Ko iesākt ar zagli?

Dogs Teaching

Re: Ko iesākt ar zagli?

Postby seila » 06 Dec 2013, 08:18

pixy, paldies par skaidrojumu! Mums vecā kuce, nebija pie mums no kucēna vecuma - kad bijām mājās super suns, klausīja, neko nekad neatļautu nedarīja, tikko mēs ārpus mājas, tā aiziet :velnins: nedarbo līdz ausīm iekšā! Čiepa (taksene) it kā zināja, ka nekas no galdiem nav ņemams, nav jāgrauž, taču es kaut kā par to neaizdomājos, ka uz galda nevar atstāt, jo suns var paņemt, varbūt tiešām tāpēc, ka viņa neko neņēma, nezinu, bet takšu puikiem nevaru tagad uzticēties! Vispār nē! Klātbūtnē oj, bet vieni noteikti kaut ko paņems, mums mīnuss, ka mans galdiņš stāv pie gultas, viegli uzlēkt un paņemt, bet ēdiens tur praktiski nestāv.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ko iesākt ar zagli?

Postby ash » 06 Dec 2013, 08:34

nu jā - ir zaglīgāki suņi un ir pieklājīgāki. mums bērnībā bija pluskains krancīts, baigais huligāns. reiz bija atskrējis man un mammai līdz uz veikalu, kur pārdevējas acu priekšā paķēra desas gabalu un pa durvīm laukā. mēs protams izlikāmies, ka tas nav mūsu suns. :velnins:
un savukārt cits suns, takšelis - nekad un neko neņēma bez atļaujas.
šoreiz mani uzmanīgu darīja suņa ieradumu pēkšņa izmainīšanās - agrāk nezaga, tagad zog.
brīvdienās rīkošu akciju ar cīsiņu un katla vāku. :D

bet vispār - vai tiešām barības maiņa var radīt sunim ilgstošu bada sajūtu? abas barības paredzētas vidēja izmēra aktīviem suņiem (konkrētāk - josera un pro plan). slodze sunim drīzāk ir mazinājusies jo tumšais, dubļainais rudens ierobežo aktivitātes.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ko iesākt ar zagli?

Postby OrlandoSeaHorse » 18 Dec 2013, 18:20

Tas noteikti nav no baribas mainas. Suns pieaudzis, bet musejiem "tas" neskaitas zagsana, ja tev to partiku nevajag un es pametusi. Tads dzivesstils. Neko, nakas iemacities lietas nokartot. Iepriecinajumam - manejie vismaz nekad nav nemusi neko, kas nav partika, nekas nav sagrauzts vai sapostits.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Ko iesākt ar zagli?

Postby ash » 18 Dec 2013, 20:42

OrlandoSeaHorse wrote:Tas noteikti nav no baribas mainas. Suns pieaudzis, bet musejiem "tas" neskaitas zagsana, ja tev to partiku nevajag un es pametusi. Tads dzivesstils. Neko, nakas iemacities lietas nokartot. Iepriecinajumam - manejie vismaz nekad nav nemusi neko, kas nav partika, nekas nav sagrauzts vai sapostits.


nu nez... pirms nedēļas nopirku krietni treknu, sātīgu barību, dodu proporcijās 2 daļas iepriekšējā + 1 daļa treknā. vairs nezog. maizi tāpat kā iepriekš atstāju uz darba virsmas, bet tā vairs netiek ņemta. kad ēdam paši, suns nesēž blakus skaitīdams kumosus. es tomēr uzskatu, ka viņam vienkārši gribējās ēst. ;)

un kas attiecas uz pārējo - dažreiz tiek nočiepta kāda tukšā olu brete vai maisiņš un saplosīti sīkās druskās. :velnins: bet par tādiem sīkiem grēkiem neapvainojos, jo neko vērtīgu nebojā. :))
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ko iesākt ar zagli?

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Dec 2013, 13:59

Maisinus gan nedod, saplositas driskas var ieiet rikle un suns (BERNS AR) var no ta nosmakt. Bet olu bretes, tuksas plastmasas pudeles, kartona kastes musmaja ir sunu likumigas mantinas. Lielajiem milzu ielakojumi, Fusei kremu kastites.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Ko iesākt ar zagli?

Postby ash » 20 Dec 2013, 14:15

nu es speciāli nedodu ne olu pakas, jo tās patiesībā paredzētais daudzreizējai lietošanai (olas ņemam no lauku vistām un tur vajag bretes nodot atpakaļ), ne maisiņus. bet šad tad pamanās nočiept. katram jau vajag kādu mazu grēciņu, prieciņu. :D
kad bija mazs, tad ar prieku plosīja kartona kastes, kurās es mēdzu slēpt arī balviņas. tagad - atstāju kartona kasti ar vistu kakliņiem iekšā, atnāku mājās - suncis godīgi guļ savā vietā, kaste sveika un vesela blakus un vistu kakli protams neskarti iekšā. nezinu kapēc vairs negrib viņas plosīt, lai gan es pat speciāli viņu cenšos uz to pamudināt.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ko iesākt ar zagli?

Postby julika » 23 Dec 2013, 07:33

Man Kira tukšu kasti ar prieku saks grauzt un plostīt, bet tiklīdz es tur ielieku kādu gārdumu, tad viņa uzreiz apsēžas blakus tai kastei un nesaprašanā skatās - ko tu no manis gribi?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron