Suni lamā ne-saimnieks?

Dogs Teaching

Suni lamā ne-saimnieks?

Postby Linda B. » 31 Aug 2012, 02:10

Bieži gadās,ka neesmu mājās un ar suņiem paliek masīca,kura šad tad suni salamā par kaut kā sagraušanu,kaķa vajāšanai vai tamlīdzīgām lietām.Aizdomājos vai vispār no suņa psiholoģijas viedokļa ir pareizi,ka suni soda kāds,kas nav tā barvedis,bet tikai kāds no bara locekļiem?
Varbūt tas izsauc tikai sajukumu suņa prātā un neko vairāk.Tagad biju uz 4 dienām atstājusi suņus viņas uzraudzībā un pēkšņi Fanta atkla esot sākusi čurāt un kakāt istabā,ko nebija darījusi jau kādu mēnesi vai vairāk.Varbūt tāds sava veida protests,lai nu kā par to viņa viņu lamājusi.Spriežot pēc tā,ka suns kož viņai rokās( nu ne līdz asinīm,taču kož),viņa viņu laikam tā īsti nerespektē un neatzīst.Neliekas it kā pareizi teikt,lai nelamā,ja suns strādā nedarbus,bet no otras puses īsti nesaprotu kā pats suns uztver to,ka pēkšņi kāds no bara sāk šo lamāt par kaut ko,jo galu galā "boss" taču esmu es.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suni lamā ne-saimnieks?

Postby murkata » 31 Aug 2012, 09:11

it kā jau j;ābūt tā, ka suns ir uz paša zemākā hierarhijas pakāpiena un jebkurš no "bara" ir tiesīgs viņam aizrādīt. cita lieta, ja suns nerespektē jaunkundzi, vai var būt viņa ir neadekvāti barga? vai soda novēloti, kad suns vairs nesaprot, par ko?
es nedomāju, ka ģimenes loceklim nav tiesību suni lamāt, bet jautājums, kā tas notiek...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Suni lamā ne-saimnieks?

Postby čība » 31 Aug 2012, 09:43

murkata wrote:it kā jau j;ābūt tā, ka suns ir uz paša zemākā hierarhijas pakāpiena un jebkurš no "bara" ir tiesīgs viņam aizrādīt. cita lieta, ja suns nerespektē jaunkundzi, vai var būt viņa ir neadekvāti barga? vai soda novēloti, kad suns vairs nesaprot, par ko?
es nedomāju, ka ģimenes loceklim nav tiesību suni lamāt, bet jautājums, kā tas notiek...

:par:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suni lamā ne-saimnieks?

Postby Linda B. » 31 Aug 2012, 10:05

Varētu būt,ka par tiem sīkumiem soda pārāk bargi,par ko arī aizrādīju un pastāstīju sīkāk ko darīt,kad viņa piečurā istabu/izvamda miskasti vai atkla kaut ko sagrauž.
Taču mums jebkurā gadījumā noteikti atšķiras tā pieeja.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suni lamā ne-saimnieks?

Postby čība » 31 Aug 2012, 10:30

Linda B. wrote:Varētu būt,ka par tiem sīkumiem soda pārāk bargi,par ko arī aizrādīju un pastāstīju sīkāk ko darīt,kad viņa piečurā istabu/izvamda miskasti vai atkla kaut ko sagrauž.
Taču mums jebkurā gadījumā noteikti atšķiras tā pieeja.


Grūtākais uzdevums vienmēr ir bijis izmācīt cilvēkus. Suņa stūrgalvība nav salīdzināma ar cilvēka :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suni lamā ne-saimnieks?

Postby vipdu » 31 Aug 2012, 14:13

Nu takši jau čurāšanas un kakāšanas jomā vispār ir specifiski :kanepe: Man arī ar savu takša metisu visu laiku līdzīgas problēmas. Vecāki bija aizbraukuši uz pusotru nedēļu un mēs abas ļoti labi dzīvojāmies, nebija nevienas peļķes vai čupas. Pirmajā vecāku atgriešanās dienā viņa par aizrādījumu nediedelēt čipšus un aiziet uz vietu, nolika tāāāādu čupu :o un sāka čurāt pat garāžā un neiet ārā (to man pirms brauciena bija izdevies izskaust) tā ka es sliecos domāt, ka tas būs sava veida protests. Manā gadījumā ir tā ka neviens izņemot mani uz to suni pat paskatīties šķībi nedrīkst, citādi no čupām un peļķēm es nespēju izvairīties. Pareizi tas nav, bet es citu risinājumu ar takšveidīgo atrast nepratu - vai nu nejaucaties manā audzināšanā vai nu vācam čupas.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Suni lamā ne-saimnieks?

Postby Zeva2 » 03 Oct 2012, 11:03

Nu takši vispār ir briesmīgi suņi -kārtojas kur pagadās ,vanda atkritumu kastes ,iedomājas ka ir pasaules nabas ,rok bedres tur kur ir puķes ,guļ gultā un neliekas par to traucēti -briesmu iemiesojumi :lamajas:
Un Tu civēks parastais atnākot mājās un ieraugot visu šo , kas ir noticis nevari pat palamāties ,jo uz tevi skatās divas nevainīgas acis un vel savilktais purniņš kas liek atmaigt pat vis cietsirdīgākajam cilvēkam
Zeva2
Baby
Baby
 
Posts: 99
Images: 1
Joined: 25 Feb 2011, 10:59

Re: Suni lamā ne-saimnieks?

Postby seila » 03 Oct 2012, 11:18

Zeva2 wrote:Nu takši vispār ir briesmīgi suņi -kārtojas kur pagadās ,vanda atkritumu kastes ,iedomājas ka ir pasaules nabas ,rok bedres tur kur ir puķes ,guļ gultā un neliekas par to traucēti -briesmu iemiesojumi


Izlasot šo prātā nāk divi varianti:
1. nekad nav bijis taksis un tāpēc šāds viedoklis
2. ir savs taksis mājās, ne pārāk audzināts :velnins: un tāpēc ir šāds viedoklis

Man pirms takša iegādes lasot citu cilvēku komentārus bija 1. variants, bet tagad iepazīstot so škirni :sirsninas2: saprotu, ka nekā labāka priekš manis nav, bet kā jau medību suns - neder kuram katram cilvēkam, jo ir aktīvs suns, īsta personība!
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Suni lamā ne-saimnieks?

Postby Zeva2 » 03 Oct 2012, 13:38

Seila
lasi visu tekstu ,ne tikai daļu . :)
majas ir ...taksis (nu pareizak cacutaksis - pustaksis)
Zeva2
Baby
Baby
 
Posts: 99
Images: 1
Joined: 25 Feb 2011, 10:59


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests