Sargsuņa audzināšana

Dogs Teaching

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby NARDICUM » 04 Mar 2017, 10:46

pixy
pārošana "man smuks sunīts, tev smuks sunīts" ir krietni augstākā mērogā kā Latvija.

Īstenībā tāda situācija ir maz kurās valstīs.
Lielākā daļā valstu darba diplomi šķirnēs, kas paredzētas kaut kādam darbam, ir obligāta prasība ne tikai pārošanai, bet arī Nacionālā Čempiona noslēgšanai.
FCI diktē tikai vispārējus noteikumus, kas skar INT CH noslēgšanu, un tur prasības arī pēc darba spējām ir diezgan augstas- 75% no punktu skaita nav nemaz tik viegli iegūt. Un "zaļo" spiediena rezultātā FCI bija spiesta izveidot jaunu titulu -CIB, tur nu neko nevar darīt.
Tā, ka uz FCI prezidenta amatu, sarunāts?

Esmu par jebkuru kipišu, izņemot badastreiku! :medos:
Bet baidos, ka mani nolinčotu pusgada laikā. :medas:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Linda B. » 04 Mar 2017, 11:49

Nardicum
Tātad es audzēju psihiski nestabilus suņus? Abus senčus konkrētajiem kucēniem esi redzējusi, māte Fēra, tēvs Arats. Radies iespaids, ka šiem varētu būt problēmas ar psihi? Viens no tiem diviem kucēniem bija metiena terorists, ļoti droš, ļoti aktīvs, 2 mēneši pie jauniem saimniekiem un suns pēkšņi paliek ar nestabilu psihi - kā? Meitenīte bija klusāka un varbūt emocionālāka, nepatika, ja ar viņu skaļāk runā, taču noteikti ne bailīga.
Tīri intereses pēc varam salīdzināt, bet bailes no suņiem tavējam nebūs noteikti, jo viņš nav vienīgais suns ģimenē, viņš ir redzējis visu sākot no dekoriem, beidzot ar aziātiem. Vai šis salīdzinājums maz var būt objektīvs. Objektīvi tas būtu tad, ja tavs kucēns tiktu uz 2 mēnešiem iedots tajās divās ģimenēs, kur mani kucēni palika antisociāli.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby NARDICUM » 04 Mar 2017, 14:01

Linda!
Es neesmu teikusi, ka Tu audzē nestabilus suņus!
Turklāt vecākus esmu daudzkārt redzējusi, un nevaru par viņiem teikt nevienu sliktu vārdu! Tavus kucēnus daudziem esmu ieteikusi.
Protams, pieļauju, ka viņu psihe tika iedragāta nepareizas audzināšanas rezultātā, kā jau augstāk rakstīju- atrodas tādi, kas var salauz pat absolūti normālu suni! Bet noteikti tai uzvedībai nav par iemeslu socializācijas trūkums! Mums klubā ir cilvēks, kas pat jagdu pamanās noterorizēt tā, ka nabagam aste vairs no kājstarpes ārā nelien, paldies Dievam, tādu eksemplāru nav daudz.
Te runa ir vairāk par to, ka normāls kucēns pie normālas audzināšanas parasti izaug par normālu suni.
Un kamēr audzētāji nesapratīs, ka no labota suņa dzimst tādi pēcnācēji, kas arī būs jālabo, tikmēr suņu, kas ir jālabo, kļūs arvien vairāk. Ar katru paaudzi arvien vairāk.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Linda B. » 04 Mar 2017, 14:42

Nu es ar socializāciju nesaprotu labošanu. Socializācija ir normāla darbošanās ar suni, tas ir, viņa vešana vienkārši pastaigās arī ir socializācija. Ar savējiem es neko speciāli nedaru, vienkārši eju pastaigās cik ātri vien tas ir iespējams un eju uz dažādām vietām, lai redz maksimāli daudz dažādu lietu un situāciju un nav tā, ka pieaugušā vecumā suns pēkšņi ierauga riteņbraucēju un paliek neadekvāts. Kaut jāsaka, ka pie vilcieniem neesmu radinājusi nevienu un neviens arī nav baidijies, kad ir bijusi vajadzība ar tādu braukt. Ja kaut kas ir tiešām smagi jālabo, tad nē, protams, tas suns vienkārši nav normāls. Taču ja gadu vecu suni pirmo reizi izvilks uz pilsētu no laukiem, mani nemaz nepārsteigs, ja viņam būs bail no cilvēku varzas, tramvajiem un trolejbusiem un vispār, vienkārši bail.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 04 Mar 2017, 18:05

Fuhh p.d., ka ir tādi audzētāji kā Nardicum!
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby NARDICUM » 04 Mar 2017, 18:39

begemot
Fuhh p.d., ka ir tādi audzētāji kā Nardicum!

Tas p.d. bija domāts pizdec ? :sarkstosa: 8-)
Linda, protams, ja cilvēka bērnu turēs mucā un pa sprūdu baros, viņš pat par Maugli neizaugs, Mauglis vismaz džungļos orientējās un ar vilkiem runāt prata. :kanepe:
Daudz arī kas no šķirnes atkarīgs. Terjeru grūti ar kaut ko pārsteigt, taksi arī nav viegli. Bet tas pats vidusāzietis ir savā būtībā pilnīgi cits suns, viņam ir svarīga ierastā kārtība un viņš ir ļoti neemocionāls. Izteiktu emociju uzplūdumu par tēmu "mammīte atnāca" :jiihaa: :jiihaa: :jiihaa: :meitenedejo: :meitenedejo: :dejo: :dejo: es 30 gados, ko nodarbojos ar vidusāziešiem nemaz neatceros. Atbraucu no Baltkrievijas pēc 5 dienu prombūtnes, guļ mani suņi saulītē izstiepušies un pat galvas nepaceļ, tikai astītes pāris reizes pret zemi pasit- "mamma, es tevi redzu" un visas emocijas. Kad iegādājos pirmo jagdu, mani šokēja- nu kāda vella pēc jāseko man uz tualeti un jālauž durvis?
Vārdu sakot, no šķirnes arī daudz kas atkarīgs.
Bet vienu gan jāatceras- arī izcilu vecāku pēcnācēji mēdz būt dažādi. Ja tas tā nebūtu, dzīvot būtu viegli.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 04 Mar 2017, 20:06

NARDICUM wrote:begemot
Fuhh p.d., ka ir tādi audzētāji kā Nardicum!

Tas p.d. bija domāts pizdec ? :sarkstosa: 8-)
Linda, protams, ja cilvēka bērnu turēs mucā un pa sprūdu baros, viņš pat par Maugli neizaugs, Mauglis vismaz džungļos orientējās un ar vilkiem runāt prata. :kanepe:
Daudz arī kas no šķirnes atkarīgs. Terjeru grūti ar kaut ko pārsteigt, taksi arī nav viegli. Bet tas pats vidusāzietis ir savā būtībā pilnīgi cits suns, viņam ir svarīga ierastā kārtība un viņš ir ļoti neemocionāls. Izteiktu emociju uzplūdumu par tēmu "mammīte atnāca" :jiihaa: :jiihaa: :jiihaa: :meitenedejo: :meitenedejo: :dejo: :dejo: es 30 gados, ko nodarbojos ar vidusāziešiem nemaz neatceros. Atbraucu no Baltkrievijas pēc 5 dienu prombūtnes, guļ mani suņi saulītē izstiepušies un pat galvas nepaceļ, tikai astītes pāris reizes pret zemi pasit- "mamma, es tevi redzu" un visas emocijas. Kad iegādājos pirmo jagdu, mani šokēja- nu kāda vella pēc jāseko man uz tualeti un jālauž durvis?
Vārdu sakot, no šķirnes arī daudz kas atkarīgs.
Bet vienu gan jāatceras- arī izcilu vecāku pēcnācēji mēdz būt dažādi. Ja tas tā nebūtu, dzīvot būtu viegli.

paldies Dievam :aptracis:
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Magdalena » 04 Mar 2017, 22:50

NARDICUM wrote:kaut kā gadu tūkstošiem suņi ir dzīvojuši blakus cilvēkam. Bez kinologiem, bez dresētājiem, bez suņu psihologiem.

O, jā, es arī par šo esmu domājusi.

Paldies visiem, kuri padalās ar saviem viedokļiem, it sevišķi par uzskatāmiem piemēriem, tā pateiktais ir vissaprotamākais :roze: Protams, vairāk biju domājusi par to, vai tā socializācija nepadara miermīlīgu to suni, kuram tādam vienmēr nevajadzētu būt. Bet, ja es ņemtu vidusāzieti, droši vien izvēlētos NARDICUM audzētavu :) , un būtu pārliecināta, ka suns ir psihiski stabils, un nonākot neikdienišķā situācijā nenojūgtos, tai pat laikā palikdams citiem bīstams savas sētas (un vai ārpus tās arī saimnieka?) sargs (jo kas tas par sargu, kas reāli nevienam neko nevar izdarīt vai vēl sliktāk - ir piesiets). Kaut gan savās nākotnes sapņu vīzijās vairāk redzu Tibetas mastifu.... ^^ ;)

Un par vienu no tiem kaukāziešiem, kas savu mūžu tādu ''socializāciju'' nav redzējuši - Suns vajadzības gadījumā nonākot ārpus savas sētas (konkrēti vizītē pie vetārsta) tik tiešām bija pilnīgi paklausīgs savam saimniekam un nenokoda, un arī nesakoda nevienu pie savas saimes nepiederīgo cilvēku, ar ko tam nācās saskarties, un arī neārdījās kā negudrs. Vārdu sakot bija pilnīgi sakarīgs suns. Tātad acīmredzot tam bija stabila psihe. Bet ieiet pie viņa sētā nudien nebūtu prātīgi.

Starp citu, NARDICUM, Jūsu teritorijai droši vien žogs ir apkārt? Vienkārši domāju, kā tad cilvēks, kas tuvojas Jūsu īpašumam, var zināt, kura ir tā robeža, kuru neaicinātam pārkāpt galīgi nebūtu vēlams, lai neieskrietu klusajiem sargiem zobos.
Un, ja sētā/pagalmā ir nopietns sargs, bet žoga nav, tad droši vien kaut kur jau ātrāk būtu jābūt brīdinājuma zīmei? (Tas ir vispārīgi domāts.) Pie žoga vārtiņiem jau, saprotams, tāda ir vajadzīga.
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby NARDICUM » 05 Mar 2017, 10:05

Magdalena
Bet, ja es ņemtu vidusāzieti, droši vien izvēlētos NARDICUM audzētavu :) ,

Nokavēji.
Mani suņi jau visi ir dziļi veterāni, jaunākajam 9 gadi.
Žoga man ir, zīmes arī. Laukos pietiek ar radiosētu, mums viens kluba biedrs 20 ha apvilka. Zīmes , protams, vajag.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Magdalena » 05 Mar 2017, 21:42

NARDICUM wrote:Magdalena
Bet, ja es ņemtu vidusāzieti, droši vien izvēlētos NARDICUM audzētavu :) ,

Nokavēji.
Mani suņi jau visi ir dziļi veterāni, jaunākajam 9 gadi.
Žoga man ir, zīmes arī. Laukos pietiek ar radiosētu, mums viens kluba biedrs 20 ha apvilka. Zīmes , protams, vajag.

Nu skaidrs. :)
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests