Ļoti vajadzīgs skolotājs sunim!!!

Dogs Teaching

Ļoti vajadzīgs skolotājs sunim!!!

Postby Annuzj » 06 Oct 2016, 09:44

Sveiki!
Man ir daži jautājumi. Priecāšos ja kāds varēs palīdzēt.

Paņēmām 5 mēn sunīti no patversmes, lai dotu tam pagaidu mājas (bet nu jau esam tam pieķērušies un, tā kā sunitis ir tiešām īpašs, tam jāvelta liela uzmanība un jābūt pacietīgam (tāpēc arī nav viegli tam atrast ĪSTAS mājas)). Lieta tāda, ka viņa 3 mēn ir dzīvojusi brīvībā - Bolderājas pļavās (skraidījusi pa ielām ar mežonīgajiem suņiem, ēdusi kur pagadās utt) un tad 2 mēn patversmē, būrītī. Tagad 3. nedēļu viņa ir pie mums un mēs viņu radinam pie cilvēkiem un pie tā, ka pasaule nav tik baisa kā viņai izliekas. Pamazām jau sāk atkopties..! Tagad liekas, ka būtu laiks uzklausīt kāda laba speciālista padomus - gribas, lai progress turpinas un viņa jūtas vēl drošāka. Iespējams, ka varētu iet kādā suņu skolā, jo ir pārliecība, ka sunītis ir gudrs. Apguvām jau vienkāršo sēdēt/gulēt (bet kā un vai tāds sunis, kas baidas no visa, ir dresējams?) un vai ir tāds suņu eksperts, kas varētu pastāstīt kas un kā jādara? Varbūt ir kādi ieteikumi? Un vēl jāpiebilst, ka katru dienu vedam suņuku pie vecākiem uz dārzu skraidît (siksniņā gan, jo bail, ka kāda asāka darbība vai troksnis var izbiedēt un viņa aizmuks. Dārzs nav pilnībā iežogots) un socializēties ar veco suni, kas dzīvo pie vecākiem. Dārzā viņa ir pavisam cits suns - viña skraida un priecājas. Atdzīvojas. Bet dzīvoklī atkal - absolūti depresīva! Tikai guļ sturī, nekustas. (Hmm, iespējams tas atgādina viņai patversmes būri un varbūt tur arī kas maināms??). Ikdienā vedam viņu ārā nokārtoties (viņa ir apguvusi arī to), taču uz ielas viņa bieži vien sabīstas un mēģina atrast vietu, kur paslēpties vai skrien kkur (pavadā nav mācīta iet).

Ļoti priecāšos par ieteikumiem. Paldies!

Gaidīšu ziņu.
Annuzj
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 06 Oct 2016, 09:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ļoti vajadzīgs skolotājs sunim!!!

Postby ingucel » 11 Oct 2016, 13:09

Neesmu speciālists, bet pie manis pagaidu mājās 2 nedēļas pabija viens no Jūsu kucēna brāļiem- Džo. Tā ka saprotu Jūsu situāciju. Noteikti ejiet uz suņu skolu! Tur arī instruktors varēs dot padomus. Un gan jau tāpat kā Džo, arī jūsējam ļoti patīk citu suņu sabiedrība. Caur suņiem kucēns mācītos kontaktu ar cilvēku.
Par vecāku dārzu- domāju, ka kucēns tur jūtas drošībā un otru suni uzskata par savu ģimeni. Tāpēc, ka Jūsu kucēnam daudz daudz vieglāk nodibināt kontaktu ar suņiem, ne cilvēkiem. Dzīvoklī jūtas depresīva, jo atrauta no ģimenes(kucēna prāt). Nezinu pat ko ieteikt. Jācenšās nodibināt kontaktu ar kucēnu. Barojiet tikai no rokas(tas ir ļoti iedarbīgi). Bet neejiet pie kucēna, lai kucēns nāk pie Jums. Varbūt kādu laiku neejiet uz dārzu pie vecāku suņa. Nezinu vai tas būs pareizi, bet es tā darītu. Par pastaigām- Džo arī baidījās no visa kā, bet es tik turpināju iet! Stingri turēju pavadu un turpināju iet(viņam nekas neatlika kā man sekot). Ja bija kaut kas ļoooti biedējošs, tad vienkārši apstājos un atkal stingri turot pavadiņu pastāvēju, kamēr Džo nomierinājās un turpināju iet. Katru reizi par uzsāktu kustību saslavēju. Galvenais nemierināt, neucināties, kad kucēns apstājas. Bet uzslavēt, kad nomierinās un turpina iet. Ļoti svarīgi, lai būtu droša krūšu siksna, lai kucēns nevar izrauties.
No kurienes Jūs esat? Varbūt varat satikties ar pārējiem "mežonīšiem" un viņu saimniekiem un padalīties katrs ar savu pieredzi.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Ļoti vajadzīgs skolotājs sunim!!!

Postby karalislauva » 13 Oct 2016, 12:47

ingucel wrote:Barojiet tikai no rokas(tas ir ļoti iedarbīgi)
(..)
Katru reizi par uzsāktu kustību saslavēju. Galvenais nemierināt, neucināties, kad kucēns apstājas. Bet uzslavēt, kad nomierinās un turpina iet. Ļoti svarīgi, lai būtu droša krūšu siksna, lai kucēns nevar izrauties.

:par: Visam.
Barošana no rokas ir laba metode pret daudz ko. Paši lietojām sākumā, gan pret barības aprīšanu gaismas ātrumā, gan, kad mūsējā par draugiem un ģimenes locekļiem pirmo mēnesi uzskatīja visus, gāja līdzi visiem, atpakaļ nenāca un sveicinājās ar katru pretimnācēju. Kādu brīdi iesāku barot tikai no rokas (vēl tagad šad tad, kad esam ārpus mājas, mēdzu barot no rokas), jo suņiem tā mīlestība arī iet caur vēderu un tā teikt, parādījām, ka īstie ir tie, kuri ne tikai sniedz glāstus, spēlējas un ved uz parku, bet arī tie, kas baro. :pastaiga:

Un īpašs uzsvars uz šo Galvenais nemierināt, neucināties, kad kucēns apstājas. Bet uzslavēt, kad nomierinās un turpina iet.
Tiešām iesaku iemauktiņus bailīgam kucēnam. Mums gan nav konkrēti tavs gadījums, bet, kad mācīju nebaidīties no lietām, kas parasti kucēnus var sabiedēt (vilcienu, metro troksnis, garām braucošs motocikls utjp.), svarīgi, lai, kucēnam sabīstoties, tas nevar izrauties no kakla siksnas un aizskriet prom.
Lai izdodas! :pukudupsis:
Suņu skolu noteikti vajag, kaut pati ar šo grēkoju. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron