Pieaudzis suns nokārtojas mājās

Dogs Teaching

Pieaudzis suns nokārtojas mājās

Postby KMTD » 29 Nov 2012, 10:28

Man ir nu jau vairāk kā gadu vecs karancītis, ļoti maza izmēra (ap 5 kg), un tā nu sanāci, ka ārā neviens viņam nav iemācījis nokārtoties, ciesties viņa neprot, tāpēc čurā ik pa 2-3 stundām stabili. Neticu, ka jau pieaugušam sunim vairs ko pārmācīšu, un nav man tam arī fiziski - laika, tomēr dienas lielāko daļu (10 stundas) esmu prom no mājām. Suns ārā tiek ve3sts, tikai tur teju nekad neko tādu nedara.
Ar problēmu tiekam galā iegādājoties vienreizējos paladziņus, uz kurimm viņa vidēji 3-4 reizes var uzčurāt. Bet uz tiem mana iziet kādi 18-20 lati mēnesī. Un te nu mans jautājums: kā varētu ieekonomēt šādā gadījumā? Šobrīd apdomāju,kā būtu ar kaķa smiltiņām? bet tā kā kaķa nekad nav bijis, nezinu - tās granulas, ko gad tirgo - tur arī būtu jākašā ciet? Jo man nav kaķis, suns nekašās. Un gluži savā čurā arī iekšā nekāps... Ir kādas idejas, kur ietiepīt?
KMTD
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 29 Nov 2012, 10:17

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pieaudzis suns nokārtojas mājās

Postby ash » 29 Nov 2012, 11:52

iemāci suni nokārtoties laukā.
neticu, ka tas nav iespējams. apmācību uzsāc brīvdienās, kad esi mājās un vari vairāk laika veltīt sunim. forumā ir daudz pamācību ko un kā darīt!
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Pieaudzis suns nokārtojas mājās

Postby KMTD » 29 Nov 2012, 11:59

Nu tak ir izmēģināts viss kas. problēma ir tajā, ka suns nevar paciesties ne sekundi un čurā, kad vajag. Ko līdzēs, ja es ik pa 2 stundām 6dien un 7dien izvedīšu, pa to laiku neapjēgs, ja nav apjēga iestājusies 1 gada laikā.
Es tiešam gribētu zināt par tām kaķu granulām...
KMTD
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 29 Nov 2012, 10:17

Re: Pieaudzis suns nokārtojas mājās

Postby seila » 29 Nov 2012, 13:28

Ja suns tik bieži čurā, iesaku aiziet pie daktera izmeklēt vai nav nekādu veselību problēmu, tomēr nedaudz paciesties sunim vajadzētu. Noteikti pārbaudiet.
Un par to radināšanu, jā - te tēmas jau ir un gadu vecam sunim VAR iemācīt, vajaga tikai laiku un gribēšanu, protams. Var radināt arī brīvdienās, gan jau ar laiku sapratīs, vienkārši jāstaigā tik ilgi līdz suns nokārtosies ārā un tad kārtīgi, kārtīgi saslavēt, samīļot, lai jūtās kā varonis, bet mājās visu kārtīgi saslaucīt, lai nav čuru, kaku smaka.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Pieaudzis suns nokārtojas mājās

Postby Linda B. » 29 Nov 2012, 19:18

Neskan normāli 5 gadus vecam sunim tik bieži čurāt.Man ir tūlīt 5 gadus veca taksene un ne tuvu viņai tik bieži nevajag čurāt.Ja pārbaudat un viss ir kārtībā,tad paciesties varētu iemācīt būris(normāls,vesels suns nečurās tur,kur pašam ir jādzīvo),taču ja pie suņa neviens nav 10 stundas,tad tas variants vienkārši neder.Alternatīva paladziņiem varētu būt avīzes.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Pieaudzis suns nokārtojas mājās

Postby seila » 30 Nov 2012, 01:31

Linda B. wrote:5 gadus vecam sunim


Linda B suītim ir gads, tie 5 ir kg.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Pieaudzis suns nokārtojas mājās

Postby smurfiks » 30 Nov 2012, 09:31

Tā ir biezi dzirdēta problēma. Gribu pastāstīt par saviem paziņām, jo viņi šo lietu ielaiduši nu nenormāli!! Dzīvo cilvēki privātmājā un ir divu suņu īpašnieki - jorksis dikti mazs 10 gadus vecs un miniatūrais pūdelis 6 gadi, tad lūk viņi čurā visur mājā :lamajas: Viss pirmais mājas stāvs ir burtiski aizčurāts :aknee: un nedomājiet saimnieki nav ne nevīžas , ne alkaholiķi, vai vnk cūkas, bet lai kā man viņi būtu labi paziņas es uzskatu ka viņi vnk ir stulbi! Pūdelim veica pirms gada ķīmisko kastrāciju, jā tad it kā šiem likās ka čurā mazāk, bet tagad viņa esot izgājusi un viss atkal pludojot. Suņi normāli tiek ārā, nu ja neskaita ka privātajā teritorijā jorksīti ved siksniņā, bet pūdeli bez. Nu tur atkal šiem ir savi iemesli tipa :akes: Kad jorksītis vēl bija viens pats viņš saprotams mājā nečurāja, kad nopirka pūdeli , nu pūdelis kļuva par tādu kā m''iļāko bērnu bet jorksis par īgņu. Lika pa visu māju paladziņus , un pūdelis acīmredzot domāja ka var tātad, nu un jorksis jau neatpaliks, nu tā es domāju. Un vienīgā viņu atruna ja tā var teikt ir - nu divi puikas tak! Man pašai ir divi puikas 6 gadus un gandrīz 2 veci,nu jā mazākais sākumā čurāja mājās bet ir jāmāca un ja nepieciešams šad tad jāpaņem žagars, nu ne jau tur sadistiski sist bet lai saprot ka mājās to darīt nevar. Ar to es vnk gribeju pateikt ka ar audzināšanu nevar ievilkt garumā vai meklēt kaut kādas atrunas.
User avatar
smurfiks
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 10 Nov 2012, 13:59
Location: Riga

Re: Pieaudzis suns nokārtojas mājās

Postby Linda B. » 30 Nov 2012, 13:25

seila wrote:
Linda B. wrote:5 gadus vecam sunim


Linda B suītim ir gads, tie 5 ir kg.

Oj :D Nu jebkurā gadījumā,man arī gadu veci suņi tik bieži nečurā.Un vēl jo vairāk,ja ir gads,tad var izmācīt.Fēru,kurai bija 13 mēneši iemācīju kārtoties ārā 2 nedēļu laikā,pirms tam to darīja visur,tai skaitā arī gultā.Tā pat kā kucēnu vedu laukā tikko kā pamodās,pēc paēšanas,tā pat vien,lai darītu visu,lai tā čura gadās laukā un var saslavēt,ja nu gadījās istabā,tad pievedu pie peļķes nostrostēju un kādu brīdi biju dusmīga un ar viņu "nerunāju", vai ja noveicās būt tieši blakus,kad jau tupjās uzreiz ar kaut ko pa dibenu,padusē un skrienam laukā.Nu vairs istabā neko nedara,māk paciesties un var nociesties arī 8 stundas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron