Suns un mājputni

Dogs Teaching

Suns un mājputni

Postby peecis » 15 Jul 2013, 12:49

Meklētājs nelīdzēja, problēma sekojoša - suns nokoda vistu. Detaļas nezinu, jo paši bijām zaudējuši modrību, suns uz pāris minūtēm nozuda un kā komēdijā atnāca ar baltu spalvu mutes kaktiņā un īsi pēc tam sekoja zvans no kaimiņiem - viena vista nokosta. Iepriekš suns citā vietā bija ielīdis pie vistām, tad gailis bija pakāries sietā, suns stāvēja starp pārbiedētajām vistām un nezināja ko darīt.

Kādi ir iespējamie risinājumi (bez turēšanas pavadā esot mājās ar mājputniem)?

Pilsētā pīles pīles vai vārnas īpaši netrenkā (pastaigu laikā putni ir vienaldzīgi, tik pagalmā reizēm kādu vārnu aizdzen). Nopirkt dzīvu vistu un radināt suni pie tās? :) Varbūt sunim dienas laikā būs interesantāk - varēs ganīt vistu? :D
http://www.ss.lv/msg/lv/agriculture/avi ... ijcmh.html
Gan jau putnu pēcāk kādam varēs atdāvināt, vasarā nodrošināt tam mītni nebūtu problēmu...
Last edited by peecis on 15 Jul 2013, 14:32, edited 1 time in total.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns un mājputni

Postby BaibaB » 15 Jul 2013, 14:14

mums bija līdzīgi. ilgus gadus starp mana tēva un kaimiņa īpašumu nebija žogu. kaimiņa zosis principā ganījās "savā" teritorijā, reizēm ienāca "mūsu", bet karastāvokļa nebija. vienu reizi mums bija jubilejas svinības un mans mitelšnaucers Dora ganījās apkārt, te bija, te nebija, nu kā jau suns. tad Dora atnāca, apgūlās blakus un es skatos - purniņš asiņains. sāku suni iztaustīt, izmeklēt, ne brūču, nekā, pa to laiku nez kāpēc šausmīgi apmierinātā Dora asinis no bārdas bija jau nolaizījusi. un tad sākās tracis kaimiņa sētā - es jūs gadiem ciešu, manas svētās zosis :koslene: Izrādījās, ka Dora bija iemaldījusies kaimiņa pagalmā un tikusi galā ar 4 zosīm (viens mazs mitelšnaucers!!!! es burtiski plīsu no lepnuma :tikainesaki: ) - viena aizkosta spēcīgi, gandrīz nonāca krāsnī, divas mazāk cietušas, ceturtajai nebija nekādas acīm redzamas vainas, izdzīvoja un Mārtiņus sagaidīja visas.
pēc šī trača mans tēvs uzcēla žogu apkārt savam zemesgabalam un iestājās miers, neviens mūsu suns nekad vairs nav ticis kaimiņa teritorijā. kaimiņa zemes īpašumam joprojām, 10 gadus pēc šī notikuma nav uzcelts žogs, viņa suņi, kazas, putni staigā kur grib, starp citu, nedēļu pēc zosu epopejas viņa paša suns uzbruka un nokoda vairākas cita kaimiņa aitas...
mans ieteikums - sēta ap jūsu zemesgabalu un/vai voljērs sunim ar grīdu un jumtu, lai nevar izrakties pa apkašu un pārlekt pār augšu.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Suns un mājputni

Postby peecis » 15 Jul 2013, 14:31

bēda nebija mūsu mājās, bet ciemojoties. iepriekš divas dienas bijām radu pasākumā, kur padsmit bērni vecumā no 3 līdz 13 gadiem glaudīja suni (protams, bērnus ar suni neviens vienus neatstāja), bija grūsna taksene, kaķi, maz kucēns, cilvēks, kam nepatīk suņi (kurš izteicās, ka mūsu suns ir tik neuzbāzīgs, ka viņam tas pat neriebjot un gandrīz vai patīkot) un mājupceļā piestājot pie biedra, šķita, ka ja jau suns visu to iepriekš ir izturējis, tad lai jau "iepazīst teritoriju" un modrība tika zaudēta.

jebkurā gadījumā man šāda putnu plosīšana nešķiet pieņemama :(
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns un mājputni

Postby ingucel » 15 Jul 2013, 16:50

https://www.youtube.com/watch?v=GimorwApOt0&feature=c4-overview-vl&list=PL9CF89C4CE81699D9
Video otraja daļā (no 25 minūtes) parādīts kā suni pieradina pie putniem. Nezinu vai derēs tieši jūsu konkrētajam gadījumam, bet varbūt noder. Lai veicās!
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Suns un mājputni

Postby peecis » 15 Jul 2013, 17:55

Tagad mājās ir divas "mācību vistas" :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns un mājputni

Postby NARDICUM » 15 Jul 2013, 22:20

Vista ir laikam visprovocējošākais mājradījums sunim, pieradināt jau var, bet pastāv iespēja, ka ar mācību vistām netiks līdzēts. Man maniem suņiem katrs jaunizšķīlies cālis vai pīlēns ir jāstāda priekšā personīgi, kad saprot, ka tas savējais, tad ir miers, bet, ja nebūs personīgi iepazīstināts, tad putnam būs kirdik sekundes laikā. Pašu pīles staigā pa sētu un tiek ignorētas, bet ja dīķī ielaižas meža (SVEŠAS!!!) pīles, tad notiek medības ne pa jokam. Tāpat kā savi kaķi netiek apcelti, bet kaimiņu kaķis...
Manējie gan ir ar izteiktiem mednieku instinktiem.Un tomēr, ja suns ar putniem ir audzis, problēmu parasti nav.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns un mājputni

Postby peecis » 16 Jul 2013, 08:23

aizvedu mājās divas vistas, sākumā, šķiet, gribēja nokost, pēcāk jau suni vienu pašu laidu pie vienas no vistām (lai uzreiz nenokož abas un nav jābrauc pēc vēl :D ), neapēda :D
vakarā, kad abas izlaidu, otrā izrādījās krietni skaļāka un dusmīgāka, tā sunim interesēja daudz vairāk, mierīgo suns bija izošņājis, paspējis uzgulties un paspaidīt, tai jau viss bija vienalga un arī sunim bija vienaldzīga. šodien nobijos atstāt suni kopā ar vistām, vēl izveikšu kādus socializācijas pasākumus un rīt varbūt būs jāpamēģina atstāt vistu ar suni kopā manas prombūtnes laikā.

tagad tik baidos vai kādā vistu forumā jau nekaļ plānus par vistu tiesību aizstāvju vizīti manā mājā :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns un mājputni

Postby NARDICUM » 02 Jul 2014, 15:25

Kārtīgs kaviens palīdz!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests