tā kā ar bailēm nu tur noteikti nav ne mazākā sakara,riktīga sabiedrības un tusiņu dvēsele,kam mīļākā vietā ir lielā pūlī,kur visiem var klēpī ierāpties.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Purna siksna

Postby kaija » 12 Apr 2012, 14:52

Es ar lasu un brīnos par tik spēcīgu taksi. Man am., buldogs savu 10 gadu laikā nav saplēsis neko no pastaigu ekipējuma un tā viņam nav daudz.
Par savelkamo ķēdīti skotu terjeram- viņa mums ar tāds velkonīts bija. Mēs nopirkām lieliem suņiem domātu un saīsinājām. Varbūt ir kāds kas var to izdarīt.( jāsametina riņķis)
Bez pavadas viņa māk iet blakus?
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Purna siksna

Postby Linda B. » 12 Apr 2012, 15:47

kaija wrote:Es ar lasu un brīnos par tik spēcīgu taksi. Man am., buldogs savu 10 gadu laikā nav saplēsis neko no pastaigu ekipējuma un tā viņam nav daudz.
Par savelkamo ķēdīti skotu terjeram- viņa mums ar tāds velkonīts bija. Mēs nopirkām lieliem suņiem domātu un saīsinājām. Varbūt ir kāds kas var to izdarīt.( jāsametina riņķis)
Bez pavadas viņa māk iet blakus?

Mēģināju vienreiz,kad pastaigas laikā pārrāva kārtējo kaklasiksnu,gāja,bet tikai tāpēc,ka es paniski visu laiku bļāvu "blakus!",jo mājās bija jāiet pa ielu,kur lai arī ne visai bieži un lēni,bet tomēr brauc mašīnas.Tad gāja un nogāja visu to apmēram kilometru,smuki blakus.
Tagad nesen mēģināju abas nolikt blakus,izdevās,tikai nezinu vai tāpēc,ka abas pēc pastaigas bija nogurušas vai vienkārši izdevās.Bet mans mērķis anv suns,kas pastaigas laikā visu laiku iet blakus,es vienkarši gribu,lai viņa nevelk.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Purna siksna

Postby Linda B. » 13 Apr 2012, 10:48

Nē,toreiz smuki gāja tikai tāpēc,ka nogurusi.Vakar braucot ar jaunāko uz klubu paņēmu viņu arī līdzi.Vilka kā negudra,nekādus blakus vai nevelc vispār nedzird.Apnika,nopirku to siksnu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Purna siksna

Postby ash » 13 Apr 2012, 16:00

labi vien ir ka nopirki to siksnu. ja nekļūdos - tavai jaunākajai sunenei jānomet svars, tad jau kā reiz tā kārumu pirkšana un palutināšana jāierobežo! ;)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Purna siksna

Postby vipdu » 13 Apr 2012, 17:43

Linda B. wrote:Nē,toreiz smuki gāja tikai tāpēc,ka nogurusi.Vakar braucot ar jaunāko uz klubu paņēmu viņu arī līdzi.Vilka kā negudra,nekādus blakus vai nevelc vispār nedzird.Apnika,nopirku to siksnu.


Padalies ar rezultātiem. Man ar kaut kā ar to nevilkšanu nepadodas sunim samācīt (patiesībā visi tā metiena kucēni un arī to mamma ir ar to klikšķi uz vilkšanu). Var ierobežot, bet ik pa laikam visu laiku izlien. Man ar sanāk ka tagad ar diviem jāstaigā un gribēju pamēģināt to purna siksnu, lai tas vilcējs visu laiku nežnaugots nost (otrs iet daudz maz normāli)
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Purna siksna

Postby Linda B. » 14 Apr 2012, 18:16

Pirmajā pastaigā nebija sevišķi laimīga.Nesaprot,kas tā par uzparikti,mēģina noplēst nost,kādas reizes divas vai trīs sāka psihot un siksnas galā ārdījās kā nenormāla.Pēc tam jau palēnām saprata,ka viņa traucē tikai tad,ja velk,laigan reizēm tā pat izskatījā,ska paliek dusmīga,ka neļauj pavilkt un mēģināja viņu noplēst.Visā visumā labi,parkā to siksnu ņēmu nost,tā kā pie siksnas pavadīja pastaigas mazāko laiku(uz un no parka).Varu pavadu turēt ar vienu pirkstu.Doomājams,ka pēc vēl kādām 4 pastaigām pieradīs pavisam.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Purna siksna

Postby Linda B. » 19 Apr 2012, 15:08

Mans viedoklis par to siksnu-brīnums!Lietojām kādās 5 vai 6 pastaigas,šodien izgājām pastaigā ar parasto kaklasiksnu un nevelk!Reizēm,kad ierauga kaut ko interesantu mazliet to pavadu nostiepj,bet pēc komandas "nevelc" vilkt pārstāj.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Purna siksna

Postby vipdu » 26 Apr 2012, 16:04

Linda B. wrote:Mans viedoklis par to siksnu-brīnums!Lietojām kādās 5 vai 6 pastaigas,šodien izgājām pastaigā ar parasto kaklasiksnu un nevelk!Reizēm,kad ierauga kaut ko interesantu mazliet to pavadu nostiepj,bet pēc komandas "nevelc" vilkt pārstāj.


Biju iegājusi vetaptiekā pajautāt par purna siksnu. Man vetārsts ieteica labāk neņemt purna siksu, tā vairāk esot domāta ja koriģēt vajag tieši galvu (lai nelien virsū garām ejošiem suņiem, cilvēkiem u.tml). Bet labāka esot tās pašas firmas savelkošā krūšu siksna (it kā neradot sāpes un nežņaudzot, bet esot diskomforts uz vilkšanas laiku), teica ka darbojoties labi, bet uz vietas nebija mūsu izmēra. Domāju ka pamēģināšu tādu, negribās purnu kabināt viņam ciet. Kāds ir ko tādu mēģinājis?
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests