Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Dogs Teaching

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby čība » 07 Aug 2012, 14:51

Linda B. wrote:čība,nevajag jau tāpēc sākt ķiķināt un ironizēt.Ja vakcinēts un līdz tam brīdim ļoti spēcīgs un izturīgs suns to zarazu dabūja,tad nevakcinētam 2 mēnešus vecam kucēnam to draņķi noķert ir vēl vienkāršāk.Nē,pagalms nav 100% droš,bet drošāks kā parks un iela noteikti.


Tavs gadījums vienkārši parāda to, ka no nekā nevar būt 100% pasargāts. Un tā nu nav, ka sapotēts var tagad drošu soli iet jebkur un nekas nenotiks. Tieši Tavs gadījums vislabāk parāda to, ka nu nav iespējama 100% drošība. Paranojas līmenis katram savs, protams.
Es neķiķinu, jo nekā smieklīga nav, tikai uzsveru, ka 100% drošība vienkārši neeksistē.
Lai cik dīvaini nebūtu, tieši Tavs gadījums citā aspektā tomēr ļoti labi parāda, kāpēc suns ir jāiemāca iet ārā pēc iespējas ātrāk. Neviens te neiesaka ar kucēnu iet staigāt pa parku un sapazīties ar citiem suņiem - tam būs savs laiks. Bet paranoiski turēt suni četrās sienās, jo īpaši vasarā... Sunim, tā pat kā cilvēkam sauli vajag. Patiesībā, kāpēc vecāki iet ar zīdaiņiem ratiņos staigāt? Viņiem tak prieka nekāda! Ārā, svaigā gaiša tomēr ir kas tāds, kā dzīvoklī nav. Un neba tikai socializēšanas jomā, arī veselības un imunitātes.

P.S. Rīgas centrā ir konstatēta gan piroplazmoze, gan dilofiaria repens vai kā tie tārpi tur saucas... Visiem suņiem jāsēž mājās, jo nav tādu pilienu un tādas metodes, kas pasargātu no ērces piesūkšanās vai oda koduma 100%? Protams, ja tā kā Tev Iecavā - vairāki slimi suņi vienuviet, ārā jāiet īpaši piesardzīgi.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby madja » 07 Aug 2012, 15:08

Linda B. wrote:Un es nedomāju,ka sākot socializāciju 3 mēnešu vecumā notiks kaut kas briesmīgs.Vecajai suņai socializāciju sāku 4 mēnešu vecumā un nekādu uzvedības problēmu nav,nebaidās ne no cilvēkiem,ne motocikliem,nedz arī no kaut kā cita,

šajā jautājumā tiešām būtiska nozīmē saprast,ka katrs suns ir atšķirīgs. dažam ir dzelzs nervi no dzimšanas, dažam bail no savas ēnas, nav vienas metodes visiem.
es esmu ļoti pārliecināta,ka nākamo suni vedīšu ārā no pirmās dienas, jo sēžot karantīnā savā pagalmā līdz 3,5 mēnešiem bezgalīgi daudz,ko nokavēju un pēc tam pāraudzināt ir daudz grūtāk un atsevišķas lietas (bailes) iespējams nekad neizdosies izskaust.
Čība savā pirmajā atbildē visu ļoti pareizi pateica, ko ļaut,ko neļaut. Piesardzīgi,bet vajag iepazīstināt ar pasauli.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby Rotija » 07 Aug 2012, 15:20

Man neviens suns netika baigi apkārt vazāts līdz tai pēdējai potei.
Ok,arī pilsētā lielākie divi tika dažreiz izvesti ārā,kamēr tās pēdējās potes nebija, bet lielākoties visi dzīvojās pa mūsu pašu pagalmu tik ārpus pilsētas. Socializācija sākās ap tiem 3,5-4 mēn. un neredzu,ka kkas būtu bijis nokavēts. Svarīgi jau arī,kas tam sunim ''apakšā'' un kāds raksturs/temperaments. :stiligs2:
Tāpat ne visas šķirnes vienādi uzņem/neuzņem apkārt klejojošos vīrusus. Vienam nebūs nekas,cits noliksies un knapi vai nemaz neizķepurosies. Nav vienas formulas. :grr:
100% drošs nevari būt ne pret ko. Bet zināma piesardzība par ļaunu nenāk.
Man reiz pārmeta,ka nevedu ārpus pagalma 1,5mēn mazus kucēnus,jo socializāciju redz vajag pēc iespējas ātrāk. Lūk,tas man atkal liekas pa traku liela nepiesardzība. Jo sevišķi manā šķirnē. Bet katram jau savs. Jo sevišķi,ja nelāga pieredze bijusi.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby čība » 07 Aug 2012, 15:33

Rotija wrote:Man neviens suns netika baigi apkārt vazāts līdz tai pēdējai potei.
Ok,arī pilsētā lielākie divi tika dažreiz izvesti ārā,kamēr tās pēdējās potes nebija, bet lielākoties visi dzīvojās pa mūsu pašu pagalmu tik ārpus pilsētas. Socializācija sākās ap tiem 3,5-4 mēn. un neredzu,ka kkas būtu bijis nokavēts. Svarīgi jau arī,kas tam sunim ''apakšā'' un kāds raksturs/temperaments. :stiligs2:
Tāpat ne visas šķirnes vienādi uzņem/neuzņem apkārt klejojošos vīrusus. Vienam nebūs nekas,cits noliksies un knapi vai nemaz neizķepurosies. Nav vienas formulas. :grr:
100% drošs nevari būt ne pret ko. Bet zināma piesardzība par ļaunu nenāk.
Man reiz pārmeta,ka nevedu ārpus pagalma 1,5mēn mazus kucēnus,jo socializāciju redz vajag pēc iespējas ātrāk. Lūk,tas man atkal liekas pa traku liela nepiesardzība. Jo sevišķi manā šķirnē. Bet katram jau savs. Jo sevišķi,ja nelāga pieredze bijusi.


Rotija, gribētu uzsvērt, ka cilvēks dzīvo Rīgā, centrā. Nu nezinu daudz privātmājas ar pagalmiem Rīgas centrā... Ja man būtu privātmāja, es arī lieki apkārt kucēnu nevazātu, katrā gadījuma ne vairākas reizes dienā, pa kādai reizei kaut kur. Bet šeit tas ir jautājums starp iešanu vai neiešanu ārā, nevis izvešanu pagalmā. Runa ir par to, vai kucēnam sēdēt 24/7 istabā vēl mēnesi un čurāt uz paklāja. Mans pagalms Rīgā noteikti ir sliktāks kā parks, parkā nav tik daudz klaiņojošo kaķu utt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby Rotija » 07 Aug 2012, 15:35

čība, es kaut kur ieteicu autorei nevest suni ārā pilsētā? :neparliecinats:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby čība » 07 Aug 2012, 15:49

Rotija wrote:čība, es kaut kur ieteicu autorei nevest suni ārā pilsētā? :neparliecinats:


Es tieši tā arī sapratu, jo uzsvēri, ka savus suņus nekur nevedi.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby Rotija » 07 Aug 2012, 15:57

čība wrote:Es tieši tā arī sapratu, jo uzsvēri, ka savus suņus nekur nevedi.


Vai es rakstu ne tā vai lasot tiek izsecināts kas cits :neparliecinats: :

Rotija wrote:Man neviens suns netika baigi apkārt vazāts līdz tai pēdējai potei.

Rotija wrote:Ok,arī pilsētā lielākie divi tika dažreiz izvesti ārā,kamēr tās pēdējās potes nebija,

Rotija wrote:100% drošs nevari būt ne pret ko. Bet zināma piesardzība par ļaunu nenāk.

:ninja:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby westie » 07 Aug 2012, 18:33

Neviena vakcīna nepasargās suni no slimībām 100% apmērā. Es ridžebeku vedu ārā, ne socialīzācijas dēļ, vienkārši viņš pie audzētājas jau bija pieradināts kārtoties ārā, man galīgi negribējās viņam jaukt galvu.
Linda, vai pēc antibiotiku kursa jūs savus suņus arī turat mājās karantīnā? Imunitāte pēc antibiotikām arī ir ļoti vājā stāvoklī (man vecākais suns, tieši pēc zālēm ir ar paravīrusu pārslimojis).
Tas ir noteikti katra saimnieka personīgais lēmums, vest vai nevest ārā kucēnu pirms potes. Man negribētos kādu pārlicināt, ka mans redzējums ir pareizs, pārāk daudz atbildības, bet vakcinācija negarantē pilnīgo imunitāti, tāpēc mēs gājām ārā, piesardzīgi, kā jau čība aprakstija, bet tomēr gājām
User avatar
westie
Puppy
Puppy
 
Posts: 169
Joined: 20 Jan 2010, 21:25

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby čība » 08 Aug 2012, 07:51

Rotija, nu vo es to "zināmo piesardzību" komplektā ar "apkārt nevazāšanu" tieši tā arī iztulkoju :sarkstosa:
Mana vaina, sorry :neparliecinats:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby Linda B. » 08 Aug 2012, 18:47

westie wrote:Neviena vakcīna nepasargās suni no slimībām 100% apmērā. Es ridžebeku vedu ārā, ne socialīzācijas dēļ, vienkārši viņš pie audzētājas jau bija pieradināts kārtoties ārā, man galīgi negribējās viņam jaukt galvu.
Linda, vai pēc antibiotiku kursa jūs savus suņus arī turat mājās karantīnā? Imunitāte pēc antibiotikām arī ir ļoti vājā stāvoklī (man vecākais suns, tieši pēc zālēm ir ar paravīrusu pārslimojis).
Tas ir noteikti katra saimnieka personīgais lēmums, vest vai nevest ārā kucēnu pirms potes. Man negribētos kādu pārlicināt, ka mans redzējums ir pareizs, pārāk daudz atbildības, bet vakcinācija negarantē pilnīgo imunitāti, tāpēc mēs gājām ārā, piesardzīgi, kā jau čība aprakstija, bet tomēr gājām

Jā,noturēju mājās līdz suns atguva iepriekšējo masu un enerģiju.Bet cik mums teica vetārste saslimt ar parvovīrusu turpmākos 3 gadus viņai nemaz vairs nav iespējams.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby vipdu » 09 Aug 2012, 08:49

Linda B. wrote:Jā,noturēju mājās līdz suns atguva iepriekšējo masu un enerģiju.Bet cik mums teica vetārste saslimt ar parvovīrusu turpmākos 3 gadus viņai nemaz vairs nav iespējams.


Jā, bet tagad dēļ vājākas imunitātes pastiprinās iespēja saslimt ar citām slimībām. Bet es ar nedrīkstu pārāk iedziļināties slimībās (tajā kur tās var saķert), jo arī esmu no tiem pārlieku paranoiskiem, ja pārāk par to domāju,
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby Linda B. » 09 Aug 2012, 10:38

Nemētājas jau tas viss tā uz ielas,lai katru reizi kā kaut kur ietu,kaut ko varētu saķert.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Par nokārtošanos dzīvoklī un ārā.

Postby vipdu » 09 Aug 2012, 13:54

Nu to pašu tad var teikt par parovīrusu. Man pašai ir vieglāk dzīvot ja uzskatu, ka tad ja būs lemts tāpat paķers (kaut ar kurpēm atnesīs) un ja nebūs tad ne. Baigi apkārt varbūt nevazātos, bet nokārtot vajadzības intensīvi mazāk noslogotā vietā gan izietu.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron