8 mēnešus veca suņa agresija pret saimniekiem

Dogs Teaching

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby madzhy » 20 Apr 2010, 13:29

Greylove wrote:Palaboši sevi - Es nestādos priekšā CIK ĻOTI nepareizi būtu jāaudzina labradors, kuram ir iedzimts šķirei atbilstošs temperaments..


Tieši manas domas. Es arī lieku galvenokārt uz iedzimtību, cik nu no malas vispār var ko teikt.
(Bet šādus labjus pēdējā laikā esmu gana manījusi... )
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby FANE » 20 Apr 2010, 13:42

PIKSIS wrote:jap! trāpījāt 10! tas ir tas, ko mēģināju pateikt-suns vienkārši parāda sava saimnieka attieksmi........skumji.


Ne vienmēr pie vainas saimnieka attieksme, esmu izaudzinājusi 4 suņus(kurchāru, VASu, kaukāzieti un podhalieti), visus audzināju vienādi, bet tikai ar VASam bija uzvedibas problēmas(skolā gājām no 5 mēnešu vecuma regulāri). Ar kaukāzieti pat skolā negājām, pietika ar mājas mācību, klausīja uz vārda.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby link » 20 Apr 2010, 13:49

FANE wrote:Ne vienmēr pie vainas saimnieka attieksme, esmu izaudzinājusi 4 suņus

+1
Man ari bija 4. Trim pat ja bija problemas, visus risinajam mieriga, civilizeta veida un dzivojam laimigi.
4. iemidiznajam(Bezskirnes sunu sadala ir mans stasts).
link
 

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby murkata » 20 Apr 2010, 16:03

man šķiet, iespējamas arī veselības problēmas. teiksim, sunim kaut kas sāp un viņš tādēļ ir agresivs.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby FANE » 20 Apr 2010, 16:14

Domāju, ka tur ir viena diagnoze - dominants suns + nepieredzējuši saimnieki. Kamēr "barā" nemainīsies barvedis , nekas labs tur nesanāks.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby murkata » 21 Apr 2010, 08:32

nu man arī tā sķiet. vārdu sakot, saimniekiem jāpārdomā attiecības ar suni. bet nekādas vardarbības cilvēciskā izpratnē. suņu ietekmēšanas paņēmieni: purināšana aiz čupra, piespiešana pie zemes kamēr beidz tirināties (kaut vai uzguļoties virsū, lai jūt respektu pret barveža izmēru un svaru), rūkšana, ignorēšana par pārkāpumiem. ignorēšana, starp citu, lieliski iedarbojas. barā tas ir pats briezmīgākais - būt izstumtam. dabā izstumtie iet bojā. ja suns (nesaku mans ;) ) rūktu uz mani, es noteikti ļoti skaļi ierēktos "Fu". tik skaļi, lai viņš samulst. var būt var pamest kaut k;ādu priekšmetu sāņus, lai novērstu uzmanību un tad sagrābtu aiz čupra un ar visu svaru noggāztu zeme, uzguļoties, vai uzsēžoties, lai ir vieglāk kontrolēt. ja suns rūc ir jārēc pretī. berz vārdiem, jo tiem nav nozīmes un cik vien spēka jāspiež pie zeme. var apmest uz muguras un ar abām rokām ieķeroties "krāgā" piespiest galvu pie zemes. skatīties acīs un rēkt. sunim jāpaliek pilnīgi mierīgam. tikai tad var palaist un kādu stundu pat neskatīties virsū. izvaiŗīties no acu kontakta. suns meklēs to, mēģinās ielūkoties, nāks ošņāties. tad jāatgrūž, lai saprot, kas ir vadonis un cik neapskaužamā situācijā nonācis suns.
man suns brīvi atdod kaulu. dažreiz pat ir izdevies viņu pieaicināt atnest man un atdo rokās... bet tas ir panākts nevis ar nospiešanu, bet ar maigumu. iedod kaulu, mmmmm, cik garšīgs, om nom nom, nu ņem. to gan mēs darījām pašā sākumā. nekad nav bijušas rotaļas tipa, atdod kauliņu, apēdīšu, atņemšu, ali zuns rūc un satraucās. nekad! arī bērniem neļauju. ai, nu ir visādas lietas, kas darāmas bērnībā. tagad nāksies suni sākumā nospiest hierarhijas apakšgalā un tikai tad runāt par uzticēšanos, rotaļāšanos utt.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby FANE » 21 Apr 2010, 08:51

Tieši tā, jau no kucēna vecuma jāierāda, ka ēdiena bļoda nav privātīpašums! Kad atvedām Kažu, pie katra gardāka kumosiņa rūca kā traks, visu pirmo mēnesi mācījām, ka "jāpadalās" un ka mums visiem ir tiesības jebkurā brīdī rakāties pa viņa bļodu. Tāpat arī ar mantām. Lasot pirmo repliku, radās iespaids, ka suns vienkārši ir izlaists, nevis pārāk stingri audzināts.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby maksis » 21 Apr 2010, 08:57

Es jau pašā sākumā teicu un gribu atkārtot: es uzskatu, ka ir bezatbildīgi dot padomus šajā situācijā, kad nevienam (un arī tēmas autorei, starp citu) nav īsti skaidrs, kas pie vainas suņa uzvedības problēmās - pārāk stingra audzināšana, suņa izlaistība (un tas, starp citu, ne vienmēr pat ir pretrunā ar to pirmo - ja saimnieks grib, bet patiesībā nespēj suni kontrolēt ar visu savu "bardzību") vai vispār iedzimtība un putni galvā.
Tas, ko ieteiktu es: 1) informēt un jautāt pēc padoma audzētājiem; 2) meklēt speciālista palīdzību tur, uz vietas.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby murkata » 21 Apr 2010, 10:00

tas jau arī tika ieteikts sākumā. iespējams dažiem no mums (uz sevi tēmēju) ir paŗāk liela vēlme izteikt savu imho :viltigs:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby FANE » 21 Apr 2010, 10:04

Mūsu padomi ir tikai dalīšanās savā pieredzē, nedomāju, ka kādam no tā kļūs sliktāk, turklāt tā ir viena no šī foruma pamatfunkcijām. Tas vai kāds šos padomus ņem par pilnu, ir katra paša ziņā. Šeit apgrozās, pārsvarā, pieauguši cilvēki, kas spēj izvērtēt lasīto un izdarīt secinājumus. Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby maksis » 21 Apr 2010, 15:38

FANE wrote: Šeit apgrozās, pārsvarā, pieauguši cilvēki, kas spēj izvērtēt lasīto un izdarīt secinājumus. Image

Dod dievs, lai tā būtu...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby FANE » 21 Apr 2010, 15:42

Maksi

Muļķis arī baznīcā dabū pērienu...
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby maksis » 21 Apr 2010, 16:00

Nu tas gan... ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby Shinshilla » 26 Apr 2010, 11:56

Ar to suni paliek arvien trakaak. Naktii sachuraajis saimnieku guljamistabu un dreebes un ieseedies stuurii pozaa "nenaac klaat" ar atnjirgtiem zobiem. Pienjemu, ka suns jau zinaaja, ka vinju baars un laikus atnjirdza zobus. Aizvakar iekodis kaajaa kaiminjam, kas ielecis paari seetai vinju teritorijaa pakalj iekritushai bumbai (vai tieshaam 8meen suns jau var buut tik teritoriaals?). Vaarsakot saimniekiem saak iestaaties izmisums, naudas psihologam pa 25maarcinjaam stundaa nav, laika audzinaashanai arii laikam iisti nav. Saimniece shonedeelj buus LV, meegjinaashu kaut ko sarunaat, citaadi tas tieshaam beigsies ar to, ka suns buus sachakarets un iemidzinaams. Paarsvaraa jau suns ir draudziigs un komunikabls, bet vot rodas kaut kaadas taadas konfliktsituaacijas.
Man pashai liekas, ka labaakais risinaajums shobriid ir izraut suni no taas vides, jo saimnieki shkjiet nav gatavi ieguldiit naudu un laiku. Man savukaart tagad buus daudz briiva laika, vareetu vinju paveerot, vest uz skolu un pie kaada sunju psihologa.
Shinshilla
Baby
Baby
 
Posts: 50
Joined: 22 Feb 2010, 10:49

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby Eklēriņš » 26 Apr 2010, 12:38

Tā vai tā nesaprotu, kādēļ nav informēts audzētājs un jautāts viņa viedoklis! Manuprāt tas ir pirmais cilvēks, kuram varētu būt atbildes kabatā!
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby FANE » 26 Apr 2010, 13:14

Un kā būtu ar voljēra iegādi? Tad suns nebūtu jātur guļamistabā un arī kaimiņiem nekostu.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby OrlandoSeaHorse » 26 Apr 2010, 13:30

FANE wrote:Un kā būtu ar voljēra iegādi? Tad suns nebūtu jātur guļamistabā un arī kaimiņiem nekostu.
Tas viņām neļaus izpausties, bet diez vai mazinās vēlmi visus pārmācīt. Beigās voljērā baros no lāpstas, jo saimniekiem būs bail iet klāt.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby FANE » 26 Apr 2010, 13:48

Ja es pareizi sapratu, saimniekiem jau tagad ir bail un suns to ļoti labi jūt! Izskatās, ka šī suņa audzināšanā vispār netiek ievērota nekāda konsekvence. Guļamistabā ta drīkst, ta nedrīkst...Voljērs jau nav karceris, bet gan suņa teritorija. un māja ir saimnieka teritorija, sunim jāliek saprast likumsakarības(es te nerunāju par normāliem ģimenes suņiem, kam nav problēmu). pie tam voljērs uzliek pienākumu vismaz 2x dienā vest suni garākās pastaigās, kā rezultātā suņa un saimnieka kontakts tikai uzlabosies( un arī māja netiks saārdīta).
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby Shinshilla » 26 Apr 2010, 14:10

Suns tiekot katru dienu ilgi staidzinaats, taa vismaz saka saimniece. Anglju pagalmi ir paaraak mazi, lai tajos ieriikotu voljeeru :D Nu nav jau tas suns 24h diennaktii zveers. Lielakaa probleema ir taa churaashana maajaas, uz kuras pamata izceljas kashkjis ar suni, kaa arii agresija, ja suns tiek baarts vai ierobezhots, un eediena sargaashana. Paareejaa laikaa jau vinjsh luncinaas un dauzaas kaa jebkursh labradors.
Laikam jaabeidz njemties, taapat es tur neko shobriid atrisinaat nevaru, tikvien kaa pabikstiit saimnieci veersties pie speciaalista.
Shinshilla
Baby
Baby
 
Posts: 50
Joined: 22 Feb 2010, 10:49

Re: 8meen suns agresiivs pret saimniekiem

Postby BaibaB » 26 Apr 2010, 14:14

varbūt sunim ir kāda nieru kaite, kas rada nesaturēšanu un tas izraisījis visas tālākās problēmas? saimieki ir pārbaudījuši suņa veselību, analīzes laboratorijā nodevuši?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests