neizturama diedelēšana

Dogs Teaching

neizturama diedelēšana

Postby ingucel » 29 Aug 2012, 14:33

Sveiki!
Gribētu lūgt padomu, kā pareizāk rīkoties. Lieta tāda, ka abas manas labradora meitenes(4 un 8 gadi) nenormāli trakas uz ēdienu, diedelē. It kā jau vairāk vai mazāk agrāk arī šad tad diedelēja, bet tad nekas no galda netika dots un ja tika, tad tikai bļodiņās. Trakumi sākās kad mazais sāka pats ēst. Ja mazajam bija kas ēdams rokās, tad sunes neatkapās ne soli, slikti tā teikt, bet kā tādas ērces. :sajucis: Mācīju, ka nedrīks atņemt ēdienu bērnam, bet tāpat atņēm dazreiz kad neredzu un sīkis jau pats arī atdod. Bieži vien bērnam kaut kas nokrīt zemē, tad mazajam bezmaz vai kājas pa gaisu kad sunes skrien- kura nu pirma dabūs kumosiņu. Arī pret mani izpaužās trakā ēdelība- piemēram, nesu no siltumnīcas gurķus rokās, viņas grābj no rokām āra. Esmu vairakas reizes uzšāvusi pa degunu, bet viņas ir gatavas iet caur elli, ka tik tiktu pie ēdiena. Vai virtuvē, kad gatavoju ēst, viņas visu laiku gaida kad nu kaut kas nokritīs.Tad parasti izdzenu āra vai nolieku gulēt vietā. Kaut kādos piknika brīžos vispār gribas no kauna zemē ielīst- to vien dara kā skraida apkārt ciemiņiem, diedelē. Lai gan visiem ir piekodinats neko nedot. Tad arī dodu komandu ,,vietā,,, bet tad visu laiku jāskatās lai neaizšmauc, un pašai īsti nekāda atpūta.
It ka vaina varetu but tur, ka pirms bērna piedzimšanas biežāk nodarbojos ar suņiem un vel tas, ka tagad bērns cienā suņus ar ēdienu, tatad viņām visu laiku ir cerība, ka kaut kas atkal tiks iedots.
Un vel tracina tas, ka visu laiku sanak sunus lamāt- nost, nedrīkst, ārā- protams sanak arī uzšaut, kad nervi neiztur. Negribas jau arī, ka bērs redz sliktu izturēšanos pret suņiem.
Nezinu īsti kā to pārmācīt. Varbūt kadam ir kāda ideja. :ludzu:
P.S. Abas sunes ir apmācītas. Jaunākai ir ari nokartots eksamens. Pāris gadus atpakal vienās sacensībās jaunāka sune vinnēja disciplīnā- desu trase, tur bija sakarinatas desas striķīšos un kārumi traucinos, suns nedrīkstēja izrādīt interesi. Trases laikā devu komandu ,,fu,, un viss. Domaju, ka ari tagad nebutu problemas iziet tadu trasi.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: neizturama diedelēšana

Postby Linda B. » 29 Aug 2012, 16:11

Man šķiet,ka problēma ir vairs ne tikai ar diedelēšanu,bet jau ar Jūsu autoritāti suņu acīs.Neviens savam barvedim neko nerauj laukā no zobiem(lasīt:rokām)!Kad bērns ēd suņus var iespundēt citā istabā,to pašu,kad ēdat paši,galu galā suņiem var noliegt ieeju virtuvē vispār.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: neizturama diedelēšana

Postby ingucel » 29 Aug 2012, 16:59

Linda B. wrote:Man šķiet,ka problēma ir vairs ne tikai ar diedelēšanu,bet jau ar Jūsu autoritāti suņu acīs.Neviens savam barvedim neko nerauj laukā no zobiem(lasīt:rokām)!Kad bērns ēd suņus var iespundēt citā istabā,to pašu,kad ēdat paši,galu galā suņiem var noliegt ieeju virtuvē vispār.

Jā, par autoritātes zaudēšanu arī iedomājos. Bet komandām suni klausa(gulet, sēdēt, stāvet utt), tāpat arī nav problēmas pastaigu laikā- klausa komandai blakus, mierīgi varu iet ar bernu ratos un abām sunēm. Vai var kaut kā pārbaudīt vai esmu sunēm autoritāte? Vai ir kādi paņēmieni kā nostiprināt autoritāti?
Par nelaišanu virtuvē-tas manā gadījuma nav iespējams, jo virtuve ir caurstaigājama. Un ēst jau sanak ne tikai virtuvē, tapat pie tv vai datora sanāk ko iekost. Un bērns arī ēd starp ēdienreizēm, kaut tos pašus ābolus graužot sunēm siekalas līdz zemei un lēkā apkārt.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: neizturama diedelēšana

Postby Linda B. » 29 Aug 2012, 18:03

Mans klasiskais pārbaudīšanas veids ir-vai es varu sunim atņemt kaulu vai gaļu?ļoti reti gadās,kad izdomā,ka varētu man par to uzrūkt,tad,protams,ir bietē un kārums atņemts.Šad tad gadās,ka vienkārši nevēlas man to atdot,cīnās pretī.Tad neko diži nelamājos,vienkārši pasaku stingrāk "atdod!" un atņemu tā pat,pēc laika atdodu un pēc tama tņemu vēlreiz.
Lai stiprinātu autoritāti Jums vienmēr vajadzētu pa durvīm ieiet un iziet pirmajiem,pēc tam iet suņi,ēdat vispirms jūs,pēc tam tiek baroti suņi,var kaut ko apēst no suņa bļodas(kādu karbonādi)un pēc tam nolikt bļodu vietā,lai suns redz,ka ēdāt no viņa bļodas kaut ko gardu,ko viņam nedevāt un nedosiet.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: neizturama diedelēšana

Postby ingucel » 29 Aug 2012, 19:31

Linda B. wrote:Mans klasiskais pārbaudīšanas veids ir-vai es varu sunim atņemt kaulu vai gaļu?

Ar to mums nav problēmas, varu izņemt da jeb ko no mutes, ja vien tas ,,da jeb kas,, nav steidzīgi norīts, varu rakņaties pa muti suņiem bez problēmām. Berns spēlējas ar suņu bļodiņam, arī kad suņi ēd, berns mierīgi ar rokām var čubinat barību. To gan bernam neļauju darīt(nav ko traucet sunus kad ēd), bet no sunu puses iebildumi nav.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: neizturama diedelēšana

Postby erna » 29 Aug 2012, 21:39

Man gribas teikt, ka tā ir šķirnes specifika, kas citam eksemplāram izpaužas spilgtāk, citam ne tik traki, un tur ir maz sakara ar autoritāti utt.
Man ir līdzīga pieredze, bet esmu rūdīta, un uz žēlabainajiem purniņiem nereaģēju. Arī man visās jubilejās suņi cītīgi dežurē pie galda, un parasti jau kāda maigāka dvēsele pretī arī atrodas, kura pažēlo nabaga nobadinātos sunīšus, bet citādi visi ir pieraduši un neņem īpaši suņus vērā.
Kad bērns bija mazāks, tad gan bija grūtāk - suņi viņu visu laiku vaktēja, un mēdza arī izķert kaut ko ēdamu no rokas, bet kaut kā bērnam augot un suņiem pieņemot situāciju, jau sen nekas tāds nenotiek, tā kā viss būs labi! Nu nepārtaisīsi tu šitos badakāšus!
User avatar
erna
Baby
Baby
 
Posts: 59
Images: 3
Joined: 27 Apr 2010, 13:15

Re: neizturama diedelēšana

Postby čība » 30 Aug 2012, 07:39

erna wrote:Man gribas teikt, ka tā ir šķirnes specifika, kas citam eksemplāram izpaužas spilgtāk, citam ne tik traki, un tur ir maz sakara ar autoritāti utt.
Man ir līdzīga pieredze, bet esmu rūdīta, un uz žēlabainajiem purniņiem nereaģēju. Arī man visās jubilejās suņi cītīgi dežurē pie galda, un parasti jau kāda maigāka dvēsele pretī arī atrodas, kura pažēlo nabaga nobadinātos sunīšus, bet citādi visi ir pieraduši un neņem īpaši suņus vērā.
Kad bērns bija mazāks, tad gan bija grūtāk - suņi viņu visu laiku vaktēja, un mēdza arī izķert kaut ko ēdamu no rokas, bet kaut kā bērnam augot un suņiem pieņemot situāciju, jau sen nekas tāds nenotiek, tā kā viss būs labi! Nu nepārtaisīsi tu šitos badakāšus!


Es sliecos piekrist šim. Ja bērni var rakāties un spēlēties ar suņa bļodām, tad tur nekādas problēmas ar autoritāti nav un vai vajadzētu suni, kurš tā jau ir uz zemākā pakāpiena, vēl vairāk tur iedzīt? Nav vajadzības apliecināt saimnieka autoritāti visu laiku, ja neviens to neapšauba.
Iespējams var izmācīt, ja bērniem rokās ir kaut kas negaršīgs, tā pati izolēšana, ja tas tik ļoti traucē. Vai arī komanda - vietā (bet tad tai "vietai" ir arī jābūt, ne tikai komandai, bet sunim ir jāzina kur iet) un, ja suņi neklausa tad jau var runāt par nepakļaušanos komandai. Man arī ir diedelnieki, tikai no rokām neviens ārā gluži nerauj jo dabū bietē, bet sēž un skatās (uz citreiz noskauž :D ). Man arī gluži nepatīk, ja suns uzkrītoši diedelē, tomēr visos tusiņos labāk patīk, ja suns diedelē, nekā jāmeklē kur aizgājis. Līdz ar to esmu ieradinājusi, ka es iedodu tad, kad gribu iedot. Un notiek tas brīdī, kad suns ir tuvumā, bet ne uzkrītoši diedelē, piemēram, guļ blakus vai zem galda utt. Ja mājās ēdam ko garšīgu, suns pa galvu, pa kaklu metas uz savu vietu un gaida. Nu citreiz varbūt neatlec nekas no tā, ko ēdam mēs, bet noteikti atlec kāds suņa našķis.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: neizturama diedelēšana

Postby ingucel » 30 Aug 2012, 08:44

Palikšu pie tā, ka tā ir šķirnes specifika, kura maniem suņiem ir ĪPAŠI izteikta. Cerams, ka ar laiku, kad mazais paaugsies, tas būs bez ĪPAŠI. :)
Tagad mājās būs stingrais likums- suņiem ēdienu dot tikai bļodiņās! Pēdējā laikā paši ar vīru grēkojam, iedodot šo to tāpat vien. Tad viņām visu laiku ir cerība, ka kaut kas tiks iedots, lēkā apkārt kā trakas, ja rokās ir kaut vai ābols. Ja ēdiens būs tikai blodās, tad varbūt viņas tik traki vairs nediedelēs vai gaidīs pie bļodām. :jaut:
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: neizturama diedelēšana

Postby ingucel » 30 Aug 2012, 08:49

čība wrote: Vai arī komanda - vietā (bet tad tai "vietai" ir arī jābūt, ne tikai komandai, bet sunim ir jāzina kur iet) un, ja suņi neklausa tad jau var runāt par nepakļaušanos komandai.

šo arī turpmak pielietosim. :jaa: līdz šim mums bija tikai komanda ,,vietā,, bet ne konkreta vieta.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: neizturama diedelēšana

Postby Citroniņš » 30 Aug 2012, 08:51

Nu man ģimene ar samācīja mūsu ZR diedelēt. Es viņu ignorēju, un ja viņš bezkaunīgi lūr kādam šķīvī, dzenu vietā.
Pati dodu tikai nost no galda, Parasti nesu uz bļodu, bet nekad nedodu neko, kad viņš jūdzas nost domājot, ka tūlīt kaut ko dabūs.
Nu lab, pēc komandu atkārtošanas, viņš bieži vien zin, ka būs kārums. bet citreiz tīšām neko nedodu, jo kārumi viņu padara nenormālu.

Bet šī vēlme ēst visu, kas ir cilvēkam rokā noved pie tā, ka sanāk arvien biežāk uz viņu sabļaut vai iepļaukāt, jo arī izrāva kaut kad bērnam no rokas sviestmaizi ( bijām ciemos), un kattreiz kad čab plastika via papīrs viņš domā, ka tur ir kaut kas garšīgs, līdz ar to man viņš šitā ir žurnālā iekodies, un otā arī. Par laimi jauna ota, bet viņš pat neosta to, kas man ir rokā, vnk kampj. Un par katru tādu reizi paliek nelaimīgāks. Un autoritātes problēmu mums arī nav. Klausa mani viņš vislabāk, un varu darīt ko gribēt, i rakt viņam gaļu no rīkles ārā, i vilkt aiz kājām pa grīdu, i sēdēt uz viņa bļodas, ja man tā labpatiktos...

vnk ir pienācis vecums, kad viņš nenormāli diedelē, lai gan mājās stāv visu laiku pieejama Hills Advanced fitness.....
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: neizturama diedelēšana

Postby ingucel » 30 Aug 2012, 09:37

Citroniņš wrote:Nu man ģimene ar samācīja mūsu ZR diedelēt. Es viņu ignorēju, un ja viņš bezkaunīgi lūr kādam šķīvī, dzenu vietā.
Pati dodu tikai nost no galda, Parasti nesu uz bļodu, bet nekad nedodu neko, kad viņš jūdzas nost domājot, ka tūlīt kaut ko dabūs.
Nu lab, pēc komandu atkārtošanas, viņš bieži vien zin, ka būs kārums. bet citreiz tīšām neko nedodu, jo kārumi viņu padara nenormālu.

Bet šī vēlme ēst visu, kas ir cilvēkam rokā noved pie tā, ka sanāk arvien biežāk uz viņu sabļaut vai iepļaukāt, jo arī izrāva kaut kad bērnam no rokas sviestmaizi ( bijām ciemos), un kattreiz kad čab plastika via papīrs viņš domā, ka tur ir kaut kas garšīgs, līdz ar to man viņš šitā ir žurnālā iekodies, un otā arī. Par laimi jauna ota, bet viņš pat neosta to, kas man ir rokā, vnk kampj. Un par katru tādu reizi paliek nelaimīgāks. Un autoritātes problēmu mums arī nav. Klausa mani viņš vislabāk, un varu darīt ko gribēt, i rakt viņam gaļu no rīkles ārā, i vilkt aiz kājām pa grīdu, i sēdēt uz viņa bļodas, ja man tā labpatiktos...

vnk ir pienācis vecums, kad viņš nenormāli diedelē, lai gan mājās stāv visu laiku pieejama Hills Advanced fitness.....


Oho, tad jau mums nav tik traki! Vismaz žurnālā nekožas. Bet ir iekodušās sīpolos un citās negaršīgas lietās. :kanepe: Vienu brīdi jau likās, ka tikai mums tādi diedelnieki un rīmas.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: neizturama diedelēšana

Postby čība » 30 Aug 2012, 10:10

ingucel wrote:Palikšu pie tā, ka tā ir šķirnes specifika, kura maniem suņiem ir ĪPAŠI izteikta. Cerams, ka ar laiku, kad mazais paaugsies, tas būs bez ĪPAŠI. :)
Tagad mājās būs stingrais likums- suņiem ēdienu dot tikai bļodiņās! Pēdējā laikā paši ar vīru grēkojam, iedodot šo to tāpat vien. Tad viņām visu laiku ir cerība, ka kaut kas tiks iedots, lēkā apkārt kā trakas, ja rokās ir kaut vai ābols. Ja ēdiens būs tikai blodās, tad varbūt viņas tik traki vairs nediedelēs vai gaidīs pie bļodām. :jaut:


Nu varbūt, ja tie suņi nekad nekad nebūtu uzzinājuši ko ēd cilvēki tas darbotos :kanepe:
Ja ir kaut kas tāds, kas mums nepatīk suņa darbībā, pirms sākt ar to cīnīties, varbūt labāk padomāt vai to nevar ievirzīt kaut kādā patīkamākā gultnē nekā dusmošanās. Iespējams tas bļodiņas nostrādas, bet nu nav tiem suņiem pāris mēneši. Katrā gadījumā mēģināts nav zaudēts.

Vispār es savu suni vienu brīdi baroju tikai no sevis (bļoda bija tukša visu laiku). Un arī tusiņos suns ir ieciklējies uz to, ka es noteikti kaut ko iedošu nevis kāds cits. Līdz ar to man ir divi zaķi ar vienu šāvienu - suns visu laiku ir +/- manā redzeslokā un suns nepiesienas citiem, piesienas man (un mani tas it nemaz netraucē). Ja mēģina diedelēt no citiem - to gan neļauju.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: neizturama diedelēšana

Postby ingucel » 31 Aug 2012, 07:59

Ir jau arī kad tā rijība tiek izmantota- staigajot pa mežu piemēram. Mežā bieži vien parādās kāda stirna, bet sunes zin, ka man gandrīz vienmēr ir kas garšīgs kabatā, tāpēc nekur talu neskrien, ja nu saimniece tieši taja brīdī izdomā iedot gardumu. :)
Hmmm nez kā butu, ja pamēginatu Čības variantu, ka piknika laika pati dotu ēdienu. Par tadu variantu nebiju iedomājusies. Pašai jau man netraucetu, ka šīs man sēdētu klāt un diedelētu, labāk tā nekā lēkā apkart ciemiņiem. Būs jāpamēģina!

Paldies visiem par ieteikumiem!
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests