Agresīva stāja u.c.

Dogs Teaching

Agresīva stāja u.c.

Postby uusipaavulnieni » 16 Nov 2012, 10:35

Sveiki!
Dzīvojam Rīgā un esam ļoti daudz staigājuši ar citiem suņiem. Tagad manai kucītei sākās pirmā meklēšanās. Tomēr pirms meklēšanās bija 2 tikšanās ar kucītēm, kuras mēs iepriekš nebijām satikuši, kas dara bažīgu. Lieta ir viņas stājā. Tātad sacelta spalva uz muguras, aste augstu gaisā, suns diezgan izstiepies(varbūt arī nē), ausis vienā gadijumā bija gar galvu noliektas atpakaļ, bet otrā stāvus augšā(normālā stāvoklī, jo kupētas). Vai šī poza būtu uzskatāma par agresīvu, un vai būtu -(a)viņa jākoriģē, (b)jāiet uzreiz prom, (c)nav jāuztraucas
Satikām arī citas nepazīstamas kuces- tad aste smuki luncinājās un vienīgais no šitā palika spalva uz muguras. Šīs visas tikšanās notika uz ielas, un uz īsu mirkli. Negribās palaist sādas iespējamas izpausmes bez uzmanības.

Otra lieta skar viņas spēlēšanos. Pēdējā laikā ar mums ne tik pazīstamiem suņiem viņa diezgan daudz spēlējoties rūc. JA es viņu meiģinu koriģēt, tad viņa ir nesaprašanā, kas nav pareizi, un pārtrauc spēlēties. Tāpat arī viņa mierīgi pastaigājas kopa ar kādu suni, un tad pēkšņi kāk ļoti noteikti(koncentrēti)lekt viņai virsū, viņas galva pāri otras kuces aptuveni skausta apvidum. Viņa ir gandrīz kā transā. Šobrīd viņa tā ir darijusi kādas piecas, sešas reizes- viena kuce ir atbildējusi ar rūkšanu un aizardzības pozu, citas ir vai nu ignorējušas(dažas ar nolaistu asti vienkārši stāv) vai sākušas spēlēties. Pati pirmā tāda reize notika, kad bijām skolā un arī trennere teica, ka viņa tā spēlējas.

Varat atstāt te savu viedokli par šīm situācijām. Šobrīd manējai ir pirmā meklēšanās, tapēc pirms mēs atkal ejam pie suniem niteikti šos jautājumus noskaidrošu.
Lai jums veicas!
uusipaavulnieni
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 16 Nov 2012, 10:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Agresīva stāja u.c.

Postby Linda B. » 16 Nov 2012, 11:30

Tā rūkšana rotaļājoties visticamāk ir pa jokam.Saimniekam ir jāiemācās atšķirt,kad suns rūc pa jokam un kad tas ir nopietns rūciens.
Par to stāju,arī mani takši reizēm satiekot svešus suņus dara tā pat,parasti,saostās,sapazīstas un tas pāriet.Mani gan neuztrauc fakts par sakaušanos,jo tas ļoti reti mēdz notikt tikai viņu pašu starpā,ja kāda kādai mēģina kāpt uz galvas vai atļaujas par daudz(tiek izšķirtas,protams),bet izklausās,ka tev ir stafords(?).Iesaku uzlikt uzpurni un paskatīties,kas notiek tālāk,tad arī zināsi kā turpmāk reaģēt un sapratīsi,ko nozīmē šī tava suņa stāja.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Agresīva stāja u.c.

Postby magnola » 20 Nov 2012, 14:45

Man ir stafu meitene un ļoti dominanta meitene. Rīkojas ļoti līdzīgi aprakstītajam, cenšas "aplēkāt" gan suņus, gan kuces. Liek galvu uz otra suņa un mēģina spiest pie zemes un rūc. Tās visas ir dominēšanas pazīmes. Pēc pirmās meklēšanās (iepriekš ar visiem draudzējās), man bija šoks-palika agresīva uz citām kucēm, pat savām draudzenēm.
Tad nu cītīgi strādājām skolā- ierādījām meitenei "vietu", ka bez manas piekrišanas nekāda dominēšana nav pieļaujama. Ir jau labi rezultāti, jau draudzējamies ar dažām meitenēm, no sākuma kopā laidām ar uzpurni, kā mēģina dominēt- tā komanda nedrīkst.
Tāda uzvedība jākoriģē un jāmāca sunim, ka tā nedrīkst.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron