Bailīga kucēna mācīšana

Dogs Teaching

Bailīga kucēna mācīšana

Postby minchuks » 19 Mar 2014, 21:07

Mums ir 4 men mazs kucēns, vidējās šķirnes. Dikti no visa baidās, no troksņiem, citiem suņiem, cilvēkiem. Pat no siksniņas sākumā baidijās. Viņai mode čurāt gultā vienalga vai esam majas vai ne, tikai kad neesam tad ir ari čupiņa, kad esam prom atstājam citā istabā, kad pasi esam klat sabaram. Bet kad vina baidās arī mēdz apcurāties. Kā viņu pareizāk mācīt lai vairāk nesabiedētu? Pērta nav, bet pat balsi paaugstināt īsti nevar, jo uzreiz bēg prom, un vēl ilgi pēc tam kad ejam garām bēg prom. Tik žēl tā suņa, bet kā lai iemāca nenokārtoties gultā? :jaut:
minchuks
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 30 Dec 2012, 22:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby DanaMary » 19 Mar 2014, 21:51

Suns apčurājas pēc sodīšanas, jo izrāda savu padevību Jums vai kaut kā tā. Nevajag sodīt par slikto,bet gan apbalvot par labo! :)
Esmu lasījusi, ka ja suns baidās piemēram no citiem cilvēkiem, tad vajag viņu nevis 'mierināt',bet gan parādīt,ka no tā nav jābaidās. Jo ja suns piemēram ir bijis labs, tad viņš tiek samīļots,paslavēts, un , ja jūs viņu mīļosiet,kad viņš no kaut kā nobīstas, tad viņš to uzskatīs kā labu rīcību- baidīties no visa kā. Tas protams nenozīmē,ka suni jāvelk pie tā cilvēka,suņa, par spīti bailēm, bet gan mierīgi jāparāda, ka tas nav nekas slikts.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby minchuks » 19 Mar 2014, 22:35

DanaMary wrote:Suns apčurājas pēc sodīšanas, jo izrāda savu padevību Jums vai kaut kā tā. Nevajag sodīt par slikto,bet gan apbalvot par labo! :)
Esmu lasījusi, ka ja suns baidās piemēram no citiem cilvēkiem, tad vajag viņu nevis 'mierināt',bet gan parādīt,ka no tā nav jābaidās. Jo ja suns piemēram ir bijis labs, tad viņš tiek samīļots,paslavēts, un , ja jūs viņu mīļosiet,kad viņš no kaut kā nobīstas, tad viņš to uzskatīs kā labu rīcību- baidīties no visa kā. Tas protams nenozīmē,ka suni jāvelk pie tā cilvēka,suņa, par spīti bailēm, bet gan mierīgi jāparāda, ka tas nav nekas slikts.


Sito es ar lasiju, to es saprotu, bet kā lai iemāca to suņa bērnu nečurāt gultā? tas pats sāpīgākais, nespēju vairs segas mazgāt, bet rāties ar nevar. :asaras:
minchuks
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 30 Dec 2012, 22:21

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby fedelta » 19 Mar 2014, 22:36

Sunim ir savs režīms - paēd/padzer pēc pāris min laukā. Izdara savas vajadzības tur, kur var un vajag - paslavē.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby DanaMary » 19 Mar 2014, 22:50

Neļaut kāpt gultā, tas būtu vienkāršākais, bet kā to novērst pilnībā, tur gan nav ideju.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby minchuks » 20 Mar 2014, 05:58

Nu tad jau pagaidam visu daram pareizi. ;)
minchuks
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 30 Dec 2012, 22:21

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby ievish » 20 Mar 2014, 09:52

Es ieteiktu apdomāt būra ieviešanu. Kucēni ļoti reti nokārto dabiskās vajadzības savā guļvietā, tādēļ kamēr neesat mājās, suns savā guļvietā būrī guļ, viņš tur nenokārtosies. Tikko esat mājās, tad UZREIZ suns padusē un laukā, lai nepaspēj pačurāt iekšā. Ja esat mājās, tad var gulēt arī ārpus būra (es vismaz tā ļāvu), bet tikko pamostas, uzreiz laukā, pat tad, ja it kā šķiet, ka suns negrasās čurāt uzreiz. Tikko paēdis, atkal ārā. Ja iekšā spēlējaties, dauzaties, arī pēc tam vajag ārā izvest, jo nereti aktīvākas kustības izkustina zarnas un suns var gribēt nokārtoties pa lielam. Ja suns ir nomodā, pavērojiet viņu. Ir diezgan viegli noķert momentu, kad kucēns grasās pačurāt uz grīdas, jo viņš sāk staigāt un ošņāt grīdu. Tad uzreiz padusē un laukā pačurāt. Es savējo puiku šitā pāris nedēļu laikā iemācīju nokārtoties tikai laukā. Arī turēju būrī, kamēr nebiju mājās (un vēl joprojām arī gada vecu turu, jo viņam ir tieksme grauzt, lai vēl prātiņš paaugas). Bet no suņa uz suni podiņa mācība var atšķirties, jo mana puikas brālītis līdz pat 8 mēnešiem nokārtojās iekšā. Un tad viņa saimniece viņu tā arī mācīja - kamēr guļ (vai kāds ir mājās vai nē) - būrī. Kad pamodies, uzreiz laukā. Beigās iemācījās, tikai tas prasīja daudz pacietības. Vēl ir dzirdēti varianti, ka suns principā nenokārtojas ārā, bet tikai iekšā. Tad vajag ļoti daudz pacietības, lai sagaidītu to nokārtošanos ārā. Zinu gadījumus, kad sētā 1.5 h gaida, kamēr kucēns nokārtojas, jo bija ieņēmis prātā, ka čurāt var tikai iekšā. Bet arī to var izmācīt.

Ā, un vēl - par katru laukā nokārtošanos vajag ļoti slavēt suni. Pat var pacienāt ar kādu gardumu vai paspēlēties ar mantu, kas nu kuram kucēnam ir lielāks motivators.

Ja būra variantu negribat mēģināt, tad labāk suni atstāt pēc iespējas mazākā telpā, bet tur var nenostrādāt variants, ka savā guļvietā nenokārtojas. Tad vienkārši ar pacietību ievērot iepriekšējo par vešanu laukā.

Ar pārējo bailīgumu - vediet suni VISUR! Lai ir daudz cilvēku, mašīnu, pie stacijas, gar sliedēm var pastaigāt, veikalos. piem., Depo, kur ar suni var iet. Arī vēlams pamēģināt braukt sabiedriskajā transportā. Kā jau te rakstīja - ja suns baidās NEKĀDĀ GADĪJUMĀ viņu nemieriniet un nepiekāpieties viņam. Nogaidiet, kad ir ar mieru kustēties un ejiet tālāk. Suns nedrīkst iemācīties, ka ar bailēm var panākt to, ka netuvosies objektam, kas nepatīk. Par katru vēlamu darbību, piem., iešanu klāt objektiem, kas baida, slavēt, dot gardumus, paspēlēties ar mantu, lai lietas, kas šķiet biedējošas sunim sāktu saistīties ar pozitīvām lietām. Var kaut vai aiziet kādā trokšņainā vietā, apsēsties uz soliņa un pacienāt suni ar gardumiem, lai viņš pie tās vietas pierod, saprot, ka nekas nedara pāri. Ļoti vēlams arī tagad suni iepazīstināt ar pēc iespējas daudziem svešiem cilvēkiem un suņiem. Aiciniet ciemos draugus, lūdziet, lai paziņas uz ielas suni paglauda, pacienā ar gardumu. Mēģiniet sarunāt suņu randiņus ar miermīlīgiem dažādiem suņiem, kopīgas pastaigas. Būtiski, lai citiem suņiem nebūtu paradumi rupji spēlēties, kas var nobiedēt jūsu suni. Jo ātrāk šo visu darīsiet, jo ātrāk suns pieradīs, jo šajā vecumā vēl ir vieglāk pie visa kā pieradināt. Jo suns vecāks, jo grūtāk socializējams.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby čība » 20 Mar 2014, 10:33

Ir pēdējais brīdis, ko darīt. Jo lielākoties 4 mēneši ir tas vecums, kad suns sāk šķirot, kas ir labs un kas ir slikts. Un sliktajā kategorijā iekritīs viss, ko suns nepazīst. Jo vecāks kļūs suņuks, jo grūtāk ies.
Man arī ideāls variants šķiet būris. Un kā jau rakstīja - bieži nest ārā, ja ir kaut mazākās aizdomas, ka varētu vajadzēt. Emocionāli suņi mēdz apčurāties no bailēm, no prieka - tāpēc iesaku ar suni būt mierīgiem. Manuprāt, te jau viss ir pareizi izskaidrots - vest sabiedrībā, iepazīstināt ar visu. Bailes - ignorēt. Nekādā gadījumā nevajag suni piespiest, piemēram, iet pie cilvēkiem, bet arī ne sunim piekāpties. Par jebkuru soli pareizajā virzienā - slavēt. Atpakaļ ceļa - vienkārši nav. Bet pašiem iesaku bruņoties ar pacietību, jo iespējams, pirms suns spers soli pareizā virzienā, jums nāksies pusstundu stāvēt uz vietas... Uzstādiet sasniedzamus mērķus. NEvajag uzreiz uzstādīt mērķi lekt otram cilvēkam klēpī. Tikko kā viens mērķis ir sasniegts - uzstādiet jaunu mērķi. Piemēram, ja bail no cilvēkiem, primais mērķis varētu būt normāli uzturēties 10 soļu attālumā, pēc tam 5 soļu, tad 3 soļu, līdz varēsiet paiet garām. Ir suņi, kuriem nepatīk, ka sveši cilvēki viņu murca un glauda, neredzu iemeslu, kāpēc tas būtu jāuzspiež.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby minchuks » 22 Mar 2014, 17:14

Ievish, čība paldies par padomiem. Ta ari daram sis paris dienas. Daudz socializejamies un nu ju no masinam vairs nebaidas, ari cilvekus aposta un ja kads paglauda sunuks laiza rokas un priecajas. Tik ta curasana un nokartosanas ara ir viltiga. Ka te rakstija, staigajam 2h un suns ara neko nedara un ka majas un pavada nonemta istaba i cupina i pelkite. Bet tur vel cinisimies. Vedam pec edienreizem un dauzisanaas uzreiz ara. Gan trapisim uz isto momentu, tad kartigi saslavesim un varbut ta lieta aizies. Paldies par padomiem! :pastaiga:
minchuks
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 30 Dec 2012, 22:21

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby čība » 22 Mar 2014, 20:54

minchuks wrote:Ievish, čība paldies par padomiem. Ta ari daram sis paris dienas. Daudz socializejamies un nu ju no masinam vairs nebaidas, ari cilvekus aposta un ja kads paglauda sunuks laiza rokas un priecajas. Tik ta curasana un nokartosanas ara ir viltiga. Ka te rakstija, staigajam 2h un suns ara neko nedara un ka majas un pavada nonemta istaba i cupina i pelkite. Bet tur vel cinisimies. Vedam pec edienreizem un dauzisanaas uzreiz ara. Gan trapisim uz isto momentu, tad kartigi saslavesim un varbut ta lieta aizies. Paldies par padomiem! :pastaiga:

Es suņus slavēju dažreiz vēl tagad :D A man jaunākajam gandrīz 4 gadi :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby ingo » 24 Mar 2014, 09:05

čība wrote:Es suņus slavēju dažreiz vēl tagad :D A man jaunākajam gandrīz 4 gadi :D


Par pačurāšanu pēc komandas, 4 gadīgo Greisu arī vēl jo projām kārtīgi paslavēju. Ir situācijas, kad komanda labi noder :)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Bailīga kucēna mācīšana

Postby ingucel » 24 Mar 2014, 11:44

minchuks wrote: Ka te rakstija, staigajam 2h un suns ara neko nedara un ka majas un pavada nonemta istaba i cupina i pelkite.

Šajā gadījumā varētu mēģināt tā-pēc pastaigas noņemt pavadu un kamēr vēl nav peļķīte atkal izvest ārā.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron