Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Dogs Teaching

Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby limbazhi » 06 Dec 2014, 19:46

Sveiki,

Sākšu ar to, ka man ir standarta taksis, 6 gadi vecs, suņu skolās nav gājis, ir iemācījies sēdēt, gulēt, vietā. Sēdēt un gulēt klausa tikai tad, ja man ir gardums rokā, vietā - ja mans tonis jau paliek draudošs.
Ir mazs bērns, 1,5 gads. Mēs ejam nost no ratiem, drīz sanāks pastaigas ar bērnu, kas iet kājām ( un arī ne vienmēŗ pie rokas ) un suns, kurš iet kur acis rāda, skraida no vienas ielas puses uz otru un bērnu nogāž ar pavadu nost no kājām. Ja ierauga kādu citu suni, nedod Dievs taksi.... mans suns sāk rauties, riet un skriet apost visus stūrus, ir grūti savākt mazo bērnu, kurš līdzīgi staigā - kur acis rāda, un suni. Ir kādas idejas lietas uzlabošanai? Vai 6gadīgam sunim neprofesionālis ( es ) vēl kaut ko var iemācīt?

Un vēl... būtu jauki dzirdēt kaut ko no personīgās pieredzes, kā apvienojat pastaigas ar bērnu.... dzīvoju praktiski viena, ir mazs bērns, un suns, kurš jāved laukā. Situāciju apgrūtna tas, ka dzīvoju 9 stāvu mājā, kurā regulāri lifts ir saplīsis ( 50% ) laika, nepārspīlēju. Un pašā nelaimīgākajā stāvā - devītajā :( Agrāk piekopu praksi, ka 1x dienā gāju ar bērnu ratos un suni garajā pastaigā uz 2-3h un vakarā, kad bērns aizmidzis savā gultiņā, izskrēju uz 10 min ar viņu līkumu, skatoties pēc nepieciešamības, ja suns dīdās un grib čurāt, vēl pa dienu ielieku bēŗnu esam nomodā gultā, ieslēdzu multenes, iedodu mantas, noņemu visu, kas var būt bīstams un atstāju uz 5 min, kamēŗ es fiksi, fiksi apkāŗt mājai vismaz. Šobrīd ir tā, ka tajās reizēs, kad lifts strādā, ir riskanti ar viņu braukt, nu jo ir liela iespēja, ka es tajā liftā arī iesprūdīšu, kad viņš kārtējo reizi apstāsies... a man bērns mājās viens! viena lieta, ir 10 min, pavisam kas cits -pāris stundas.... Otrs, kad lifts nestrādā... es izvairos iet laukā, jo ir grūti nonet un uznest bērnu augšā uz 9.stāvu. Bet ar suni ir jāiet. Vai nu man bērns jāatstāj viens dzīvoklī un jāskrien pa trepēm lejā vispirms ar suni ( kādas 20-30 min, lai normāli visu izdarītu tuvējā suņu parkā ), un tad jāskrien atpakaļ, jāģērbj bēŗns, jāie ar viņu laukā, jānes augšā... pāris stundas un atkal tas pats ar suni. Jauns lifts mūsu mājai tuvākā gada laikā nebūs, jo mēs nevaram 25k eiro savākt...

Vārdu sakot, es meklēju uzmundrinājumu un padomus, kā to padarīt vieglāku, kā izturēt to gadu, varbūt vairāk... jo šobrīd ir doma pat sunim meklēt jaunas mājai, lai cik sāpīgi tas mums visiem, arī sunim, nebūtu. Es studēju, strādāju, viena esmu ar bērnu (ok, šobrīd vēl ir ome, kas piepalīdz, bet viņa pārceļas tālu prom tūlīt ), ir suns un 9.stāvs, neejošs lifts. Man 2-3x dienā tikai ar suni jānesās ir lejā/augšā ( pie 7.tā stāva liekas, ka es vairs neuzkāpšu tālāk ), tad vismaz 1x ar bēŗnu.... nerunājot, ja vajag ko nopirkt veikalā, kaut pulveri un to stiept papildus, uz darbu jāiet, uz augstskolu.

Problēma ir liela arī tajā, ka jau sirds dreb bērnu atstājot vienu tās 5-10 min viņa gultiņā, bet kāpiens pa trepēm abos virzienos to laiku vēl uz gandrīz pusi paildzina.

Vai ir gaisma tuneļa galā? Negribu šķirties no suņa, taču gads tādā režīmā liekas šausmīgs.. :( Tās 2-3h ar ratiem atkrīt pa dienu ar suni un bērnu, jo bez ratiem es abus savākt un izturē nevaru ilgāk par 20 min, bet ratus un bērnu ( kopā ap 30kg ) + suni pavadā ( kāpņu telpā vēl kādis 4 suņi dzīvo, kaujas ), nevaru dabūt lejā un augšā. Ratiņu telpas mājai nav.

Lūdzu, padomus, risinājumus ( dzīvoklis ir nopirkts, maiņa neiespējama, pārvākšanās ne tik ), uzmundrinājumus, pieredzi, kā tikt galā.
limbazhi
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 06 Dec 2014, 19:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby čība » 07 Dec 2014, 23:50

Seši gadi - tas nav nekāds pavecs suns...

Vispār neaudzināts suns un bērns - ticu, ka murgs. Un neba tas 9. stāvs ir lielākā problēma, bet tas, ka nevari iziet ārā ar abiem uzreiz. Es arī būtu dusmīga uz visu pasauli, ja man būtu jāskraida šurpu turpu.
Man arī bērns drīz sāks staigāt, tikai ir liela atšķirība - pavada man sunim ir tāpēc, lai cilvēkiem nav kur piesieties. Es zinu, ka viņa neaizskries ne pie suņa, ne pēc kaķa,nenobīsies no trokšņa un neries uz velosipēdistiem. Es zinu, ka es skriešu pakaļ sīkajam, bet suns - pakaļ man. Un tas ir daudz. Es esmu slinka un vienmēr esmu tāda bijusi, tāpēc nevaru atļauties neaudzinātu suni.
Labot noteikti Tu to vari, bet - vai tad tagad tam būs laiks?! Es jau teiktu, ka jāpaņem Tavs taksis kārtīgi pie dziemsas, bet nedomāju, ka to var izdarīt bez profesionāļa palīdzības "dzīvē". Un, ja Tu esi no Limbažiem, kā liecina "niks" - instruktors, ja nemaldos, tur ir.

Sakarā ar bērna atstāšanu vienu, kad jāizved ārā suns - kur tad bērns paliek, kad strādā, mācies? Saprotu, tagad ir ome, bet vēlāk? Un vai nevar kaut kā apvienot ar kādu suņa pastaigu?
Bērnu vienu atstāt nevar, par to nevar būt ne runas. Man ir slings - perfekti īsām pastaigām. Tagad lielākā problēma ir saģērbt/ izģērbt, nav kā vasarā - slingā iekšā un ārā.
Vēl - tev ir šausmīgi smagi rati.

Bet no pilnīgi pozitīvā optimista skatu punkta - Tev nedraud aptaukošanās un vienmēr būsi labā formā - kāpšana pa trepēm ir ļoti efektīva! :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby limbazhi » 08 Dec 2014, 13:45

Kamēr mācos, strādāju, mazo pieskata ome. Strādāju pusslodzi, tā kā to var vēl izdarīt, mācos neklātienē. Tā kā man drīz bezmaksas aukle nebūs, tad būs vien jāiet prom no darba, jo es saņemšu tikpat, cik atdošu auklei + kura aukle man kāps uz 9.stāvu? ( darbu beidzu vēlu, vakara maiņa, kad bērns jau sen kā guļ ). Par studijām - tām pāris dienām mēnesī būs jāizlīdzās ar draudzenēm vai maksas aukli, jo studijas ir jāpabeidz.

Tas slings bija foršs, kad bērns bija mazs un negāja vēl kājām. Tagad viņš negrib slingoties, cīnās man pretī, kad mēģinu ielikt slingā, šobrīd ziemas kombis un zābaki varēu to visu nedaudz sarežģīt, bet būs laikam jāpamēģina.

Jā, suns man neiet pie kājas vai pie ratiem, viņš bizo šurpu turpu. Gar kaķiem nešķietās, jo mums kaķis ir mājās. Uz suņiem gan gāžas virsū. Apvienot tās pastaigas noteikti nevaru, Ir bijuši pāris gadījumi, ka otrs taksis vai citi suņi, kas dzīvo mūsu mājā, ir palaisti bez pavadas. Nu nesās augšā pa priekšu saimniekiem un viņi viņu noķert nevar, es tad savējo fiksi ķeru un turu rokās, lai nesakaujās un manu suni nenokož. Ja bērns tādā brīdi ir līdzi man pie rokas uz trepēm vai uz otras rokas opā, es nevarēšu abus savākt.

Man liekas, lielākā problēma ir lifts un tā kāpšana pa trepēm. Kamēr uzkāp, esi jau noguris, nosvīdis un pikts. Ja būtu lifts, tas es vēl varētu mazo kaut padusē pasist vai aiz rokas vilkt līdzi, ja zinu, ka atgriežoties kāpņu telpā mani gaida lifts, jo rokas jau nogurst nesot viņu. Pēc šādas pastaigas uz 9.stāvu kāpt nepietiks spēka, kā arī tur ir tumšs vakaros, nav apgaismojuma, staigāju ar bateriju.

Kad bērns guļ, visvieglāk liekas viņu atstāt gultiņā, atstāt mazo apgaismojumu un izskriet vienai ar suni uz tām 10 min. Tas ir ātrāk un vieglāk.
limbazhi
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 06 Dec 2014, 19:30

Re: Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby maksis » 08 Dec 2014, 13:53

Varbūt mamma var suni uz laiku pie sevis paņemt?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby limbazhi » 08 Dec 2014, 14:12

Un par pilsētu runājot - esmu no Liepājas. Būtu forši ar suni un instruktoru padarboties, ideāli, ja suns prastu smuki staigāt blakus vai pat bez pavadas, tas būtu lieliski. Vēl lieliskāk, ja viņš spētu savam lielākajam ienaidniekam - mūsu mājas otram takšelim, kurš arī ir šausmīgi negants uz manējo, paiet garām nešķietos, kaut nezinu, vai tas ir iespējams. Viņš to suni jau saož pirms es vispār viņu un viņa saimnieku spēju ieraudzīt. Ja manējais velkas kā nenormāls uz vienu pusi, es zinu, ka tur kaut kur ir tas taksis, jāiet uz otru pusi :D
Bet protams, tas darbs ar instruktoru ir naudas jautājums. Bērnu uz to stundu, kamēr ar instruktoru darbojamies, varētu atstāt pie draudzenes, kurai arī BKA, taču šobrīd ar finansēm ir diezgan spiedīgi. Ja tās būtu 1-3x ar instruktoru darbs, tad kaut kā jau to naudu atrastu, tomēr droši vien, ka pieaugušam sunim netikumus izmainīt prasīs daudz vairāk stundas ar instruktoru.
Pati nespēju viņam iemācīt nelekt uz citiem suņiem. Neder ne apstāšanās, kamēr nomierinās, ne pavadas paraušana, ne ar avīzi, ne rāšana, ne kaunināšana. Viņš uz citiem suņiem nereaģē, ja es neesmu klāt ( piem, atstāts pie veikala, es pa logu redzu, ka ar citu suni ošņājās draudzīģi, tiklīdz ierauga mani - tā klūp tam sunim virsū ). Tas mūsu mājas otrais taksis gan ir izņēmums, tam jebkādos apstākļos gāžas virsū. Vislielākais niknums viņam ir uz citiem takšiem. Pret bērnu gan viņš izturas ideāli, ļauj sevi burzīt, ņurcīt, gulties virsū, bērns viņam ausis un acis, degunu baksta ( saka, ka tās ir acis, tas deguns utt, pirkstu ļoti tuvu pieliekot klāt, praktiski iebakstot ), ir pat ielīdis viņa bļodā, kad suns ēda, no mutes pat var kaulu uzvilkt ( šo nenovaktēju 1x, suns bija atradis kaut kur paslēptu kaulu un sācis grauzt, bērns fiksi klāt un izrauj to kaulu ārā. Suns vnk sēž un gaida, kad atdos, ne rūca, nekā ). Vārdu sakot, suns pret bērnu ir ļoti draudzīgs, ļauj sevi glaudīt, bērns viņu apķer ap kaklu uz mīļo, pieguļas klāt, nagus sunim rubina, citreiz suns paņem kādu bērna mantu un sāk viņu košļāt, bērns pieiet un izrauj viņam no zobiem - suns ļauj, nekad nav pat uzrūcis. Tādā ziņā viņš ir super suns, ka nekad neapbižo puiku. Pret kaķiem arī nav agresijas. Tikai pret suņiem it īpaši takšiem, kas radās, kad vēl bija kucēns. Viņam tas otrs taksis uzklupa virsū, kopš tās reizes necieš.
limbazhi
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 06 Dec 2014, 19:30

Re: Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby limbazhi » 08 Dec 2014, 14:13

maksis wrote:Varbūt mamma var suni uz laiku pie sevis paņemt?


Nevar, diemžēl. Viņa uz ārzemēm brauc, dzīvošana ģimenē.
limbazhi
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 06 Dec 2014, 19:30

Re: Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby ingucel » 08 Dec 2014, 15:00

Sākumā varētu izmantot savelkošo purna siksnu(nezinu kā pareizi to sauc). Tā ir liekama uz purna un pie tās kabina pavadu. Rezultātā suns nevar tik spēcīgi pavilkt pavadu un to ir daudz daudz vieglāk kontrolēt. Gan jau netā ir atrodama arī pamācība kā pareizi to siksnu lietot. Neatbalstu šādu siksnu lietošanu ikdienā. Bet labāk tā nekā stresot vai atteikties no suņa. Ja ir iespeja, tad iesaku kaut vienu individuālu nodarbību ar instruktoru.
Lai veicās!
https://www.youtube.com/watch?v=6xfCL3JA7Ko
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby čība » 08 Dec 2014, 15:28

ingucel wrote:Sākumā varētu izmantot savelkošo purna siksnu(nezinu kā pareizi to sauc). Tā ir liekama uz purna un pie tās kabina pavadu. Rezultātā suns nevar tik spēcīgi pavilkt pavadu un to ir daudz daudz vieglāk kontrolēt. Gan jau netā ir atrodama arī pamācība kā pareizi to siksnu lietot. Neatbalstu šādu siksnu lietošanu ikdienā. Bet labāk tā nekā stresot vai atteikties no suņa. Ja ir iespeja, tad iesaku kaut vienu individuālu nodarbību ar instruktoru.
Lai veicās!
https://www.youtube.com/watch?v=6xfCL3JA7Ko


Tā siksna ir laba, jo patiesībā sunim nav nekāda diskomforta, tikai tas, ka viņš nekur netiek. Laba iespēja, biju aizmirsusi.

Liepājā arī ir cilvēki, kuri ņemas ar paklausības apmācību.

Bet nu situācija neapskaužama... Novēlu, lai pietiek izturības, spēka un pacietības visam!
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby julika » 16 Dec 2014, 17:22

Ar staigājošiem bērniem labi noder īsais slings vai arī siešanas veids uz gurna - tad var mazo viegli ielikt un izņemt, kad grib iet ar kājām.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Pavecs suns un mazs bērns vienā pastaigā

Postby Linda B. » 16 Dec 2014, 19:39

Bez purna siksnām ir arī pretvilkšanas iemaukti-pavada kabinās priekšā uz krūtīm.Esmu mēģinājusi to purna siksnu,suns nemitīgi psiho,ārdās,mēģina to siksnu no purna dabūt nost,neko neatviegloja.Tiesa pēc pāris pastaigām ar to atribūtu vilkt pārstāja.Pašlaik plānoju meklēt un sūtīt no kaut kurienes tos iemauktus,jo,nu nav man šobrīd laika,lai izietu 3 pastaigās-vienā ar divām vecākajām taksenēm,kas iet normāli,un tad ar katru atsevišķi ar jaunākajām,kas grib vilkt.
Situācija skan pat ļoti sarežģīti.Gŗuti rast risinājumu,ja suns ir neaudzināts.Jāmāca iet blakus,komanda fū,kad grib iet kauties ar suņiem.Izklausās,ka runa ir par suņu puiku.Vai viņš ir kastrēts?
Vai nav iespēja atrast suņu staidzinātāju?Varbūt kādu skolnieku,kas dzīvo netālu un būtu ar mieru par nelielu kabatas naudu atnākt un izvest pastaigā suni?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron