kucēns "dominant dog"?

Dogs Teaching

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby murkata » 30 Apr 2013, 13:50

ash wrote:mans ieteikums - vai nu atļaut un neiespringt (suns tak maziņš un ar īsu spalvu) vai nu aizliegt un nekad nekad vairs neļaut dīvānā iekāpt.


man šķiet, ka tas ir tik mazs grēks, ka nav vērts par to domāt. svarīgākais ir iemācīt izkāpt no gultas pēc komandas, lai bez jautājumiem atkāpjas un laiž barvedi gulēt. tad jau viss būs ok. mums mājās ir komanda "tiš" :D
tagad lasu un saprotu, ka daudzi pieliek ievērojamas pūles, lai iemācītu suņiem nekāpt gultā... mh...

ļoti atšķirīgas ir prioritates liela un maza suņa audzināšanā. jā.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 30 Apr 2013, 15:16

OrlandoSeaHorse wrote:
Viņa nepretojās un nekad nav pretojusies man.
Un kāpēc šādā situācijā vispār ienāk prātā pacelt jautājumu par 2 mēnešu veca kucēna dominēšanu? Kucēni apčurājas aiz padevības, nevis lai dominētu. Nardicum aprakstītā dominēšanas aina būtiski atšķiras no šeit aprakstītās situācijas.
Cilvēks rada problēmas, kur to nav. Kaut vai fakts, ka līdz zālītei jāiet 7 minūtes. Un kas ļauns notiks, ja 2 mēnešus vecs pubdurpinčera kucēns, visdrīzāk zem kilo svarā, pačurās uz trotuāra? Pilsētā plūdi?
Un ja tas, ka mazs sunītis pieskaras sejai ir tik šausmīgi, varbūt labāk visiem, ja to suni laikus atdod prom, kamēr vēl tikai 2 mēnešus vecs, vēl spēs bez psihotraumas pieķerties jaunajam saimniekam.


Negribu pirmo saskarsmi sunim ar ārā iešanu un čurināšanu pie mājas, jo vienīgā zālīte ir puķu pods, pie izejas durvīm ir trotuārs, tad uzreiz velo celiņš, tad braucamā daļa. Visur mētājas izsmēķi, lielo suņu saimnieku nesavāktie fekāliji un visādas drazas (tagad sāciet noriet sētnieci). Kamēr nav visas potes, negribu laist sunci tādā vidē ošņāties, jo tā ir neizbēgama daļa no nokārtošanās.

Jautājums man radās tāpēc, ka es nesapratu iemeslu, pieļāvu visādus variantus, turpmāk nejautāšu šeit vispār neko, ja jau moderators var ieteikt man atdot suni prom..
Kamēr kucēns, viņa var gulēt kaut vai uz manas sejas, man nav iebildumu, taču kas tad notiks vēlāk? Paaugsies un arī gulēs? Nu ne taču.

Es suni vēlējos jau kopš bērnībā aizsaulē aizgāja krievu spaniels, tagad pēc 20 gadiem, man beidzot ir tādas iespējas, lai sunim veltītu laiku un būti attiecīgi apstākļi labturībai. Manuprāt, suns ir nonācis pie labiem saimniekiem, aprūpēts un mīlēts. Ja jau te visi ir tādi suņu mīļi, tad vajadzētu priecāties, ka es tā vietā, lai vienkārši kaut kā rīkotos, arī painteresējos pie cilvēkiem-Jums visiem-kam ir lielāka pieredze, nevis kā daži labi, neaudzina, tik klapē suni un brīnās, ka neklausa, tad suns sāk sevi aizstāvēt, nedod Dievs sakož kādu utt. Vai vienkārši pamet suni...

Nu izbrīna mani te dažu attieksme, turpmāk to ņemšu vērā.
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 30 Apr 2013, 15:29

Paldies visiem, kas dalījās pieredzē un deva padomus!
Kucēns ļoti labi uzvedas, ir priecīgs un akurāti nokārtojas savās divās vietiņās. Guļot joprojām sildās pie mana kakla un šad tād kāpj uz spilvena, bet es viņu pārceļu uz atsevišķa spilvena, kas viņai ierīkots.
Būris joprojām ir viņai mīļš, šodien mantas atkal saslēpusi, kuras vakar izmētāja.
Kad viņa prasās dīvānā lietoju 'nedrīkst!', ir vilšanās nedaudz, bet pēc laiciņa viņa mēģina atkal, tad es ar viņu spēlējos, viņa aizmirst par gribēšanu dīvānā un kad sagurums liels, čuč turpat uz spēļu segas. Spēļu sega tāpēc, ka pa laminātu traki slīd ķepiņas un nevar lāgā paskriet pēc bumbas :)




Lai visiem siltas un aktīvas brīvdienas :)
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Apr 2013, 15:51

ja jau moderators var ieteikt man atdot suni prom..

Paldies par viedokli, sanāk, ka tāpēc, ka moderators, tad vairs man sava viedokļa nedrīkstēs būt? Es nelīdu jūsu postos, neko nemainīju, nedzēsu, klāt nerakstīju. Viss, ar to arī beigsim "amatus" acīs bakstīt. Es te neesmu nolīgta kādu pa spalvai glaudīt. Ko domāju, to saku. Un tas, ko jūs rakstījāt, man radīja iespaidu, ka suns jūsu dzīvē ir tikai traucēklis, ko vajag nobāzt pēc iespējas tālāk. Tad kāpēc ne pie citiem cilvēkiem, būs ļoti tālu. Ja tā nav - ļoti labi. Miers?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby ajitnis » 30 Apr 2013, 16:36

OrlandoSeaHorse wrote:
ja jau moderators var ieteikt man atdot suni prom..

Paldies par viedokli, sanāk, ka tāpēc, ka moderators, tad vairs man sava viedokļa nedrīkstēs būt? Es nelīdu jūsu postos, neko nemainīju, nedzēsu, klāt nerakstīju. Viss, ar to arī beigsim "amatus" acīs bakstīt. Es te neesmu nolīgta kādu pa spalvai glaudīt. Ko domāju, to saku. Un tas, ko jūs rakstījāt, man radīja iespaidu, ka suns jūsu dzīvē ir tikai traucēklis, ko vajag nobāzt pēc iespējas tālāk. Tad kāpēc ne pie citiem cilvēkiem, būs ļoti tālu. Ja tā nav - ļoti labi. Miers?


Labi, ka man būtībā Jūsu negatīvais, subjektīvais un aprobežotais viedoklis par manām un mana suņa attiecībām ir diezgan mazsvarīgs. Tāpat man būtu diezgan vienalga, ja arī Jūs izmantotu savu varu koriģēt manus ierakstus. Neko es nebakstu, es vienkārši paudu savu viedokli par Jūsu izteiktajiem secinājumiem.
Un pa spalvai nav jāglauda, taču, manuprāt, tik kategoriskus izteikumus vai pieņēmumus izteikt, zinot tikai virspusējus apstākļus, nav korekti jebkurā gadījumā.

Miers :)
ajitnis
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 09 Apr 2013, 01:06

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby lovedogs » 09 Jun 2013, 11:41

Ja suns ir kaut ko sliktu pastrādājis tas ir jāsoda 2 sekunžu laikā pēc izdarītā, jo savādāk viņš vairs nesaprotm par ko īsti ir ticis sodīts.
lovedogs
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 11 May 2013, 09:00

Re: kucēns "dominant dog"?

Postby peecis » 11 Jun 2013, 09:56

brex wrote:....
par gulesanu gulta - vienkarsi sunim atlauj gulet gulta pec komandas! izdoma komandu un maca! Piem. - ieksa - hop, vajag kapt ara - zeme! un suns to lieliski sapratis, ja vien busiet konsekventi. ja saimnieks nav majas, tad sunim janovac iespeja gulet gulta bez atlaujas - ieliekot kada neliela telpa vai aizkramejot gultu
...

ar nelielu telpu es sākumā kļūdījos - tecēšanas laikā sākumā baidījos atstāt suni mājā, gana daudz posta bilžu tīklā redzētas :D Sprundēju koridorītī un suns katru dienu ko bija nopostījis. Kad biju uz nedēļu projām, māsīca atstāja dzīvoklī - neko nepostīja, pēcāk es arī atstāju visas durvis vaļā, vienīgā problēma bija gulēšana gultā. Sāku vērt ciet guļamistabas durvis, suns sāka gulēt virtuvē uz galda (iepriekš biju speciāli atstājis gardumus uz galda, nekad nekas netika paņemts), jo, izrādās, viņam aktuāla ir nevis mīksta gulta, bet augstāka vieta, lai var redzēt ārā notiekošo. Vienu reizi aurodams ieskrēju un paspēju pieķert suni vēl uz galda :launigs: pēcāk problēmu vairs nebija :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests