Samojeda kucēna uzvedība

Dogs Teaching

Samojeda kucēna uzvedība

Postby Samijs » 19 Feb 2015, 14:49

Sveiki!
Divas nedēļas atpakaļ iegādājos Samojeda kucīti. Sākumā suns bija ļoti nosvērts un mierīgs, bet iedzīvojoties pavisam izmainījās. Protams, kā jau kucēns daudz guļ, bet brīžos, kad neguļ ir pilnīgi nevaldāms. Gribētos teikt hiperaktīvs. Nevienā brīdī nevar būt mierīgs. Komandu "Nedrīkst" un "Fu" it kā saprot.. Apmēram uz 10 sekundēm, bet vismaz reaģē:)

Šoreiz varbūt mazāk stāsts ir par mantu un kāju plosīšanu, bet mani uztrauc tas, ka viņa nav mīļa. Man gan šis ir pirmais suns, tāpēc iespējams, ka kucēni tādi ir, bet lasot internetā vairāk gan izskatās, ka to mīlestību viņi grib. Mans samijs nāk klāt tikai tad kad nobīstās un no rītiem, kad pamostos. Reizēm pārnākot mājās pat nemaz nesagaida. Lai viņu samīļotu, tas ir jādara bez maz vai ar varu, jo viņa lēkā, knosās, kož. Tāpat glaudot viņa izrāda nepatiku un cenšas rokā iekost.

Cenšos jau radināt pie ķemmes, bet viņai tas ir liels pārdzīvojums. Cenšos vismaz reizi dienā, ļoti maigi viņu paķemēt. Bet viņa lec pa gaisu it kā viņai ļoti ļoti sāpētu. Turklāt nekādi nespēju viņu ieradināt gulēt savā vietiņā. Tur viņai ir rotaļu laukums, bet guļ visur citur, tikai ne tur.

Un vistrākais šajā stāstā ir kaķis. Man ir 8 gadus vecs persietis. Ļoti mīļs un komunikabls, bet samijs kā traks lec virsū, cenšas iekost. Es pat nezināju, ka mans kaķis prot šņākt. Lai suņa enerģiju pakausētu, vienmēr pēc piecelšanās ar viņu parotaļājos, cerībā, ka tas mazinās uzmanību uz kaķi. Bet ieraugot kaķi, samijam viss aizmirstās un galvenais mērķis ir medīt. Cenšos staigāt līdzi, mācīt, ka kaķi nedrīkst aiztikt, brīžos, kad paklausa paslavēju, iedodu gardumiņu. Bet būtību lielu uzlabojumu nav...

Varbūt zināma problēma ir tajā, ka kucēnu mēs paņēmām vēl ļoti jaunu, 1,5 mēn, jo saimnieks bija samelojies par vecumu un atklāja to tikai tad kad jau pēc suņa bijām aizbraukuši. Līdz ar to ārā viņa vēl neiet un mājās enerģiju neizdodas nokausēt tik ļoti kā ārā..

Būtībā galvenais, ko gribētu saprast - vai tas ir normāli, ka kucēns ir visu laiku nemierīgs, kož, plēš,negrib mīļoties un varbūt kādu labu padomu kā samierināt abus mīluļus un iemācīt gulēt savā vietiņā.

Paldies!
S.
Samijs
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 19 Feb 2015, 14:24

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Samojeda kucēna uzvedība

Postby Danute » 20 Feb 2015, 11:16

Samijs

Sveicināti!

Vai jūsu samojediņam ir ciltsraksti? Kā jūs zinat,ka jums ir tieši samojeds?
Pēc LV likumdošanas, audzētājs nedrīkst kucēnus pārdot vai atdot uz jaunajām mājām ātrāk kā pēc 8 nedēļu vecuma sasniegšanas. Kucēnam jābūt čipotam,potētam, attārpotam.

Kucēns ar kaķi ir jāsaradina pamazām. Nodrošiniet kaķim iespēju noslēpties no kucēna,lai kaķis var,piemēram, dzīvoties kaut kur augstāk tā,lai kucēns visu laiku netiek klāt.

Cik vecs ir jūsu samojeds?

Forumā ir ļoti daudz informācijas par jums aktuālo tēmu,vajag pameklēt un palasīt. Man pašai ir divas samojedu meitenes,taču jūsu apraksts par samojedu kucēnu ne tuvu neatbilst tam kādas bija manas meitenes kucēnu vecumā. =)
Varbūt jums vienkārši liekas,ka kucēns ir aktīvāks kā vēlējāties (rakstījāt,ka pirmais kucēns jums). Nu neviens jau uzreiz nepiedzimst par komisāru Reksi. =)

Samojeds kucēna vecumā ir aktīvs (tāpat kā liela daļa kucēnu atbilstošā vecumā). Jāmāca un jāsocializē arī tāpat kā visi kucēni. Kucēns pats no sevis mīļš neizaugs.

Vai dzīvojat Rīgā?
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests