Suņu seksuālas spēles

Dogs Teaching

Suņu seksuālas spēles

Postby muffin » 04 Sep 2012, 10:58

Labdien!

Man tāds jautājums - kā man būtu jārīkojas, kad kucēns aplec kuci, bet tai tas acīmredzami nepatīk?
Situācija ir tāda, ka manā apkārtnē pārsvarā ir sastopamas suņu meitenes, pukas ir ļoti maz, turklāt nevienu no viņiem neesmu satikusi skraidam vai spēlējamies ne ar saimnieku, ne ar citiem suņiem. Puikas tiek izvesti pie pavadas izmest līkumu pa apkārti un nokārtot darīšanas. Tādēļ sanāk, ka mans kucēns visticamāk ir vienīgais puika, kas komunicē ar apkārtnes meitenēm un viņam pašam sanāk satikt vien dāmas. Pēdējā laikā, satiekot kādu no savām draudzenēm, Maffins pirmām kārtām par katru cenu mēģina viņai uzlekt virsū. Īpaši mīļa viņam ir labradora meitene. Viņš šai lec virsū, ja paveicas, ja nepaveicas, viņa pirmā saķer Maffinu aiz čupra un spiež pie zemes. Tā viņi spēlējas. Ja viss norit mierīgi, es nejaucos, taču dažas reizes kucīte smilkstējusi, citu reizi viņas košana mana suņa kaklā ir kļuvusi agresīva. Man izskatās, ka viņai noriebās, ka Maffins nepārtraukti mēģina tikt viņai virsū, savādāk viņš nemaz nespēlējas. Ja klāt ir vēl viena kucīte, tad viņas vai nu aizskrien spēlēt divatā, vai kopīgi brūk virsū Maffinam. Un manam mazajam duraciņam aizkrīt ciet, viņš tik ņemas. :parojas:
Vienīgā izsmeļoša informācija, ko esmu atradusi, ir no šīs lapas 3. atkāpe - ka nedrīkst traucēt suņu seksuālām spēlēm.
http://www.schaeferhund.lv/index.php?id=41b2eeb6f0700
Savukārt, citur minēts, ka tiklīdz atskan kaut mazākais pīkstiens, tad saimniekam rotaļas ir jāpārtrauc, jo iet runa par uzkundzēšanos un ir jāiejaucas.
Tādēļ es nezinu kā man vispār rīkoties, jo mēģinājumi atrast informāciju par kucēna seksuālo uzvedību beidzas ar neko - vai nu kaut kādas jēlības, vai sarunas bērnudārza līmenī hi-hi ha-ha.
Turklāt, mēs drīz iesim uz skolu, tur viņš visticamāk arī mēģinās iekarot dāmas, kā man būtu jāreaģē - lai ņemās vai tomēr savākt suni?
P.S. Zeltainā retrīvera kucēns, 5.5 mēneši.
User avatar
muffin
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jun 2012, 17:01
Location: Rīga, Pļavnieki

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu seksuālas spēles

Postby Kriste » 04 Sep 2012, 11:38

Es tās viss nesauktu par seksuālajām spēlēm, bet gan par mēģinājumu gūt virsroku dotajās attiecībās. Cik tālu tas ir pieļaujams - nezinu... Mums arī savā laikā bija darīšana ar ļoti dominantgribošu VAS puiku... Tā kā šo modeli viņš gribēja uzpiest manam bīglam, kas vienmēr atļauj citiem dominēt, un arī dažreiz šī izpausme jau kļuva par rupju, tad vienmēr pieteicu VAS saimniekam tādās reizēs savākt savu suni. Un kad šis kucēns paaugās, sapratu, ka vairs negribu, lai viņš spēlējās ar manām meitenēm, jo tā dominēšana kļuva neizturama un grūti savaldāma.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Suņu seksuālas spēles

Postby ash » 04 Sep 2012, 13:16

mjāāā. es ar par šo esmu aizdomājusies, bet nekad neesmu sapratusi, kā pareizāk rīkoties.
pieļauju domu, ka daru nepareizi, bet katru reizi kad mans suns uzsāk kustības ar gurniem, es viņu apsaucu. ja pareizi saprotu - šāda apsaukšana varētu novest pie tā ka sunim būtu grūti pāroties, bet mēs jau arī nedomājam viņu kādreiz pārot.
man personīgi vnk ir bail, ka mans suns varētu pārvērsties par seksuālu monstriņu - zinu tādus divus suņukus, kas lec virsū visam kas kust un kas nekust, tai skaitā arī cilvēkiem. iespējams es viņu par daudz ierobežoju.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu seksuālas spēles

Postby muffin » 04 Sep 2012, 14:54

Kriste wrote:negribu, lai viņš spēlējās ar manām meitenēm, jo tā dominēšana kļuva neizturama un grūti savaldāma.

No tā arī gribētu izvairīties - lai viņa "rotaļas" nekļūst nekontrolējamas un lai rezultātā mums nepazūd pastaigu biedri! Ja man būtu kuce, šāda cita suņa uzvedība noteikti nepatiktu. Taču kuces saimniece ir no tām, kas pārāk cilvesko suņus un tadad uzskata, ka Maffins viņas kucē ir iemīlējies.. :sirsninas: Pat priecājas par to visu. Kad iebildu, ka tā nav mīlestības izpausme, skatījās uz mani kā uz jocīgo. Nu moins!
ash, man ar negribās, lai viņš kļūst tāds tipiņš, kuram tik piesmiet visu kas kustās un nē!..tāpēc man interesē, ko dara citu suņu puiku saimnieki, jo es nezinu, kā labāk rīkoties. :asaras:
User avatar
muffin
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jun 2012, 17:01
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suņu seksuālas spēles

Postby Dagucis » 04 Sep 2012, 15:08

Mums arī ir tāda pat lieta. Tikai mums ir 6 mēnešus veca meitene, kur jau no kādu 3 mēnešu vecuma līferējas pie kājas un veic savas gurnu kustības.
Visnepatīkamāk ir, ja to sadomā darīt ar kādu svešu cilvēku, nevis tikai saimnieku.
Un, protams, arī citiem suņiem. Arī nezinu, kā tad labāk būtu reaģēt :(
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Suņu seksuālas spēles

Postby čība » 04 Sep 2012, 15:41

Jānovirza domas citā gultnē. Ne ar aizliedzošām komandām, bet ar kaut ko labāku :jaa:
Ja to atļauj ar vienu suni, kapēc to nedrīkstētu ar citiem? Tas kļūs par ieradumu. Turklāt tik traki jau nav, ka nu vairs nekad nevares suni pierunāt :parojas: Vienkārši jāsaprot, ka to nedrīkst sodīt, bet pārtraukt, ideāli - ar kaut ko labāku.
Kucēns Tev vēl tik mazs, ka man nešķiet, ka tā būtu kāda pārākuma izrādīšana, drīzāk sava veida pubertāte. Un... ja jau tavs kucēns lien atkal un atkal, tad tā kuce šamējam neko nav nodarījusi. Varu iedomāties, ka kuce rēc, bet tas visticamāk arī viss.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suņu seksuālas spēles

Postby Citroniņš » 04 Sep 2012, 23:39

Es savam aizrādīju no laika gala, ka šādi nevar uzvesties. Kāpj ta kucēm, ta puikām mugurā. Ja lec tikai virsū, tad vēl pieļaujam, ja sāk kustēties, uzreiz tiek aizrādīts.
Arī visiem apkārtējiem suņiem neviens tādas izdarības neļauj. visi manējo grib dominēt, bet tiek dzīti nost. Attiecības gan tur visiem skaidras. A tai pat laikā ir Fraču buldogs, kas no mana suņa nevar atstāties, visu laiku jālien virsū, līdz ar to mans suns nemaz nevar doties vairs satikt pārējos draugus, jo viņam redz viens uzmācas. Un to dzenā vai nedzenā, viņš saož manējo un pilnīgi nojūdzas. Un abi ir kastrēti puikas.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Suņu seksuālas spēles

Postby muffin » 06 Sep 2012, 11:40

Paldies par komentāriem! Cik saprotu, tad visi apsauc savus suņus, nevis rīkojas kā tajā linkā iesaka. Tad jau mēs ar tā darīsim. ^^
Starp citu, kādam pazīstamajam arī ir ZR, kurš kopš bērnības neuztvēra saimnieka meitu pusaudzi par saimnieci - bērnībā koda rokās, gulēja viņas gultā, neklausīja nemaz, skrēja kur gribēja un bija boss. Kad suns izauga, tad sāka arī "seksot" meitas kāju! Un ne ar kādu citu dzīvu vai nedzīvu būtni viņš to nedara! Tikai pie saimnieka meitas lien, kuru joprojam neņem pilnā. Te, protams, ir saimnieka vaina, ka nemācēja sunim norādīt kurš ir kurš ģimenē. Taču rezultātā suns šādi rāda, ka ir pārāks par jauno saimnieci. :tikainesaki: Tāpēc man neliekas, ka arī ar suņiem tās tādas rotaļas vien ir..
User avatar
muffin
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jun 2012, 17:01
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suņu seksuālas spēles

Postby seila » 14 Sep 2012, 11:43

Varu padalities ka mums iet ar 3 gadus kastretu taksu kuciti un 6 menesus jaunu taksu puiku.
Kad kucens tikko tika atvests majas un meginaja lekt virsu musu kucitei, es sapratu, ka ta vins megina atrast vietu bara, parada, ka domine, uztveru normali - noversu to ar pasauksanu vai aizmetu kadu mantinu, lai ir aiznemts ar ko citu. Viss ok. Mana mamma gan uzreiz celj paniku - kaa taa var, uzmaacas vinas takshu meitenei un abi tiek salamaati.

Bet peedeja laika es ieveroju, ka kuce arvien biezhaak mazo noliek pie vietas, tikko vins spelejoties sak lekt virsu, ta Chiepa uzreiz rukdama mazo gaz no kepam un skaidri parada, ka shis neies cauri un kucens ari to uzreiz saprot, vairs nelec virsu - vini pashi noskaidro attiecibas un dzivo talak.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests