Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Dogs Teaching

Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Berjozkina » 31 Aug 2012, 10:30

Sveiki!!
jau kādu laiku, domāju par šo... zinu, zinu, ka tas ir vieglākais ceļš, bet... dzīvojam ārzemēs, te tas viss šausmīgi dārgi(tikai, lūdzu nestāstiet, ka vajadzēja domāt iepriekš utt...situācija ir tāda kā ir un negribas domāt kā būtu, ja būtu), tādēļ gribas izmantot, iemācīt max ko vien var iemācīt mēneša, divu laikā, kamēr ciemosimies LV. Suns it kā paklausīgs, ar to problēma man īsti nav ( zinu jau, ka īsts kinologs teiks, ka nav paklausīgs suns, jo pie pirmās reizes, kad pasaku komandu to ne vienmēr izpilda)... bet lielākā problēma ir, ka viņam nepatīk svešinieki.. ja parkā nāks pretī 10 cilvēki, neko neteiks, bet ja viens, kapucē vai tāds dīvains, 100% skries virsū un ries... tas man nepatīk, gribu lai tas nebūtu... ja suns iet ar manu draugu, viss ir savādāk, bet ar mani... it kā saprotu, ka mani sargā, bet man to nevajag... negribu to... gribu draudzīgu suni arī pret svešiniekiem...
saprotu arī, ka problēmiņu esmu " ielaidusi", jo sunim jau 1,5 gads. bet gribu rast risinājumu, lai viņš drošāks ir pret svešiniekiem...
ir kādam pieredze ar instruktoru, kas ņem pie sevis???
Berjozkina
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 29 Jun 2011, 10:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Demiana » 31 Aug 2012, 10:47

Sunim ir tādi "punkti" tieši pastaigā ar Tevi, tātad loģiskiski sanāk ka viņus jālabo arī kopā ar tevi, raksti ka ar draugu pastaigā tādas lietas nenotiek, un ko pēc tavām domām varēs izdarīt instruktors :) ? Arī visdrīzāk mierīgi paies garām cilvēkam uz ko sunim ir "punkts".
Instruktors var apmācīt tevi ko šādās situācijās jādara ar suni.
Bet te vairāk izklausās pēc socializācijas trūkuma kucēna vecumā.
Bet tās tikai manas domas :stiligs2:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Berjozkina » 31 Aug 2012, 10:53

ar prātu jau saprotu daudz ko ,bet laikam, gaidu kādu brīnumu :) ka nāks kāds labais tēls un visu to glābs :))
nenoliedzu, ka kucēna vecumā viņu nav čubinājuši sveši cilvēki... to vispār vel var labot?? tagad esmu tam nopietni pieversusies, ņemu, kur vien var līdzi, āra restorāni, ekskursijas pa jaunām pilsētām... tik man nepatīk tā skriešana virsū cilvēkiem( loģiski, ka tas notiek, kad viņš bez siksnas skrien).
Berjozkina
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 29 Jun 2011, 10:05

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Kriste » 31 Aug 2012, 11:00

Sarunā laicīgi individuālās nodarbības un mēneša pusotra laikā ar kādām 3 nodarbībām nedēļā abi apgūsiet visu nepieciešamo.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Demiana » 31 Aug 2012, 11:01

Kurā LV pusē būsiet? Rīgā?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Berjozkina » 31 Aug 2012, 11:10

ja, būsim Rīgā, bet varam arī izbraukāt Rīgas tuvumā. Jo, gribu ļoti atrisināt šo.. a varbūt tiešām labāk ir tās 3 reizes nedēļā pie instruktora?
esmu iepriekš vedusi uz suņu skolu. tur, apmācību laukumā, vispār uzvedās kā paraugsuns... visu klausa, visu dara...
varbūt, ka vajag sarunāt instruktoru, kas atbrauc uz māju, tad ejam kopā pastaigāt uz vietējo parku, lai var novērot kā suns uzvedas. (Latvijā kas tāds vispār notiek, bez miljona ? :sajucis:
Berjozkina
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 29 Jun 2011, 10:05

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Demiana » 31 Aug 2012, 11:17

ar pāris tūkstošiem pietiks :kanepe: JOKS
Jums PM.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Berjozkina » 31 Aug 2012, 11:32

Paldies.
Berjozkina
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 29 Jun 2011, 10:05

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby seila » 14 Sep 2012, 12:58

Cik pazistama situacija - kad nak preti 10 cilveki, tad viss kartiba, bet kad nak preti viens cilveks - to noteikti vajaga apriet! :rej:
Es ari interesejos ka ar so tikt gala, mums ieteica noverst suna uzmanibu, lai nerej - es nemu kadu mantinu vai karumu un ejot svesiniekam garam pieversu suna uzmanibu sev, bet visvairak laikam palidzeja tiesi komanda ''blakus'' - kad lieku iet mierigam sev blakus briva pavada neraustot to un neejot pa prieksu, tad ari neapreja nevienu.
Tagad mes labi zinam, ka apriet nav labi un saimniece (es) dusmosies, bet kadreiz jau kadu suni vai aizdomigu cilveku loti gribas apriet :ninja:
Es neesmu specuks, bet vienmer bailigam sunim ieteiktu - to vairak vajaga vest sabiedriba un laut, lai svesi cilveki paglauda, samilo, tad ta problema paries pati par sevi - nekad nevajaga izvairities no nepatikamam situacijam, bet tiesi darit visu, lai to ir vairak un tada veida suns pie tam pierod, saprot ko no vina velas, ja pats netiec gala - noteikti jagriezas pie kinologa, jo sabojat suni ir viegli.
Liels prieks, ka diskusijas autors mekle risinajumus un velas macit savu suni un izlabot situaciju!
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Sirke » 14 Sep 2012, 14:01

Es šito atstāšanu tā arī līdz galam nesaprotu. Vai tad pēc tā mēneša nav tā, ka suns klausa tikai to kinologu/instruktoru, kas mēnesi ar viņu ir ņēmies?
Vai suns vispār spēs saprast kurš ir saimnieks? + kā tad pats suņa īpašnieks zinās nepieciešamās rīcības un komandas ko dot sunim?
ImageImage
User avatar
Sirke
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 06 Aug 2012, 17:24
Location: Rīga

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby seila » 14 Sep 2012, 14:27

Sirke tur jau ta lieta, ka suns iemacas klausit kinologu, tapec noklustot atpakal pie saimnieka - suns komandas zina, bet saimnieks tik un ta neprot sunim tas likt izpildit... zinu, ka ss.lv kadreiz viens kinologs lika savus sludinajumus un tur bija runa, ka vienu menesi suns pie kinologa macisies, bet otru menesi kopa ar saimnieku, lai ari saimnieks saprot un pareizi komandas atprasa sunim.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Sirke » 16 Sep 2012, 12:40

Gribētos par šo tēmu bik vairāk uzzināt. Varbūt forumā ir cilvēki, kuriem jau ir pieredze suņa atdošanai kinologam. +/- tādai apmācībai un parastai apmācībai. Bija doma uztaisīt jaunu tēmu, jo izejot cauri audzināšanas sadaļai neatradu neko. Tomēr izlēmu paturpināt tepat.

Viena mana kolēģe abus savus suņus atdeva kinologam un teica, ka parastā apmāciba 1x nedēļā ar saimnieku kopā ir naudas izmešana. Atkal dažādi viedokļi.

A ja mans suns vairs mani neklausīs pēc tā kinologa, ja es vairs nebūšu autoritāte arī pēc tā mēneša, kurā apmāca ar saimnieku kopā?...
No cik gadiem visār var suni atdot tādam kinologam?
Vai ir jāņem vērā šķirnes īpatnības, varbūt kaut kādas šķirnes nemaz nedrīkst dot apmācīt prom?...piemēram haskijus, viņi vispār slikti apmācoties.

Daudz jautājumi :) par šo tēmu.
ImageImage
User avatar
Sirke
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 06 Aug 2012, 17:24
Location: Rīga

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby Sirke » 16 Sep 2012, 12:55

ImageImage
User avatar
Sirke
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 06 Aug 2012, 17:24
Location: Rīga

Re: Suņa atstāšana uz mēnesi pie instruktora

Postby wolf-eyes » 16 Sep 2012, 16:24

Draudzenes māte šādi bija nolēmusi iegūt paklausīgu draugu. (Tagad, lai gan šo to klausa, tāpat ir nepaklausīgs)
Pēc tam jau tas instruktors pāris reizes apmāca pašu saimnieku saprasties ar suni, vēro situāciju, suņa saikni ar saimnieku.
Bet kā panākt, lai suns nedomā, ka saimnieks viņu pametis? Varot braukt pie suņa ciemos kaut katru dienu. Parasti to iesaka vismaz vienu, divas reizes, lai suns tiešām nepadomā, ka ir pamests.
Bet personīgi es (vismaz pagaidām) uz neko tādu neparakstītos.
Jo ja saimnieks neprot likt savam sunim klausīt (nav viņam autoritāte), tad tas neklausīs.
Mani haskiji kādreiz vispār neņēma mani galvā. Draugu+ viņa īpaši nostādītu balsi gan.
Bet to, ka viņi daudzas komandas zina, tas ir skaidrs. Tikai ne kuram katram klausa.
Kad ļoti sagribās gardumu, tad paši sāk pildīt visas komandas pēc kārtas.
Bet tad kaut kas mainījās, es pat īsti nezinu, kas, jo es tāda pati vien esmu, kāda biju- neprotu es valdīt pār suni, ja vien tas nav dabiski padevīgs.
Bet tagad sākuši ir klausīt. Skrien, tikko pasauc un arī komandas pilda. Nezinu, kas mainījies, lai gan esmu mēģinājusi to izdomāt.
Sanāca mazliet novirzīties no tēmas.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests